AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwie myszki samiczki si? gryz?! POMOCY ;C
Autor Wiadomość
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-09, 16:01   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


prosz? oto pierwsza z nich





a oto druga


dot?d mieszka?y w tym domku



aktualnie czarna przebywa w drugiej klatce poniewa? ma chor? ?apk? w?asnie wróci?am z ni? od weterynarza dosta?a zastrzyk i kaza? trzyma? j? w osobnej klatce poniewa? jej wspollokatorka mo?e jej t? chor? ?apk? odgrysc. Nie wiem jakie to s? wymiary tej klatki tutaj okre?lono ?e jest za ma?a w zoologu wprowadzono mnie w blad ze dla myszek wystarczy niestety nie prawda to bylo bede musiala popatrzec za inna klatka ?eby ju? by?a nowa gdy mysia wroci do zdrowia.Poniewa? wtedy wróci mieszka? do jednej klatki ze swoja wspollokatorka teraz mieszka osobno...

ps : wybacz mi cie?ko mi si? operuje tutaj na tym forum nowa jestem no i ogólnie martwi? si? o stan zdrowia ?l?zaczki... O ta lapke niby lek zaczyna dzia?a? bo mysza zaczyna stawiac lapke normalnie....

ps : robi?am tak jak mi kaza?as ale co? si? zdj?cia nie chc? za??czy? o to linki

Slazaczka http://zapodaj.net/e6218f7201682.jpg.html
http://zapodaj.net/66c4266d8d3a7.jpg.html Miedzianka
http://zapodaj.net/52f7f2ff4c703.jpg.html domek w którym mieszka?y razem teraz mieszkaj? osobno....
Ostatnio zmieniony przez mysiamama1989 2013-04-09, 16:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-04-09, 16:03   

zdj?cia si? nie otwieraj?.
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-09, 16:08   

Mysiamama1989, dodaj na forum zdj?cia kuperków myszy, ?eby by?a pewno??, ?e to samiczki. Bo niestety, w zoologach nie zwracaj? uwagi na p?e?: nawet, je?li mówi? ?e to np. samiczka. Po za tym, jak mo?na kupi? klatk? nie znaj?c wymiarów? mi zdj?cia równie? si? nie otwieraj?, tak na marginesie. :m:D:

EDIT
Zdj?cia s? - ko?owrotek wyjmij, bo dla myszy minimum to 17 cm. Klatka jest tragicznie ma?a jak widzisz, domek zajmuje po?owa podstawy, a myszy wol? biega? raczej 'na dole' ni? po schodkach w gór? klatki. Trzy kolby i co? z ty?u to za du?o, jedna starczy. :roll:
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-09, 16:14   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


mo?e i g?upio zrobi?am ?e nie ogarne?am wymiarów klatki Ja z matmy nigdy dobra nie by?am szczerze mówi?c tak?e zaufa?am tej Pani w sklepie ?e taka wielko?? b?dzie ok dla myszek... Zdjecia zrobie kuperków tyle ?e jedna spi a druga ma chor? ?apk? boj? si? to z chor? ?apk? w ogole tyka? teraz jest po zastrzyku i w innej ju? klatce...ale dzi? pewnie wieczorkiem b?de sie z nimi bawi?a to zrobie zdj?cia ich kuperków i wrzuce :D

Ok usune kolby wiesz kocham zwierzeta i dlatego kupilam im kolby kazdego rodzaju zeby mialy rarytaski :D nad klatka wieksza mysle i kupie im jutro jak juz dostane pieniazki tak zeby jak moja druga mysia wyzdowieje i bedzie mogla wrocic do siostrzyczki mogla wrocic juz do nowego domku :)
kolowrotek tez wyciagne dla ich dobra.
to co? z tylu to tez taka ala kolba tylko w ksztalcie kuli polane miodem to wyciagne to wszystko zostawie jedna kolbe poki nie ma wiekszej klatki...
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-09, 16:17   

Mysiamama1989, nie chce by? z?o?liwa, ale jak mog?a? kupi? zwierzaki nie czytaj?c o nich nic, nawet podstaw - klatka, ko?owrotek i zakup w zoologu? Wroc?aw to du?e miasto (?), wi?c raczej jaka? hodowla jest. :roll:
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 16:18   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


mysiamama, ?ycz? powodzenia z myszami, oby wszystko rozwi?za?o si? pomy?lnie! :)

Swoj? drog?, moja pierwsza klatka by?a podobna. Mam j? do tej pory, stoi awaryjnie na potrzeb? ewentualnej kwarantanny albo sprz?tania u myszaków. Polecam zakupi? chocia?by co? od Ferplasta, jak?? Dun?, koszt mo?e nieco (za?) wysoki, ale ryjkom b?dzie zdecydowanie lepiej. :) Ale nie martw si?, obecna klatka jeszcze mo?e Ci si? przyda?, wi?c jej nie wyrzucaj, sprzedawa? te? nie ma co. :)

Masz klatk? z tyloma pr?tami... poczekaj, a? jedna mycha si? obudzi i zach?? j? do wspi?cia si? na klatk? - mo?e to co? da. :)

T? z chor? ?apk? mo?esz po?o?y? na szkle (np. od jakiego? obrazka), podpartym na podstawkach, rzecz jasna kraw?dzie zabezpiecz, ?eby Ci mysza nie uciek?a. Ty kucnij pod szk?o, przyczaj si?, mysia po jakim? czasie si? uspokoi i ca?kiem prosto b?dzie Ci zrobi? zdj?cie. :)
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-09, 16:19   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


czyta? czyta?am bardziej skupilam sie na ich higienie itp...
to znaczy na jedzeniu dobrym i takich ooo gdzie powinnam bardziej zajac sie klatka ...
Ale by?am naiwna ze w zoologu pracuja kompetentne osoby i ze doradza cos konkretnego bez sadyzmu dla zwierzakow byleby je sprzedac.....

[ Dodano: 2013-04-09, 16:24 ]
dobrze tak zrobie jak mówisz i cykniemy im zdj?cia kuperków oczywiscie zdjecia wrzuce jak ta druga wstanie tzn wieczorkiem bo ta mala lobuziara z chora lapka teraz dostala mocy po zastrzyku i biega jak szalona i co mnie cieszy stawia normalnie lapke tydzien czasu ma dostawac zastrzyki takze mysle ze po tygodniu bedzie dobrze :)

ps:probowalam mojej chorej damie zrobic zdjecie kuperka ale to wcale takie latwe nie jest uciek?a mid rekawa z lusterka tak jak mowilas ze mam zrobic Slazaczka nie lubi jak sie jej robi zdjecia ...
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 17:48   

jak b?dziesz si? decydowa?a na klatk? to mo?esz np wybra? t? http://allegro.pl/super-k...3147562104.html
ja osobi?cie preferuj? dla myszy klatki pr?towe, cho? mam te? tak? i w tej ?atwiej mysz do siebie przekona? i obserwowa? :)
ta zlinkowana duna (alex) dla Twoich dwóch myszek wystarczy w zupe?no?ci :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-04-09, 17:59   

Kasumi, duna zatrzymuje 'mysia zapaszki', wi?c moim zdaniem jest praktyczniejsza, je?li klatka b?dzie sta? w pokoju w którym cz?sto si? przebywa. Jednak fakt, przez pr?ty ?atwiejszy kontakt z myszkami jest i mo?na powiesi? hamaczki, mostki itp. :m:D:
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 18:11   

Virame napisał/a:
mo?na powiesi? hamaczki, mostki

nooo to w?a?nie lubi? :)
w dunie wszystko co wisi idzie do góry razem z kratk?, a moje myszy bardzo lubi? siedzie? na wysoko?ciach i takie podnoszenie je nieco stresuje ;)
i tak jak piszesz
Virame napisał/a:
duna zatrzymuje 'mysia zapaszki'

a w pr?towej z kolei zapaszki mo?e i si? nieco unosz?, ale przy okazji wietrz?, wi?c myszki nie siedz? w oparach swoich ró?niastych wydzielin ;P
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-09, 19:18   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


obecnie mysia z chora ?apk? mieszka w takiej klatce http://zapodaj.net/fa4bb470b3be7.jpg.html a za nowa klatka mysl? ?e zobacze ju? jutro bo b?d? pieni??ki :m:D:
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-09, 19:20   

mysiamama1989, Oby jak najszybciej, bo jest du?o za ma?a. To dodaj zdj?cia ty?eczków myszek.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 19:22   

mysiamama1989, jest ma?a faktycznie, ale na chorobówk? mo?e by?. Tylko ople? jak?? siatk? drucian? pr?ty, bo s? du?e odst?py i mysz mo?e Ci zwia? normalnie, jak ju? si? lepiej poczuje ;P
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-09, 19:29   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


w?asnie si? tego obawia?am ?e tak mo?e by? to poszukam siatki bo w?a?nie zastanawia?am si? czy do klatki j? wsadzi? czy do akwarium zrobi? jej tymczasowe mieszkanko wybralam klatke ale teraz tak sobie mysle czy nie byloby bezpieczniej w akwarium... :m:): ale zaraz poszukam moze siatki drucianej moze cos mam czym bede mogla oplesc klatke mojego maluszka

ps co do ty??czków ci?gle próbuje im strzeli? fotke ale te moje gwiazdy nie s? ch?tne ale jak mi si? uda odrazu dodam :D
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 19:40   

jak nie znajdziesz siatki to bezpieczniej b?dzie do akwarium. tylko nie dawaj ?adnych zabawek, na które mog?aby si? wspi?? i zwia? gór? ;P

a co do fotek nie masz ?adnej szklanej miseczki? tak b?dzie Ci ?atwiej
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT