AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Decyzja o u?pieniu
Autor Wiadomość
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-23, 21:32   

Je?li myszka si? m?czy, lepiej b?dzie j? u?pi?. Ale to zale?y od ciebie, ty widzisz, jak ona to wszystko znosi.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Kiara 
Starszy Myszaty
Kinia



Imi?: Kinga
Wiek: 30
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-23, 21:52   
   Myszy: Nutka["], Plamka ["] , M?oda ["], Gama ["], Zdrapka ["], Gapcia, ?aba, Wariacja


Myszka teraz siedzi sama w k?ciku, ma lekko otwarte oczka, patrzy si? takim smutnym spojrzeniem i oddycha bardzo nierówno. Straszne s? te choroby. :cry: Nie chce jej usypia? i nie chce si? z ni? rozstawa?. :cry: Zdrapka to taka kochana mysia. Strasznie schud?a. Zawsze by?a t? najgrubsz? a teraz ka?da kosteczka jej wystaje. :sad:

Pozdrawiam...
_________________
Kinia z mychami...
Nuteczka ["] Plamka ["] M?oda ["], Gama ["], Zdrapka ["],
Gapcia, Wariacja, ?aba
 
 
 
Mangalarga 
Myszo?ak


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 591
Wysłany: 2008-09-23, 22:10   

Musisz odstawi? swoje uczucia na bok i pomy?le?, co jest najlepsze dla myszki. Wiem, ?e to trudne, decyzja o u?pieniu nigdy nie jest ?atwa. Je?li wida?, ?e si? m?czy, a lekarze nie daj? ?adnej nadziei, lepiej pomóc jej odej??, ni? pozwoli? jej cierpie? mo?e nawet kilka dni.
_________________
"Lepiej milcze?, nara?aj?c si? na podejrzenie o g?upot?, ni? odezwa? si? i rozwia? wszelkie w?tpliwo?ci."
 
 
Ametyst 
Gadu?a Myszaty
nieludzki lekarz



Imi?: Patrycja
Hodowla: Auricula
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2007
Posty: 340
Skąd: Wawa/Szcz-n
Wysłany: 2008-09-24, 11:11   
   Myszy: du?o myszastych niebieskich i innych


Kochana jesli myszka tak mocno schud?a, lekarze mówia to co mówi?.. My?l?, ?e powinnas by? dzielna i pomóc myszce w cierpieniu - ostatni raz. Mo?e jeszcze dzi?.
_________________
 
 
 
Kiara 
Starszy Myszaty
Kinia



Imi?: Kinga
Wiek: 30
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-24, 21:54   
   Myszy: Nutka["], Plamka ["] , M?oda ["], Gama ["], Zdrapka ["], Gapcia, ?aba, Wariacja


Có?... My?le, ?e najlepiej by?oby j? u?pi?. :sad: Przemy?la?am to dok?adnie. I nie widze innego wyj?cia. :cry: Myszka nadal dzisiaj si? nie rusza?a i siedzia?a w jednym miejscu ( jak by?am w szkole) a mama jak zagl?da?a do klatki to mówi?a ?e si? troche rusza?a. :/ Ale teraz s?ysze jak oddycha. :cry:

Pozdrawiam...

[ Dodano: 2008-09-27, 21:59 ]
Mam dobre wie?ci. Mysia czu?a si? lepiej, zacz??a je??, bawi? si?, oddycha lepiej i przybywa jej cia?ka. :D Mo?e i ma nowotwór, ale jej stan chwilowo si? poprawi?. :m:):

Pozdrawiam...
_________________
Kinia z mychami...
Nuteczka ["] Plamka ["] M?oda ["], Gama ["], Zdrapka ["],
Gapcia, Wariacja, ?aba
 
 
 
Ruslana 
Mysi Bywalec



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 105
Skąd: Mr?gowo
Wysłany: 2008-09-28, 14:52   
   Myszy: Loretta, Juliane, Chrumka, Lora


Kiara, moja Loretka guza ma ju? bardzo du?ego, ale je normalnie, nawet biega w ko?owrotku, nie chudnie i ma si? dobrze :) choc wiem, ?e coraz bli?ej jej koniec :(
 
 
 
sophia666
M?ody Myszaty


Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-09-25, 22:38   Grzesiu umiera. POMOCY! moje male?stwo odesz?o...

Grzesiu mieszka u mnie jakie? 2 miesi?ce. Od kiedy Go mam choruje. Na pocz?tku wygl?da?o jak ?wierzb, potem alergia. Jeste?my u weterynarza co kilka dni, dostaje coraz to nowe leki, ale wszystko na nic. Odwiedzili?my kilku weterynarzy. Dzisiaj jest ju? tragiczne. Myszek ju? prawie sier?ci nie ma, wszystko Go boli, bo piszczy przy dotyku, nie je, nie pije, nie wychodzi z domku. Nasypa?am mu troch? jedzonka do ?rodka, ma?? miseczk? z wod? ustawi?am zaraz przy wyj?ciu. Codziennie rano i wieczorem dostaje do pyszczka ?rodki przeciwbólowe, przemywam Go specjalnym p?ynem i smaruje ?elem. Sprz?tam mu dwa razy dziennie. Wszystko, ?eby mu pomóc i nic... Ju? nie mam pomys?u... Ga?nie w oczach, boje si?, ?e nie prze?yje nocy, a weterynarze rozk?adaj? rece. Podobno winne mo?e by? z?e krzy?owanie w sklepie... To moja pierwsza myszka i ju? nie wiem gdzie szuka? pomocy. Pisa?am te? do lekarzy z innych miast, wysy?aj?c histori? choroby i nic, ci?gle nic... Nie chce ?eby umar?...
Ostatnio zmieniony przez sophia666 2012-10-16, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-25, 22:40   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-11-03, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-09-25, 23:04   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Z jakiego miasta jeste?? Mo?e kto? tutaj b?dzie móg? poleci? sprawdzonego weterynarza, znaj?cego si? na gryzoniach.
Trzymam kciuki za myszk?.
 
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-09-25, 23:11   

Twoje zaanga?owanie w spraw? Grzesia jest naprawd? godne na?ladowania, mam nadziej?, ?e kuracja si? powiedzie, Tobie zostaje czeka? i opiekowa? si? nim. Inbred to ju? niestety sprawa genetyczna, niemniej jednak leczenie objawów zewn?trznych, mamy nadziej?, w tym przypadku si? uda. Tak mi go szkoda. Tak, jak Frufru napisa?a - je?li myszka odejdzie nie b?dzie cierpie?. A ty b?dziesz wiedzie?, ?e zrobi?a? wszystko, co mog?a?.
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-09-25, 23:32   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Wiem, ?e to mo?e okrutne, ale czasami chyba lepiej pomóc mu odej??, ?eby ju? tak nie cierpia?. Trudniejsze dla Ciebie, ale sama oce? co dla niego lepsze. Trzymam kciuki za myszaka
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
sophia666
M?ody Myszaty


Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-09-25, 23:36   

jestem z Bydgoszczy i mamy naprawd? kochanego weterynarza, który przyjmuje nas co kilka dni, ale leczy tylko objawowo, bo nie mo?e znale?? przyczyny... Podejrzewa genetyk?...
Pisa?am te? do jednej pani weterynarz z Krakowa i jednego pana z Warszawy. Jedyne co mówi? to ?e mo?e paso?yty, ale mia? pobieran? zeskrobin? i nic tam nie ma... a stan coraz gorszy...
Za nic sobie nie radz? z tym co si? dzieje... Tak bardzo chcia?abym, ?eby wyzdrowia?. Ca?kowicie zmieni?am mu karm?, ?ció?k?, wyparzy?am klatk?... a moje male?stwo nadal chore...
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2012-09-26, 00:00   

Jeste? z Bydgoszczy? :) A by?a? w 'Korze'? Moja mama (te? jest wetem) wysy?a?a tam swoich pacjentów z jakimi? powa?niejszymi sprawami, bo ona ju? si? nie zajmuje takimi maluchami. Mo?e tam by pomogli? Jest jedna m?oda babka, która w miar? zna si? na gryzoniach podobno. Mog? si? dowiedzie? jak chcesz.

Ale z tego co piszesz, to rzeczywi?cie mo?e lepiej by?o by pozwoli? mu odej??. Biedulka musi si? okropnie m?czy? :( Ale gratuluj? podej?cia, to naprawd? rzadko spotykane. Mam nadziej?, ?e uda si? uratowa? male?stwo :(
 
 
sophia666
M?ody Myszaty


Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-09-26, 00:11   

Kontaktowa?am si? z Kor? i uznali, ?e nikt od nich nie zna si? na gryzoniach... Dzwoni?am co najmniej do kilku przychodni... Oprócz tej na Be?zy, jeszcze tylko jedni zdecydowali si? nas przyj??, ale nie mia?am serca Grzesia tam targa?, tym bardziej, ?e p. Micha? z Be?zy wida?, ?e si? zna ale nie jest w stanie postawi? maluszkowi diagnozy... Ma si? jeszcze konsultowa? na czym? w rodzaju 'sympozjum' z innymi weterynarzami i jestem umówiona na kolejn? wizyt?, ale z Grzesiem naprawd? jest ?le... Jest na ?rodkach przeciwbólowych...

Wiem, ?e jest to samolubne, ale nie chce pozwoli? mu odej??... chcia?abym walczy? o Niego tak d?ugo jak b?d? w stanie i tak d?ugo jak Grze? b?dzie mia? cho? troch? si?
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2012-09-26, 01:02   

Ma?o jest specjalistów w tej dziedzinie niestety. Dlatego wi?kszo?? potrafi tylko objawowo leczy? tak jak mówisz. Chyba gryzonie nie by?y kiedy? tak popularne po prostu, mo?e teraz b?dzie si? to rozwija?. Ale rzeczywi?cie na Be?zy jest dobra ta przychodnia, on jest bardzo dobry je?eli chodzi o psy i koty. Mam nadziej?, ?e Ci pomo?e.
Chyba, ?e chcesz przyjecha? w okolice ?nina to mog? co? pokombinowa?.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT