AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2013-05-26, 12:00
Importy myszy
Autor Wiadomość
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-08-02, 09:58   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Tzn nie no... cz??? problemów wyst?puje. Nie jest tak, ze u nas jest idealnie bo nie jest. Ale stwierdzenie, ze nasze myszy to tylko chore to lekka pomy?ka.

?eby by?o ?mieszniej... moja najzdrowsza mysz to astrex, samica ma ponad 14 miesi?cy, przez ten czas, ani razu na nic nie by?a chora, nic jej nei dolega?o, nie by?o ?adnych problemów z ni?.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-02, 10:03   

Problemy wyst?puj? WSZ?DZIE. A Niemcy to niech sobie patyk do ty?ka wsadz?, b?d? jeszcze bardziej sztywni i nad?ci w swojej doskona?o?ci.

Ja si? wypowiadam wobec ich zarzutów niebywa?ej chorowito?ci Polskich myszy.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-02, 10:03   

No moim zdaniem u nich jest 100 razy lepiej pod wzgl?dem wszystkiego. A wiem to bo mam blisk? osob? która tam mieszka. Chyba, ze chodzi o sprawy stricte myszowe.
Nie wiem jakie protesty, bo ka?dy ma swój rozum i chyba umie wyci?gn?? wnioski.
Okej, skoro nie wyst?puj? to dobrze ;) I szkoda, ?e sama mia?am z 5-6 nowotworów w ci?gu baardzo krótkiego czasu. Wy wydajecie myszy i ich nie leczycie, wi?c rzeczywi?cie to nie problem. U Was rodz? i szybciej umieraj? i taka kolej rzeczy, ale jako zwierzaki na kolana choruj? bardzo cz?sto i przewa?nie umieraj? z powodu nowotworów.
Ja si? ju? nie wypowiadam na temat myszy, b?dzie mniej zadymy ;d

Zacytuj? tylko kawa?ek wczorajszej rozmowy jak ?mia?am powiedzie?, ?e d?ugie w?sy i rz?sy nie s? problemem

"yes you don't want to see it because you don't want to stop breeding it, because you like it. I would never take this risk. It is easy to say that there are no problems."

Mi to wczoraj ca?y czas chodzi?o po g?owie ;p Co? w tym jest.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-02, 10:08   

Hurricane napisał/a:
Wy wydajecie myszy i ich nie leczycie, wi?c rzeczywi?cie to nie problem. U Was rodz? i szybciej umieraj? i taka kolej rzeczy, ale jako zwierzaki na kolana choruj? bardzo cz?sto i przewa?nie umieraj? z powodu nowotworów.


Jakie wydajecie i nie leczycie? Siedzi u mnie od samego pocz?tku 4 samców z dwóch miotów, bo nikt ich nie wzi??. Zostali u mnie na emeryturk?, na kolanka. Do tego mam mnóstwo samców rozp?odowych, te? nie wyrzucam ich gdy si? zu?yj?. Myszy ?yj? u mnie nawet powy?ej 2 lat, ?rednia to rok i 8 miesi?cy, nawet w?ród samic. Moje myszy nie s? tylko do rozp?odu, ale równie? do kochania. Ka?da mycha rozp?odowa jest pe?nowarto?ciowym cz?onkiem rodziny, mo?e dlatego nie oddaj? ich kiedy ju? si? 'nie przydadz?'. I jakie szybciej umieraj?? Przepraszam Hurri, ale czy Ty siedzisz w naszych domach i widzisz komu co i kiedy umiera? Ja np nie pami?tam kiedy ostatnio umar?a mi mysz m?odsza ni? 1,5 roku. A a nowotwory odchodz? stare osobniki, raz tylko odesz?a mi 'm?oda', 14 miesi?czna mysz.
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-08-02, 10:18   

dzi?kuje za porann? lektur?:)
nic nigdy nie b?dzie idealne.

_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-08-02, 10:23   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Wero, dok?adnie :)
Czy to u nas, czy u Niemców choroby s?. Nie uwierz?, ?e ich myszy s? na tyle idealne ?e nie choruj?. Ale... niikt z nas tez tego nie oczekuje, ze chorowa? nigdy nie b?d?.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-02, 10:26   

Yun, a czy ja mówi? konkretnie o Tobie? O wydawanie chodzi?o mi o to, ?e robicie mioty, jest du?y ruch i wymiana myszy w hodowlach. Tego nie sposób zauwa?y?. Mo?e w Twojej nie, ale w innych. To wida? u myszy, które s? na kolana.
Nikt si? nie chwali, ?e mu 5 myszy pad?o jednego dnia. (no bo w sumie czym si? tu chwali?) A nie pisz? z ludzmi tylko na forum. Wypowiadam si? tak, bo s?ysz? co si? dzieje w innych hodowlach. Co si? dzieje w Twojej - nie mam poj?cia.
Przewa?nie jak si? zu?yje to si? wyrzuca, tak ostatnio zauwa?y?am ;)

Dobra sko?czmy temat, bo widz? ?e odbierana jestem jako taki dzieciak co gówno wie i si? m?druje. Od pó? roku praktycznie dzie? w dzie? gadam z po?ow? Europy o myszach i widz?, ?e u nich nie ma takich "problemów". My?la?am, ?e fajnie by by?o ?ci?gna? z ró?nych stron myszy no ale ok. Skoro nie ma problemów, to nie trzeba ?ci?ga? myszy. Dla mnie mniej roboty.
Na pw du?o ludzi widzi problem, tutaj nikt nie potrafi si? przyzna?. A szkoda.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-02, 10:31   

Hurri, gadasz. Ale czy widzisz? Ja te? Ci mog? napisa? ?adne m?dre bajeczki, popisa? o chorobach, na co kto nie zwraca uwagi, etc. Zbyt ?atwo sugerujesz si? tym, co Ci kto? napisa?. Mam kontakt z ró?nymi hodowlami, siedz? w tym ju? dobry czas. I jako? nie zauwa?y?am wielkiego bum na nowotwory czy inne choroby w Polskich hodowlach.

Jak ju? napisa?am jednej osobie - nie chwal si?, ?e co? masz chore, bo ludzie pr?dzej zapami?taj? i skojarz? jedn? chor? mysz ni? 10 zdrowych. I wtedy wyrabiaj? sobie opini?, jakie to chorowite linie s? w?ród Polskich myszy.

Jed? do Niemiec, zobacz jak tam skarmiaj? osobniki, jak ?atka pójdzie nie w t? stron? od razu mysz jest 'na straty'. I niby na kolor nie patrz?... ta....
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-08-02, 10:33   

Yun, no jak zazwyczaj tego nie robi? tak tutaj musz? si? zgodzi?;D napisa? mo?na tak naprawd? wszystko..
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-02, 10:35   

A co ma ?ci?ganie myszy do tego, jak si? sprawa ze zdrowotno?ci? ma w Polsce? Je?li polskie myszy maj? w liniach nowotwory to niemieckie tego nie oczyszcz? magicznie. Zauwa?, ?e ca?y szum poszed? w stron? opinii, jak? wydaj? na nas Niemcy. 'Nie zwracaj? uwagi na to, rozmna?aj? chore, dopuszczacie odmiany takie i owakie. Zrobili Ci ma?e pranie mózgu i od razu wystawi?a? sobie opini? o polskich hodowlach po tym, co jaki? Niemiec Ci napisa?. No przepraszam bardzo, ja ?adnego Niemca nie mia?am u siebie w domu, wi?c sk?d maj? wiedzie? jakie mam myszy?

A pisz?c o polskich hodowlach chc?c nie chc?c piszesz równie? o mnie. Je?li masz na my?li konkretne hodowle - napisz to. A nie wrzucasz wszystkich do jednego worka, a potem 'ale ja nie pisa?am o tobie'.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-02, 10:44   

Nie chodzi tylko o Niemców. Akurat ten kto pisa? to co wstawi?am to Szwajcar i mia? kiedy? myszy z Polski. Mog? takie same opinie pokaza? Ci od Francuzów, czy Holendrów, czy tez Niemców. Nie chce mi si? naprawd?. To pisanie sensu nie ma.
Nie b?d? si? sugerowa? jakim? zadufanym w sobie Niemcem, staram si? spojrze? na to obiektywnie. Zauwa?, ?e przed poprzednim importem mia?am takie samo zdanie i raczej go nie zmieni?.

Nie b?d? wypisywa? konkretnych, bo nie jestem do tego upowa?niona. Jak kto? b?dzie chcia? to si? sam przyzna co si? u niego dzieje. A ?e si? nie przyzna to dalej wszystko b?dzie wygl?da? na cacy.
Pojad?, poogl?dam. Albo si? uwierdz? w tym przekonaniu albo te? nie.

A ?ci?ganie myszy. W takim razie po co ?ci?ga? te brzydkie myszy skoro w Polsce s? ?adniejsze? Po co je psu? je?li nie chodzi o zdrowie?
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-02, 10:47   

Hurri, póki co to Niemcy pisz?, ?e maj? fajne, a Polacy be. Nikt nie pisze, ?e niemieckie s? brzydkie. Wszyscy si? oburzyli stwierdzeniem, ?e w Polsce ?le si? dzieje, nikt nie umie hodowa? i patrzymy tylko na wygl?d, a u nich idylla. Nie, nie ma u nich idylli, jest jak WSZ?DZIE. I niech zejd? na ziemi?. A Ty razem z nimi.
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-08-02, 10:50   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Mia?am do?? myszy (ze zdecydowanej wi?kszo?ci obecnie dzia?aj?cych polskich hodowli), ?eby zauwa?y?, jakie jest nasilenie chorób. W co drugim temacie na forum jest pisanie o mysich chorobach. I co, wszyscy na z?o?? wypisuj?, ?eby oczerni? polskie hodowle?
Yun, swego czasu sama pisa?a? na forum PMC o walce z nowotworami w?ród myszy. Naprawd? tak wiele si? zmieni?o?
Po co na si?? udowadnia? wszystkim, jak jest super ekstra? Tu nie chodzi o naje?d?anie na ?adn? konkretn? hodowl? czy te? wszystkie na raz. Jeste?my tu "sami swoi", kto? by pomy?la?, ?e mo?na porozmawia?, zastanowi? si? wspólnie, ale od razu jest wielkie oburzenie, ?e "przecie? moje myszy s? super zdrowe".
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-02, 11:02   

Nikt nie pisze, ?e niemieckie s? brzydkie? Prosz? Ci?... A? taka g?upia nie jestem.

Zacytuj? Ci? i schodz? na ziemi? ju? ze wszystkim. Po prostu ze wszstkim, bo to u nas jest wszystko super, a wsz?dzie ?le. Ca?a mentalno?? Polaków.

Cytat:
Co do zdrowia - jest to poj?cie bardzo wzgl?dne. Oczywistym jest, ?e nie dopuszcza si? do rozrodu osobników wygl?daj?cych ?le, notorycznie choruj?cych, wiecznie kichaj?cych, z przebytymi chorobami skóry etc. Ale - czy w wieku 4 miesi?cy [czy m?odszym u samców], jeste?my w stanie oceni?, czy dany osobnik jest idealny do hodowli? Tak na prawd? wi?kszo?? chorób [jak nowotwory] wychodz? w pó?niejszym wieku. W takim wypadku, aby mówi? o celu "zdrowia" trzeba by za ka?dym razem czeka?, a? mysz sko?czy 6-7 miesi?cy albo i wi?cej i dopiero wtedy decydowa?, czy si? nadaje.

Z dawnej rozmowy z Viktori? dowiedzia?am si?, ?e tak w?a?nie robi? w Niemczech. I to jest bardzo fajne podej?cie, cho? trudne, bo tak na prawd? ka?dy z nas mia?by wtedy o wiele mniej miotów przy naszych mo?liwo?ciach trzymania ograniczonej liczby myszy.


Mówcie sobie co chcecie, skoro nie ma problemów to okej. Ja wycofuj? moje ostatki woli hodowania (ale przez to akurat nikt nie b?dzie p?aka? :lol: )
Milkn? w sprawie myszy, schodz? na ziemi? razem z moim spranym mózgiem do zinbreedowanych t?ustogonów ju? do granic mo?liwo?ci. Znowu mam cudowny miocik bez palców u ?ap i bez ogonów po polskich t?ustogonach <3
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-02, 11:09   

Yun napisał/a:
...ludzie pr?dzej zapami?taj? i skojarz? jedn? chor? mysz ni? 10 zdrowych. I wtedy wyrabiaj? sobie opini?, jakie to chorowite linie s? w?ród Polskich myszy...

Niestety, ale tak w?a?nie jest, to ca?kowita prawda. Ludzie uwielbiaj? zapami?tywa? z?o zamiast dobra, uwielbiaj? mówi? o z?ym, a nie dobrym.

Hurricane- mo?e za?ó? hodowl?, selekcjonuj myszy i udowodnij nam swoje racje, bo na razie s? to s?owa bez pokrycia tak zwane pobo?ne ?yczenia, idea?y...

U mnie przybycie ka?dej myszy jest odnotowane, równie? ka?da ?mier? i powód - przewin??o si? przez mój dom 78 myszy i jak czytam tu na forum, ?e wi?kszo?? myszy umiera na nowotwory, to stanowczo si? z tym nie zgadzam...

ech, szkoda gada? i tak za chwil? znowu kto? napisze, jak to nasze myszy choruj?, a te z zagranicy s? doskona?e - s?owa, s?owa, s?owa...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT