Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 18:52
Zapach myszki w porównaniu do innych gryzoni
Autor Wiadomość
kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-07, 10:06   

Nie mają przypadkiem w klatce chustek ?

stardust 
Moderator

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-10-07, 11:42   

moim zdaniem bardzo możliwe ;) na przykładzie szczurów to zauważyłam, one np nie mogą za bardzo dostawać kalafiora, bo to dla mnie później jest smrodowa męka, ale z tego co czytałam to co zadziała na zapach u danego osobnika jest kwestią indywidualną ;)

Edytek 
Mysi Bywalec
edytek

Imię: Edyta
Wysłany: 2013-10-07, 15:42   
   Myszy: Kreska(*), Brzuszka(*), Bajka(*), Bójka(*), Brawurka(*), Fretka(*), Stefa(*) i Isabella(*)

Kinia, mają coś jak serwetki, chusteczki i ręczniki kuchenne, ale wczoraj raptem dane.

Obiś 
Starszy Myszaty

Wysłany: 2013-10-07, 18:08   

Dari Zobaczymy z czasem, albo się chłopak rozkręci :lol: albo będzie cały czas pachniało trocinkami a nie siuśkami :m:D: To by była sympatyczna niespodzianka, gdyby zostało tak jak jest :m:D:

chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robię?!

Imię: Maciek
Hodowla: Brak
Wysłany: 2013-10-07, 21:57   
   Myszy: ChlebiSzyna :D

Własnie moje mychy czuć, jutro koniecznie muszę im trociny przemieszać bo te z dołu sa czyste, a te z góry już nie.
Chomiki:Lola [*]

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-08, 21:03   

Edytek może wymień u mnie najszybcej własnie "papier" powoniewał .

Gabi
Szara myszka

Wysłany: 2014-02-12, 10:16   

Witam, mam pytanie związane z zapachm mojej drugiej myszki. Dostalam pierwszą jedną myszke w grudniu i zakochalam sie w niej dlatego zaczelam szukac czegos w interrnecie na temat tych stworzonek. Duzo tutaj poczytalam i od razu wiedzialam ze trzeba kupic następną ;p Ta pierwsza samiczka byla sama przez jakies 2-3 tygodnie i nigdy nie bylo jej czuc, ani z klatki a ona sama miala neutralny zapach. Tydzien temu dostalam kolejną. Nie jestem ekspertem ale poslugując sie wiedzą z forum jestem raczej pewna ze ta druga również jest samiczką (o taką zresztą byla poproszona pani w sklepie przez mojego chlopaka ktory ją kupował) ale jej mocz jest bardzo intensywny, uciążliwy już po 2 dniach od sprzątania. Z klatki czuc nawet na odleglosc i gdy biore ją na ręce to długo nie wytrzymuje. Zastanawiam się czy moze się mysle i ona jest samcem :( Czy myszka samiczka może mieć tak intensywnie nieprzyjemny zapach?

vernille 
Myszołak

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2014-02-12, 10:22   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]

Cytat:
o taką zresztą byla poproszona pani w sklepie przez mojego chlopaka ktory ją kupował

bardzo kiepski argument, sprzedawcy nie zawsze potrafią rozróżnić płeć zwierząt, szczególnie gryzoni

ale wątpię, żebyś dostała takiego malucha, żeby mu się jeszcze męskie cechy nie wykształciły... więc jeśli nie widać jajec, to albo to nie samiec, albo jakiś przypadek z "tych rzadkich" ;p

Gabi
Szara myszka

Wysłany: 2014-02-12, 10:29   

Wiem o tym, ale ja też uwazam ze to samiczka, i pod ogonem wygląda tak samo jak moja pierwsza myszka. Czyli jest możliwość że to samiec? Czy zdarzają sie tak okropnie pachnące samiczki ?

Vaco 
Gaduła Myszaty

Imię: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Wysłany: 2014-02-12, 12:40   

Gabi, tak bardzo intensywny zapach moczu u samicy może też wskazywać na chorobę np. nerek, albo infekcję czy też stan zapalny. Czy mocz tej "śmierdzącej" samiczki wygląda inaczej niż tej drugiej? Jest może bardziej oleisty?

Milagros 
Best MOUSEr

Imię: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-02-12, 12:42   

Polecam podłoże kukurydziane <3 zakochałam się o wiele dłużej trzyma + neutralizator z benka. Co do samic niektóre "dominujące" samice potrafią wydzielać ostrzejszy zapach. Ale jeśli ona non stop siusia, na ręce i ten zapach jest "aż tak bardzo nie przyjemny" obstawiałabym ze to samiec...

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2014-02-12, 12:44   
   Myszy: Małe stadko ;)

Ejjj ale moje samce tak non stop nie siusiają :P

AgAp
Myszołak

Wysłany: 2014-02-12, 13:33   

ja się po paru dniach przyzwyczajam. na początku nowe myszy faktycznie bardziej czuć, albo też intensywniej znaczą teren, wydzielają hormon strachu czy coś, a po paru dniach nie jest tak źle

Ira 
SuperMysz
Ira

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2014-02-12, 13:51   

Ja u samiczek nie wyczuwam tak intensywnego zapachu np. teraz mam 16 dziewczynek i ich zapach jest znacznie słabszy niż kiedyś był zapach 1 samczyka

Daj może zdjęcie dupci myszki, a tutaj fachowcy wypowiedzą się czy to jest dziewczynka czy chłopczyk. W jakim wieku jest ta myszka?

Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.

Imię: Martyna
Wysłany: 2014-02-12, 21:45   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]

Ostatnio z klatki zaczęło strasznie śmierdzieć. Tzn. bardziej niż zazwyczaj :smile:
Czy to może być wina siana, które przesiąkło moczem?

Odpowiedz do tematu