AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Separacja samcow
Autor Wiadomość
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-08, 11:05   Separacja samców
   Myszy: Fineasz i Ferb


Je?li podobny temat by? przepraszam, przegl?dn??am ca?y ten dzia? i nic nie znalaz?am, co by pasowa? do mojego zapytania.

Jak wiecie mam dwóch samców, braci. Od pewnego czasu mieszkaj? w wi?kszej klatce i co raz cz??ciej s?ysz? ró?ne piski z ich klatki. Nie dochodzi do bójek z krwi?, ale co raz bardziej mnie to przera?a. Wi?kszy samiec, teoretycznie Ferb, dominuje nad mniejszym, Fineaszem. Zazwyczaj jest to gonitwa po klatce z niewyobra?alnie g?o?nym piskiem bia?ego samca ( bia?a g?owa ). Zauwa?y?am, ?e czarny ( czarna g?owa ) "przyczepia" si? nosem do genitaliów tego drugiego, a wtedy on ucieka z piskiem jakby co? go atakowa?o.
I teraz moje pytanie. Czy pomo?e mi co? oddzielenie ich na jedne dzie? do osobnych pude?, a potem znowu ich po??czy? ? ?eby poczuli si? samotni, albo co? w tym stylu ? Czy to jest mo?liwe, czy raczej poczuj? przestrze? dla siebie i potem si? ju? nie zaakceptuj? ? Albo co Wy radzicie w takiej sytuacji. Na razie krwi nie ma i mam nadzieje, ?e nie b?dzie. Wiem, ?e samce cz?sto si? k?óc?, ale czasem a? si? martwi? o bia?ego. Jest przeganiany od miski z jedzeniem, od ko?owrotka. Jak czarny widzi, ?e on co? je to podbiega i mu to wyrywa. Czy to normalne zachowani dominuj?cego samca ? A mo?e jednak jest co? na rzeczy ?

Tak owszem jestem przewra?liwiona na punkcie moich gryzoni ; )
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-08-08, 11:15   

Nie rozdzielaj absolutnie, nawet na jeden dzie? - pó?niej ju? ich nie po??czysz.
Mo?e jednak ta przestrze? jest dla nich troch? za du?a? Mo?e ich przenie? do tej mniejszej klatki? Ja bym poczeka?a dwa dni, je?li nadal b?dzie takie napastowanie, to bym przenios?a do mniejszej klatki. Rozdzielenie tylko w przypadku, gdy b?d? si? gryz?y do krwi.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-08, 11:36   
   Myszy: Fineasz i Ferb


W mniejszej jednak te? dochodzi?o do takich konfliktów...no martwi? si? przede wszystkim o tego mniejszego. Czasem sama odganiam tego czarnego ?eby da? mu spokój, bo to jest a? niemo?liwe jak on go napastuje. Liczy?am si? z tym, ?e jak samce to i k?ótnie, ale czasem na prawd? mnie to przera?a i przerasta. Zobacz? jeszcze czy co? ust?pi, jak nie dam ich do mniejszej klatki na jaki? czas, a potem mo?e znowu do tej wi?kszej.
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: 2012-08-08, 11:52   
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


moje samce te? tak robi?, najpierw w?chanie siebie pod ogonami, najmniejszy ucieka z piskiem reszta go goni i gwa?ci, zauwa?y?am ?e odk?d maj? mniej zabawek sytuacja si? lekko uspokoi?a...
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-08-08, 13:52   

moi te? tak robili, na pocz?tku te piski by?y nie do wytrzymania, czasem pó? nocy nie spa?am bo sie gonili i piszczeli, ale po jakim? czasie te bójki sta?y si? coraz rzadsze, wi?c ja bym ich nie rusza?a - w ko?cu sytuacja powinna si? uspokoi?.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-08, 14:49   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


samce tak maja , gwalaca sie by pokazasc ktory dominuje , jak sie ma zwierzaki trzeba przywyknac ze bywaja glosne , a myszy to wierzeta nocne wiec nie ma sie ci dziwic
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-08, 15:25   
   Myszy: Fineasz i Ferb


Nie chodzi mi ju? o sam czas tego piszczenia tylko o g?o?no??. Sama mówi?am mojej mamie, ?e to normalne, ale ja to jak wspomnia?am jestem przewra?liwiona na punkcie zwierz?t. Poobserwuj? ich i zobacz? czy ulegnie zmianie, bo martwi? si? o bia?ego, bo taki biedny jak ucieka, albo jak zostaje sk?d? wygoniony. Owszem natura i który? musi dominowa?. ; ) Troch? si? uspokoi?am, bo ju? my?la?am, ?e to jakie? dziwne.
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-08, 17:44   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


no coz , zwierzeta tez potrafia byc glosne hehe , czasem to sie zastanawiam ,,,,,,,,niektorzy maja po 2 , 4 samce skarza sie na halasy nocne , ja mam hodowle ,,,,,,,ok 30 samcow hodowlanych ,,,,,,,stada od 5 samcow - 10,15,20 , wszytsko w zaleznosci od potrzeb , nasilenia miotow i moich wlasnych planow hodowlanych , chyba bym oszala gdyby tak bardzo halasowali , meszkaja ze mna w pokoju ,,,,,,,,,bywaja czasami glosne ale nie tak zebym nie mogla wytrzymac ;)

trzeba sobie uzmyslowic ze myszy zyja w nocy, ze wydaje nam sie iz jest glosno bo my jestesmy z regoly wtedy cicho i dzwieki nawet ciche wydaja sie glosne bardzo , w ciagu dnia pewnie na ok 90% tych odglosow czlowiek nie zwrocilby uwagi .....
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-08-08, 18:38   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Wszystko to kwestia przyzwyczajenia :wink: Ja na pocz?tku nie mog?am spa? przy jednej myszy :razz: Teraz ?pi? bez problemów przy dwóch szalej?cych stadkach. A warto wspomnie?, ?e Romeo tak zasuwa na ko?owrotku, ?e ca?a klatka chodzi po biurku :twisted:
 
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-08, 18:42   
   Myszy: Fineasz i Ferb


Ja akurat zwracam uwag? tylko na dzienne i poranne krzyki, bo na noc zwierzaki w?druj? do ?azienki, bo ja przy ha?asowaniu nie zasn? xd Ju? taka moja natura. W nocy nie s?ysz?, ale te dzienne s? strasznie g?o?ne.
Dzisiaj rano tak ko?o 8 godziny, obudzi?am si? w?a?nie przez ich krzyki, które dochodzi z przed pokoju. Tak chyba trzy - cztery razy pod rz?d wrzeszczeli, ale chyba na prawd? tutaj dzia?a tylko i wy??cznie moje przewra?liwienie. ; p
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-08, 21:24   

Spoko u mnie by? spokój do czasu az si? okaza?o ?e ten mniejszy zacz?? goni? wi?kszego zaczyna sie od w?chu ogona gonitwa w wiadomym celu a? go z?apie i jazda !
Trwa?o to tak ze 3 dni tez mnie niepokoi?o i za? mi Flawia by?o wkurzy?am sie , po srz?taniu klatki nie w?o?y?am im przez tydz hamaka ( bo tam g?ównie dochodzi?o do incydentów ) nie da?am wielu zabawek prawie zero i spokój :shock:
A jak im ostatnio posprz?ta?am da?am hamak i ful zabawek made in ja to znowu gonitwa i uje?d?anko ... tyle w temacie jutro najdalej w pi?tek myj? klatk? i zero zabawek zobaczymy a swoja droga zastanawiam sie czy nie zmniejszyc klatki ale serce boli bo jeszcze nie dawno chcia?am kupic wi?ksz? buuuuu
_________________
InfinitY ..
 
 
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: 2012-08-08, 22:55   
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


Ja dzi? da?am hamak dodatkowy domek i rurk? i ju? s?ysz? piski ;/
naprawd? samcom nie powinno si? dawa? du?o zabawek :roll:
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-08-08, 22:57   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


A moi maj? ca?? klatk? zabawek i jest spokój :twisted: (tfu tfu tfu)
 
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-09, 12:00   
   Myszy: Fineasz i Ferb


U mnie te? maj? do?? sporo. Gonitwa najcz??ciej w domku, albo po prostu tak o. Jako? nie zwróci?am uwagi, ?eby na jaki? zabawkach si? to nasila?o...dzisiaj rano znowu piski, wrzaski. Masakra jaka? z tymi ch?opakami.
Dzisiaj na noc zostawi? ich chyba w pokoju, bo przezi?bienia si? nabawili chyba od tego, ?e w ?azience tak nie za ciep?o jak zimniej w nocy. To zobaczymy czy co? oprócz ha?asu ko?owrotka nie da mi zasn?? ;p
A jak ju? jestem przy przezi?bieniu to jak im to poda? ? Ka?dy ma dosta? codziennie 2 kreski ze strzykawki do pyszczka. Chomikowi to ?atwiej, a takie male?stwo ?
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez emikia 2012-08-09, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 12:04   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT