AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Laraine
2012-11-12, 15:14
Odpylanie trocin!
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-12, 14:51   

Króliczara, akurat po?wi?canie siebie dla zwierzaka nie jest szczytem rozs?dku. Stan idealny to równowaga, wi?c nie wiem czemu co? takiego mia?oby mnie przekona? do odpylania trocin.

Nie interesuje mnie ?ycie prywatne ludzi tutaj tylko to, co si? dzieje ze zwierzakami. Ja napisa?am - odpylanie uwa?am za nieodpowiednie dla zwierz?t. Dobra ?ció?ka to podstawa komfortu mysiego ?ycia w niewoli. Pr?dzej zrozumiem, ?e kto? zabawki robi sam ?eby zaoszcz?dzi? ni? oszcz?dza na ?ció?ce. To i jedzenie to jedne z nielicznych rzeczy na których si? nie ogranicz? nigdy bo wp?ywaj? na warunki ?ycia myszy.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-11-12, 14:58   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Hej, ja oszcz?dzam na jedzeniu :P Ale nie kwesti? jako?ci mam nadziej? ;)
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2012-11-12, 14:58   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Ale prosz? Ci?, powiedz sk?d mam wzi?? pieni?dze na lepsze trociny? Naprawd? sytuacja zmusza mnie do oszcz?dzania, to nie jest moje widzimisi?... Gdyby by?a taka mo?liwo??, to bym kupowa?a lepsze trociny, ale nie mam takiej mo?liwo?ci.
I znowu, gdybym nie po?wi?ca?a siebie dla zwierzaków, teraz siedzia?yby w górze w?asnych odchodów i jad?yby tani? karm? z supermarketu :P A tak nie jest. Na karmie nie oszcz?dzam i nie mam takiego zamiaru.

Cytat:
odpylanie uwa?am za nieodpowiednie dla zwierz?t

W porz?dku. Natomiast ja uwa?am odpylanie za odpowiednie, je?li kogo? nie sta? na lepsze trociny. Lepiej jest odpyli?, ni? wrzuci? sam syf... Nadal wypowiadam si? niezrozumiale?
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-12, 15:00   

Thi napisał/a:
Ale prosz? Ci?, powiedz sk?d mam wzi?? pieni?dze na lepsze trociny?
A sta? Ci? na kolejne myszy? Wybacz, ?e pytam, ale...


Thi napisał/a:
Lepiej jest odpyli?, ni? wrzuci? sam syf...
I to jest mocny argument, z którym si? zgodz?. Mo?e lepiej po?ó? w opisie nacisk na to ?e trzeba zrobi? to dok?adnie bo inaczej mija si? z celem. Zawsze to jaka? szansa, ?e kto? si? przy?o?y.
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2012-11-12, 15:05   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Nie kolejne myszy, tylko jedn?, kolejn? mysz. Nie mam zamiaru trzyma? stada mysz. Dwie myszki, to nie jest jeszcze taki ogromny wydatek. Chyba lepiej, ?ebym pomy?la?a o kole?ance dla mojej mysi, ni? trzyma?a j? w samotno?ci.

Napisz? o tym, cho? nie wiem jakim trzeba by? t?umokiem, ?eby niedok?adnie odpyli? trociny...
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-12, 15:08   

Cytat:
Napisz? o tym, cho? nie wiem jakim trzeba by? t?umokiem, ?eby niedok?adnie odpyli? trociny...
Có?, byli tu ludzie trzymaj?cy myszy w s?oikach, twierdz?cy ?e s? "du?e". Przezorno?ci nigdy za wiele.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-11-12, 15:26   

Nie mam zamiaru w?tku usuwa?, bo komu? mo?e si? przyda?. Równie? uwa?am, ?e na trocinach i na karmie nie powinno si? oszcz?dza?, ale faktycznie nie ka?dego sta? na porz?dne trociny. I popieram, lepiej, ?eby je jakkolwiek dana osoba odpyli?a, ni? ?eby wrzuci?a do klatki zwierzaka z ca?ym tym py?em.

Thi napisał/a:
Nie kolejne myszy, tylko jedn?, kolejn? mysz. [...] Chyba lepiej, ?ebym pomy?la?a o kole?ance dla mojej mysi, ni? trzyma?a j? w samotno?ci.

Zdecydowanie lepiej. Tym bardziej, ?e masz samiczk?. One musz? mie? kole?anki, inaczej s? nieszcz??liwe. I nie oszukujmy si?, nie ma ró?nicy w utrzymaniu jednej myszy a dwóch, tym bardziej je?li mieszkaj? w klatce razem. Tak?e popieram Twoj? decyzj?.

Ja sama kupuj? trociny za 2,50 z?. Tanie wcale nie znaczy, ?e gorsze :) trociny te do Domus, nie pyl?, s? mi?ciutkie. Jestem z nich bardzo zadowolona i stosuj? je od dawna. Jeszcze nie tak dawno kosztowa?y z?otówk? mniej. Domusa b?d? poleca?a zawsze i wsz?dzie, bo jako?? jest naprawd? ?wietna, no i cena korzystna.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-12, 15:35   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja tam akurat doskonale rozumiem kupowanie ta?szych trocin. Zw?aszcza, ?e nie ka?dy ma komfort wyboru w swoim zoologu i lepsze musi kupowa? przez Internet (ja mam na przyk?ad wybór mi?dzy Vitapolem i Animalsem, które i tak kosztuj? po 5z? za paczk? :lol: ), wtedy dochodz? dodatkowo koszty przesy?ki. Mi by si? nie chcia?o przeprowadza? takiego odpylania (i robi? widowiska dla s?siadów, bo mieszkam w bloku :razz: ), ale uwa?am, ?e pomys? na w?tek jest ca?kiem w porz?dku.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-12, 15:50   

To ja bym doda?a ju? tylko uwag? techniczn? - zamiast firanki, dowolny tiul mo?e wystarczy?. Pod has?em "firanka" m?odzi u?ytkownicy zrozumiej? t?, która wisi w salonie u babci i b?dzie tragedia. A tiule najni?szej klasy s? bardzo tanie.
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2012-11-12, 15:57   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Mi si? wydaje, ze zwrot "stara firanka" jest wystarczaj?cy. Chyba naprawd? trzeba mie? co? z g?owk?, ?eby babci firank? upitoli? :P
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-11-12, 15:58   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Ju? widzia?am to gdzie?. Bardzo podobne.. pisa?a? to gdzie? jeszcze czy wzi??a? sk?d?? Bo jestem pewna ?e to ju? gdzie? czyta?am :P

Jak dla mnie te? za du?o zachodu z tym szyciem itd. Ja kiedy? kilka razy przesiewa?am trociny, bo jakie? z py?em mi si? trafi?y, ale robi?am to sitkiem plastikowym. Wszystko ?adnie sz?o i trwa?o jakie? 5 min ;) Moim zdaniem tak pro?ciej. A teraz to w ogóle nie przesiewam, bo kupuj? trocinki bez ?adnych py?ów :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-12, 16:02   

Thi, zrozum ?e na tym forum ?rednia jest momentami poni?ej 15. Kto? pomy?li, ?e tylko firanka mo?e by? bo "co?". A ja podsuwam po prostu inne materia?y, które dzia?aj? identycznie, a nawet lepiej. Wiesz, mi firanka si? kojarzy z ozdobn?, koronkow? zazdrostk? kuchenn?. A chyba nie mam nic z g?ówk?? ;)
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2012-11-12, 16:09   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Zumi007, tak dawa?am to te? na innym forum :P Ja próbowa?am sitkiem, ale nie do ko?ca mi przesia?o, zosta?o sporo py?u. Zachodu jest troszk? z samym uszyciem worka (ja mam maszyn? do szycia, wiec dla mnie uszycie, to 3 minuty góra :P ), ale jak juz worek jest, to naprawd? nie zajmuje to tyle czasu.

Frufru dopisa?am i podkre?li?am s?owo "stara", wydaje mi si?, ?e powinno wystarczy?.
Nie sugeruj?, ?e masz co? z g?ówk? xd.
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-11-12, 17:05   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Thi, na pewno kochasz swoje zwierz?ta i bardzo o nie dbasz, co Ci si? chwali, ale mam nadziej?, ?e b?d? jak najd?u?ej zdrowe..
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2012-11-12, 18:06   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


A dlaczego mia?yby nie by? zdrowe? :P S? zdrowe i b?d?.
Moja ?.p. chomiczka przezy?a 2,5 roku na zwyk?ych trotkach, jak na chomika z zoologa, to bardzo d?ugo. Ta mysia z rakiem - j? ju? dosta?am chor?, wi?c nie mia?am nic wspólnego z jej chorob?...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT