AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Decyzja o u?pieniu
Autor Wiadomość
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-03-22, 20:13   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


levana, przychodnia med vet
http://www.med-weterynarz.pl tylko do Jacka Szydlowskiego , nawet wspomniec ze mnie znasz, przewaznie jest po poludniu ale lepiej zadzwonic i zapytac czy jest
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Natte 
SuperMysz



Pomogła: 4 razy
Wiek: 114
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 1009
Wysłany: 2014-03-22, 20:39   

Bez przesady, w okolicach centrum na pewno s? weterynarze, którzy podejm? si? u?pienia mychy, szukaj takich, którzy maj? wziewk? (i o ni? pro? od razu jak pojedziesz u?pi?).
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-03-23, 15:52   

usypia?am jedn? z mich myszy, mia?a nowotwory widoczne w dwóch miejscach, trzeci si? rozwija?, operacji nie prze?y?aby. Zosta?a u?piona na moich r?kach.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
InnocentSatan 
Mysi Bywalec


Imi?: Zuzka
Wiek: 27
Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 120
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-04-22, 22:36   
   Myszy: 5.


cze??.
ma kto? mo?e jakie? do?wiadczenia ze sterylizacj? ? myszka ma zapalenie dróg rodnych, by?y?my dzisiaj u weterynarza i podobno to jej jedyna szansa... a i tak nie ma gwarancji, ?e prze?yje operacj?. ewentualnym wyj?ciem jest u?pienie myszki, ale wola?abym móc powiedzie?, ?e zrobi?am wszystko co mog?am... Gabrysia jest s?aba, a wiem, ?e ci??ko si? przeprowadza tak? operacj?, koszty w?a?ciwie nie graj? roli, tylko zastanawiam si? ci?gle, czy j? m?czy?... jutro mamy si? stawi? na operacj? albo u?pienie...
_________________
"Musisz mi pomóc,
bo od szesnastu dni pada deszcz
i ?ycie powoli zaczyna mi si? rozmywa?."
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-04-25, 19:32   

Chcia?am tylko powiedzie? ?e nie ufajcie weterynarzom je?li chodzi o okre?lanie " czy to guz czy nie guz ( na usg nie do odró?nienia). Ja z moj? bonk? 4 lecznice oblecia?am. W ka?dej powiedzieli ze guzbo twardy. Nak?u? si? nie zdecydowali. Pomimo ze samica, wierzy?am ?e jest dla niej szansa. Nast?pnego dnia mia?am u?pi? myszk? poniewa? wszystko w bardzo szybkim czasie si? rozrasta?o. Ca?e szcz??cie zmiana p?k?a przed u?pieniem. Okaza?o si? ze to ropie? który zrobi? si? przy gruczole mlekowym od zapalenia sutka. Myszka trafi?a na oczyszczenie ropnia i zszycie, po 2 tyg wróci?a ca?kowicie do zdrowia.A nawet odkarmi?a potomstwo.
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2014-04-25, 21:45   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


U mnie równie? zdarzy? si? cud i mam nadziej?, ?e niektórym to troszk? rozja?ni ci??ki temat brzmi?cy "eutanazja"
Ca?a sprawa dotyczy mojej samiczki, która aktualnie uko?czy?a 1 rok 9 miesi?cy.
Po wyleczeniu ?wierzba, dosz?o to koszmarnej infekcji skóry, z któr? mysz m?czy?a si? niesamowicie d?ugo (oko?o 1,5 miesi?ca), krótko mówi?c ca?y grzbiet w s?cz?cych si? ranach, silny ?wi?d, brak poprawy po lekach... Tak czy siak w ko?cu si? uda?o, mysz znowu wygl?da jak nowa. Niestety tu? po wyleczeniu ran dosz?o do zapalenia p?uc, znowu- leki, leki, leki... Po ponad 2 tygodnie leczenia, uda?o si?.
Mysz po jakim? czasie niestety bardzo schud?a, przyczyna by?a nieznana... W bardzo krótkim czasie mysz straci?a ca?kowicie si?y, czo?ga?a si?, nie jad?a, nie mia?a nawet si?y, aby podej?? do poide?ka i si? napi?. RTG by?o w porz?dku.
Razem z wetem doszli?my do wniosku, ?e to po prostu jej czas. By?a do?ywiana wywarem mi?snym z kaszk? i dosz?o do czego? niesamowitego. Po 2 dniach wróci?a do spania w domku, zrobi?a si? ciep?a, pó?niej z kaszki prze?li?my na Herbi Care i na dzie? dzisiejszy mysz odmawia dokarmiania, ponownie poch?ania wszystko co tylko jest w misce, biega, ?pi z pozosta?ymi dziewczynami.

 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-04-26, 08:33   

owszem, mój ma?y mysiak przez wielkanoc umiera?, ch?odny i osowia?y, szkielecik, ju? na drugim antybiotyku. nie mia?am si? jak wk?u? w t? skórk? i jedn? porcj? poda?am do pyszczka. i to go dopiero ruszy?o! w tej chwili puchata kulka siedzi w misce i odjada zaleg?o?ci.
 
 
chiya 
Szara myszka


Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-10-07, 08:38   

Kuracja imaverolem u mojej mychy przynios?a nied?ug? popraw?. Ma nawrót grzybicy. Potraktowa?am pojawiaj?ce si? strupki tym ?rodkiem, no có?, czekam na efekt. Najgorsze, ?e mysz jednak ci?gle si? drapie, jest bardziej apatyczna ni? miesi?c temu, przed rozpocz?ciem leczenia i zacz??a kicha?. Powiedzia?am weterynarzowi o tym drapaniu i kichaniu, on jednak odmówi? dalszego leczenia, bo zrobi? ju? wszystko, co móg?. U niego mog? liczy? tylko na u?pieniu myszy. I jego zdaniem to najlepsze wyj?cie.

Nie wiem, czy weterynarz ma racj?. Dwa lata to du?o jak na mysz. Nie umiem oceni?, jak bardzo przeszkadza jej ten ?wi?d i kichanie. Jestem ju? zm?czona jej chorob? i zastanawiam si?, czy eutanazja to w?a?ciwy wybór. Poszukam jeszcze opinii u innego weterynarza, ale je?li nie znajd? fachowej pomocy, a u myszy nie b?dzie poprawy, nie b?d? mia?a chyba innego wyj?cia.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-10-08, 07:24   

Ja w takiej sytuacji zgodzi?a si? na u?pienie, z dwoma chorobami musia? sobie nie poradzi?, antybiotyk wzmaga grzybice
 
 
chiya 
Szara myszka


Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 9
Wysłany: 2015-10-08, 11:15   

AgAp, dzi?kuj? za opini?. Na razie ci??ko mi dopu?ci? t? my?l do siebie, ale nie mog? te? odwleka? tej decyzji w niesko?czono??. Mysz ma jeszcze apetyt, ma jeszcze ochot? poszwenda? si? poza klatk?, a widz?c go takiego, nie mam jeszcze ochoty odbiera? mu ?ycia. Z drugiej strony ten nawrót grzybicy, kichanie i weterynarz, który nie ma ju? innego lekarstwa. Mam m?tlik w g?owie.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-10-08, 19:57   

Mój jad? nawet kiedy nie mia? juz si? wspi?? si? na misk?. Ale wiem, ze chwilami trzepal g?ówk? i kr?ci? si? w kó?ko, wi?c to co si? dzia?o ze skór? wyra?nie mu dokuczalo. Dopiero jak popatrzylam na zdrowa mysz, dostrzeg?am, jak mój jest chory
 
 
letztenbrief 
Szara myszka


Imi?: Julia
Wiek: 29
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 10
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2015-11-24, 12:31   
   Myszy: Louis, Niall, Liam, Ed, Elka, Glenn, Daryl


Moja prawie dwuletnia dziewczynka dos?ownie s?ania si? na nogach. Miesi?c temu wyleczy?am u niej zapalenie p?uc, pó?niej przypa??ta?a si? martwica od zastrzyków, a ostatecznie grzybica, której teraz pojawi? si? nawrót... I niestety brak reakcji na leki, a mysz z dnia na dzie? coraz s?absza, coraz chudsza... Zastanawiam si?, czy nie lepiej w takim wypadku po prostu malucha u?pi?, ale ci??ko mi podj?? tak? decyzj?, kiedy widz?, jak ma?a z apetytem je kolb? czy jedzenie z miski. Tyle, ?e samo wdrapanie si? na ni? zajmuje jej niesamowicie d?ugo... Nie wiem, co robi?.
_________________
Harry [*]
Nick [*]
Lou [*]
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-11-24, 18:04   

A mo?e to nie grzybek,albo mo?e zastosowa? jaki? inny lek?
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-11-25, 07:23   

Mia?am mysz w takiej samej sytuacji, jak juz le?a? na boczku i ci??ko oddychal to oboje z wetem podjelismy decyzje o u?pieniu
Czasami naturalne mechanizmy jakby zapominaj? o zako?czeniu ?ycia tak chorej myszy, bo w naturze robi? to drapie?niki
My odebralismy im tak? mo?liwo?? i czasem sami musimy to zrobi?
 
 
letztenbrief 
Szara myszka


Imi?: Julia
Wiek: 29
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 10
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2015-11-25, 13:03   
   Myszy: Louis, Niall, Liam, Ed, Elka, Glenn, Daryl


Sytuacja rozwi?za?a si? sama, Ma?a odesz?a dzisiaj w nocy. :(
_________________
Harry [*]
Nick [*]
Lou [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT