Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 18:52
Zapach myszki w porównaniu do innych gryzoni
Autor Wiadomość
angus
Młody Myszaty

Wysłany: 2012-11-22, 21:11   Zapach myszki w porównaniu do innych gryzoni

Witam,
od niedawna noszę się z zamiarem zakupu dwóch samiczek myszy. Miałam już kilka chomików a także myszoskoczki i szczury. Wiem też, że samiec myszy wydziela bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach, miałam u siebie samca, którego koleżanka dała mi "na przechowanie" gdy wyjechała na wakacje. Śmierdziało dosłownie wszystko, zapach był o wiele bardziej intensywny niż w przypadku innych gryzoni. Zwierzątko jednak spodobało mi się na tyle, że mogłabym ten zapach znieść, niestety obawiam się, że nie zniosą go moje współlokatorki.
Słyszałam, że mocz samiczki pachnie o wiele lepiej.
Czy to prawda? Czy zapach ten jest bardziej intensywny niż zapach moczu chomika? Chodzi mi głównie o zapach samiczki myszki w porównaniu do zapachu innych gryzoni, czego nie znalazłam w żadnym innym temacie ;)

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2012-11-22, 21:14   
   Myszy: Małe stadko ;)

Niestety, nawet mysie samiczki specyficznie pachną. Taki urok tych stworzonek. Nie miałam nigdy samca, miałam natomiast chomika. Chomik nie był wyczuwalny... niestety, myszy są. Ale tu wiele zależy od ściółki na której zwierzaki żyją ;)

Ps. Samiczki minimum dwie :)

angus
Młody Myszaty

Wysłany: 2012-11-22, 21:17   

No cóż, widocznie będę musiała rozglądać się za innym zwierzakiem... ;) Tak, wiem że samiczki dwie ;D

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2012-11-22, 21:18   

Nie miałam innych gryzoni niż myszki (teraz i z 20 lat temu :P ) ale mogę powiedzieć jedno - jeśli sprząta się regularnie to nie czuć nic. A "regularnie" trzeba sobie dopasować - ja w małej klatce musiałam sprzątać co 2 max 3 dni teraz mam większą i spokojnie tydzień wytrzymują. A jeszcze część osób poleca np Biodor który też neutralizuje zapachy.
Inni pewnie podpowiedzą Ci więcej :)

Hurricane 
MegaMysz

Imię: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-11-22, 21:23   

Myślę, że dwie samiczki nie będą problemem. Jak miałam dwie to były niewyczuwalne jeśli często sprzątałam, tylko fakt że mam ogromny pokój. Przy 6 już było za bardzo czuć :P
Myślę, że zależy od dodatków jakie są w klatce również, bo drewniane wiadomo - przesiąkną zawsze moczem.

Słyszałam, że zależy to też od tego czy np połączy się samice z różnych stad. Czy mógłby ktoś ocenić prawdziwość tego twierdzenia? :wink:

angus
Młody Myszaty

Wysłany: 2012-11-22, 21:23   

Wiadomka, że myszki podśmiardkują, ale pan mysz "pachniał" już następnego dnia po sprzątnięciu. ;D Czy jeśli będę zmieniać ściółkę co dwa-trzy dni(co i tak robiłam z moimi roborkami) zapach będzie prawie niewyczuwalny? No i zainteresuje się tym "biodorem" ;)

Betka 
Mysi Bywalec

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-11-22, 21:28   

Miałam samca i jego mocz był bardzo intensywny, zwłaszcza latem (sprzątałam 2 razy w tygodniu).
Teraz mam 3 samiczki, większą klatkę i inną ściółkę (Hugro) i muszę powiedzieć, że ten zapach nie jest wyczuwalny. Sprzątam im raz w tygodniu, oczywiście jak się podejdzie z nosem do pręcików to w niektórych miejscach ten zapach się wyczuwa (widać lubią sikać "w powietrzu") ale nie jest drażniący. Zdecydowanie mocz samiczek jest bardziej "do przyjęcia", ale myślę, że to też zależy od człowieka i jego progu tolerancji "smrodu" :-)

angus
Młody Myszaty

Wysłany: 2012-11-22, 21:36   

Chodzi mi głównie o to, czy ten zapach "niesie się" dookoła, ponieważ mieszkam w pokoju połączonym z pokojem moich współlokatorek i... nie ma w nim drzwi ;)
Dzięki wszystkim za pomoc ;D

Betka 
Mysi Bywalec

Wysłany: 2012-11-22, 21:41   

Moje myszki mieszkają w pokoju dzieci. Jak miałam samca to rzeczywiście w lato było go czuć. Teraz jak wchodzę do pokoju to nie czuję w ogóle. Nikt z domowników też się nie skarży na zapach, co przy poprzedniej myszy niestety miało miejsce.
Myślę też, że to zasługa innej klatki. Poprzednio miałam zwykłą z pręcikami, teraz mam Dunę Fun, która jest bardziej zabudowana, ale też jest większa, przez co pewnie nie zdążą obsikać w tydzień tak, żeby śmierdziało w pokoju.

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2012-11-22, 21:41   

Angus ja śpię z mychami :) tzn mieszkają w mojej sypialni i nie narzekam :)

angus
Młody Myszaty

Wysłany: 2012-11-22, 21:46   

O ile się nie mylę, duna ma plastikowe wyposażenie. Czy jeśli mychy osiusiają plastikowe domki, miseczki i inne pierdółki, to nie przesiąkną zapachem jak drewno? Jeśli tak, to z czego zrobione wyposażenie najlepiej mychom dokupić?

Betka 
Mysi Bywalec

Wysłany: 2012-11-22, 21:51   

Mam jedną plastikową rurkę, która wychodzi na zewnątrz klatki, ale ona jest bardzo łatwo rozbieralna, więc nie ma problemu, żeby w każdej chwili ją zdjąć i wymyć (chociaż moje myszy na szczęście tam nie sikają). I mam też plastikowe pięterko. Reszta jest drewniana, a rurki mają z rolek po papierze i ręcznikach (więc przy każdym sprzątaniu wymieniam).

chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robię?!

Imię: Maciek
Hodowla: Brak
Wysłany: 2012-11-22, 21:54   
   Myszy: ChlebiSzyna :D

Powiem Ci że mocz myszy nieporównywalnie śmierdzi, w porównaniu do moczu chomików. Gdy chomik narobi to ledwo co czuć a jak myszka to śmierdzi strasznie. :wink: Jak miałęm pieterka w klatce to nawet w ten sam dzień po myciu już śmierdizłąo tak ze nie dąło się wysiedieć obok klatki. Polecam Ci byś przyszłym myszką zrobiłą coś w rodzaju linoparku. Myszki będą się wspinały a przez to, że nie ma powierzchni na które można sikać prócz trocin a trociny pochłaniają mocz, złoty środek :lol:
Chomiki:Lola [*]

angus
Młody Myszaty

Wysłany: 2012-11-22, 22:08   

Waham się nad zakupem myszki, bo zwierzak zwierzakiem, ale komfort współlokatorek najważniejszy ;D Jeśli mycha capi tak, jak to opisujesz, to muszę pomyśleć nad innym zwierzakiem :( Chomika nie chcę, myszoskoczki bardzo hałasują gryząc pręty (akwarium jest zbyt ciężkie na regał w moim pokoju, a nigdzie indziej by się nie zmieściło xD), szynszyl i szczur są zbyt wielkie. Ech :(

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-22, 22:13   

Ej no ja tu w obronie samców staje !
Moje jak klatka zaczyna powoniewać pachną jak kostka rosołowa bez kitu więc zapach nie jest taki zły przynajmniej moich :)
Zauważyłam tez że sa mniej wyczuwalni jak zamiast podartego papieru do klatki wrzucam im materiały pocięte do budowy he gniazda lub zapychania wejścia na prawdę nie jest tak źle a swoją drogą gwarntuje że idzie sie do tego przyzwyczaić moich czasem czuć dopiero po 4 dniu od sprzątania czasem wcześniej sprzątam im raz w tygodniu .
A faceci są mizialscy więc polecam szczerze :)
Co mogłam to pomogłam :) na tyle chyba juz mojej wypowiedzi :)
A na zapach można stosować neutrolizatory w piasku lub psikane chociażby biodor :)

Odpowiedz do tematu