AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2006-08-01, 14:54
Nieu?ywanie ko?owrotka
Autor Wiadomość
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-01-07, 03:02   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Chyba zostaje jedynie czeka? cierpliwie, a? zrozumiej?, w czym rzecz... :wink:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-01-07, 10:40   

Siatkowy Trixie jest w?a?nie najlepszy, ?eby myszki nauczy?y si?, w czym rzecz :) Ewentualnie, jak jeden b?dzie siedzia? w ko?owrotku, mo?esz leciutko (ale naprawd? leciutko) zabuja? ko?owrotkiem - tak, ?eby si? zaciekawi?, a nie przestraszy?. Mo?e wtedy za?apie :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Misia7 
Myszomaniak



Imi?: Michalina
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 717
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 2012-01-07, 11:13   

Mój Gacek na pocz?tku te? nie wiedzia?, o co chodzi z ko?owrotkiem :D Najcz??ciej po prostu w nim siedzia? :lol: Do g?ówki nie przychodzi? mu pomys?, ?e mo?na w nim biega?.
Mo?e dopiero po tygodniu za?apa? w czym rzecz ;) Musisz poczeka?, na pewno za?api?.
_________________
Tequila [']
Puma [']
Gabrysia [']
Gacek [']

 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-01-07, 13:04   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


myszy w hodowlach najczesciej nie maja kolowrotkow , po 1 dlatego ze sa zbyt mlode , po 2 dlatego iz podgina im sie ogon a na wystawach nie jest to mile widziane , po 3 dlatego iz wolimy nie ryzykowac jakichkolwiek zwyrodnien kregoslupa nawet jezeli kolowtotki sa na tyle duze , ponadto jest to jednak hodowla nastawiona na chow i rozrod
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-01-07, 15:03   

lilith napisał/a:
myszy w hodowlach najczesciej nie maja kolowrotkow...

Te? tak my?la?am, bo jednak hodowla jest czym? innym ni? posiadanie myszek do kochania. Celem hodowców jest osi?gniecie myszek w jak najlepszym typie, a naszym celem jest zapewnienie im szcz??liwego ?ycia pe?nego zabaw i uciech :razz:

Dzi?ki hodowcom mysiaki trafiaj? do nas (wielkie dzi?ki im za to :razz: ), a dzi?ki nam mysiakom jest weso?o :grin:

Zawsze mnie dziwi?o, ?e male?kie myszki, które do mnie przyje?d?aj? ju? pierwszego dnia wchodz? do ko?owrotka i zaczynaj? w nim maszerowa?. Zastanawia?am si?, czy jest to zas?uga ko?owrotka trixi z siatk?, który chodzi leciutko i fajnie si? buja. Kiedy? mia?am jednego samczyka Wektora i on d?ugo nie kr?ci? si? w ko?owrotku. Mia?am jednak wówczas ma?y ko?owrotek plastikowy, taki który jest w komplecie z dun? - mo?e to by? powód? Z czasem Wektor zacz?? si? w nim kr?ci? :grin:

red - nie martw si?, kiedy? mysiaki zorientuj? si? na czym polega ta zabawa. Wiem co czujesz, bo u mnie by?o podobnie z talerzem Flying Saucer - bardzo d?ugo myszki nie wiedzia?y do czego on s?u?y i najcz??ciej by? zasypywany trocinami a? do po?owy - pod talerzem zrobi?y sobie tylko mysi? noclegowni?. Dzisiaj myszki si? ju? kr?c? :razz:
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-01-07, 16:37   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Moja jedna myszka te? nie wiedzia?a do czego s?u?y ko?owrotek, ona by?a w ogóle nudna jej wystarczy? by domek i miseczka :roll:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Obi? 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-19, 13:22   

Temat od stu lat nie ruszany, ale u mnie pojawi?a si? dok?adnie ta "historia".
Edvard ma ko?owrotek w nosie. Nie tyle tylko, ?e zupe?nie go on nie interesuje, ale np. wyci?gn??am go dzi? na chwilk?, ?eby zwa?y? i wk?adaj?c r?k? z nim do terrarium, ?eby sobie zszed?, da?am j? tak, ?eby musia? wej?? do ko?owrotka. Tak przynajmniej mi si? wydawa?o, ?e "musi". Tym czasem on opar? o niego ?apki i "sp?yn??" na trociny. Jakby ten ko?owrotek parzy?... Ko?owrotek jest ok, 17cm,plastikowy trixie, kr?ci si? dobrze.
Ogólnie to mi to oczywi?cie oboj?tne, czy on si? kr?ci,czy nie, ch?tnie bym go zobaczy?a "na karuzeli", ale to jego wybór. Tylko pojawia si? pytanie, czy zosawi? mu to i niech sobie stoi i czeka, a? si? przekona-o ile w ogóle, czy wyj?? go i zast?pi? innymi atrakcjami. To taki typ, który kocha si? wspina?-wr?cz lata 8) i buszowa? w trocinkach, no ale to normalne. Mo?e mu zamiast tego ko?owrotka da? wi?ksz? ilo?? drabinek, korzeni,tuneli itd? Albo wyj?? z ko?owrotka nó?k? i spróbowa? go zabudowa? w jak?? drewnian? ?ciank? do wspinaczki, co pozwoli?oby zyska? wi?cej przestrzeni do kopania i dodatkowo ?ciank? do wspinania.
Macie jakie? pomys?y? Kto? mia? podobny dylemat?
_________________
Stajesz si? na zawsze odpowiedzialny za to co oswoi?e?.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-10-19, 15:49   

moje 1 myszy najpierw u?ywa?y ko?owrotka plastikowego w komplecie z klatk?. jak si? od?ama?, kupi?am druciany, którego nie polubi?y i ju?. wola?y wtedy drabinki i rurki.
moje 2 myszy oszala?y na 2 ko?owrotki, jak by?y ma?e, teraz kr?c? si? tylko na drucianym, plastikowy przerobi?y na jadalni?.
 
 
ankha 
Mysi Bywalec
ankha


Imi?: anka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 135
Skąd: ok.bia?egostoku
Wysłany: 2013-10-19, 17:09   

Nie wszystkie myszy musz? lubi? ko?owrotek, mia?am jedn?, która si? nigdy nie kr?ci?a, tylko jad?a i spa?a :) Troch? jak z lud?mi :m:D:
Jak s? w grupie, podpatruj? zachowania - mia?am tak z talerzem - starsze si? ba?y, a m?odzie? ufnie zacz??a. Pó?niej jednej staruszki odklei? od talerza nie mo?na by?o :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-19, 17:17   

Ko?owrotek to ostatecznie taki sam element wystroju otoczenia myszy jak tunele czy hamaki - nie s? niezb?dne do ?ycia, kwestia urozmaicenia im czasu w trakcie ?erowania. :) Jedna z moich samiczek do roku swojego ?ycia nie tyka?a ko?owrotka, nie próbowa?a nawet z niego korzysta?. Po przekroczeniu tego wieku pewnego dnia od tak nagle j? wzi??o na bieganie. A wzorzec mia?a od pocz?tku bo mieszka?a z reszt? stada, która korzysta z ko?owrotka. Wi?c to na prawd? indywidualna kwestia - jednym myszom starcza bieganie po klatce, innym kopanie a inne musz? wyrobi? dziennie kilometra?. :)
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-10-19, 17:32   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Zgodze si?, u mnie 1 na 8 myszek te? W OGÓLE nie je?dzi?? w ko?owrotku, ale ona ca?a by?a taka upo?ledzona nie by?o w niej ani strachu, ani zaufania :?
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Obi? 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-19, 17:37   

No ok,ale co w zwi?zku z tym zrobi?. Zostawi?, czy wyj??? Chyba, ?e serio "zabudowa?", to te? by da?o wi?cej przestrzeni, gdyby nie sta?o na podwy?szeniu z racji krótkiej nó?ki :razz: .
On jest ogólnie energiczny strasznie, wi?c wydawa?oby si?, ?e powinno go to zaciekawi?, a tymczasem sam w sobie przedmiot totalnie go nie interesuje.
_________________
Stajesz si? na zawsze odpowiedzialny za to co oswoi?e?.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-19, 17:43   

a mo?e wyjmij na razie ko?owrotek a wstaw talerz je?li masz? mo?e to bardziej go zainteresuje? powiem szczerze ?e dziwi mnie ?e Edvard nie lubi ko?owotka... Eska uwielbia. Genialnie wygl?da taka pch?a w 22 cm :lol:
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Obi? 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-19, 17:55   

Zastanawia?am si? nad talerzem, ale nie mam go i nie jestem pewna, czy chc? w to inwestowa?, skoro ko?owrotek omija. Kupuj?c jaki? tunel, korze?, wiem, ?e b?dzie z tego korzysta?, a talerz? Wielka niewiadoma. Gdybym mia?a od kogo po?yczy? i zobaczy?, to by by?o super rozwi?zanie. A mo?e spróbowa? si? z kim? zamieni?, ko?owrotek na talerz? Ostatecznie w sumie mog?abym kupi? go, maj?tek w zasadzie to to nie jest przecie? :lol: .
_________________
Stajesz si? na zawsze odpowiedzialny za to co oswoi?e?.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-19, 18:42   

no np talerz 17 za 10 z? to maj?tek nie jest. Zawsze mo?esz odsprzeda? je?li si? nie sprawdzi.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT