AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
??czenie dzikie + rasowe - dyskusja
Autor Wiadomość
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-04-09, 08:15   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


aShadow, te? pisa?am , ?e nie ma jako specjalnie tworzonych warunków w domowych hodowlach. , nawet w sumie nie wiem jak te sterylne mia?yby wygl?da? :m:D:
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-04-09, 08:47   

O sterylnych warunkach pisa?am ja, ale w kontekscie bada? Bobeczka, a nie naszych myszy hodowlanych :lol:

Jak inaczej mo?na porówna? wyniki bada? (zachorowalno?ci i d?ugo?ci ?ycia) ni? stworzy? identyczne warunki hodowlane (a tak? mo?liwo?? daj? wy??cznie warunki sterylne, bo z normalnymi si? nie da) i zna? przynajmniej 20 pokole? wstecz - dok?adnie tak, jak robi? to laboratoria. Przecie? cz?owiek na sobie wnosi do domu ca?y "zestaw" bakterii/wirusów/paso?ytów/robali... Inny "zestaw" wnios? ja, inny Bobeczek, jeszcze inny lilith, a np Aga b?dzie na urlopie w domu i nic dodatkowo nie wniesie - to jak to porówna? :lol: Co innego zafundowa? myszy ma?y i niegro?y "zestawik", a co innego gdy "zestaw" jest olbrzymi i super agresywny. Tylko warunki sterylne i znajomo?? przynajmniej 20 pokole? wstecz dadz? jaki? rozs?dny wynik...no chyba, ?e laboratoria si? nie znaj?...

Sk?d Bobeczek wie, jakie m?ode da?aby ta sama samiczka z rasowym samcem? Mo?e znacznie lepsze? Czy nie powienien by? miot kontrolny? Tylko znowu nale?y zna? przynajmniej 20 pokole? wstecz i da? identyczne warunki (czyli sterylne, bo w normalnych zawsze b?dzie inny "zestaw", co skutecznie wypaczy wyniki)...
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-04-09, 09:25   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A mi chodzi o sterylno?c pod takim k?tem, ze nie mo?emy pozbawiac myszy (jako ?ywego organizmu) kontaktu z czynnikami chorobotwórczymi bo to si? odbije tylko na ich zdrowiu i ??two?ci zapadania na choroby.

I my?l? tutaj w?asnie o tych naszych myszkach w domu, a nie o "eksperymencie" Bobeczka, gdzie w ten sposób mo?na by wykluczy? lub potwierdzi? jego tez?.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 15:12   

Edit.

Skoro tak ciezkie jest do zrozumienia tak prostych spraw to nie bede sie wypowiadal bo znow zostane zjedzony przez kogos kto mnie poprostu nie lubi ale nie ma odwagi powiedziec tego wprost ;)
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
Ostatnio zmieniony przez Pepko 2013-04-09, 15:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-04-09, 15:18   

Bo?e, co Ty za bzdury wypisujesz, normalnie w??czam ignorowanie tematu, bo tego si? czyta? nie da :lol:
 
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 15:22   

Ira, Poprostu rozumiesz to co chcesz a nie to co powinnas :D
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-09, 16:05   

Ja uwa?am, ?e ma?e 50% rasówki by?yby fajnymi myszkami "na kolanka" dla osoby, która ot tak chce mysz, nie na wystawy, nie do hodowli, lecz jako przyjaciela. Co? w sam raz dla mi?o?nika dzikich myszy. Ale te? uwa?am, ?e dalsze rozmna?anie jest troch? nie w porz?dku w stosunku do osoby kupuj?cej mysi? z rodowodem, po 3cim pokoleniu (sam tak pisa?e?). Je?li owa mysz mia?aby s?u?y? do hodowli, rzecz? nieciekaw? by?oby jakby w czwartym pokoleniu zdominowa?y geny pradziadków i wysz?aby nie taka odmiana itp. (wiem, ?e to brzmi jakby gada?o dziecko, ale taka prawda :lol: ). Po drugie w rodowodzie s? cztery pokolenia wstecz, co oznacza, ?e u ma?ej myszki, która ma pradziadka mysz dzik?, jak? odmian? barwn?/ ras? wpiszesz? Bo to nie b?dzie mysz rasowa. A co wpiszesz u pradziadka: Mysz Dzika? Czy te? sk?amiesz z ras? i pochodzeniem?

Te? do ko?ca nie wiem, wielce si? nie znam i macie prawo uwa?a? inaczej i ja ch?tnie si? czego? dowiem.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-04-09, 16:07   

Emm chyba zarówno zarówno Lilith jak i Ira nie bardzo zrozumia?y moj? wypowied? o sterylno?ci, bo pisa?am w odniesieniu do zbytniego "cackania" si? niektórych w?a?cicieli ze swoimi podopiecznymi. Ira nie musisz mnie u?wiadamia? o sposobie hodowli i ich celu w laboratoriach bo je dobrze znam, dodatkowo w ogóle nie rozumiem wtr?cenia tego do tematu który poruszy?am, bo to by?a akurat ten mniej istotna cz??? ca?o?ci.. Widz? ?e aShadow zrozumia?a, ciesz? si? ?e chocia? ona :) Tak samo cieszy mnie, ?e Lilith odnios?a si? do prowadzenia linii po samcach.
 
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-09, 16:21   

Vaco, Tez wypowiedzialem swoje ale oczywiscie Pani Ira mojego tez nie zrozmiala i dotego glupio skomentowala :

Ira napisał/a:
Bo?e, co Ty za bzdury wypisujesz, normalnie w??czam ignorowanie tematu, bo tego si? czyta? nie da


Dlatego skasowalem bo juz mnie krew zalewa ze zlosci.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-04-09, 16:22   

O "cackaniu" nic nie widzia?am, za to wiem, ?e ja pisa?am o sterylno?ci, wi?c my?la?am, ?e chodzi o moj? wypowied?, dlatego j? wyja?ni?am, ?e chodzi?o mi o sterylnos? warunków laboratoryjnych czyli naukowo-badawczych. Mysla?am, ?e mnie ?le zrozumiano :wink:

Bobeczek - nigdy nie b?dziesz wiedzia?, czy zas?ug? samca czy mo?e samiczki b?dzie d?ugie ?ycie maluchów, tak samo nie bedziesz wiedzia?, czy zaszkodzi? samiec czy samiczka gdy maluchy b?d? ?y? krótko. Nie znasz przodków, nie wiesz, ile by ?y?y w hodowlanych warunkach, po prostu nic nie wiesz. Za to domiesza?e? dzik? krew, a wi?c bakterie/wirusy/paso?yty/robale i zepsu?e? domestykacj? rasówek http://pl.wikipedia.org/w...a_zwierz%C4%85t
 
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-09, 16:23   

Ira, Za to zobacz zdj?cia maluszków... b?dziesz zachwycona. :smile:
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-04-09, 16:24   

AgataMyszata to kupuj, tylko nie narzekaj pó?niej ?e dzikie i trudno oswoi?

[ Dodano: 2013-04-09, 17:27 ]
Bobeczek - Sorry, mnie tez ponios?o :lol: , ale jak widz? Twoje stanowcze stwierdzenia, bez ?adnych, nawet najdrobniejszych dowodów, to mnie ponosi :lol: , prosz?, nie dziw si?, przecie? wiesz, ?e i tak Ciebie lubi? :grin:
 
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-09, 16:28   

Ira, tak czy siak, w?tpi? czy Bobeczek sprzeda. Raczej zostawi, by poprowadzi? reszt? linii tak jak planowa?. :wink: Poza tym wydaje mi si?, ?e takie dzikuski te? si? da oswoi?. Trzeba po?wi?ci? wi?cej czasu, ale ja go mam.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-04-09, 16:36   

Ira, nie mi akurat o co innego chodzi?o :) ale widz? ?e ju? lepiej wyja?ni?am.
Mi przyk?adowo przeszkadza ?e cz?sto nie wiadomo co si? z myszami z danego miotu sta?o, w odniesieniu do braku przeprowadzania sekcji przez ich nowe domki po ?mierci podopiecznych. Inna sprawa ?e niektórzy weterynarze nie podejmuj? si? sekcji tak ma?ego zwierz?tka, lub nie wiedz? czego konkretnie szuka?. A nie wszystko wyjdzie w myszach zostawionych w rodzimej hodowli, lub wida? na pierwszy rzut oka :( A nie jest pewne, ?e dzikie myszy te? czego? takiego nie przeka??, bo nie s? tak zdrowe, jak sobie wyobra?amy. Po prostu te bardziej chorowite szybciej zostan? wyeliminowane. To akurat przemawia na ich plus, bo natura selekcjonuje lepiej ni? hodowca ;) Ale nie daje to gwarancji, ?e te pozornie silne i zdrowe myszy nie przeka?? czego?, co w poprzednich pokoleniach nie wychodzi?o, lub wysz?o na tyle pó?no, ?e kolejne pokolenie by?o ju? wtedy na ?wiecie.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-04-09, 17:06   

Ira, z t? domestykacj? to chodzi Ci o oswajanie?
Bo szczerze to nie wiem czym taka mysz si? b?dzie ró?ni? od rasowej w oswajaniu.
Rasowe te? s? dzikie i nie daj? si? z?apa? nawet nie raz i gryz?. Mysz jak mysz.
Jak s? urodzone w niewoli to przecie? te? jest inna sprawa ;)
Ró?nic? to widzia?am np u saren, jeden maluch zosta? znaleziony jak mia? kilkana?cie tygodni, a drugi si? urodzi? u nas to ten co by? znaleziony to mia? takie odpa?y czasem, ?e si? ba? i ci?gle si? rozgl?da? nie chcia? podej??, a ten co si? urodzi? u nas to zachowywa? si? jak koza :P w?azi? do domu za nami. Jak maj? kontakt od ma?ego to przecie? nie b?dzie takich problemów. I tak przecie? ?adna mysz nie b?dzie tak oswojona jak kot czy pies, wi?c ?e to zepsu? to akurat si? nie zgodz? :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT