AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rany/pogryzienia ogona
Autor Wiadomość
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 21:08   

Ja si? z Tob? k?óci? nie b?d?, ale swoje s?owa mog? poprze? opini? wielu znajomych lekarzy z ró?nych szpitali, lekarzy i profesorów z AM we Wrocku równie?. A jako mikrobiolog to zastanawiam si? czy mo?esz mi poda? cho? jeden gatunek bakterii zdolnych do ?ycia w nadtlenku wodoru.
:wink:
A do u?ywania wody utlenionej zach?cam, a nawet nak?aniam. :twisted:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 21:10   

Do?ka napisał/a:
A jako mikrobiolog to zastanawiam si? czy mo?esz mi poda? cho? jeden gatunek bakterii zdolnych do ?ycia w nadtlenku wodoru.


Clostridiaceae - wyst?puj? m.in w glebie.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 21:20   

I w?a?nie one nie s? w stanie prze?y? w nadtlenku wodoru, który rozwala ich ?cian? komórkow?! A ?eby ju? dok?adniej to tlen atomowy powstaj?cy w reakcji z katalaz?. Dlatego tak wa?ne jest przemywanie wod? utlenion?[!] ran zanieczyszczonych ziemi?!!!
Nie wiem, czy masz mikrobiologi? czy si? ni? interesujesz Yun, ale czytaj trosze?k? dok?adniej. W?a?nie Clostridia zabija woda utleniona :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 21:25   

Nie mam, interesuj? si? [spaczenie chyba po rodzinie~], by? mo?e gdzie? ?le doczyta?am, a? z ciekawo?ci przeszukam raz jeszcze ksi??ki u ciotki. Ale i tak utrzymuj?, ?e woda utleniona jest tylko fajnym w widoku dodatkiem i lepiej wyla? czyst? wod? :) No, ale ka?dy zrobi jak zechce.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 21:31   

Yun napisał/a:
interesuj? si?
fajnie, to bardzo ciekawy dzia? nauki
Doczytaj uwa?nie, a najlepiej sprawdzaj w kilku ?ród?ach, bo nie wiem w sumie do czego masz dost?p (a w tym przypadku na necie si? roi od b??dów i lepsze s? ksi??ki i skrypty lub chocia?by popularne Post?py Mikrobiologii - niektóre artyku?y bardzo ciekawe i polecam Tobie, jak osobie zainteresowanej).
A ja polec? wod? utlenion?. :smile:
daniel69ony, jak myszka?
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
daniel69ony
Szara myszka
Daniel


Imi?: Daniel
Wiek: 30
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-03-21, 21:41   

no w?asnie mialem wam dac zdjecie chcialem ja wyciagnac otwieram klatke patrze i nie ma jej :( odkopalem troche trociny i patrze ze juz zdechla ;/ zakopalem j? ehh nie wiem co jej moglo byc ale ten ogon wygl?dal okropnie
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-21, 21:52   

daniel69ony, myszki szkoda, ale mo?liwe, ze mia?a zaka?enie i dlatego odesz?a. Odkazi?e? jej ten ogonek? Szkoda, ze nie zmieni?e? jej trocin na chusteczki tak jak mówili?my ...
Trudno, dowiaduj si? o myszach,m czytaj porz?dnie forum i mo?e zdecydujesz si? na jeszcze jedn? mysz (ale lepiej poczytaj forum najpierw). Powodzenia i pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Nikita 
Myszo?wir



Imi?: Anita
Pomogła: 5 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 906
Skąd: Nysa/Wroc?aw
Wysłany: 2010-03-22, 15:34   
   Myszy: Groteskowa Mi?o??, Channel,Zenobia, Fantastyczna


Dawno temu mia?am taki przypadek ?e myszka naderwa?a sobie ogonek i niestety nie prze?y?a tego. Moja reakcja nie by?a natychmiastowa gdy? by? to wieczór, a okaza?o si? ?e szybko wlaz?o zaka?enie.

Takie ranki na nieos?oni?tych cz??ciach s? niestety delikatne, trzeba by?o oczy?ci? klatk? i ogonek, mo?e i weterynarz móg?by da? jak?? ma??, no ale teraz to ju? chyba nie ma co gdyba? :(
_________________
Ecru [*] Fantasy [*] Milkunia [*] Grotka [*]

Zwierz?tom nale?y si? tyle samo mi?o?ci co ludziom
 
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-24, 22:43   

No to nie ma chyba co d?u?ej ci?gn?? tematu, szkoda, ?e dopiero teraz obczai?am taki temat :P Nie wierz?, ?e przez ogonek mysz zdech?a. Musia?o by? co? jeszcze lub bardzo szybko zaka?enie wesz?o. Szkoda.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Pridek 
Szara myszka


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-07-18, 17:13   
   Myszy: Dracon


Cze?? wszystkim
Przejrza?am ca?y temat, ?eby wy?apa?, co si? dzieje mojemu Draco'nowi, ale nie jestem pewna co mam robi? :( Dzisiaj zauwa?y?am, ?e co? mu si? sta?o w ogonek, niby odgryziona ko?cówka albo co?... Szczerze mówi?c nie wiem, kiedy to si? sta?o, teraz jest ju? tylko czerwone. Jak wyczyta?am przemy?am to lekko wod? utlenion?, zmieni?am ?ció?k?... Najgorsze jest to, ?e si? zacz?? interesowa? tym ogonkiem. Najbli?szy wet la gryzoni jest w mie?cie o 1,5 godziny st?d, wi?c wet to raczej ostateczno?? :C
 
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-07-18, 17:23   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


Jedyne co ci moge poradzi?, bo na chorobach si? nie znam to poczeka? na lilith, ona powinna ci pomóc ;)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2011-07-18, 17:33   

Pridek napisał/a:
Jak wyczyta?am przemy?am to lekko wod? utlenion?


To s?abo co? czytasz, bo wiele razy by?o pisane, by NIE u?ywa? wody utlenionej na myszach.
Czy myszka ma ko?owrotek typu, w którym mog?a sobie owy ogonek wkr?ci?? Albo inne niebezpieczne miejsca?
Przemy? wod?, mo?na octeniseptem. Je?eli nie leci krew, ogon nie sinieje, ani nie czernieje, nie babra si?, to ranka zasklepi si? sama, myszka b?dzie my?a to j?zykiem. Je?eli zauwa?ysz jakiekolwiek nieprawid?owo?ci w gojeniu si?, wtedy wet b?dzie potrzebny bez gadania.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-07-18, 17:37   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jesli uszkodzil sobie koncowke ogona ,nalezaloby tylko ja przemywac rivanolem w plynie zeby odkazic ranke , reszta sie sama zagoi , jezeli bedzie ten ogon gryzl systematycznie ( musisz poobserwowac ) to trzeba udac sie do weta , przyczyny uszkodzenia moga byc rozne , mogl uszkodzic sobie biegajac po pomieszczeniu i tu nic sie nie dzieje , ale jesli sa to jakies psychosomatyczne zachowania roznie moze byc .........sprawdz czy w jego domku , klatce nie ma ostrych krawedzi , drzazg i tym podobnych niebezpiecznych rzeczy , nalezy sie pozbyc jesli cokolwiek takiego znajdziesz

uszkodzenia ogon amechaniczne ( nie zmienione chorobowo) goja sie dosc szybko i dobrze nawet przy duzych ubytkach

nie uzywaj wody utlenionej ! dla gryzoni jest bardzo bolesna .......zwierze moze zle zniesc taki szok bolowy ,polecam rivanol w plynie dostepny w kazdej aptece
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Pridek 
Szara myszka


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Lubin
Wysłany: 2011-07-18, 17:41   
   Myszy: Dracon


Nic ostrego nie ma w swoim domku, ani nawet ko?owrotka z pr?tami, wi?c jakie? ?mieszne ostre kraw?dzie raczej odpadaj?. Z tego co widz?, to ogonek jedynie czasem oblizuje, teraz raczej stara si? zasn??. Zobaczymy jak b?dzie :c
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-07-18, 17:45   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


ostre krawedzie nie sa smieszne tylko niebezpieczne dla myszy ...............
gdzies ten ogon musial uszkodzic , j/w poogladaj dokladnie jego cale mieszkanie , czy czegos tam nie ma ......czasami sie zdarza ze neiswiadomie przytrzasiemy myszy ogon .....zastanow sie czy cos takiego nie moglo sie zdarzyc
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT