AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Uratowane myszy, potrzebna pilnie pomoc
Autor Wiadomość
Shoox 
Szara myszka


Imi?: Michal
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Katowice
  Wysłany: 2015-02-06, 21:00   Uratowane myszy, potrzebna pilnie pomoc

Cze?? wszystkim :)

Jak w temacie pilnie potrzebuje pomocy z myszkami :/ zaczn? od pocz?tku. Hoduje ptaszniki, do?? spore i gro?ne paj?ki które wiele z muszami wspólnego nie maj?, tydzie? temu odsiwezalem swoj? hodowle, niestety musia?em pozby? si? Jednego z paj?ków, wi?c na pewnym portalu umie?ci?em og?oszenie. Szybko dosta?em odpowied? od potencjalnego kupca, a jako ?e mia?em po drodze do pracy, dla dobra zwierzaka postanowi?em dowie?? paj?ka osobi?ci, niestety to co zasta?em na miejscu by?o dla mnie nie mi?ym przeprze?yciem...
Pukam do drzwi, otwiera 10 letni ch?opiec i Zaprasza mnie do domu, powiedzia? mi ?e to on chce naby? owego paj?ka. Jednak z uwagi na rozmiar i silny jad paj?ka zaniepokojny zacz??em wypytywa? dzieciaka czy ma jakiekolwiek poj?cie na ten temat, jak szybko si? okaza?o ch?opczyk nie wiedzia? nic na ich temat, chcia? du?ego paj?ka i tyle... Odrazu odmówi?em sprzeda?y, dla mnie na pierwszym miejscu jest dobro zwierz?t.

Co dalej? Rozejrza?em si? po jego pokoju i ujrza?em dwa ma?e pojemniki, ewidentnie co? si? tam ruszy?o, postanowi?em to sprawdzi?, okaza?o si? ?e w jednym z pojemników jest 1,5 metrowy w??, a w drugim dwie myszki po rozmowie z ch?opcem okaza?o si? ?e zwierzaki s? trzymane bez wiedzy rodziców, nie mam poj?cia jak mog?o do tego doj??, myszka? Ok ale tak du?y w???!
Mniejsza o to, z kieszeni wyci?gam 200 z?, dodaj?c zdecydowanym g?osem "zabieram zwierzaki, albo czekamy na twoich rodziców ". Tym sposobem mam w domu du?ego w??a i dwie myszki, z uwagi na prace oraz inne obowi?zki nie jestem w stanie czyta? tysi?cy postów i tematów, potrzebuje szybkiej pomocy, nigdy nie mia?em myszy.

Odwiedzi?em z myszkami pobliski sklep zoologiczny okaza?o si? ?e myszy s? par? (samiec i samica), do tego samica jest w ci??y.
S? to zwyczajne bia?e myszki, maj? d?ugi ogon i czerwone oczy.
Teraz pytania :

1. Kiedy mam oddzieli? samca od samicy? Nie chce by zjad? m?ode.
2. Czym karmi? myszy? Siostra ma cchomika, mog? poda? jego karm?? Aktualnie dosta?y troch? s?onecznika, sera, i w?a?nie troch? tej karmy, ale widz? ?e jedz? ;)
3. Jak du?y pojemnik musze im zapewni??
4. Czy mog? samice przed porodem przenie?? do terrarium o wymiarach 40x30x30, czy nie uciekna przez szare mi?dzy szybami (ok. 1cm)
5. Czy m?ode myszy maj? jakie? wymagania? Cod Co? przy nich trzeba robi?? Czy matka zajmie si? nimi?
6. Po jakim czasie mog? da? Samca do samicy z m?odymi? W?a?ciwie nie mam pewno?ci czy to on jest ojcem
7. Co powinno znale?? si? w Akwarium / terrarium? Aktualnie mam misk? z wod?, druga misk? z jedzeniem i domek po chchomiku w którym myszki ?pi?
8. Zauwa?y?em ?e myszki si? drapi?, to normalne czy mo?e co? im dolega?

Ogólnie samiec si? boi i ucieka do domku przy otwieraniu, samica sama wchodzi na r?k?, jest bardzo spokojna i ciekawska.
Je?li macie jakie? rady, pomys?y albo co kolwiek co mo?e mi pomóc z tymi maluchami piszcie prosz?, ka?da informacja jest dla mnie cenna, jak pisa?em wcze?niej dobro zwierz?t to dla mnie rzecz ?wi?ta, z góry dzi?kuj? za po?wi?cony czas i pomoc ;)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-06, 21:19   

je?li chcesz zapewni? myszom dobry dom, a nie zrobi? z nich maszynk? do robienia osesków, to po oddzieleniu samca, nigdy wi?cej nie dopu?? go do samicy. Oddziel najlepiej ju?, samica b?dzie potrzebowa? spokoju, b?dzie budowa? gniazdo itd.
Jedzenie chomikowe na ten moment mo?e by?, ale zaopatrz si? w karm? dla myszy (chomikowa jest troch? za t?usta). Nie dawaj im sera, chyba ?e odrobine bia?ego.
Samicy przed porodem i po powiniene? do karmy do?o?y? jakie? dodatki bia?kowe (np. m?czniki, psia/kocia karma sucha - kilka granulek dziennie, jogurt naturalny, jajko), i nie martw si?, m?odymi matka si? zaopiekuje tak ?e Twoja pomoc b?dzie zb?dna ;)
Jak du?y pojemnik? na czas porodu ten co podajesz by?by ok, ale m?ode jak tylko zaczn? wychodzi? to przez 1 cm od razu wyjd?... Najlepsze b?dzie akwarium lub klatka w typie duny. (d?ugo?? podstawy ok 50 cm, zarówno dla samicy jak i samca).
Je?li chodzi o wyposa?enie to lepsze od miski z wod? b?dzie poid?o, misk? mog? szybko zasypa? trocinami lub w inny sposób zanieczy?ci?. Dla samicy na ten moment to wystarczy, dla samca dorzu? ko?owrotek/dysk, tunele z rolek po papierze toaletowym lub drewniane, porób rózne skrytki, ?eby mia? urozmaicenia.
I ostatnie je?li si? drapi?, to nie jest dobrze, bo prawdopodobnie maj? paso?yty :/
Weterynarz i leczenie, z tym ?e nie wiem czy samic? w ci??y mo?na leczy? ivermektyn?... ale to ju? wet Ci powie.

Powodzenia!
Dobrze ?e si? nimi zaj??e? :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Shoox 
Szara myszka


Imi?: Michal
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-02-06, 22:03   

Dzi?ki za odpowied? :)

Zastosuje si? do Twoich rad, niestety dzi? myszki musz? sobie jeszcze poradzi? razem, nie mam trocin ani wolnego pojemnika, jutro z rana pedze do zoologicznego, i przynios? samca, mam te? akwarium jakie?, my?l? ?e si? nada, niestety problem b?dzie z weterynarzem, jak wiemy nie na nic za darmo, szczerze powiem, ?e dopiero co dosta?em wyp?at? a jest sp?ukany, wyda?em prawie 800 z? na w??a, nie pytajcie...
Co do ossesków, d?ugo nad tym my?la?em, nie mog? trzyma? kilkunastu myszy, do tego mam obok w??a któremu aktualnie myszy kupuje. M?ode myszy równie? stan? si? karm?, uwierzcie, ?e mnie to wcale nie cieszy i szkoda mi je rzuca? na po?arcie, ale takie prawa natury :/ co do uratowanych myszek b?d? bezpieczne do ko?ca swoich dni, nie po to je ratowa?em ?eby teraz da? je na po?arcie :) postaram si? zapewni? im jak najlepsze warunki
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2015-02-06, 22:27   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Shoox, widz?, ?e jeste? z moich okolic ;) aktualnie mam na sprzeda? alexa z du?? ilo?ci? akcesoriów, który idealnie nadaje si? dla myszy, gdyby? zdecydowa? si? kupi? to zapraszam ;) http://olx.pl/oferta/klat...03-ID8AU13.html cena dla ludzi z forum to 50z? ;) przy okazji mog? poleci? Ci dobrych weterynarzy, bo ma?o który zna si? na myszkach. po pierwsze klinika na Brynowie, ale na pewno nie b?dzie to tania wizyta, opcja numer dwa to mój wet, przyjmuj?cy w Chorzowie na ul. Konopnickiej - dr Padyku?a, genialny cz?owiek z ogromn? wiedz?, wizyty bardzo tanie, za wi?kszo?? w ogóle nie bierze nic, za usuni?cie guza wzi?? tylko 50z?, a tak maksymalnie po 10-20z? np. za antybiotyk. ale wiadomo, ?e wet z czasem, najpierw samica musi urodzi?.
jasne, ?e w?? je myszy i b?dzie je jad?, ale wi?kszo?? z nas jest zwolennikami podawania mro?onych - brak stresu dla gryzonia, jak i bezpiecze?stwo dla w??a (myszy potrafi? czasem powa?nie go uszkodzi?, oczywi?cie cz?sto te? zdarzaj? si? choroby i zatrucia).
co do Twoich uratowanych myszek, zobaczysz ile si? urodzi i jaki b?dzie rozk?ad p?ci, wtedy b?dziesz wiedzia? ile z nich mo?esz zatrzyma? :)
 
 
 
Abelsonite 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-06, 22:45   

Ja tylko dodam, ?e o ile samiec mo?e mieszka? sam, tak samica nie mo?e - wi?c radzi?abym zatrzyma? dla niej cho? jedn? córk? (o ile si? urodzi, jak nie - dokupi? kole?ank?). W klatce typu Alex mog? mieszka? 3-4 myszki.
 
 
Shoox 
Szara myszka


Imi?: Michal
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-02-07, 17:09   

Dzi?ki za odpowiedzi, jak mówi?em tak zrobi?em rano by?em w zoologicznym, zakupi?em trociny, odpowiedni? karm? (podobno dobra dla myszy w ci??y), niestety nie dosta?em zbiorników na wod? :/ myszy musz? sobie poradzi? z misk?.
Myszki s? juz oddzielone, samiec ma wiele zabawek, kryjowek, tuneli, jako ?e hoduje paj?ki mam tego sporo.
Samica ma nowe, wi?ksze akwarium, miski z wod?/Jedzeniem i domek :) ci?gle je i je i je :D

Rozumiem ?e jak ma?e myszki popodrosn? mog? samca da? spowrotem? Cho? kto? tu radzi? ?e lepiej nie. W takim razie ten samiec nie b?dzie mi ju? potrzebny, dobrze rozumiem?

Co do klatki, dzi?ki za ofert? jednak dysponuje spor? ilo?ci? pojemników, faunabox'ów, terrarium :)

Co do karmienia w??a, pomijam ten temat z uwagi na m?odszych u?ytkowników forum, mysz to mysz :)
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-02-07, 18:31   

no dobra ale mamy ci pomóc bo chcesz je hodowa? na karmówk? czy rekreacyjnie?
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-02-07, 19:17   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


SAMCA NIE WSADZA? JU? NIGDY!
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2015-02-07, 19:35   

Samca nie wsadzaj do samicy nigdy, jak ju? by?o pisane. Samica ponownie zajdzie w ci??? je?eli po urodzeniu wsadzisz samca - a takie porody po prostu j? wyko?cz?.
Ma?e mo?esz da? w??owi albo odda? komu?, mo?esz wystawi? og?oszenie na olx albo gumtree, tutaj równie?. To ju? zale?y od ciebie.
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-02-08, 01:47   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


Ale raczej woleliby?my, ?eby? znalaz? im dom ;)
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2015-02-08, 11:00   

A ja wole zeby nie bylo wojen. I? To co zrobi z myszami zalezy od niego i nasze "wolimy" nic tu nie zmieni ;) to jego decyzja, my mozemy zaoferowac domy i pomoc.
 
 
 
enamorarse 
Myszo?ak
C'est La Vie



Imi?: Martyna
Pomogła: 4 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 595
Skąd: Kutno/Warszawa
Wysłany: 2015-02-08, 13:34   
   Myszy: Lila, Munka, Czesia, Xigia, Hera, Sansa, Nymeria, Rodzynek


No jasne, ze jego. Nie ?miem mówi?, ?e nie. Ale jednak to forum o myszach i bardziej tu pochwalamy opcj? o zostawieniu myszy przy ?yciu ;) My?l?, ?e myszki nie zosta?y ratowane na darmo.
_________________
Za TM:
Babsi 29.04.2014 - 26.09.2015
Zoja 29.04.2014 - 10.01.2016
Anda 25.03.2014 - 06.03.2016
Elza 15.12.2015 - 23.05.2016
Frania 20.05.2015 - 18.11.2016
Wanilia 30.11.2015 - 10.12.2016
Inka 15.06.2016 - 06.04.2017
Plamka 15.11.2016 - 02.06.2017
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2015-02-08, 17:20   

No to pomozmy dla nich znalezc dom i po sprawie ;)
 
 
 
Shoox 
Szara myszka


Imi?: Michal
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-02-10, 15:48   

Cze?? wam :)

Z uwagi na ogromn? ilo?? obowi?zków i prace troszk? zaleg?o?ci mam tutaj :)
Przede wszystkim urodzi?y sie myszki, nie wiem ile ich jest, gdy? s? w drewnianym domku, a ten z kolei jest szczelnie zasypany przez samice, dojrza?em cztery male?stwa mo?e b?dzie ich wi?cej :)
Jest te? i przykra wiadomo??, jednego z male?stw samica zjad?a, widzia?em jak konsumowala nie wiem czy by? ?ywy czy urodzi? si? ju? martwy :/
Samica ma specjalny pokarm, do tego psie suche jedzenie, dostaje czasem bia?ko z ugotowanego jajka.

Co do postów wy?ej, jak ju? pisa?em uratowane myszki zostaj? u mnie i b?d? o nie dba? jak wy o swoje :) oczywi?cie bior? pod uwag? wasze rady, przez co samiec nie wróci juz do samicy, do w??a tez nie trafi :D wczoraj mnie ugryz? >.< odwa?ny jest hehe.

Jak piszecie, tak zrobi? i zostawi? samicy jakie? dzieciaki ?eby nie by?a samotna, co do reszty wiecie gdzie trafi?, uwierzcie mi, ?e to i dla mnie trudne, ale g?upot? by?oby oddanie tych myszy, a nast?pnie kupno nowych w zoologicznym.
Jest jeszcze jedna sprawa, po jakim Czasie i czy wgl móg?bym dokupi? nowonarodzonym samic? samca?
 
 
Mysia panna 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 376
Skąd: ?l?skie
Wysłany: 2015-02-10, 15:55   

A po co masz kupowa? kolejnego samca? Po co one maj? si? dalej mno?y?? Samice zostaw z matk?, samców mo?esz ewentualnie spróbowa? po??czy? z ojcem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT