Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę kupić mysz - pytania przyszłych właścicieli
Autor Wiadomość
kiniaczek31 
MYSI MASTER

Pomogła: 16 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-07, 21:41   

Dobra napisze w imieniu dziewczyny że szuka kontaktu z hodowlami :) wysłała już wiadomości . więc spoko jest.
Może się uda :)

heron1997 
Młody Myszaty

Imię: Klaudia
Wysłany: 2013-03-11, 14:55   
   Myszy: Yuma

Cześć to znów ja, mam trochę pytań. Dziś przyszła do mnie klatka, praktycznie wszystko mam, myszka będzie w niedzielę, w dodatku wszyscy sie zgodzili :grin: ale do rzeczy, moglibyście mi odpowiedzieć na te pytania?
1. czy żwirek drewniany np. cats dream + sianko herbal pets to dobre połączenie?
2. czy drewniany domek jest dobry?
3. czy mam posypać siankiem i żwirkiem równiez pięterko? mam klatkę duna alex http://allegro.pl/super-k...3076657697.html jeżeli ktoś zapomniał :P
4. jaki kołowrotek byłby dobry? wiem, że ten dołączony się nie nadaje, strasznie skrzypi i ma za małą średnicę...:/
5. co robić tuż po włożeniu myszki do klatki?
6. kiedy się z myszką bawić/brać ją na rece?

poszczególne tematy na forum są, ale jakoś nie mogę znaleźć satysfakcjonujących odpowiedzi :( jeżeli to nie byłby problem, ktoś doświadczony mógłby mi pomóc?

Ell 
Myszołak
Ruda

Imię: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2013-03-11, 14:59   

Ja pięterka nie przysypywałam. Domek może być drewniany, ale licz się z tym, że myszki zrobią z niego siusialnię, jak moje dwie niedawno :D
kołowrotek: http://allegro.pl/kolowro...3024069583.html
17 cm średnicy lub więcej i najlepiej bez szczebelków, chyba że chcesz sama je czymś przełożyć, by myszkom się ogonki nie wkręciły w nie.
Ja od razu po włożeniu myszki do klatki patrzyłam się przez dwie godziny ;) Ale to moje zboczenie :D Bawić się zaczęłam z nią po tygodniu, najpierw oswajałam. Wkładałam ostrożnie rękę do klatki, by oswoiła się z zapachem, wyjmowałam ją razem z rurką po papierze i czekałam cierpliwie aż wyjdzie.

heron1997 
Młody Myszaty

Wysłany: 2013-03-11, 15:04   

w takim razie jaki domek jest najlepszy? i taki w miarę tani ;p już na razie niech zrobi tą siusialnię z tego co mu kupiłam, skoro będzie miał taki kaprys.
a ten kołowrotek trixie można kupić w zoologicznym? i po ile on kosztuje tak mniej więcej? też z 25zł?
no właśnie ja nie wiem co zrobię, chyba też będę patrzyła się tylko :P mam nadzieję, że nie będzie się mnie zbytnio bał

Ell 
Myszołak
Ruda

Imię: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2013-03-11, 15:22   

Ja kołowrotek kupiłam od Wero, nie mam pojęcia po ile w zoologu stoją niestety. Ja mam domek drewniany mimo wszystko, po prostu regularnie czyszczę i suszę, jak się rozwali to i tak nie kupię nowego, bo przecież tak czy siak myszki w nim nie śpią, wzgardziły ;)

Zumi 
Myszowaty

Imię: Aga!
Wysłany: 2013-03-11, 16:07   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]

heron1997 napisał/a:
1. czy żwirek drewniany np. cats dream + sianko herbal pets to dobre połączenie?

Lepsze trociny, żwirek jest twardy dla mysich łapek.

heron1997 napisał/a:
2. czy drewniany domek jest dobry?

Tak, ja zdecydowanie wolę drewniane akcesoria, domki itd od plastikowych.

heron1997 napisał/a:
3. czy mam posypać siankiem i żwirkiem równiez pięterko? mam klatkę duna alex

Raczej nie, ja tak nie posypuję. Jak tam nasiusiają, naśmiecą to myjesz i tyle :P

heron1997 napisał/a:
4. jaki kołowrotek byłby dobry?

Pełny, siatkowy, min. 17 cm średnicy, bez tzw "efektu nożyc". Np trixie, ale to już Ell ci napisała.

heron1997 napisał/a:
6. kiedy się z myszką bawić/brać ją na rece?

Jak się obudzi, wieczorem, albo gdy jest aktywna w ciągu dnia.

Trixie to właśnie ok. 25 zł Popatrz w zoologach w twoim mieście, może mają, a jak nie to na necie. Ale zwykle to tak jakoś kosztują

Shiszka 
Mysi Bywalec

Imię: Pamela
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-03-11, 16:26   

Jeśli można, to również mam pytanie. :smile:
Zumi007 pisałaś, że trociny są lepsze dla myszy. Jednak zapach mokrych trocin jest dość intensywny w porównaniu do żwirku. Czy można np. pierw dać warstwę żwirku, a na to trociny, czy nie ma to większego sensu, bo myszka wszystko rozgrzebie?

Zumi 
Myszowaty

Wysłany: 2013-03-11, 16:34   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]

Shiszka, jeśli wsypiesz dużo trocin, jeszcze dasz neutralizator i będziesz sprzątać regularnie, to nie czuć tak strasznie ;) Możesz dać świtek + trociny, tylko dużo więcej trocin niż żwirku. Nie będzie jakiejś mega różnicy, ale możesz spróbować

heron1997 
Młody Myszaty

Wysłany: 2013-03-11, 16:37   

Zumi007, mam już zakupione sianko i słyszałam, że jeżeli posypię nim żwirek to aż tak myszka nie odczuje twardości żwirku :(

Zumi 
Myszowaty

Wysłany: 2013-03-11, 16:49   

No to dokup trociny :P
Musiałabyś wyłożyć na to grubą warstwę siana, z resztą mysza i tak odgrzebie to siano i będzie łazić po twardym. Z resztą, siano na całej powierzchni to niedobry pomysł, lepsze zwykłe trociny

heron1997 
Młody Myszaty

Wysłany: 2013-03-11, 16:54   

czyli wystarczy jak dokupię tylko trociny? a sianko np. do domku i w ogole zeby sobie pourzadzala po swojemu?:)

Zumi 
Myszowaty

Wysłany: 2013-03-11, 16:58   

No tak, kup trociny i będzie git. Sianko daj jej do domku, obok, albo zrób jakieś gniazdko, z resztą wiadomo, że sama sobie poukłada ;]

heron1997 
Młody Myszaty

Wysłany: 2013-03-11, 17:11   

ok, dzieki:) a trociny obojetnie jakiej firmy czy jednak nie wszystkie sie nadaja?

lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)

Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2013-03-11, 17:13   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw

malo pylace,lepiej grubsze ,polecam bezzapachowe , moga uczulac mysz , oczywiscie z pewnego zrodla zeby nie wdaly sie pasozyty naskorne

Zumi 
Myszowaty

Wysłany: 2013-03-11, 17:24   

Masz temat o trocinach: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=488
O ściółce ogólnie też jest, poczytaj :) http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=1839
Z resztą Lili już napisała co i jak :)
Dobre są np Chipsi, Domus, Jaśkowe

Odpowiedz do tematu