AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysz, nawrot zmian grzybicznych, stan do?? powa?ny
Autor Wiadomość
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 2013-01-01, 14:32   Mysz, nawrót zmian grzybicznych, stan do?? powa?ny
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Moja Sandy niedawno pozby?a si? grzybicy, jednak jak wida?, nie do ko?ca. Par? tygodni temu zauwa?y?am nawrót tej choroby ( takie same liniej?ce placki), zacz??am stosowa? clotrimazolum, który raczej nie pomóg?; nast?pnie imaverolum. Wydawa?o si?, ?e nast?pi?a poprawa, jednak dzisiaj po powrocie do domu z Sylwestra, dozna?am szoku. Sandy skóra odchodzi wr?cz ogromnymi p?atami, na których jest sier??. Skóra bardzo si? ?uszczy,a sier?? jest bardzo matowa. Ogólny widok - przera?aj?cy. Obecnie kompletnie nie wiem co mam robi?. Oczywi?cie w gr? wchodzi jak najszybsza wizyta u weta. Z uwagi na jej wiek - ponad 2,5 roku i niedomaganie w ?apkach zacz??am si? zastanawia?, czy nie lepiej b?dzie jej na staro?? skróci? cierpienia.. Bo nie wiem czy jest sens, by leczy? jeszcze tak star? mysz,w takim stanie..
Prosz? bardzo was o porad?, bo jest mi bardzo jej ?al i ju? kompletnie nie wiem co robi?..
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-01, 16:59   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


wydaje mi sie iz to jest ogolne niedotlenieni organizmu spowodowane zlym krazeniem , zwiazanym ze staroscia , co spowodowalo martwice skory , mysle ze konsultacja z wetem i mozliwe ze juz nei da sie bidulce pomoc , ponad 2,5 roku to piekny wiek , nie warto zeby sie tak bardzo meczyla na koniec zycia :( , daj znac po wecie co tam
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-01, 17:38   

lilith napisał/a:
...ponad 2,5 roku to piekny wiek , nie warto zeby sie tak bardzo meczyla na koniec zycia...

2,5 roku to co? niesamowitego, u mnie ?adna mycha nie doczeka?a jeszcze 2 latek. Ja te? uwa?am, ?e nadesz?a pora, aby pozwoli? jej odpocz?? :cry:
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-01, 18:38   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Obecnie ?yje ona, i jej brat bli?niak (mieszkaj?cy u dziewczyny od której bra?am myszki). Niedawno odesz?a ich matka, ta dopiero by?a wiekowa.. :o
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
siwa 
Mysi Rozmówca



Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 202
Skąd: ?om?a
Wysłany: 2013-01-01, 23:06   

Bardzo wiekowy mysiak, znawc? nie jestem ale popieram wizyte u weta i ewentualnie godne odej?cie... czekam na wiesci.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-01, 23:34   

Sandy01 -mo?e jednak pomyli?a? wiek mysi?, bo 27.12.2011r pisa?a?:
Sandy01 napisał/a:
Chcia?am dopyta? odno?nie trzymania kilku myszek. Niedawno dosta?am myszk?, samiczk?. Ma du?e terrarium, nie boi si? ludzi. Zastanawiam si?, czy jedna myszka mo?e ?y? sama, czy potrzebna jest jej kole?anka? Dodam, i? wzi??am jedn?, poniewa? nie mam zbytnio warunków do trzymania dwóch. :m:D:


14.02.2012r pisa?a?:
Sandy01 napisał/a:
Kole?anka ma myszki, które niedawno si? rozmno?y?y. W?a?nie od niej wzi??am Sandy. Dlatego stwierdzi?am, ?e lepiej, je?li wezm? jej siostr?, ni? (bro? Bo?e) kupowa? z zoologa, czy co. ;)


Mo?e myszka ma 1 rok, a nie 2,5 - a to jest szalona ró?nica, mnie a? trudno jest uwierzy? w taki wiek u myszki, one ?yj? du?o krócej, zreszt? z Twoich postów wynika co? innego...
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-02, 05:44   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


owszem samcom zdarza sie dozyc 2,5 roku , mialam takie ale samice zdecydowanie tyle nie zyja. moze wlascicielka nam wyjasni ;) moze to pomylka
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-02, 08:29   

Ja my?l?, ?e wiek myszki jest bardzo wa?ny. Je?eli ma 1 rok, to nale?y j? leczy?, bo jeszcze ma przed sob? ok. 6-10 miesi?cy ?ycia, a mo?e uda si? jeszcze d?u?ej. Je?eli jednak ma 2,5 roku, w co ja nie mog? uwierzy? i pierwsze leczenie nie pomog?o, to szkoda j? ponownie wozi? po wetach, smarowa?, robi? zastrzyki... bo jej dni s? ju? policzone, nie zosta?o ich du?o - wówczas lepiej pozwoli? myszce odej?? bez stresu i cierpienia :sad:

lilith - owszem samce ?yj? nieco d?u?ej, ale tutaj jest samiczka, st?d w?a?nie jest moje zaskoczenie.

Ja w d?u?szy wiek samiczki uwierzy?am thorstunia, bo jej Hermi ?y?a 2 lata i 5 miesi?cy i 11 dni - i to potwierdzi? wet, który leczy? myszk? (wet dane myszki i leki wpisuje do kompa, myszk? leczy? kilka razy: od urodzenia a? do ?mierci). Wet sam do mnie zagada?, ?e leczy? myszk?, która tak d?ugo ?y?a. Od razu zorientowa?am si?, ?e chodzi o Hermi. Jednak nawet dla weta by?o to zaskoczenie, bo samiczki nie ?yj? tak d?ugo :sad: no, ale mo?e zdarzy? si? jaki? mi?y wyj?tek :grin:
s? przecie? ludzie, którzy ?yj? ponad 100lat :wink:
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-02, 18:29   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


niee, myszka mia?a ju? troch? ?y?a jak j? bra?am. Faktycznie, pisa?am t? wiadomo?? w tamtym czasie, ale myszki nie mia?am "zaraz" po urodzeniu. by?a ju? doros?a ;) Dziewczyna od której j? bra?am niedawno w rozmowie mi powiedzia?a ?e "ona ju? chyba ze 2.5 roku bedzie miala!"
Jednak teraz, jak zmusi?y?cie mnie do pozaszkolnego my?lenia, to sama w?tpi?, ?e ma a? tyle lat.. ale z moich obecnych oblicze? wynika ?e ma rok i 11 miesi?cy. Ale i tak jestem bardziej nastawiona na ratowanie jej ni? na ?mier?, nawet je?li mia?aby to 2,5 roku.
PS> Wybaczcie ten okropny b??d.. :moops:
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-02, 18:52   

Sandy01 napisał/a:
...myszka mia?a ju? troch? ?y?a jak j? bra?am. Faktycznie, pisa?am t? wiadomo?? w tamtym czasie, ale myszki nie mia?am "zaraz" po urodzeniu. by?a ju? doros?a...

To jeszcze raz przypomn? Twój post z 14.02.2012r , bo mi nadal nie pasuje:
Sandy01 napisał/a:
...Kole?anka ma myszki, które niedawno si? rozmno?y?y

Twój post z 15.02.2012:
Sandy01 napisał/a:
...kole?anka przyj??a ju? 2 mioty myszy (ogólnie w ?yciu, nie tych samych, miala wi?cej stadek kiedy?, po czasie dopiero te, dosta?a w ?yciu 2 myszy z niespodziank?...[

Wed?ug mnie Twoja myszka ma niewiele ponad rok, policz jeszcze raz, bo co? matma i Twoje posty mi nie pasuj? albo kole?anka nie poda?a prawdziwej daty urodzenia :wink:

W ka?dym b?d? razie ?ycz? myszce zdrówka i napisz co tym razem powiedzia? wet i czy pomaga
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-02, 21:13   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Niestety dzi? nie mog?am i?? do weta, bo wczoraj jeszcze my?la?am ?e mam wolne.. okaza?o si? jednak ?e musz? stawi? si? w szkole. Wróci?am do?? pó?no, a lecznica by?a dzi? otwarta krócej dzi?, bo ?roda. Jutro id? na pewno, nawet zwalniam si? z lekcji. Lillith poleci?a mi, ?eby nawodni? mysi? zastrzykiem z soli fizjologicznej, ale ona ju? wie jak si? potoczy?o latanie po aptekach.. Da?am wi?c ma?ej troszk? elektrolitów do wody i jest ra?niejsza, jednak pyszczek wy?ysia? nieco bardziej :c
Do??czam zdj?cia:


_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-02, 21:16   
   Myszy: Pako (*)


oo rany biedna ;(
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-02, 21:16   

O kurcze, paskudnie to wygl?da :cry: Dobrze by?oby pobrac zeskrobin? pod mikroskop i oczywi?cie w?oski te?. Chyba mysi? to nie sw?dzi, bo nie widz? ranek, tylko ?yse placki. Mo?e zatem jest to jakis stan zapalny skóry?

[ Dodano: 2013-01-02, 21:25 ]
Ja bym da?a myszce 1 kropelk? iwermektyny na ow?osione miejsce karku (po 7-10 dniach powtórka), smarowa?a przez 5-7 dni Tridermem, który jest przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy i przeciw?wi?dowy (wydawany na recept?) oraz dawa?a myszce Unidox albo enroxil do picia (ja daj? w ?mietance)
Ostatnio zmieniony przez Ira 2013-01-02, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-02, 21:28   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Te? tak my?l?, no stara bardzo nie jest wi?c ?ysienie ze staro?ci wykluczone (juz si? pok?óci?am z dziewczyn? od myszek przez pytania o dok?adn? dat? urodzenia, chyba by?am jeszcze wtedy za g?upia i nie patrzy?am od kogo bior?.. :s). Myszka si? drapie, ale ?rednio cz?sto. Wcze?niej mia?a wy?ysia?y bok i cz??? g?ówki przez grzyba, który weterynarz kaza? leczy? imaverolem. Po 3 tygodniach zesz?o, bez ?ladu. Teraz min??o kilka miesi?cy od tego..
Dodam, ?e jak wida? na zdj?ciach, wczoraj mia?a jeszcze sier?? wokó? oczu. Dzi? juz nie ma. :m:(:
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-02, 21:33   

Jak zesz?o bez ?ladu, to powtórz to samo. Mo?e grzyb przetrwa? na jaki? zabawkach, teraz sie rozmnozy? i ponownie sieje spustoszenie

Ja tylko nie wierz? w clotrimazolum, bo jest s?aby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT