AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Odrobaczanie/czy trzeba odrobacza?
Autor Wiadomość
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2009-11-11, 22:35   

ju5tys napisał/a:
A skoro ju? zastosowa?am, przez g?upot? weterynarza ten ca?y frontline, co mam zrobi?, ?eby zmniejszy? jego dzia?anie?


Nic nie zrobisz, frontline przenika pod skór? wiec mo?e sie liza? zreszt? jak mysz upilnow? by si? nie my?a, lizanie jest niebezpieczne zaraz po zastosowaniu tego preparatu ale jak ju? si? wch?onie to nie ma go na sier?ci i powierzchni skóry
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-11-12, 08:53   

ka?, wet powiedzia?a mi, ?e profilaktycznie powinno si? raz na rok, na jesieni stadko odrobaczy?.
 
 
 
Pur 
Starszy Myszaty


Imi?: Pawe?
Wiek: 27
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 50
Wysłany: 2009-11-13, 11:46   
   Myszy: Yogi (lub Seeley)


ju5tys napisał/a:
Skoro ju? zastosowa?am ten ca?y frontline

Poprosz? o V symfoni? Betowena...
Otó? Frontline to bardzo silny i niebezpieczny ?rodek NAWET DLA KOTÓW! Oto opis jego dzia?ania:

Cytat:
Bloker kanalu chlorowego bezkregowcow regulowanego przez GABA. Fipronil laczy sie trwale z kanalem chlorowym komorek nerwowych bezkregowcow blokujac pre- i postsynaptyczny transfer jonow chlorowych, co doprowadza do polaryzacji komorek nerwowych - wzrost ich pobudliwosci, efektem czego jest natychmiastowa smierc owadow lub roztoczy. Dzialanie fipronilu jest wysoce specyficzne jedynie w stosunku do receptorow GABA komorek bezkregowcow, co warunkuje pelne bezpieczenstwo FRONTLINE SPOT-ON dla kregowcow. Fipronil charakteryzuje sie bardzo slaba rozpuszczalnoscia w wodzie, natomiast bardzo dobra w tluszczach. Wynikaja z tego unikatowe wlasciwosci FRONTLINE SPOT-ON Dzieki dobrej rozpuszczalnosci w tluszczach fipronil szybko i rownomiernie rozprzestrzenia sie w bogatych w tluszcze strukturach skory (stratum corneum, tluszcz miedzykomorkowy, sebum). Jednoczesnie fipronil gromadzi sie w mieszkach wlosowych i gruczolach lojowych, skad jest w sposob naturalny sukcesywnie wydzielany na powierzchnie skory przez szereg tygodni. Zapewnia to stale utrzymywanie sie skutecznej warstwy ochronnej preparatu nawet po kilkukrotnym kapaniu zwierzat z zastosowaniem szamponow.


Otó? le? to weterynarza i powiedz, ?e je?eli przez jego niekompetencje zdrowie i ?ycie myszy jest zagro?one, to ma NATYCHMIAST zacz?? leczenie na koszt w?asny. W restauracji jak w talerzu z jadzeniem jest mucha, to nie p?acisz, bo to jest niehigieniczne. Je?eli lekarz si? pomyli, ma rozpraw? w s?dzie. Weterynarz powinien sam zaproponowa? leczenie na jego koszt.

O ile mi wiadomo, na Frontline jest chyba odtrutka. Z naciskiem na chyba.

[ Dodano: 2009-11-13, 11:49 ]
Aha. Obserwuj mysz.
_________________
?yczenia dla was
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2009-11-13, 13:51   

Pur, i jestem pewna,ze nic nie zrozumia?e? z opisu dzia?ania tego ?rodka!!! :wink:
Pur napisał/a:
le? to weterynarza i powiedz, ?e je?eli przez jego niekompetencje zdrowie i ?ycie myszy jest zagro?one, to ma NATYCHMIAST zacz?? leczenie na koszt w?asny.
jasne, ju? to widz?. nie przesadzajcie zreszt? weterynarz prawdopodobnie rozcie?czy? ten ?rodek przed podaniem go myszy
Pur napisał/a:
na Frontline jest chyba odtrutka
przecie? to jest lek, a nie trucizna!, owszem ma mocne dzia?anie, ale bez przesady, uwa?am, ?e wet rozcie?czy? go przed u?yciem i nie ma co panikowa?
dobra, jest to trucizna, ale na bezkr?gowce :smile:
Zreszt? mysz ju? by nie ?y?a. Obserwuj j? ju5ty?, ale nie wpadaj w panik?. Powodzenia.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
ka? 
Myszo?ak
jestem drzewem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 646
Skąd: Olsztyn/e?k/las
Wysłany: 2009-11-13, 17:13   
   Myszy: Bajka, Xenia i Meszka


Rudziak napisał/a:
ka?, wet powiedzia?a mi, ?e profilaktycznie powinno si? raz na rok, na jesieni stadko odrobaczy?.

Ró?ni weci i ró?ne koncepcje, jak zwykle ;)
_________________

Nowa notka: 12 pa?dziernika 2010 :)
 
 
 
Rudziak 
Gadu?a Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 376
Wysłany: 2009-11-16, 09:54   

ka?, hahaha, no tak :)
 
 
 
Majka
Szara myszka



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-01-04, 11:15   

Cze?? :) Mam dwie myszy labki od kole?anki. Wczoraj zauwa?y?am, ?e w kupie jednej by? bia?y robak d?ugo?ci ok.2-3mm. Co mam zrobi?, ?eby odrobaczy? myszki? help! :sad:
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2010-01-04, 11:37   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Id? do weta. Powiedz, ?e chcesz je odrobaczy? (obie). Pewnie da Ci ivermektyn?. Zapytaj si? co daje, bo niektórzy weterynarze nie wiedz?, ?e nie mo?na dawa? Frontline myszom.
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-04, 12:09   

a co mo?e pomóc Frontline na paso?yty wewn?trzne? to preparat na zewn?trzne robaki. Skoro robak by? w kupie to jest to paso?yt wewn?trzny.

Ivermektyna dzia?a na wszystkie paso?ytom zewn?trznym oraz przeciwko nicieniom nie dzia?a na tasiemce.
 
 
Majka
Szara myszka



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-01-04, 12:17   

kamila napisał/a:
a co mo?e pomóc Frontline na paso?yty wewn?trzne? to preparat na zewn?trzne robaki. Skoro robak by? w kupie to jest to paso?yt wewn?trzny.

Ivermektyna dzia?a na wszystkie paso?ytom zewn?trznym oraz przeciwko nicieniom nie dzia?a na tasiemce.


Czyli powinno pomóc? To jest preparat do pryskania myszy czy do spo?ycia? A jaka jest cena mniej wi?cej?
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-04, 12:20   

Powinno o ile nie jest to tasiemiec, preparat ten mysz ma spo?y? mo?na poda? prosto do pyszczka lub na skór? na grzbiecie wtedy sama sobie zli?e.
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2010-01-04, 14:12   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


kamila, to dzi?ki za odpowied?. Fajny de bil ten weterynarz ko?o mnie, bo mówi? inaczej... :/ Ale dzi?ki za poprawk?...
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-04, 16:46   

ju5tys wet twierdzi? ?e Frontline na paso?yty wewn?trzne dzia?a?

Jest takie co? jak Advocate które dzia?a na zewn?trzne i wewn?trzne a podaje sie tylko na skór? nie wiem czy nadaje si? dla myszy bo to te? silny preparat dla psów i kotów a nie ogólnie dla zwierz?t domowych.
Jest te? Frontline Combo które zabija larwy pche? w otoczeniu psa lub kota oraz zwyk?e Frontline one NIE zabij? paso?ytów wewn?trznych.
 
 
ju5tys 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 31
Dołączyła: 10 Maj 2009
Posty: 342
Skąd: Swarz?dz - Pozna?
Wysłany: 2010-01-04, 17:05   
   Myszy: Daisy, Pere?ka (Who come with me) i Pelagia


Wiesz, ja do niego chodz? tylko z psem i kotem. Na gryzoniach si? w ogóle nie zna. Zabi? mi jedn? myszk? z niewiedzy, zamiast powiedzie?, ?e na gryzoniach si? nie zna :/ . Powiedzia?, ?e frontline zabije wszystkie paso?yty u myszek. Podzi?kowa?am mu po jego jednym, powa?nym b??dzie.
_________________
Uppsy (*); Kikut [*]; Mariola [*]
 
 
 
kamila 
Myszomaniak



Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 740
Wysłany: 2010-01-04, 20:56   

No tak zabije wszystkie paso?yty ??cznie z mysz? :roll: ach Ci weci...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT