AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Spuchni?ty ty?ek myszki + bojka samcow
Autor Wiadomość
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 04:36   Spuchni?ty ty?ek myszki + bójka samców

Potrzebna mi jest cholernie porada co si? mo?e dzia? i co mam robi?. Wi?c tak...

Najpierw mia?em dwie myszki p?ci m?skiej - Albert i Baltazar. Po kilku tygodniach od czasu kiedy razem zamieszka?y zauwa?y?em, ?e Albert ma troch? spuchni?ty ty?ek. Nie wiedzia?em o co chodzi wi?c wybra?em si? do pani weterynarz która nie stwierdzi?a nic dziwnego i powiedzia?a, ?ebym zmieni? diet? bo mo?e przez z?e ?ywienie zbyt cz?sto sobie ty?ek li?e.
Po tym jak okaza?o si?, ?e Albert jest lask? i urodzi?a ma?e pomy?la?em, ?e to od tego ?e by?a w ci??y mia?a taki ty?ek.
Wi?c tydzie? temu Baltazar zamieszka? z nowym koleg? Alfredem. Dzisiaj zauwa?y?em, ?e Alfred te? ma spuchni?ty ty?ek.
Dziwne jest to, ?e Alfred bardzo dominuje nad Baltazarem i go czasem gania, a dzisiaj nawet ca?y czas si? stara? go pokry?, a? do tego stopnia ?e musia?em ich rozdzieli? bo zobaczy?em krew w kilku miejscach w klatce.
Nie wiem co si? sta?o Baltazarowi - obejrza?em go dok?adnie ale nie widz?, ?adnych ?ladów na nim, ale na wiurkach s? ?lady krwi. Obejrza?em równie? Alfreda i te? nic nie wida?.

Teraz mam dwa problemy:
- dlaczego Alfred ma spuchni?ty ty?ek?? Zw?aszcza, ?e to on jest alf? który gania Baltazara. Baltazar jest kompletnie nie agresywny.
- co zrobi?... Alfred stara? si? ca?y czas pokry? Baltazara, którego chyba ugryz? w ?apk? lub gdzie? w ty?ek bo tam si? w tamtych rejonach teraz dok?adnie czy?ci (chocia? nie widz? ?adnych ?ladów).
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-02-01, 05:38   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


zrob zdjecia pupci oraz genitaliow myszek , pomozemu w ocenie plci i obrazne , zdjecia musza byc wyrazne , pojecie spuchni?ty ty?ek nic mi nie mowi i musze to zobaczyc
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 07:09   

Ok, strasznie si? wi?rci?/a ale uda?o mi si? takie zdj?cie zrobi?

http://oi49.tinypic.com/2r4pu00.jpg

To samiec czy samica? Czy próbowa? lepsze jeszcze zdj?cie zrobi??

Teraz spuchni?ty ty?ek:
http://oi49.tinypic.com/a1qn0w.jpg
http://oi45.tinypic.com/jja784.jpg
http://oi45.tinypic.com/2l949dd.jpg

[ Dodano: 2013-02-01, 07:12 ]
tak w ogóle to sytuacja wygl?da w ten sposób, ?e wydaje mi si?, ?e w sklepie sprzedali mi dwie samiczki mówi?c, ?e to samce, w tym jedn? ju? w ci??y.
Nie mam innego wyja?nienia jakim cudem jedna urodzi?a ma?e, a druga niedawno by?a pokrywana przez 3ci? myszk? która na 100% jest m?ska.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-01, 07:57   

na pierwszym zdj?ciu w zasadzie nic nie wida?...
natomiast na kolejnych to jak dla mnie to nie jest opuchlizna tylko j?derka samca.
ale poczekaj na opini? specjalistów
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 08:07   

pomidor... to po pracy jeszcze raz zrobie zdj?cie.

Ale mam tak? s?ab? przychod? z chodowl? myszy póki co, ?e nie mog? :-/
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2013-02-01, 09:13   

Chyba faktycznie bierzesz j?dra samca za opuchlizn?;) je?li chodzi Ci o to co pod ogonkiem to to s? j?dra i s? one po prostu tak "wyeksponowane";)
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 09:33   

Sam nie wiem, bo tak samo ma samiczka która teraz karmi ma?e. Co? moja 3cia myszka musia?a tym dwum zrobi?, ?e tak maj? bo ta (Baltazar) sama tak nie ma.
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-02-01, 12:25   

to pierwsze zdj?cie jest strasznie s?abe, ale patrz?c po odleg?o?ciach to wygl?da mi to na samic?. Czy to jest Twoim zdaniem Baltazar? natomiast druga myszka to samiec z du?ymi j?drami i nie widz? ?eby by?o z nim co? nie tak.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-01, 12:40   

Dla mie ty?ek jak najbardziej ok .
Pogubi?am si? ju? w twoim opisie napisz o jak? opuchlizn? w którym konkretnie miejscu ci chodzi ?Samiczka ma w którym miejscu >?Zaznacz mo?e na fotce ogdzie jest widoczna twoim zdaniem opuchlizna b?dzie nam ?atwiej odpowiedzie? .
A ta mysz z pierwszego zdj?cia to jest ta samiczka co urodzi?a m?ode ?
_________________
InfinitY ..
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 12:52   

Przepraszam Was za niejasne wyja?nienia. Ca?? noc mam nieprzespan? przez t? ca?? histori? :-/

Wi?c tak:
http://oi49.tinypic.com/2r4pu00.jpg
To jest Baltazar. Z?a jako??, wiem, zrobie mo?e filmik bo jak go podnosz? za ogon to si? bardzo wierci i trudno zrobi? jedn? r?k? zdj?cie. Ale zasadnicze pytanie jest - czy to wygl?da na samice? Bo je?li tak to oznacza ?e sklep mi sprzeda? DWIE samice twierdz?c ?e to samce (w tym jedna samica - Albert - w ci??y by?a!)

Pozosta?e zdj?cia s? ty?ka samca który jeszcze tydzie? temu jak go kupi?em tak nie wygl?da?! Ma takie jakby dwa du?e pó?dupki pod ogonem. Pomy?la? bym ?e to jajka albo co?, ale chodzi o to, ?e ta opuchlizna wygl?da i jest identycznych rozmiarów jak mia?a samica która teraz karmi ma?e...

Wiem ?e troch? zamotana historia ale w skrócie:
- Alfred - ch?opak - spuchni?ty ty?ek, zauwa?y?em dopiero wczoraj, a na pewno taki nie by? tydzie? temu
- Baltazar - ch?opak/dziewczynka - nie wiem jaka p?e?. Ty?ek ma normalny.
- Albert - dziewczynka - urodzi?a niespodziewanie ma?e, ma taki sam ty?ek jak Alfred.

Niby weterynarz mówi?a, ?e nie widzi w ich anatomii nic dziwnego ale ta sama pani nie pozna?a, ?e trzyma w r?ku samice a nie samca wi?c nie ufam jej diagnozie.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-01, 12:59   

A wi?c tak najlepiej rozdziel myszy .
Po drugie zrób zdj?cie od spodu stawiaj?c mysz np na szklanym stoliku nie podno? myszy do zdj?? za ogon to utrudnia okre?lenie p?ci . Lub nakr?? filmik .
Weterynarz marny , a sprzedawca w sklepie oczywi?cie móg? sprzeda? ci dwie samice oni generalnie nie za bardzo maj? poj?cie co do okre?lenia p?ci albo im to wisi. Byle sprzeda?.
Generalnie obstawia?abym ?e bierzesz jajka za opuchlizn? ale je?eli samica tak mia?a ...
_________________
InfinitY ..
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-02-01, 13:05   

Przy takiej jako?ci zdj?cia Baltazar wygl?da dla mnie na samic?.
Tutaj masz wyra?ne zdj?cia i wida? dok?adnie jak wygl?daj? j?dra u myszy:

http://myszy.net/rozroznianie_plci.htm

Poszukaj te? zdj?? w internecie. Zazwyczaj dosy? wyra?nie wida? ró?nice w p?ci.
A samica, która teraz karmi ma nadal t? opuchlizn?? Mia?a j? ca?y czas, czy tylko pojawi?a si? przed porodem, albo po porodzie?

A Alfred móg? by? bardzo m?ody, kiedy go kupi?e? i by? mo?e jeszcze j?dra nie by?y tak widoczne.
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 13:27   

Czy to jest mo?liwe, ?e samica po urdzeniu m?odych kompletnie si? nimi nie interesowa?a, a siedzia? z nimi non stop samiec????
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-01, 13:31   

A dlaczego trzymasz samca z samiczk? ? je?eli jest to faktycznie parka mo?e doj?? do nast?pnego zap?odnienia ... a samiczka w ko?cu padnie z wycie?czenia.
Rozdziel myszy daj mamie odpowiedni? karm? wysokobia?kow? (kocia?)zapewnij porwane chustweczki do gniazdka chyba ?e ma wyjmij ko?owrotek je?li jest w klatce .
_________________
InfinitY ..
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 13:50   

To nie do ko?ca tak.
Zauwa?y?em, ?e jedna mysz - Albert - od kilku dni prawie w ogóle nie wychodzi z domku a druga - Baltazar - normalnie biega.
Po inspekcji domku znalaz?em ma?e.
Od razu t? myszk? - Alberta - da?em w oddzieln? klatk?, da?em jej du?o chusteczek które Albert odrazu wci?gn?? do domku i ogólnie ?y?em w przekonaniu, ?e Albert to mama zajmuj?ca si? ma?ymi, a Baltazar to sprawca ma?ych.
Pani w sklepie, powiedzia?a, ?e na 200% myszka która siedzi z ma?ymi to samica... z tym, ?e ta myszka - Albert ma tak? dziwn? opuchlizn? która wygl?da jak te jajka myszy ze zdj?cia!
Do Baltazara, który my?la?em, ?e jest samcem dokupi?em drugiego samca - Alfreda - który w?a?nie wczoraj na legalu pokrywa? Baltazara!
Zaraz zwalniam si? z pracy i lec? jeszcze raz si? przyjrze? tej myszy z ma?ymi czy to na pewno samica tak jak zosta?o mi to wyja?nione na "200%".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT