AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Stefania i jej male?stwa
Autor Wiadomość
Fanta 
Szara myszka
Fanta


Imi?: Iza
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-01-28, 15:36   Stefania i jej male?stwa
   Myszy: Stefania i jej ma?e, Lukrecja, Alicja


Witam.

Mam pewnien problem, opowiem mam moj? histori?...
Mianowicie .... Pewnego zimowego popo?udnia ... by? to 09.01.13r.... Odwiedzi?a mnie kole?anka z ?zami w oczach oznajmi?a mi i? zakupi?a w zoologu 3 myszki (Stefanie , Alicje,Lukrecje) dokupi?a tak?e do nich klatk? , lecz jej mama nie toleruje zwierz?t nie wa?ne czy to psy czy koty ... i kaza?a jej pozby? si? myszy inaczej je wypu?ci, (kole?anka nie zapyta?a matk? o zgode, dziewczyna ma 22lata).
Postanowi?am zatem przygarn?? je do siebie,lecz okaza?o si? ?e bia?a myszka Stefania jest w ci??y ... urodzi?a 22.01.13r o godz 23:40 8 ma?ych istotek ... musia?a by? zaci??ona ju? w zoologu.
Posiadam ma?e zoo (3 koty,psa, 2 chomiki (syryjka i dzungarka), kanarka,myszoskoczka,szynszyle,koszatniczke i 2 szczury oczywi?cie oraz nie dawno nabyte myszy.
Miot Stefanii jest zupe?nie przypadkowy ... teraz robie wszystko by by?o jej jak najlepiej.
Mam problem ze sprz?taniem Stefci akwarium poniewa? ju? nie zbyt ?adnie pachnie a odchody s? wklejone w ogromne gniazdo z chustek higienicznych ... je?eli je wezm? odkryje m?ode ... siu?ki tak?e s? przy gnie?dzie , nie wiem co mam czyni?.
Dlatego potrzebuje pomocy, nie chce aby Stenia zagryz?a m?ode,

z Góry dzi?kuje :)
_________________
Wegetarianizm to nie moda - to sposób na ?ycie
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-28, 18:08   

posprzatac nie ruszajac gniazda. :)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-28, 18:10   

Fanta - s? takie tematy, szukaj w tym dziale http://www.myszy.info/viewforum.php?f=18

np
http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=11815
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-28, 18:11   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


hej , wymien sciolke wkolo gniazda , samego gniazda nie polecam ruszac , podawaj wysokobialkowa karme ( mozesz podac smietanke 12% rozcienczona woda nie codziennie ) , staraj sie by samica miala spokoj , pomieszczenie by bylo z dala od tv i innych urzadzen elektronicznych , spokoj duzo karmy a napewno maluszki sie zdrowo odchowaja , jak podrosna ok wieku 27 -30 dni trzeba rozdzielic placiami , nie denerwuj sie , z pomaca forumowiczow uzyskasz info jak rozroznic plec i gdzie maluszki oddac jesli nie zechcesz ich zatrzymac , powodzenia
poczytaj forum to skarbnica wiedzy , jak masz wiecej pytan zawsze ktos ci na nie udzieli odpowiedzi
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-28, 18:11   

ja nie podpowiem, bo nie potrafie, moge tylko skierowa? do powy?szego dzia?u, prosi?am te? lilith o krótkie info dla Ciebie

[ Dodano: 2013-01-28, 18:12 ]
o, dzi?ki, kochana Basiu :grin:

Prosz? nie zamykajcie tego tematu, bo dziewczyna potrzebuje pomocy - najwy?ej pó?niej go przerzucicie :wink:
 
 
 
Fanta 
Szara myszka
Fanta


Imi?: Iza
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-01-28, 18:21   
   Myszy: Stefania i jej ma?e, Lukrecja, Alicja


wszystkie odchody s? zbyt blisko gniazda :/ nie da si? wi?c wyczy?cic dooko?a
_________________
Wegetarianizm to nie moda - to sposób na ?ycie
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-28, 18:35   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mlode maja 7 dni , wiec nie sa juz takie naj , naj mniejsze wiec :
umyj rece w czyms co nie ma zbytnio mocnego zapachu , postaraj sie deko poprzerzucac trociny tak by rece nabraly ich zapachu , na czas czyszczenia postaraj sie przeniesc calosc gniazda do innego pojemniczka , potem samice przenies , wyczysc uformuj gniazdo z troci taki doleczek z bokami zrob , potargaj chusteczki chigieniczne bezzapachowe lub papier toaletowy bialy bezzapachowy , wloz tam mlode ( nie boj sie sa juz dosc duze ) potem przenies matke , ona i tak moze zmienic miejsce gnizada lub zrobi porzadki po swojemu
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-29, 03:59   

To chyba zale?y od samej myszy ale s?dz? ?e przeniesienie ca?ego gniazda jest równie ingerencyjne co jego zniszczenie - samica w dok?adnie taki sam sposób oceni zagro?enie.
Porponowa?abym przecierpie? i nie rusza? gniazda dopóki ma?e nie zaczn? same wyrywa? si? na "pierwsze ?lepe w?drówki" - to nie tak d?ugo a s?dz? ?e ma?? szpachelk? da?oby rad? odgarn?? wokó? gniazda to, co nie?adne.
Z pewno?ci? tych kilka odchodów wokó? gniazda nie da takiego znowu zapachu, a zaniepokojona samica mo?e zareagowa? ró?nie.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-29, 05:58   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Luna_s20, to zalezy , moje samice w 90% sa ufne , moge im przeniesc lub zmienic gniazdo spokojnie juz w 3 dniu po urodzeniu , niektorym ogladam mlode zaraz po urodzeniu , nie maja problemu z tym , znaja moj zapach , oceniam zagrozenie na podstawie charakteru samiczki , trafiaja sie tez nerwuski , nie az tak rygorystycznie trzeba podchodzic ,wiadomo jak nie ma koniecznosci nie ruszamy , mimo wszystko uwazam ze oprocz czystosci najwazniejsze jest zapewnienie duzej ilosci odpowiedniego pokarmu bo z tego powodu znika najwiecej mlodych , nawet brak wody przez krotki czas moze to tez spowodowac , matka chcac utrzymac przy zyciu reszte mlodych wybiera wg niej najslabsze mlode i zjada by sie odzywic i dac mleko innym
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-29, 15:00   

No to ci? nieco przestrasz?... albo i nie. Mia?am kiedy? samic?, pi?kn? i super zdrow?... Wida? nie na umy?le. Jako ulubienica by?a codziennie na r?kach. 4 miot u mnie, sama wydawa?a akurat swój drugi na ?wiat, a i tak zagryz?a m?ode w?a?nie po przeniesieniu gniazda. Mia?am tylko dwa takie przypadki ale nauk? niema?? bo skutki dotkn??y miotów z ulubionych par.
Chocia? mia?am i tak? która... wynosi?a mi m?ode jakby chcia?a powiedzie? "Zobacz w co si? rozmno?y?am, nie dziwne to?"...

Nawet zak?adaj?c ?e nic nie zrobi maluchom s?dz? ?e przez ten pierwszy tydzie? lepiej w ogóle ich nie rusza?, a mysia mama sama zadba o ich czysto??.
Je?li si? sprz?tnie wokó? gniazda, to jedna myszka z trojgiem dzieci nie jest w stanie a? tak nabrudzi? by zapach móg? przeszkadza? ;)
Ja w gniazdo ingerowa?am zwykle dopiero jak maluchy w pe?ni si? opierzy?y.
Teraz z racji na dzikusy które potrafi? zje?? m?ode "bo tak" jestem wi?ksz? panikar? :D
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-29, 16:28   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Luna_s20, ale mowisz ze ja sie ma przestraszyc czy Fanta ? ja mam 3 lata hodowle , nic mnie juz nie zdziwi , uwazam ze 7 dniowe sa juz na tyle duze ze mozna je ruszyc
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-01-29, 17:56   

Ja te? tak uwa?am. Myszki dzikie maj? inne instynkty ni? nasze laborki i rasowe które od wielu pokole? znaj? cz?owieka. Wiadomo cz?owiek bogiem nie jest, wszystko mo?e si? zdarzy? ale mi równie? si? nic takiego nie zdarzy?o przez 2 lata hodowli. M?ode bior? na r?ce ju? od 3 dnia (kiedy zaczyna by? wida? znaczenia) bywa?o nawet, ?e wcze?niej. Ma to kluczow? rol? te? w oswajaniu. 7 dniowe m?ode to hoho ju? nie takie maluchy ^^ zaczyna by? wida? futerko
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-29, 21:45   

Lilith, Ty mia?a? si? przestraszy?, ale za wasz strach nie p?ac? wi?c innym te? pozwol? ;) )

Zgadzam si? - pami?tajmy ?e nie od zawsze zajmowa?am si? dzikusami :D
Ja bra?am na r?ce koniecznie przed otwarciem oczu, jak tylko obros?y meszkiem. Ogólnie patrzy?am kiedy samica zaczyna zostawia? je na d?u?ej, ale w samym domku/gnie?dzie czy?ci?am dopiero gdy myszki po otwarciu oczek z niego wychodzi?y.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-01-31, 14:47   

zrób nowe gniazdo i zostaw w klatce, moze samica sama przeniesie m?ode jak jej si? spodoba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT