AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Francuskie hodowle
Autor Wiadomość
Halikowo 
Starszy Myszaty
Halikowo


Imi?: Monika
Hodowla: HALMAUS
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 64
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-05-05, 16:57   

Mam sporo myszy starszych z mojej hodowli, najstarszy mój samiec Rumburak Halmaus sko?czy? 2 lata 9 stycznia, ostatnio pad? Wader 23 msc jego brat jeszcze ?yje. Oczywi?cie zdarza si? ?e padaj? mi m?odsze myszy ale du?o do?ywa s?dziwego wieku :) Ale importem bym nie pogardzi?a :)
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-05-05, 17:01   

Halikowo, to rzeczywi?cie dobry wiek :P
Moja najstarsza mysz mia?a rok i 5 miesi?cy chyba. No ale fakt, ?e nie mia?am ich a? tak du?o :)
Prosi?abym, ?eby?cie pisali tutaj kto by?by ch?tny na import, postaram si? obliczy? ile to by ?rednio kosztowa?o, powiecie czy si? zgadzacie i mo?e powoli zaczn? co? za?atwia?, bo w sumie wyje?d?am za nieca?e 2 miesi?ce.
Z Niemiec to groszowe sprawy, bo w sumie jad? przez ca?y kraj i pewnie b?dzie co? po drodze to zgarn?, a je?li nie po drodze to i tak nie wyjdzie du?o za paliwo.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-05-05, 17:23   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja pewnie bym si? na co? skusi?a... o ile te? co? uciu?am ;)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-05-05, 18:19   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mysz w dobrych warukach zyja dlugo , jest na to wiele przykladow , dokladnie tak jak pisze czeszka te problemy moga sie nie brac bezposrednio tylko z genow ale tez z warunkow hodowlanych , warto tez wniesc wieksza pule genetyczna , niestety rotacja samic w mojej hodowli jest bardzo duza wiec osobiscie nie moge podac sredniej wieku ,zdarza sie ze samice rodza piekne mlode w wieko roku i ponad ( w mojej hodowli) , natomiast u opiekunow dozywaja do 2 lat( samice ) , samce 2,5 roku czesto u mnie zostaja do konca swoich dni
wydaje mi sie ze ta nagonka ze zdrowotnoscia myszy to conajmniej w duzej czesci jest spowodowana brakiem umiejetnosci utrzymania zwierzecia w odpowiednich warunkach , oczywiscie zdarzaja sie inne sytuacje gdzie opiekun. hodowca wklada duzo staran a mimo to krazy jakiac choroba

u mnie hodowla nie jest idealem , ale nadal mnie zadziwia jak myszy ludziom choruja gdzie u mnie srednia zachorowan przy utrzymaniu ok 50-70 osobnikow wynosi lekkie zaziebienia wystepujaco pojedynczo raz na jakis czas , roznie raz na 2 mies , raz na 3 mies , nie widze w tym niz nadzwyczajnego , a raczej normalne

nadal utrzymuje iz zwierze to organizm zywy ktory moze zachorowac i ktos kto twierdzi iz mysz ma zyc cale zycie bez chorob to poprostu osoba wypowiadajaca sie bez wiekszego przemyslenia sprawy
tak samo z pelna odpowiedzialnoscia powiem ze klamca jest taka osoba ktora powie iz hoduje myszy i sa one super zdrowe i nigdy sie nie zdarza zeby chorowaly

oraganizm zywy choruje bo jeszcze nie ma na swiecie takiej medycyny lub weterynarii zeby organizmy zyly bezchorobowo i bez konca
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-05-05, 19:01   

dzi?ki lilith za t? wypowied?, bo mia?am napisa? co? podobnego

Tylko osoby z ma?ym mysim do?wiadczeniem napisz?, ?e mysz wiecznie choruje i ?yje krótko. Nie zgadzam si? równie? z tez?, ?e import za?atwi i zdrowotno?? i d?ugo?? zycia. Wed?ug mnie najwi?cej zale?y od warunków w jakich ?yj? myszki, od tempa reagowania i w?a?ciwego leczenia, a wi?c od do?wiadczenia w?a?ciciela.

U mnie myszy ?yj? ?rednio 1,5 roku, najd?u?ej ?y?a 1 rok i 10,5 m-ca, ale mam same samiczki, a wiadomo, ?e ona krócej ?yj?. Taka jest normalna ?rednia ?ycia myszy domowej hodowlanej http://pl.wikipedia.org/w...ozmna.C5.BCanie

Z myszy nie zrobimy ?ó?wia, wi?c dobrze by?oby przyj?? to do wiadomo?ci jak kupuje si? myszk?. ?ednia dla samiczek to 1,5 roku, dla samczyków wi?cej.

Stwierdzenie, ?e myszki nie do?ywaj? roku jest b??dne. Ja u siebie nie zauwa?y?am takiej prawid?owo?ci, a mam do?wiadczenie z 70 myszkami

Na pocz?tku, gdy by?am mysim nowicjuszem, to nie potrafi?am natychmiast zareagowa?, nie zna?am zachowania myszy podczas choroby, nie wa?y?am myszy, mia?am kiepskich wetów... Dzisiaj d?ugo?? ?ycia znacznie wzros?a, choroby nie s? ju? uci??liwe, wiem jak i czym leczy?. Ostatnio 6 myszek odesz?o ode mnie w wieku 1 rok i 8 m-cy

Oczywi?cie importy s? potrzebne, ale najwa?niejsza jest w?a?ciwa opieka i leczenie (czytaj: do?wiadczenie z myszkami), bo praktyka czyni mistrza :wink:
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-05-05, 21:11   

Ale ta dziewczyna hoduje par? lat i ona te? tak napisa?a. A czy króliki, chomiki, ?winki morskie, czy nawet psy te? tak cz?sto choruj?? Wiem, ?e one ?yj? d?u?ej ale jednak ani mój królik który ma 8 lat, ani inne zwierzaki nigdy nie by?y chore.
U mnie zawsze reakcja jest natychmiastowa, bo mam wetów w domu. Fakt, ?e nie raz dostaje myszy w takim stanie, ?e po prostu nie da si? im pomóc.
Uwa?am, ?e u mnie myszy maj? bardzo dobre warunki, bo zawsze staram si? ?eby zwierzaki mia?y jak najlepiej ;)
Potrafi? zareagowa?, bo widz? gdy zwierz?ciu co? dolega, a mimo to nawet gdy uda?o si? wyleczy? przezi?bienie, zapalenie p?uc czy inne co?, mychy zdycha?y na nowotwór przewa?nie. No chyba, ?e mam kiepskich wetów w domu, haha :grin:

Ira, ale to 1,5 roku to nie jest czasem wiek, przy ci?g?ych porodach i takim normalnym mysim ?yciu? :P Tak pytam tylko.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-05-18, 22:59   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Hop
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-09, 04:17   

Macie na sprzeda? jakie? bluty, lilacki, czekolady lub redy, które mog?abym zabra? do Francji? Najlepiej z satyn?. Tak do 25 mog?abym je zgromadzi?, ?e tak powiem ;p
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
moira 
Gadu?a Myszaty
Mouseville



Hodowla: Mouseville
Stowarzyszenie: PMC
Dołączyła: 25 Gru 2012
Posty: 313
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-09, 12:04   
   Myszy: ca?a zgraja


Mam reda i czekolade
_________________
strona hodowli :
https://www.facebook.com/...476146202470247
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-09, 12:16   

Ooooo! :D lec? na pw
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
domi1906 
Mysi Rozmówca



Imi?: Dominika
Hodowla: Viridis
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 22 Paź 2012
Posty: 207
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2013-08-10, 08:38   

ja mam 2 sooty red samiczki napewno. redy recesywne oczywiscie. wiecej napisze w poniedzialek jak wroce do domi,bo jestem na wakacjach i musze zobaczyc co tam sie wybarwilo, bo mam kilka miotow.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-27, 13:12   

Wolne jeszcze s? jakie? dove, dove spl, pew (mog? dosta? pointów), black tan, ciemny splashed jaki?, mo?e szampany. Je?li kto? si? rozmy?li to wolny równie? samiec blue tan i argente. Mog? co? przywie??, ale raczej nie do hodowli bo nie r?cze za faceta. Chyba, ?e komu? wystarcz? rodowody na zasadzie, ?e on mi powie rodziców i dziadków i ja to sobie zapisz?. Facet ma ponad 60 lat podobno, nie wystawi mi takich wydrukowanych rodowodów. Nie ma strony, ani nic dlatego nie b?d? za niego r?czy?. Tyle co kto? mi go poleci?, ?e mieszka pod Pary?em, a ja nie chc? je?dzi? po ca?ym kraju po kilka myszy :P
Co jaki? czas wysy?a mi fotki tak?e mog? pokaza? maluchy.

[ Dodano: 2013-08-10, 14:23 ]
Blue tan i argente wolni ;p

[ Dodano: 2013-08-27, 13:12 ]
Pimpki przechwycone ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 14:21   

?liczne :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT