AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2007-03-03, 08:24
?ywienie myszy ci??arnej
Autor Wiadomość
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-07-11, 18:05   

Na razie to ona wygl?da jak by mia?a po prostu troszk? t?uszczyku ale w?tpi? by w zoologu tak dobrze karmili myszy. Mysz wysoko w ci??y ma wyra?nie wystaj?ce boki wygl?da jak by mia?a w sobie jakie? gule zobacz:
http://www.pup-nowasol.pl/foto/silver846.jpg
http://www.pup-nowasol.pl/foto/silver847.jpg
 
 
Dreamy 
M?ody Myszaty



Imi?: Maja
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-11, 18:56   
   Myszy: Porzeczka


Fakt, Porzeczka jest ogromnie ?ar?oczna, ale sama si? nie spodziewa?am, ?e mo?na tak rozpu?ci? myszki w zoologu. Oby to by? po protu ten t?uszczyk. Dzi?ki wielkie za pomoc.
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2009-07-11, 20:25   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Jakby si? pojawi?y maluchy to wystarczy Ci klatka gdzie samiczka mieszka a potem mo?esz da? og?oszenie na forum u nas a kto? na pewno je we?mie cho?by na dom tymczasowy. Wi?c nie stresuj si? na zapas :)
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Dreamy 
M?ody Myszaty



Imi?: Maja
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-11, 20:41   
   Myszy: Porzeczka


Najwa?niejsze, ?eby myszka by?a zdrowa : )
A propos ?ar?oczno?ci - co ile powinnam ma?ej uzupe?nia? miseczk? z jedzeniem? Bo w zasadzie ona potrafi ca?? op?dzlowa? w ci?gu 3/4 dnia ... :/
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-07-11, 21:25   

Wiesz musisz zapozna? si? z regulaminem, poniewa? nie wolno tworzy? kilka w?tków w jednym temacie ;) Trzeba si? trzyma? tego o czym si? pisze i nie przeskakiwa? z kwiatka na kwiatek z ró?nymi pytaniami :)
Co do samego pytania:
Miska musi by? ZAWSZE pe?na. Mysz na szcz??cie nie jest jak pies ma?y, ?e zje ile wlezie, a pó?niej rzyga xD Tylko zje tyle ile potrzebuje ;)
A mysz z zoologicznego na pocz?tku zawsze po?era co tylko si? jej da, bo jest niedo?ywiona zazwyczaj no i nie dostaje takiego pokarmu jak u nowego w?a?ciciela, czyli zdrowego, pe?nowarto?ciowego i ró?nego.Wi?c korzysta ile wlezie :P Przejdzie jej ta ?ar?oczno?? gdy zobaczy, ?e pokarm jaki dosta?a, dostaje zawsze, a nie tylko jednorazowo.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Micky?
Szara myszka


Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-09-02, 15:26   

Kiedy Ta Dziewczyna Odpisze Jestem Ciekawy ;D
 
 
Madziunia 
Starszy Myszaty


Wiek: 32
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Jastrz?bie Zdrój
Wysłany: 2009-09-02, 19:06   

Micky?, yyy....???
_________________
Tofi :m: Suzi :m: Ofelia :m: Zahara :m:
 
 
Diabla 
Szara myszka


Imi?: Magda
Dołączyła: 15 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-04-20, 13:48   
   Myszy: Dixi, Mynia


A ja mam pytanie kiedy maluchy przestasj? tak wysoko skaka?? Moje maj? 19 dni i nawet nie wiem ile mam samiczek a ile samców,poniewa? ci??ko jest je z?apa? bo skacz? jak ?aby.
A drugie moje pytanie dotyczy mysiej mamy. By?a oswojona i ch?tnie wchodzi?a mi na r?k? i w ogóle chodzi?a po mnie. Po porodzie te? bez problemu j? g?aska?am. A od czasu kiedy maluchy zacz??y buszowa? w klatce sta?a si? nerwowa, nie daje si? dotkn?? i ucieka przed maluchami z jedzeniem. Czasami z nimi ?pi ale jak wszystkie wyjd? z domku i siej? spustoszenie w klatce to ucieka przed nimi. Czy?by mia?a ju? dosy? macierzy?stwa? Czy boi si?, ?e zabraknie dla niej jedzenia, bo maluchy ju? jedz? sta?y pokarm?
 
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-04-20, 15:27   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


po 27dniu jak ju? je rozdzielisz i b?dziesz szuka? im domów to jeszcze u nowych w?a?cicieli mog? poskaka? dwa tygodnie

?ap za ogonek i nie puszczaj innego wyj?cia nie ma... albo pu?? do transporterka i patrz co maj? pod ogonkiem i tak za m?ode s na rozdzielenie. Mo?esz sprawdzic dzie? pred rozdzieleniem

M?ode ch?tnie matce kradn? jedzenie, ona te? chce zje?? i im pokaza? jak to si? robi. Gdyby? mia?a tyle dzieci które nic o ?yciu nie widz? te? by? nie by?a zrelaksowana :D
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
magdulcia 
M?ody Myszaty



Imi?: Madzia
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 28
Skąd: k. ?odzi :)
Wysłany: 2010-10-24, 21:55   
   Myszy: (: Musta & Valkea :)


Hej. Mam pytanie i zadam je tutaj. Przygarn??am samiczk? 2 tygodnie temu. Jak na moje oko jest w ci??y, robi si? coraz bardziej "brzuchata" i powi?kszy?y jej si? sutki.
Zosta?o mi troch? mleka dla koci?t takiego w proszku, bo jaki? czas temu mia?am w domu ci??arn? szczurzyc?, która niestety osieroci?a maluszki :( Karmilam je itd.. Ale niestety nie prze?y?y :cry:
Wracaj?c do tematu tego mleka... Zosta?o mi go dosy? du?o, bo kupi?am tak? puszk? za 50z?, wi?c jest spora.. I chcia?am si? dowiedzie? czy takie mleko mog? podawa? mojej ci??arnej Misi?
Czyta?am, ?e mleko dla koci?t mo?na dawa?, ale chcia?am si? upewni? czy takie w proszku si? nadaje, czy mo?e chodzi o jakie? inne?
O rozdzielaniu wg p?ci, karmieniu itd troche ju? wiem :P Ale chcia?am si? upewni? jak jest z tym mlekiem.. Z góry dzi?kuj? za odpowied?. Pozdrawiam.
_________________
:mszama: Musta & Valkea :mmycie:
ZA TM: [*] Beza. Nella. Matu?. Presja. Lu?ka. Klara. Misia. Tosia. Prima. Zenu?. Ciupek. Wydech. Materdej. [*] \
Dzi?kuj? za wspania?e chwile...
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-10-24, 22:06   

Takie mleko nadaje si? bardzo dobrze. Z regó?y takie mleko [u wetów] sprzedawane jest w proszku :)
Kup te? jak?? dobr? karm? dla kotów [najlepiej odrobin? na wag?] i te? mo?esz podawa? po chrupku.
 
 
 
magdulcia 
M?ody Myszaty



Imi?: Madzia
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 28
Skąd: k. ?odzi :)
Wysłany: 2010-10-25, 00:02   
   Myszy: (: Musta & Valkea :)


Dzi?kuj? bardzo za odpowied? :)
Kilka chrupków kocich mog? wzi?? od znajomych, bo maj? koty, a za du?o te? mi si? nie przyda, bo reszta moich mysiaków jest na diecie, bo w ostatnio bardzo si? wszystkie zaokr?gli?y :P
A i jeszcze jedno ;) Takie chrupki dla kotów bardzo ró?ni? si? od tych dla psów?
_________________
:mszama: Musta & Valkea :mmycie:
ZA TM: [*] Beza. Nella. Matu?. Presja. Lu?ka. Klara. Misia. Tosia. Prima. Zenu?. Ciupek. Wydech. Materdej. [*] \
Dzi?kuj? za wspania?e chwile...
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-10-25, 09:38   

Zawarto?ci? bia?ka i wielko?ci?, tak pokrótce. Dla psów te? mo?e by?. Ja podaj? Royal Canin. Jest s?onawe i myszkom to pasuje.
 
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2011-02-11, 16:09   
   Myszy: brak


Ja podczas ci??y swojej samiczki codziennie podawa?am jej du?o nabia?u i warzyw.Codziennie dostawa?a do jednej miseczki broku?,marchewk?,pietruszk? - korze? i na?,kie?ki,jab?ko, w drugiej twaro?ek,kawa?eczek ?ó?tego sera,bia?ko z jajka,gotowan? pier? z kurczaka, w kolejnej za? troch? jogurtu naturalnego i przecieru dla dzieci typu Gerber o smaku marchewkowo-jab?kowym :wink:
Mo?esz te? kupi? kilka gram karmy dla psa lepszej jako?ci typu Acana,Arion,Purina,Royal Canin i podawa? myszce :wink:
Im lepsza opieka w czasie ci??y i okresu laktacji tym myszka lepiej to zniesie a odchowanie gromadki maluchów to dla niej nie lada wyzwanie :)

Na pewno to czego nie wiesz znajdziesz na forum.Zajrzyj do vademecum - tam s? posegregowane wszystkie tytu?y :)
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=7202
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
Ostatnio zmieniony przez kat 2011-02-12, 09:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Anett 
Szara myszka


Imi?: Anett
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Berlin
Wysłany: 2011-02-11, 16:11   

Gniazdko robi. trzymam ja na pellecie,trocinach i sianku. A wapno to takie w kostce jak dla ptakow? Wcina a wcina prawie ciagle w jedzeniu siedzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT