AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Spuchni?ty ty?ek myszki + bojka samcow
Autor Wiadomość
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 17:43   

nie nie, ja je odrazu rozdzieli?em jak zobaczy?em ?lad krwi + krycie. Jestem w o tyle trudnej sytuacji, ?e mam 3 myszy i ka?d? teraz oddzielnie :/
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-02-01, 17:46   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Dobra, to zacznijmy od pocz?tku. We? te dwie myszy, które nie siedz? z maluchami i zrób im zdj?cie, tak ?eby by?o wida? brzuch i pupcie jak siedz? (nnp posad? je na szybie). Potem zajmiemy si? tym czym jjest mysz, która siedzi z m?odymi.

Poza tym jak te m?ode? ?yj?? S? najedzone?
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 18:20   

Ok od pocz?tku, przygl?dam si? zdj?ciom samców i samic na necie i wed?ug mnie:

To jest Baltazar którego oddzieli?em od ma?ych i samicy jak tylko si? o nich dowiedzia?em. Do wczoraj ?y? dobrze z samczykiem którego dokupi?em w sklepie po rozdzieleniu go od ma?ych (?eby nie by? sam)... ale od razu jak zobaczy?em ?e s? ?lady krwi (nie widzia?em ?adnych uszkodze? na ?adnej myszy!) rozdzieli?em go od niego:
http://tinypic.com/player.php?v=149yrea&s=6
Tutaj mówicie, ?e to samiec, chocia? nie wida? w ogóle jajek jak siedzi normalnie.. poza tym dawa? si? kry?. Wiem, ?e si? znacie, ja mam blade poj?cie ale mi si? wydaje ?e to mo?e by? samica... ale wtedy dlaczego by ignorowa?a ma?e przez kilka dni kiedy ca?y czas widzia?em ?e biega poza domkiem?

Druga mysz która wczoraj gn?bi?a przez chwil? Baltazara to na pewno samiec poniewa? manager sklepu sama mi go wybra?a i upewni?a si? ?e "tym razem bez pomy?ki samiec". T? mysz - Alfreda - dokupi?em jak dowiedzia?em si? o m?odych przydzieli?em go do klatki z Baltazarem. Alfred zdecydowanie ma jajka.


Trzeci? mysz? jest Albert która od pocz?tku siedzi sama z ma?ymi w oddzielnej klatce: http://tinypic.com/player.php?v=168z7yb&s=6
By?em przekonany dot?d, ?e to samica gdy? na kilka dni przed tym jak odkry?em ma?e nie wychodzi?? w ogóle z domku.
Samiec czy samica?



Ma?e s? 3, albo 4. Nie jestem pewien bo ich nie dotykam, a le?? praktycznie na sobie. S? bardzo bardzo ma?o ruchliwe ale wszystkie zdaj? si? ?y?. Powoli si? proszuaj? i oddychaj?. Ale s? chudziutkie bardzo.
Za ka?dym razem (czyli ju? 2gi raz) jak zagl?dam do domku "mama" siedzi na nich tak jakby je karmi?a.
Ostatnio zmieniony przez Sanza 2013-02-01, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-02-01, 18:24   

da?e? linki do tego samego video
 
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 18:24   

Wszystkie myszy siedz? oddzielnie od czasu nardzoin ma?ych w przypadku Alberta i wczorajszej bójki w przypadku Alfreda. Nie mam poj?cia co z tym wszytskim zrobi? i nie chc? nikogo oddawa? do sklepu ale ju? mam troch? tego do??... ca?a noc nieprzespana, w pracy jak zombie, chodze jak k??bek nerwów. Chuham i dmucham na te myszki od pocz?tku jak tylko potrafi?, a jedyne co mam to k?opoty z tego.
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-02-01, 18:32   

Dla mnie Albert to prawdziwy samiec. Czy Baltazar ma sutki? 5 par powinno by?.
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 18:37   

Ma jakie? takie kropki na podbrzuszu, tak. Ale nie wyró?niaj? si? w ?aden sposób, ani nie s? nabrzmia?e.
Ale je?li Baltazar to samica, a Albert to samiec - to nie rozumiem dlaczego to samiec siedzia? z ma?ymi, a samica przez kilka ostatnich dni od mojego odkrycia ma?ych lata?a po ca?ej klatce i mia? w dupie domek...

Chyba wróce to pierwotnego uk?adu jaki by? przed odkryciem ma?ych - Albert i Baltazar razem w klatce.

My?licie ?e powinienem sprawdzi? tak? Bo boje si?, ?e je?li ?le oceni?em ich zachowanie i p?e? to te ma?e zaraz padn? z g?odu :-/
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-02-01, 19:03   

Nie robi?abym póki co ?adnych zmian do czasu a? si? nie wypowie który? z do?wiadczonych hodowców - np. lilith, ostatnio te? beautifulmouse chwali?a si?, ?e bez problemu nawet u kilkudniowych male?stw rozpoznaje p?e?.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-02-01, 19:12   

Agunia napisał/a:
Dla mnie Albert to prawdziwy samiec...

dla mnie tez, przynajmniej tak mi to wygl?da na pocz?tku filmiku, ale oczywi?cie poczekaj na zdanie hodowców
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-01, 19:18   

Nic ju? sam nie kombinuj lepiej napisz pw do lilith .
_________________
InfinitY ..
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-02-01, 20:03   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


samce kryja samce , samice kryja samice tak sie zdarza w stadach jednej plci oznacza to dominacje i wladze ned innymi osobnikami niezaleznie od plci

[ Dodano: 2013-02-01, 20:24 ]
1 filmik to http://tinypic.com/player.php?v=149yrea&s=6
1 -samiec

2 filmik to http://tinypic.com/player.php?v=168z7yb&s=6
samiec

nawiasem mowiac jak bedziesz tak trzymac mysz za ogon uszkodzisz jej kregoslup , pod ciezarem ciala sie rozerwie , trzymaj u nasady ogona a nie za koniuszek
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 20:34   

lilith, ale skoro to s? dwa samce... sk?d si? wzi??y ma?e?? Te dwie myszy mieszka?y razem i nagle pojawi?y si? ma?e :-/
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-02-01, 20:59   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


Je?eli mam pisa? szczerze to si? pogubi?am :?
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-02-01, 21:02   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Sanza, ja tez zaczynam glupiec , wez oznacz dokladnie myszy , dodaj do nich zdjecia , masz 2 czy 3 myszy bo sie zgubilam

[ Dodano: 2013-02-01, 21:03 ]
o jeszcze jedno jesli samica , karmiac na dodatek ,ma sutki nabrzmiale i wyrazne , ponadto jesli faktycznie ma takie spuchniete genitaliamoze miec ropomacicze , a to bardzo grozne , idz do weta ale porzadnego weta

zdjecia musz abyc dobrej jakosci i nagranie , zle chwytasz myszy , wija sie i moga sie uszkodzic , jak mamy pomoc skoro nie da sie obejrzec myszy ;/ a na odleglosc to jeszcze trudniejsze
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-02-01, 21:06   

3 myszy w rolach g?ownych wszystkie kupione w zoologicznym.

Albert i Baltazar - mia?y by? dwa samce, a? do momentu kiedy znalaz?em ma?e myszki w domku. W tym czasie Albert non stop siedzia? w domku, a Baltazar nagle si? o?ywi? i biega? po klatce nie zagl?daj?c do domku (wcze?niej by?o na odwrót)

Po odkryciu rozdzieli?em ich

Alfred (mysz #3) - samiec którego dokupi?em dla Baltazara ?eby mu nie by?o smutno. ?y?y spoko tydzie?, wczoraj zobaczy?em ?lady krwi oraz Alfred zacz? pokrywa? Baltazara. Dla mnie wygl?da?o nie tak jak dominowanie samca alfa tylko zwyk?e bzykanie... ale si? nie znam.

Po odkryciu rozdzieli?em ich

Mam teraz 3 myszy w 3 miejscach.

Nie jestem pewien co do p?ci Alberta i Baltazra gdy? wizualnie wydaje mi si?, ?e Albert to samiec, ale z drugiej strony siedzi ca?y czas z ma?ymi w domku czyli jak samica.

Ma?e ?yj? ale nie wygl?daj? zbyt pociesznie - s? chude i bardzo wolno si? poruszaj?. Mo?e to normalne, nie wiem, nie widzia?em nigdy ma?ych myszek.


Nie wiem co zrobi? z ?adn? z 3 myszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT