AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa mysz i problem!!
Autor Wiadomość
pandaaa20 
M?ody Myszaty


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-18, 23:12   nowa mysz i problem!!
   Myszy: Kuba, Wiktoria


Witam
Obecnie posiadam dwie myszki samca jest doros?y mam go juz ponad 8 miesiecy oraz dzisiaj dokupilam m?oda samiczke jest jeszcze ma?a, my?lalam ?e gdy je razem po??cze nie bedzie problemu co sie jednak okazuje samiec jest w stosunku do niej bardzo agresywny, gania za nia gryzie samiczka przerazliwie piszczy i ze strachu ciagle wisi na szczebelkach sufitu klatki. Czemu samiec jest tak agresywny? o co mu chodzi? obecnie samiec jest osobno a samiczka w duzej klatce.

Musze tez doda? ze od jakis 2 miesiecy cos jest z Kub?(samcem) nie tak stasznie sie drapie i wydrapuje sobie siersc ma wiele ?ysych miejsc. czy to moze byc wina pokarmu?
wydaje mi sie ze tak bo wraz z nim kupilam j? w zwyklym supermarkecie wielkie wiadro ziaren i mialam je az do wczoraj:( karmilam go nim regularnie az skojarzylam ze to moze byc wina wlasnie tego pokarmu. czy ktos mial takie problemy??

Mozecie mi cos sensownego poradzic?

[ Dodano: 2012-12-18, 23:15 ]
 
 
Cathi 
Mysi Rozmówca



Imi?: Cathi
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 253
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-12-18, 23:24   
   Myszy: Kola, ?apka


Jedyna sensowna rada jaki mi przychodzi od razu na my?l to: ??czysz samiczk? z samcem z premedytacj??! Ma?o ci myszek to dokup sobie wi?cej samiczek i trzymaj je osobno. Nie ??czymy myszy 2 p?ci je?li nie mamy hodowli.
A co do ?ysienia to po pierwsze pokarm nale?y wymienia? stopniowo mieszaj?c a nie nagle z dnia na dzie? zmienia? poza tym twoja mysz mo?e mie? jak?? chorob? skórn? wi?c pomys? ??czenia myszy jest jeszcze bardziej bezsensowny bo teraz mo?esz mie? chorego samca i bogu ducha winn? samiczk?.
_________________
Kropka [*], Odetka [*], Amba [*], Atesa [*]
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-12-18, 23:25   

nie wpuszczaj samicy do samca bo b?d? m?ode.
widocznie jest jeszcze za ma?a dlatego samiec j? atakuje. o ile to na pewno samiczka jest.
wrzu? zdj?cia samca, mo?e to ?wierzb,mo?e uczulenie. to wet musi zobaczy?.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
pandaaa20 
M?ody Myszaty


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-18, 23:39   
   Myszy: Kuba, Wiktoria


Celowo kupilam samiczke ze wzgl?du na to ?e chce mie? maluchy swoje, specjalnie zakupilam du?? klatke wi?c maja sporo miejsca i zabawek, mialam juz stycznosc z myszami mialam te? ma?e dlatego jako tako mam doswiadczenie, pierwszy raz stalo si? tak ?e mysz mi zachorowala zawsze kazda byla zdrowa i wygladala na szcz??liw? ;) hmm to ze wzgledu na to ?e myszka jest ma?a samiec tak sie agresywnie zachowuje??? myslalam ze to nie ma roznicy, chyba ze chodzi o samca nawet jak podrosnie a kuba wlasnie nie wyzdrowieje nie bede ich laczyc ze wzgledu na chorobe Kuby;/ a ma?a myszka to na bank samica ;) umiem rozroznic samca od samiczki:)

[ Dodano: 2012-12-18, 23:42 ]
a co do karmy ktora teraz zakupilam to jest tej samej firmy co tam ta, ale juz zakupiona w porzadnym sklepie zoologicznym po samym zapachu moge stwierdzic ze jakosciowo jest o wiele lepsza od tan tej starej a niby to samo:O
_________________
Kamila
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-12-18, 23:46   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


R?ce opadaj?... Zdajesz sobie spraw?, ?e w krótkim czasie mo?esz si? sta? posiadaczk? kilkudziesi?ciu myszy? To s? zwierz?ta, które mno?? si? bardzo szybko, mioty s? liczne. Co b?dzie jak si? urodz? maluchy? B?dziesz trzyma? je wszystkie razem? Potem rodze?stwo b?dzie mno?y? si? mi?dzy sob?? Wiesz, z czym to si? wi??e? Wiesz, ?e nie wolno ??czy? zbyt m?odych samiczek z samcami, bo mog? nie prze?y? ci??y?
Poza tym samiec mo?e mie? chorob? skóry czy paso?yty, móg? ju? zarazi? samiczk?. Kupujesz byle jakie jedzenie w supermarkecie, nie zabierasz do weta myszy, która ma wyra?ne objawy chorobowe, czyli koniec ko?ców nie potrafisz zaj?? si? jedn? mysz?, a kupujesz kolejn? w dodatku z my?l? o rozmna?aniu... Mo?e troch? odpowiedzialno?ci?
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-12-18, 23:48   

no prosz? Ci?, widocznie nie jest pedofilem i nie gwa?ci mysich dzieci.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-12-18, 23:51   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


wero napisał/a:
nie jest pedofilem i nie gwa?ci mysich dzieci.

tylko próbuje je zagry?? :razz:
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-12-18, 23:53   

bo jest psychopat? :D
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
pandaaa20 
M?ody Myszaty


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-18, 23:57   
   Myszy: Kuba, Wiktoria


Dziwna dziewczyno jestes:) Jestem odpowiedzialna i to wszystko co napisala? juz wiedzialam wczesniej :) jak juz napisalam wyzej mialam stycznosc z myszami jak i rowniez z hodowla i wiem ze gdy bede miala 8 malych myszek a one podrosna bede musiala je rozdzielic plciowo ze wzgledu na to ze moga sie znowu rozmnozyc i potem moga byc chore genetycznie albo cos:) jestem na to przygotowana zeby je umiescic w osobnych klatkach :P i tez wiem kiedy to zrobic wiec nie pisz mi jakis smieci;)
A jezeli chodzi o Kube pasozyty i inne tego typu schorzenia sa wykluczone ;)
_________________
Kamila
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-12-18, 23:59   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Wykluczone? Ciekawe na jakiej podstawie...
Ju? po Twoim pierwszym po?cie wida?, jakie masz do?wiadczenie z myszami. To nie jest hodowla, to jest PSEUDOhodowla, rozmna?anie bez pomy?lunku, dla w?asnego "widzimisi?". A? ?al czyta? co? takiego :roll:
 
 
 
pandaaa20 
M?ody Myszaty


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-18, 23:59   
   Myszy: Kuba, Wiktoria


Zobacze jak sie rozwinie sytuacja ale doszlam do wniosku ze jednak Kuba jako typowy samiec alfa jest raczej samotnikiem i dobrze mu samemu w klatce:)

[ Dodano: 2012-12-19, 00:00 ]
no i co z tego ze to jest pseudo hodowla hahahaha?:D wazne ze myszy beda pod dobra opieka i beda zadowolone :)
_________________
Kamila
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-12-19, 00:07   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


pandaaa20 napisał/a:
beda zadowolone

pandaaa20, masz zajeb..?cie (za przeproszeniem) zadowolone myszy, jedna chora, druga samotna i non stop atakowana przez drug?. ?y? nie umiera?. I nie reaguj tak agresj? na opinie, które Ci nie pasuj?, bo po to jest to forum, ?eby si? czego? nauczy?, a nikt nie jest alf? i omeg?.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
pandaaa20 
M?ody Myszaty


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-19, 00:18   
   Myszy: Kuba, Wiktoria


hallo? jedna mam od dzisiaj to jaka tu samotnosc??:O dopiero co sie przyzwyczaja z nowym otoczeniem nowa klatka:D a druga ma problem to fakt, dlatego jest osobno zreszta ona i tak miala rozne przezycia od pocz?tku byla taka "inna" od kiedy ja kupilam niestety, i nie reaguje agresywnie tylko smiesza mnie az takie komentarze jak "Mega mysz,, :D bo jak bym napisala ze kupilam mysze z gratisem albo ze nie wiedzialam to byla by inna gadka a ja wlasnie pisze tu zeby sie wiecej dowiedziec nauczyc a nie mam zamiaru czytac krytyki bo chce je rozmnozyc:O krzywda im sie nie stanie napewno:O

[ Dodano: 2012-12-19, 00:19 ]
jak Zuza911***

[ Dodano: 2012-12-19, 00:20 ]
po za tym Jaghut czytaj ze zrozumieniem bo piszesz jak bys nie czytala moich postów;D juz dawno s? osobno myszy ;P i nikt juz nikogo nie atakuje ;p
_________________
Kamila
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-12-19, 00:23   

no dobra, ale po choler??
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
pandaaa20 
M?ody Myszaty


Imi?: Kamila
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-12-19, 00:28   
   Myszy: Kuba, Wiktoria


teraz nabralam juz troche watpliwosscci powiem szczerze;O, ale chodzmy ze wzgledu na to ?e beda na bank zdrowe nie zadne z wadami jak to nieraz w sklepie mozna kupic, bede znala dokladna date przyjscia na swiat, a nie tak jak z moim Kub? i Wiktori? ?e moge jedynie si? domy?la?, aa i chodzi tez o latwiejsze oswajanie jak beda ze mna od malego to nie bed? si emnie ba? i bede dla nich czyms naturalnym
_________________
Kamila
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT