AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 18:52
Zapach myszki w porownaniu do innych gryzoni
Autor Wiadomość
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-11-22, 22:41   

a ja mimo wszystko nie polecam je?li "obcy" b?d? musieli tolerowa? ten zapach, moim zdaniem je?li Twoim wspó?lokatorkom b?dzie ?mierdzia?o, to nic na to nie poradzisz - ja np do zapachu moich samców jestem "przyzwyczajona", ale np moja mama nawet zaraz po sprz?taniu nie potrafi wej?? do mojego pokoju, bo jej ?mierdzi. my?l? ?e to taki specyficzny zapach, który ka?dy inaczej odbiera, ale jednak mysz jest pod tym wzgl?dem, obiektywnie patrz?c, do?? smrodliwa.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2012-11-23, 09:24   

Ja mam 6 samiczek, klatka plastikowa, w ?rodku ró?ne wyposa?enie, drewniane zabawki, kokosy, plastikowe pi?terko i hamaczki. W zasadzie zmieniam panienkom raz na tydzie?, jako pod?o?e maj? cienk? warstw? ?wirku drewnianego a na to grub? warstw? trocin. Odk?d u?ywam ?wirku to myszy s? praktycznie niewyczuwalne, a mam bardzo malutki pokój i myszy s? w nim razem ze mn?. Owszem, jak ju? kto? napisa?, jak si? nachylisz nad sama klatk? to zawsze co? b?dzie czu?, nawet je?li troty zmienione to jednak szczególnie kokosy u mnie pod?mierduj?...ale jest te? rozwi?zanie, mo?esz wypróbowywa? ró?ne rodzaje ?ció?ek, s? te? neutralizatory zapachów, podobno pomaga soda oczyszczona postawiona obok klatki;) te? mia?am ró?ne zwierzaki, z czego najbardziej czu? dla mnie by?o szczury, myszy te? maj? specyficzny zapach, ale jak mówi?, wszystko zale?y od tego jak cz?sto zmieniasz, czy?cisz zabawki, jaka ?ció?ka i ile lokatorek masz:) 2 myszki to jeszcze nie jest du?o:)
ale upewnij si? co do zdania Twoich wspó?lokatorek wcze?niej zanim we?miesz mysie ?eby potem nie musia?y z powodu swojego zapaszku szuka? nowego domu;)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-12-01, 14:25   

Myszoskoczki (pochodz?ce NIBY od "myszy", jak nazwa wskazuje), na przyk?ad w ogóle "nie pachn?". To chyba jedna z najmilszych niespodzianek, jakie odkry?am, maj?c je ju? od kilku miesi?cy. Co za tym idzie, zmienia si? im ?ció?k? nawet raz w miesi?cu (chocia? osobi?cie robi? to co dwa, dwa i pó?).
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-12-01, 19:48   

alevue napisał/a:
zmienia si? im ?ció?k? nawet raz w miesi?cu (chocia? osobi?cie robi? to co dwa, dwa i pó?).

miesi?ca, czy tygodnia? ;)
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-12-01, 20:09   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Miesi?ca starduts ;) Wydaje mi si?, ?e si? nie pomyli?a, bo gdzie? czyta?am, ?e w?a?nie si? im tak rzadko sprz?ta :) Ach, gdyby tak by?o z myszakami.. ;D
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-12-02, 12:03   

Raz w miesi?cu. :wink:
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-12-03, 16:57   

Polecam takie granulki w moim przypadku to si? nazywa PIGWA . Mam u siebie dwóch samczyków kuzynki na przechowaniu przy ka?dej wymianie poleci?a mi ?ebym pod ?ció?k? niewielk? ilo?? tych granulek drzewnych sypa?a . Naprawd? wyci?gaj? zapach ! Sa bardzo ch?onne - nala?am raz na kilka troche , ale odrobink? wody . Napuch?o i rozpad?o si? na takie py?ek - mokry wi?c nie pyli ;D Za ?ycia Gucia czu? go by?o , bo czu? ale teraz praktycznie wchozi si? do pokoju i nic . Nawet moja mama nie narzeka :shock: ?wietne s? wi?c polecam :D

[ Dodano: 2012-12-03, 16:58 ]
Przepraszam za formy wyrazów ale na szybkiego pisz? ;D
_________________
Gucio [*]
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-12-03, 17:38   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


A znajdziesz to gdzie? na necie? bo nie za bardzo wiem o co chodzi :D Albo wrzu? zdj?cie .
 
 
Thi 
Mysi Bywalec



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 106
Wysłany: 2012-12-04, 02:12   
   Myszy: Wiertarka, ?rubka


Pewnie chodzi o zwyk?y, drzewny granulat. Jest nazywany w?a?nie "pigwa". Wrzucasz troch? pod zwyk?e trociny i ju?.

A co do myszoskoczków, to prawda. Ja mam tez myszoskoczki i zmieniam im trociny raz na miesi?c. Myszy maj? zapach taki jaki znacie, czyli bardzo ostry, wr?cz dra?ni?cy, jakby kot nasika? co najmniej. "Smrodek" myszoskoczków w porównaniu z mysim, jest pi?knym aromatem :P Po dwóch tygodniach od zmiany trocin, skoki pachn? trocinami, po miesi?cu maj? ju? z lekka swój w?asny zapach, ale to nie jest jeszcze smrodek. To jest zapach, taki delikatny, nie wiem do czego go przyrówna?. Mo?e do bardzo bardzo delikatnie nadgnitych trocinek, cho? tu nie chodzi o to, ?e trociny im gnij?, tylko ?e w po??czeniu z du?? ilo?ci? ich moczu taki zapach si? wydziela po prostu. Trzeba pow?cha?, ?eby to zrozumie?.
Tylko jak si? trzyma skoki w chusteczkach (np. w razie jakich? powa?nych ran, ?eby sie nie zaciapa?y), to potrafi? za?mierdn??, ale dopiero gdzie? tak po trzech dniach i to nadal nie jest taki ostry smrodek jak od myszy...
Tak?e w moim przypadku akurat, myszka któr? mam i ta co do mnie w sobot? ma przyjecha?, b?d? to moje pierwsze i ostatnie myszki. Po nich b?dzie kolejny chomik kar?owaty i planuj? te? burunduka tylko musze si? wywiedzie? jaki on ma zapach :P Niestety mam alergików w domu i o ile mi smrodki jako? bardzo nie przeszkadzaj?, tak reszcie rodziny ju? tak.
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-12-04, 06:57   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


Jak gdzie? znajd? to kupi? :D
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-04, 20:45   

O to chodzi ? http://www.zoologiczny.sk...696b880150c5115
_________________
InfinitY ..
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-12-05, 13:01   

Bardzo podobne opakowanie tylko moje odrobink? , bardzo nie znacz?co ró?ni si? kolorem ale dok?adnie takie samo opakowanie . Na pocz?tku mog? spróbowa? je podgry?? ( kuzynka powiedzia?a ?e w razie czego jak zobacze ?e to jedz? to ?ebym si? zbyt nie przejmowa?a , no chyba ?e b?d? to je?c w du?ych ilo?ciach ) . Pisze na opakowaniu ?e ma jakie? w?a?ciwo?ci przeciw bakteryjne .
_________________
Gucio [*]
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 13:10   
   Myszy: Pako (*)


Moja matka non stop kw?ka, ?e cuchnie! A ja mówi?, ?e nic nie czuj? :P
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
zonia332 
Mysi Rozmówca
Byle do pi?tku :)



Imi?: Zosia
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 295
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-12-05, 13:59   

e_wisniewska, haha mam tak samo :D Mama co wchodzi do pokoju to - co tu tak ?mierdzi cho? ja musz? powiedzie? ?e jak dla mnie z ta pigw? jest o wiele lepiej ni? kiedys z Guciem .
_________________
Gucio [*]
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-05, 14:13   
   Myszy: Pako (*)


hEHEHE :D moja to mowi, jezuu jak tu smierdzi od tej myszy... a ja na to ze to nie mysz tylko siu?ki + troty :D
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT