AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ropie?
Autor Wiadomość
Noel 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Gliwice / ?ód?
Wysłany: 2012-03-07, 20:20   Ropie?
   Myszy: Coffee i Milka


Wi?c, w ci?gu jednej nocy [naprawd?] pod uszkiem Milki zrobi? si? guzek... Oczywi?cie od razu polecia?am do weta i jestem ju? po tygodniu leczenia mojego male?stwa, po kolei jednak...

Guzek okaza? si? sporej wielko?ci ropieniem, na szcz??cie - nie nowotworem. Dosta?a antybiotyk, probiotyk - je?li kto? potrzebuje wi?cej informacji dosta?am nawet wydruk [musz? wyjecha? na par? dni - zabieram myszki ze sob?, ale w razie potrzeby mam wydruk leczenia jakbym posz?a do innego weterynarza]... Niestety guzek zmniejszy? si? tylko troch?.

Pani weterynarz podj??a dzi? bardziej hm, drastyczne ?rodki - rozci??a brzydactwo, wyp?uka?a ca?? rop? i... kaza?a mi tak robi? codziennie. Samej. W?asnor?cznie. Wycisn??, wla? tam wod? utlenion?, wycisn??, wla? antybiotyk, wycisn??. Do jutra jeszcze daleko ale ju? panikuj? - jak ja to zrobi?? Niby mi pokazano, ale, ale, ale wielka pustka w g?owie...

Szczerze mówi?c po godzinie po zabiegu gula jest znów taka sama, a ile to musi by? bólu i stresu... Znalaz?am te? informacj?, ?e ropie? powinien si? sam hm, wyleczy?, ale jednak bardziej ufam pani weterynarz w tej kwestii...

Ale jest tu tyle hodowców, mo?e macie jakie? do?wiadczenia z tego typu problemami? By?am u trzech weterynarzy, z czego dwóch w ogóle ola?o moj? mysz stwierdzaj?c od razu ?e to nowotwór. Ale ewidentnie ropniak, widzia?am na w?asne oczy... Nie wiem co robi? i mam m?tlik w g?owie. Przyda mi si? te? jakie? mentalne wsparcie myszofanów. Prosz??
 
 
siwa 
Mysi Rozmówca



Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 202
Skąd: ?om?a
Wysłany: 2012-03-07, 20:51   

za dzieciaka mia?am mysza, zrobi?o mu si? co? (jakby drzazga si? wbi?a) niestety zacz??o ropie?, przyk?ada?am zwyk?y rumianek, tzn. zaparza?am i taka wystudzona bardzo mokra torebk? przyk?ada?am biedactwu i pomog?o, ale to mo?e by? zupe?nie co? innego.
smutne-takie male?stwo,a tak si? nacierpi:(
 
 
Noel 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Gliwice / ?ód?
Wysłany: 2012-03-08, 08:22   
   Myszy: Coffee i Milka


Dzi?ki siwa, rumianek wydaje mi si? dobrym pomys?em - w ko?cu to zapalenie, a rumianek dzia?a przeciwzapalnie. Dzi?ki!

Postanowi?am ?e nie b?d? p?uka? tego wod? utlenion?. Przecie? ta mysz mi z bólu umrze na r?kach... Sama wet przep?ukiwa?a tylko antybiotykiem i przy tym zostan?. Jak my?licie?

EDIT:
Nikt nie ma do?wiadczenia w takim wypadku? Nie oczekuj? niewiadomoczego, wiem ?e wet to wet, a forum to forum... ale bardzo prosz? jeszcze o porad?: czy na pewno ten rumianek to dobry pomys? [wydaje si?, ?e tak]. Czy dobrze robi? z t? wod? utlenion??
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-03-08, 16:34   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja takiego przypadku nie mia?am, wi?c mog? tylko pogdyba?. Wody utlenionej ogólnie nie u?ywa si? do takich ma?ych zwierzaczków ze wzgl?du na ból, nawet ranki przemywa si? ewentualnie rivanolem. Pr?dzej próbowa?abym z rumiankiem, ale czy to co? pomo?e? Nie mam bladego poj?cia.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-03-08, 16:45   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


rumianek mocno uczula , odradzam , poczekaj az ropien dobrze wzbierze i wtedy wycisnij tak by wyszedl korzen , bo skoro ciagle sie tworzy ropa moge mniemac iz jednak korzen pozostal jeszcze lub stan zapalny jest tak duzy iz nadal konieczny jest antybiotyk , choc na kontrole do weta to wazne , u starszych samcow zdarzaly mi sie ropnie ale nigdy nie milam z tym klopotu , naklolam igla wycisnelam porzadnie , odkazalam i wycisklam pozostalosci az sie zagolilo
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Noel 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Gliwice / ?ód?
Wysłany: 2012-03-08, 19:00   
   Myszy: Coffee i Milka


A ja... no có?. Nie da?am dzi? rady tego zrobi?.
Po prostu nie umiem mocno jej trzyma? jedn? rek? a drug? zajmowa? si? problemem. Nie mam ?adnego do?wiadczenia z ropieniami [ani u mysz ani w ogóle]. Nie wiem, jestem okropnie z?a na siebie, ?e nie potrafi? sobie poradzi? i na weta, ?e mnie z tym zostawi?. Wet uwa?a ?e takie zabiegi powinnam wykonywa? codziennie przez minimum tydzie?. Ta...

Jedyna dobra wiadomo?? to to, ?e od wczoraj nie uros?o.

No nic, zostaje mi antybiotyk. I jutro do weta. Innego, jednak. To z t? wod? utlenion? mi si?... nie spodoba?o... Oh.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-03-08, 19:06   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


rivanol jest najlepszy , wysusza i odkaza
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Noel 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Gliwice / ?ód?
Wysłany: 2012-03-08, 19:26   
   Myszy: Coffee i Milka


Dzi?ki lilith. Powiedz mi jeszcze - najlepiej na wacik / gaze i przemywa? tak?
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-03-08, 20:10   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


paleczka do uszu ;) ja nasaczyc w rovanolu i przecierac tym
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Noel 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Gliwice / ?ód?
Wysłany: 2012-03-08, 20:36   
   Myszy: Coffee i Milka


Jeszcze raz dzi?ki stokrotne. Mam jeszcze pytanie - ile takie wyci?ganie ropy u twoich ch?opców trwa?o? Bo mi wet powiedzia?a, ?e mam wyciska? t? rop? conajmniej tydzie?, raz dziennie... [do tygodnia podchodzi?a co? sceptycznie]. A to strasznie du?o stresu dla male?stwa i chc? si? jeszcze upewni? czy naprawd? trzeba j? m?czy? codziennie przez tyle dni...
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-03-08, 20:40   

Noel, moje skromne zdanie... wyciska? dopóki b?dzie co... jak po 3-4 dniach zauwa?ysz, ?e nie ma ropy to nie b?dzie co wyciska? wi?c tylko rivanolem przemywa? jeszcze par? dni, ?eby si? nie odnowi?o... ale ja t5am nie do?wiadczona jestem...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-03-08, 20:45   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mnie bylo latwo , sama to robilam bez pomocy weta nie byla konieczna , 1 raz wycisnelam porzadnie dojrzaly ropien , wycisnelam az do krwi wszystko , na 2 dzien poszlo tylko deczko ropy , zanieczyszczenie po stanie zapalnym i koniec , mialam 3 takie przypadki ,o zapomnialam ze u maluszka tez , mama zadrapala jak byl maly , nie mialam z tym wiekszych klopotow , moze wetka nie wycisnela korzenia z tad sie tak babra ?
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Noel 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Gliwice / ?ód?
Wysłany: 2012-03-08, 22:14   
   Myszy: Coffee i Milka


Bardzo mo?liwe. Jak mówi?am, pójd? jeszcze do innego weta, bo naprawd? nie umiem sobie sama poradzi?... chyba ?e jak b?de w domu to ojciec mi pomo?e i jako? b?dzie to wygl?da?o inaczej bo za ma?o mi r?k. Myszka jest wyj?tkowo spokojna, nawet nie ugryz?a wetki, dosta?a tysi?ce pochwa?, wi?c o to si? nie boj?, po prostu nie chc? jej zrobi? krzywdy... i w momencie jak zapiszczy jeszcze zaczynaj? mi si? trz??? r?c?.

Prosz? o trzymanie kciuków
 
 
Mysi_?atek 
Mysi Rozmówca



Imi?: Ernest
Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 241
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-03-09, 06:49   

Co? podobnego mia?em u chomika. Nie widzia?em co zrobi? to poszed?em do weta i posmarowa? antybiotykiem i kaza? wspomnianym rivanolem, ale chomik to zlizywa? i ?adnego efektu nie by?o niemal. U kolejnego p prostu kupi?em antybiotyk i po do?? d?ugim czasie ust?pi?o [pewnie ok 2 tyg]. Pierwsza próba by?a a? do krwi.
_________________
Witam i pozdrawiam
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-03-09, 07:01   

Kiedy? jak mi chomika pogryz? pies , mia? zwichni?t? nó?k? i zrobi? si? ropie? w sumie chomik ca?y by? w ropie bo smierdzia? to wet ca?ego go w?o?y? do tego rivanolu .... T.T . By? pomara?czowy , potem na watke i jak si? wysuszy? po 2 dniach by?o ju? lepiej . Po tygodniu wyzdrowia?, niestety przez stres po 3 tyg zako?czy? ?ywot....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT