AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dawkowanie i sposob podania lekow
Autor Wiadomość
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-20, 21:15   

Je?li masz problem z podaniem do pyska to wysmaruj tym okolice pyska. Mysz myj?c si? i tak b?dzie musia?a to zliza?.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-09-23, 17:46   

Hurri dobrze prawi, ja swoje mazia?am po g?owach tablet? rozpuszczon? w miodzie, strasznie by?y z?e o to klejenie, ale przynajmniej mia?am pewno??, ?e dok?adnie si? umyj? ;)
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-23, 17:52   

Gorzej jak mysz jest tak chora, ?e ju? si? nie myje. Wtedy metoda nie zda egzaminu.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-23, 17:58   

Gdy mysz jest na tyle chora ?e nie ma si?y si? umy?, to tak?e nie bardzo b?dzie si? broni? przed podaniem do pyska.

Mo?esz ewentualnie poprosi? lekarza o tabletk?, rozkruszy? j? i podawa? okruszek np z jakim? smako?ykiem (polecam t?uszcze typu olej, mas?o), zanurzy? palec w t?uszczu posypa? odrobin? proszku i da? myszy do zlizania.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-23, 19:31   

Kasumi napisał/a:
Gdy mysz jest na tyle chora ?e nie ma si?y si? umy?, to tak?e nie bardzo b?dzie si? broni? przed podaniem do pyska.
...i nie b?dzie te? ?yka?. Widzia?am na w?asne oczy. :<

Wtedy egzamin zdaje podawanie przez wenflon, co uskuteczniam przy ka?dym wa?niejszym leku, bo mam pewno??, ?e b?dzie za g??boko ?eby mi wyplu?a i odruchowo prze?knie. Poza tym, jest tak cieniutki, ?e myszy nie m?czy szerokie otwieranie pyska. Polecam patent.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-09-24, 15:07   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


ju? sama nie wiem, co o tym wszystkim my?le?.
Hela dostaje antybiotyk od zesz?ego czwartku, czyli 5 dni, coraz mniej kicha?a, nie grucha?a w ogóle, wróci?a do swojej normalnej wagi, jest bardzo aktywna, dzisiaj zjad?a sama prawie ca?? kolbe, ale przed chwil? us?ysza?am, jak znowu grucha i to do?? g?o?no... :roll:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-24, 15:10   

trampka, spójrz na to w ten sposób - by? mo?e zmniejszy? si? stan zapalny przez co zatyka jej nosek (gruchanie) po d?u?szym czasie. Wcze?niej grucha?a ci?gle, teraz jej si? zbiera katar wolniej, czyli jest go mniej.

Moja Puddi któr? lecz? z zapalenia p?uc przyk?adowo najpierw mia?a ataki bezdechu par? razy dziennie, potem raz/dwa na dob?, potem raz na trzy dni a? ostatecznie przesta?a je mie? ca?kowicie. To, ?e objaw si? pojawia to jeszcze nie katastrofa, wa?ne w jakim odst?pie od poprzedniego incydentu.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-09-24, 15:19   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


w sumie masz racj?, musz? cierpliwie poczeka?, co b?dzie dalej. zreszt? i tak w czwartek albo pi?tek jad? z ni? na kontrole. najbardziej cieszy mnie to, ?e z powrotem przyty?a.
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-20, 11:46   

help!
nie mog? teraz odszuka? a pilnie potrzebuje info jak poda? myszy unidox (w tabletce). Mysz odmawia jedzenia czegokolwiek. Dostawa?a wcze?niej synergal w zastrzykach ale stan si? wr?cz pogorszy?. Gdzie? widzia?am ?e miesza?o si? z czym? (z wod??) i podawa?o strzykawk? do pyska. Kto? mo?e potwierdzi? i w jakich proporcjach ew. miesza??

[ Dodano: 2014-08-20, 11:47 ]
dodam ?e wysmarowanie pyska te? nie daje efektów bo mysz nie chce si? nawet my?...
Jest ?le :<
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-08-20, 12:10   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


1/4 tabletki do malej ilosci wody , jak do pyska to polowe z 1/4 zmieszac z czyms slodkim
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-08-20, 12:51   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja daje ok. 1/100 z syropem owocowym strzykawk? do pyska.
_________________
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-08-20, 13:36   

Ja stosuj? dawk? 1/16 i daj? 2 x dziennie. Tabletk? dziel? na 4 cz??ci, ka?d? cz??? mia?d?? no?em, robi? pasek i ten pasek dziel? na 4 cz??ci = po takiej 1/16 tabletki daj? na mase?ku albo w male?kiej ilo?ci s?odkiej ?mietanki
 
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2014-08-20, 13:50   

Mi znów wet zaleci? na 100ml wody pó? tabletki. Wszystko zako?czy?o si? dobrze, myszki dostawa?y tabletk? do poid?a.
Jednak?e w takim z?ym stanie na pocz?tku podawa?am im do pyska,?eby by? pewn? ,?e to wypi?y.
Do teraz s? zdrowe i nie maj? ?adnych nawrotów choroby.
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-08-20, 14:54   

100ml to moim zdaniem o wiele, wiele za du?o, szczególnie jak trzeba myszy wciska? do pyska o_O
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-20, 15:30   

po??cz? pomys? Iry z dzieleniem tabletki (mam podawa? 1/40 2x dziennie) z syropem z pomys?u aShadow. Nie podam z mas?em czy ?mietank?, bo nie zli?e. Zawsze dawa?am z serkiem waniliowym ale teraz mysz odwraca g?ow? i nie chce. W ogóle nic nie chce, nawet ?adnych smako?yków... tylko le?y i dyszy... jak gdzie? przechodzi to w zwolnionym tempie... Mam tylko nadziej? ?e to jest reakcja na Synergal i po jego odstawieniu b?dzie lepiej...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT