AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dawkowanie i sposob podania lekow
Autor Wiadomość
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-08-20, 16:18   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Nie wiem, czy podchodzi to pod temat w?tku, ale niczego podobnego nie znalaz?am. Da si? to podci?gn?? pod "sposób podania"? ;pp
By?am dzisiaj z mych? u weta i mam smarowa? rank? ko?o pyszczka p?ynem dwa razy dziennie.
Takie feralne miejsce, mysz jest dosy? ruchliwa (nawet jak na mysz) i nie chc? jej zrobi? krzywdy. Nawet nie ma mi jej kto? przytrzyma?. Jak zapyta?am mam?, to powiedzia?a: "Zwariowa?a??!!! " :? Czy my?licie, ?e patyczek do uszu nas?czony p?ynem to dobre rozwi?zanie? Wet tak sugerowa?a, ale mo?e Wy macie jakie? lepsze metody.
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2014-08-20, 17:12   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Jedn? r?k? ?apiesz mysz za fa?d skóry na karku i unosisz w powietrze, drug? r?k? przyk?adasz namoczony patyczej do rany.
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-08-20, 17:16   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Sasza286, dzi?kuj? :)
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-20, 22:31   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Przy czym patyczek musi by? mocno nas?czony, a wr?cz "przes?czony", ?eby lek zosta? na skórze. Z w?asnego do?wiadczenia wiem, ?e umoczenie koniuszka nic nie daje... :/
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2014-08-21, 07:31   

Stardust, ale pó? tabletki na 100 ml wody do pid?a , do pyska dawa?am na ?y?eczce i o wiele mniejsz? dawk? :wink: Nie wiem czy ktokolwiek by?by w stanie poda? myszy 100 ml do pyska :smile: U mnie na ma?ej ?y?eczce by? problem w podaniu,bo nie ch?tnie pi?y.
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-08-21, 08:26   

Kasumi napisał/a:
po??cz? pomys? Iry z dzieleniem tabletki (mam podawa? 1/40 2x dziennie) z syropem z pomys?u aShadow. Nie podam z mas?em czy ?mietank?, bo nie zli?e. Zawsze dawa?am z serkiem waniliowym ale teraz mysz odwraca g?ow? i nie chce. W ogóle nic nie chce, nawet ?adnych smako?yków... tylko le?y i dyszy... jak gdzie? przechodzi to w zwolnionym tempie... Mam tylko nadziej? ?e to jest reakcja na Synergal i po jego odstawieniu b?dzie lepiej...

Ja jeszcze podaj? w?a?nie z serkiem waniliowym Danio albo z kocim puddingiem. Jednak przy takim podaniu mysia musi by? jeszcze jedz?ca. Jak myszka nie je, to ja daj? zastrzyki.

Niektórzy podaj? rozpuszczony w wodzie lek w strzykawce insulinówce (oczywi?cie bez ig?y) bezpo?rednio do pysia, na si?? - ?api? myszk? za kark i strzykawk? wsadzaj? z boku pysia, bo z przodu s? z?bki i mo?na zrobi? krzywd? - mnie to si? nie udaje, wi?cej leku rozlej? i nie wiem ile mysia wypi?a. W zastrzyku wiem, ?e dawka trafi?a do organizmu, dla mnie jest to jedyne rozwi?zanie u nie jedz?cej myszki - zazdroszcz? tym, którzy potrafi? poda? lek dopyszcznie.
 
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-08-21, 08:30   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


vernille, nie wiem jak mi to wystarczy na dwa tyg. rano i wieczorem :razz:
Najwy?ej pójd? jeszcze raz do weta.
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-08-21, 08:41   

vernille napisał/a:
Przy czym patyczek musi by? mocno nas?czony, a wr?cz "przes?czony", ?eby lek zosta? na skórze. Z w?asnego do?wiadczenia wiem, ?e umoczenie koniuszka nic nie daje... :/

Ca?kowicie si? zgadzam, dlatego leku trzeba bra? od weta du?o, bo niewiele z tego leku trafia na skór? myszki
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-08-21, 11:37   

luckymaus23 napisał/a:
Stardust, ale pó? tabletki na 100 ml wody do pid?a

no tak, ale ja na 5 myszy mia?am poid?o 60ml i one przez 24h go nie wypija?y w 5, dlatego 100 na jedn? mysz to dla mnie ogromna dawka wody, przy podawaniu dopyszcznym z lekiem to chyba na miesi?czn? terapi? by mi to starczy?o ;
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-08-21, 11:51   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ira, ze slodkim syropem nic sie nie rozlewa bo mysz chernie samato zlizuje ze strzykawki
_________________
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-08-21, 11:55   

Ja próbowa?am z sokiem malinowym (kupiony w sklepie) i si? nie uda?o, mo?e to powinien by? naturalny sok przez nas ?wie?o wyci?ni?ty? U mnie z miodem te? nie chcia?y :(
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-08-21, 11:57   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Trzeba je przyzwyxzaic
_________________
 
 
luckymaus23 
Starszy Myszaty


Imi?: Katarzyna
Hodowla: Moonlight
Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 73
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 2014-08-21, 14:51   

Stardust,no nie wiem. U mnie si? to sprawdzi?o. Mychy mia?y si? ?wietnie.Wyzdrowia?y,a przecie? to by?o najwa?niejsze.
Przez pierwsze dwa tygodnie podawa?am im do pyszczka , potem w poidle. Nie wypija?y z poid?a wszystkiego rzecz jasna,ale jednak pi?y.
Jak widz? ka?dy robi inaczej,z czym innym podaje i inne dawki. Troch? mam wra?enie,?e dalej mnie nie rozumiesz,ale to ju? niewa?ne :-)
_________________
Strona hodowli

http://luckymaus.wix.com/moonlightmousery
------------------
FB
https://www.facebook.com/...37317493098971/
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-21, 16:17   

Ira napisał/a:

Ja jeszcze podaj? w?a?nie z serkiem waniliowym Danio albo z kocim puddingiem. Jednak przy takim podaniu mysia musi by? jeszcze jedz?ca. Jak myszka nie je, to ja daj? zastrzyki.

ja przerzuci?am si? z Danio na Rolmlecz, bo o Danio us?ysza?am za du?o niespecjalnych uwag.. Dawa?am zastrzyki ale si? pogorszy?o.. no a teraz to ju? w ogóle bo mysz nie ?yje :<
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2014-08-21, 16:21   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


U mnie soki, miód równie? nie zdawa?y egzaminu, jedno li?ni?cie i koniec...
Najlepiej sprawdza?y si? nabia?y (szczególnie juz wy?ej wspomniane Danio, jogurt naturalny z dodatkiem np. jagód), wywar mi?sny (bez przypraw), kleik/kaszka dla dzieci (najlepiej waniliowa, bananowa lub czekoladowa).
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT