AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2013-01-22, 15:39
Kampania na temat myszy ze sklepow zoologicznych
Autor Wiadomość
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-03-08, 13:31   

Myszolom, takie zoologi trzeba omija? szerokim ?ukiem. :mcenzura:
 
 
Myszolom 
Mysi Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Toru?
Wysłany: 2013-03-08, 13:32   

W tym zologu kupuj? tylko trociny i karm?, bo mam do niego najbli?ej:)
 
 
bercia289 
M?ody Myszaty


Imi?: Bernadetta
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 38
Skąd: Rudnik nad Sanem
Wysłany: 2013-03-08, 15:44   

W??e od czasu do czasu potrzebuj? ?ywego jedzenia.
Przykro, ?e to widzia?a? ale takie jest ?ycie. Nie jestem za tym ale w??e te? co? je?? musz?. Wiele ludzi idzie do zoo sklepu i kupuje myszy specjalnie dla paj?ków i w??y. U mnie si? nie zdarza ale ja te? b?d? mia?a, ?yw? karmówk? dla paj?ków. Karaczany.
_________________
https://www.facebook.com/...skiSumik?ref=hl
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-03-08, 16:22   

bercia289 napisał/a:
W??e od czasu do czasu potrzebuj? ?ywego jedzenia.

Nie potrzebuj? ?ywego jedzenia. Wcale.
Owszem, musz? je?? np. myszy, ale przed podaniem ich w??owi taka mysz powinna by? humanitarnie u?piona, a dopiero potem podana. A nie na ?ywca.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-03-08, 16:27   

Laraine napisał/a:
mysz powinna by? humanitarnie u?piona

Sprzedawca nie chcia? si? w to bawi? i wrzuci? mysz od tak. Dla mnie to przesada..
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-03-08, 17:15   

Pewnie, ?e nie chcia?, przecie? to poniek?d by?by dodatkowy koszt... Eh :?
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-03-10, 16:31   

Co do Kakadu... nie polecam Kakadu w Poznaniu w Galerii Malta. Sama mam stamt?d jedn? mysz, od razu polecia?am do weta, chora. Na szcz??cie dopiero zarazi?a si? robactwem, wi?c uda?o si? j? wyleczy?. Ostatnio by?am w Kakadu po trociny i zerkn??am na myszy. Samce trzymane z samicami, wszystkie myszy chore, maj? ?wierzb, drapi? si?, maj? ubytki w sier?ci. Dodatkowo zauwa?y?am u czterech samic czop kopulacyjny (akurat biega?y na zmian? w ko?owrotku). Strasznie zaniedbane - wybior? si? tam nied?ugo, bo oczywi?cie trocin nie mieli akurat tego dnia i zastanawiam si?, czy podrzuci? jakie? ulotki czy po prostu porozmawia? ze sprzedawcami na spokojnie, ?eby wyja?ni? im, co robi? ?le i pomóc maluchom...
 
 
 
Krieglein 
Szara myszka


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-03-10, 18:09   
   Myszy: Mysia Mysia, Miska, Borsuk, Pan Pche?


Laraine napisał/a:
bercia289 napisał/a:
W??e od czasu do czasu potrzebuj? ?ywego jedzenia.

Nie potrzebuj? ?ywego jedzenia. Wcale.
Owszem, musz? je?? np. myszy, ale przed podaniem ich w??owi taka mysz powinna by? humanitarnie u?piona, a dopiero potem podana. A nie na ?ywca.


Owszem, potrzebuj?. Niektóre gady da si? nauczy? jedzenia truposzy, ale nie wszystkie (przede wszystki mam tu na my?li poszczególne osobniki). "Humanitarnie u?piona" by? w?a?nie nie powinna, chyba, ?e kto? zamierza swoj? w??yn? karmi? strutym pokarmem :? Tym bardziej, ?e w naturze w??e poluj?, a tyle si? mówi o podawaniu zwierz?tom pokarmu w mo?liwe najbli?szy naturze sposób.
Fajnie, ?e dbamy o myszy i u?wiadamiamy innych, co do potrzeb i wymaga? gryzoni, ale by?oby te? dobrze, gdyby osoby najwyra?niej maj?ce ma?o poj?cia o gadach nie wypowiada?y si? tak stanowczo i tonem znawcy :?
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-10, 18:38   

Krieglein napisał/a:
...Tym bardziej, ?e w naturze w??e poluj?, a tyle si? mówi o podawaniu zwierz?tom pokarmu w mo?liwe najbli?szy naturze sposób...

No to my naszym myszkom te? nie powinnismy sypa? karmy do miseczki, bo w naturze jedz? inaczej :lol:

Dla w??a trzymanego w domu warunki nie s? naturalne, jak dla mnie s? wr?cz tragiczne, bo trzymanie osobnika 1,5m w terrarium 1 m, tak ?e ten biedak nie mo?e si? wyprostowa? nie jest chyba dla w??a mi?ym prze?yciem ?ycia. Za to jak s?ysz?, ?e w?a?ciciel kocha w??e, to szeroko otwieram oczy ze zdziwienia... no, ale ja tego nie rozumiem, bo nie mam, mnie jest szkoda tych zwierzaków, bo mnie sie wydaje, ?e one potrzebuj? przestrzeni...

Ciekawe czy w zoo podaj? tygryskom, lwom...?yw? karmówk? np jelenia, aby nie zabic instynktu polowania? Po co dba? o instynkt, gdy warunki s? sztuczne i ten instynkt nie jest ju? potrzebny? No ale to juz jest problem innego forum i innych w?a?cicieli... Ka?dy ma co lubi :grin:
 
 
 
rysieek 
Gadu?a Myszaty
myszkowelove



Imi?: Dorota
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Tychy .
Wysłany: 2013-03-10, 18:54   

Krieglein napisał/a:
"Humanitarnie u?piona" by? w?a?nie nie powinna

Ale humanitarnie te? jest zabi? szybko przez z?amanie karku...
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-03-10, 19:17   

Ell sie? kakadu dobrze wie ?e ma myszy trzyma? rozdzielnie, prawie ka?de kakardu to "rzekomo" robi ;P no wiem by?am w tej Malcie... pora?ka z 40 myszy w takich malych pomieszczeniach
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-03-10, 19:20   

Kiedy ja tam kupowa?am Delt?, by?y w lepszym stanie i by? dwa osobne pomieszczenia na myszy, a teraz wszystkie do jednego wrzucili, a chomiki rozdzielili do trzech osobnych i pewnie nawet nie p?ciowo...
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-11, 19:05   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Sprzedawca chyba nie wiedzia?, ?e i dla w??a mo?e si? to sko?czy? gro?nie.. Ale je?li ch?opak kupi? myszk? w zoologu i mu si? rozmno?y?a, to dosta? dobr? nauk?, co si? z zoologicznymi myszami robi..
Ps. mówi si?, ?e nie powinno si? podawa? paj?kom myszy.. o.O
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-03-14, 12:34   

Krieglein :lol:
Za znawc? si? nie uwa?am, bynajmniej, natomiast dr??? temat z osobami które od dawna maj? zwierz?ta terrarystyczne - ró?ne - tak?e wiem co mówi?, mo?na poda? martw? mysz , a humanitarne u?miercenie nie znaczy wy??cznie podania jakiego? specyfiku ;)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-03-14, 15:41   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Laraine, dok?adnie. Je?li chodzi o mro?one oseski, to wiem od bardzo do?wiadczonego terrarysty, ?e wcale nie jest trudno przekona? do nich w??a. Je?li jednak w?? jest stale karmiony bieguskami to niestety niewiele mo?na zmieni?, ale mo?na u?mierci? mysz w humanitarny sposób, np. przez UMIEJ?TNE przerwanie kr?gu szyjnego - mysz nawet nie zorientuje si?, ?e umar?a. Ale niestety ten sposób jest najcze?ciej ?le wykonywany, bo niektórzy si? nie znaj? i maj? gdzie? czy zwierzak cierpi czy nie. A do?wiadczony terrarysta zna si? nawet na gryzoniach, bo od zdrowia karmówki zale?y tak?e zdrowie jego gada.
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT