Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę kupić mysz - pytania przyszłych właścicieli
Autor Wiadomość
Laraine 
Moderator

Pomogła: 32 razy
Wysłany: 2013-03-06, 23:01   

Nie kupuj w zoologu, bo ani się zorientujesz, jak ci ciężarną samiczkę wcisną.
Dlaczego nie jesteś pewna co do myszy z hodowli? Chodzi o cenę?

A co do kołowrotka, to dla każdej myszki minimum to taki o średnicy 17 cm.
Najlepsze są te: http://animalia.pl/produk...a-sr-17-cm.html
Taki też może być: http://www.kuchniapupila....dla,p1550356951

kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-07, 07:20   

Proszę przemyśl ten zoolog masz dwie dostępne hodowle w wawie czym sie kierując wybierając zoolog ? Robert jest praktycznie na "zawołanie" więc nie będziesz musiał długo czekać napisz do niego jakie ma myszki na wydaniu :) Jest jeszcze nasza Kat która nawet nie dawno dawała ogłoszenie że jak dobrze pamietam ma dwóch samców na wydaniu :) Wystarczy napisać co ci szkodzi ?

heron1997 
Młody Myszaty

Imię: Klaudia
Wysłany: 2013-03-07, 17:52   
   Myszy: Yuma

Chodzi o to, że hodowle w wawie nie są dla mnie zbyt dostępne, poza tym, tę myszkę kupuje mi przyjaciółka, ja jej po prostu przekazuję to co ma sprawdzić w zoologu. Ona także nie ma jak się skontaktować z hodowlą ani jak podjechać do centrum, jesteśmy spoza Warszawy i najlepszy dojazd mamy na Dworzec Gdański :( A stamtąd blisko do Arkadii. Mam nadzieję, że myszki są tam dobrze traktowane, że faktycznie są rozdzielone według płci, poza tym pokazałam koleżance jak to rozróżniać... Wiem, że powinnam kupić w hodowli, ale naprawdę teraz nie mam możliwości :(

MadziaLena 
Great MOUSEr

Imię: Magdalena
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-03-07, 17:59   

heron1997 napisał/a:
ale naprawdę teraz nie mam możliwości

heron1997, bo musisz mieć myszkę na już?

Skoro masz dojazd na Dworzec Gdański, to myszki spokojnie odbierzesz właśnie z dworca gdzie mogą przyjechać. Do mnie spokojnie jechały raz 100 km raz 500

Dla chcącego, nic trudnego.

Virame 
Gaduła Myszaty

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-03-07, 18:03   

Heron1997, nie przesadzaj, że nie masz jak skontaktować się z hodowlą: gg, e-mail, telefon. Zawsze możesz spotkać się na dworcu, skoro masz dojazd i tak zakpić myszki u hodowcy. Po za tym, twoja koleżanka w nie rozpozna płci myszki, skoro nigdy nie miała z nimi do czynienia.
Ps. Kupisz myszy w zoologu i ona zachoruje, a do weta nie masz jak dojechać, co wtedy? :sad:
Ostatnio zmieniony przez Virame 2013-03-07, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2013-03-07, 18:04   

zarówno hodowla Kat (Atavus) jak i Bobeczka (Pepko) mają swoje strony na fb można i tam wysłać im wiadomość i nawet umówić się na tym Dworcu Gdańskim czy w Arkadii i myszkę odebrać, odradzam zakup w zoologu, bo nawet to że teraz są oddzielone płciowo ni znaczy że jak jechały do sklepu też były w osobnych klatkach więc prawdopodobieństwo myszki z gratisem i tak jest duże. Jedna myszka nie jest dużym wydatkiem a jest większe prawdopodobieństwo że będzie bardziej oswojona już od początku bo od zawsze przebywała z człowiekiem, w spokoju a nie wystawiona na widok publiczny, zestresowana, podnoszona za ogon itp... Spróbuj

Virame 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2013-03-07, 18:05   

Heron1997, co miałaś na myśli, pisząc 'ale pewnie nie każdemu się chce dojeżdżać' ?

heron1997 
Młody Myszaty

Wysłany: 2013-03-07, 18:08   

Uuuugh wykasowałam to co miałąm napisane -.- Ale chodziło o to, że nie wiem czy hodowcy chciałoby się podjechać do tej arkadii, gdyby była taka możliwość byłoby wspaniale. Zależy też jeszcze ile myszka by kosztowała. Właśnie szukam na fb tych hodowli co mówiłyście.

Laraine 
Moderator

Wysłany: 2013-03-07, 18:10   

Hodowla Pepko - https://www.facebook.com/...owych.3?fref=ts
Hodowla Atavus - https://www.facebook.com/atavus.eu?fref=ts

Napisz do hodowców, podowiaduj się czy mogłabyś na tym dworcu odebrać, ile dana mysz będzie kosztowała etc.

Kasumi 
Moderator

Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2013-03-07, 18:11   

http://www.facebook.com/atavus.eu?ref=stream

http://www.facebook.com/p...myszyrasowych.3

[ Dodano: 2013-03-07, 18:11 ]
oj przepraszam Larinko ;) uprzedziłaś mnie ;)

heron1997 
Młody Myszaty

Wysłany: 2013-03-07, 18:12   

Dzięęęęęki za pomoc, naprawdę, mam nadzieję, że to wypali. Szczerze zniechęciłyście mnie do zoologów, a prawdę mówiąc każde zwierzątko miałam z tych sklepów, a to chomiczek, a myszoskoczek..

Laraine 
Moderator

Wysłany: 2013-03-07, 18:18   

Dobrze, że się do zoologów zniechęciłaś.

Virame 
Gaduła Myszaty

Wysłany: 2013-03-07, 18:20   

Heron1997, myszy rasowe nie są wcale takie drogie. Ja zapłaciłam za Hiroko około 50 zł, z czego 30 zł za bilet, i wcale nie żałuję, bo mysz jest cudowna. :m:):

Laraine 
Moderator

Wysłany: 2013-03-07, 18:22   

Ja za mojego rasowego Rolfka [*] dałam 10 zł, za transport płacić nie musiałam, bo akurat hodowczyni jechała na Śląsk. Hodowczyni szukała dla niego dobrego domku, został ostatni z miotu dlatego taka cena - symboliczna. Także myszy rasowe wcale nie są aż tak strasznie drogie. Poza tym mysz rasową dostajesz zdrową. Te z zoologa zazwyczaj wymagają leczenia - więc cenowo wychodzi mniej więcej tak samo.
Czasem w hodowlach są też myszy do adopcji - do oddania za darmo lub za symboliczną cenę.

heron, masz to szczęście, że masz w Warszawie hodowle, ominą Cię więc koszty związane z transportem.

Ell 
Myszołak
Ruda

Imię: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2013-03-07, 21:22   

Jeżeli chodzi o myszki, to te panienki szukają kochającego domu :)
http://www.myszy.info/vie...p=232451#232451

Odpowiedz do tematu