AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Chudni?cie m?odej myszki.
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 11:41   

Milagros, jeszcze nie dostaje ?adnego antybiotyku, czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o to, co dziewczyna mo?e teraz zrobi?, zanim pójdzie do weta za dobr? dob?. :roll: Potem ju? jej wet powie jak ma post?powa?.

Jak ju? si? odzywasz, to chocia? czytaj co kto? pisze i rad? z sensem, a nie b?yskotliwie si? popisujesz wiedz?.
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-08-18, 11:46   

Nie popisuj? si? wiedz?, je?li tak uwa?asz mog? ca?kowicie przesta? si? udziela?.
Nie wiem czy mia?a? tyle myszy aby stwierdzi? co jest lepsze.
Moim zdaniem niech lepiej zadba o odpowienie nawodnienie.

Mysz zwykle umiera z wycie?czenia. Taka chuda mysz jest zwykle odwodniona. Je?li poda myszy sól fizj czasem po jednej nocy mysz wygl?da normalnie. Nie przestanie kicha? ale na pewno nabierze masy i sama zacznie przyjmowa? pokarm. Znam to z do?wiadczenia... nie bd nikomu nic wciska? na si?? ani t?umaczy?. Chce to zrobi... nie chce to nie zrobi omg.
Potem wystarczy zwyk?y unidox i mysz wróci do zdrowia...
Zawsze stosowa?am sól je?li nie mia?am weta pod r?k? bo np. by?y ?wi?ta. Myszy nie odchodzi?y a ja mialam czas na za?atwienie antybiotyku. teraz mam ju? w zapasie ca?e szcz??cie nie choruj? ju? prawie w cale. Ale by? czas kiedy naprawd? by? z tym problem.


Ps. rozumiem, ?e mo?esz soli nie mie? pod r?k?. W?tpi? ?e uda ci si? "wcisn??" myszce tyle tego serka o którym mówi frufru aby si? najad?a ale mo?esz próbowa?. Z strzykawki podawaj wod? np z glukoz? spo?ywcz? i myszke ogrzewaj bo czesto dochodzi do wyzi?bienia.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-08-18, 12:21   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Zjad?a przed chwil? troche serka, zakopa?a si? i teraz ?pi, oddycha normalnie. Po obiedzie ide do apteki po Vibovit, bo mi si? sko?czy?. Z tego co j? obserwuje od wczoraj to je normalnie, pije te? du?o.
Mog?a mie? na to wp?yw ma?? (Triderm), któr? stosowa?am na zagojenie si? ran?
Chocia? szczerze to nie wiem jaki, ale wole spyta?.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 12:22   

To dobrze, ?e je, wzmacnia organizm i ma "zapas" na ew. dalsze straty. Miej j? na oku i trzymam kciuki.

Co do leku to nie wypowiem si?, s?dz? ?e weterynarz b?dzie wiedzia? lepiej.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-19, 09:14   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


to co opisalas i wet stwierdzil to nie sa deformacje kregoslupa , wyglada to jak deformacja poniewaz mysz jest tak chuda iz jej postawa sie zmienia a kregoslup wygina pod wplywem choroby , dlatego jest to mylnie diagnozowane .
choroba : najpabrdziej prawdopodbnie zapalenie pluc ale najczestsza przyczyna zgonow myszy zoologicznych sa wady rowojowe narzadow wewnetrznych : trzustka , wartoba .
mysz je ale organizm nie jest w stanie wchlonac skladnikow odzywczych z powodu w/w .
to ze mysz je o niczym nie swiadczy niestety
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-08-19, 10:35   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Ale wet niczego jeszcze nie stwierdzi?, pisa?am, ?e dopiero do niego dzisiaj ide.
Mam nadzieje, ?e jednak uda si? jej jako? z tego wyj??... Zaraz pójde j? zwa?y? i zobaczymy, czy co? jej zlecia?o od wczoraj.
Wiem, ?e to, ?e je, nic szczególnego nie znaczy, ale chyba dobrze, ?e mimo wszystko je.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-19, 10:37   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


widocznie niedoczytalam ale weci tak stwierdzaja czasem bo sie juz nie raz spotkalam z taka diagnoza , najczesciej wlasnie to tylko tak wyglda a nie jest deformacja , w kazdym razie mysz wymaga antybiotykow i oslon jesli to zapalenie pluc , jesli wada rozwojowa niestety nic nie pomoze
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-08-19, 10:55   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


a wada rozwojowa mog?aby wyj?? tak pó?no? Survi ma oko?o 10 miesi?cy.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-19, 11:25   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


trampka, o to nie , napewno zapalenie pluc , to juz nie ma co sie doszukiwac , takie wady wychodza zaraz praktycznie okm 1 mies zycia , zwierze nie zyje dluzej niz poltorej miesiaca , wybacz nie wiedzialam ile myszka ma wieku
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-28, 13:50   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Niedawno uciek?a mi na mieszkanie mysz. Nie jest najm?odsza.. Ma jakie? pó? roku. Po 2 dniach j? znalaz?am- schud?a. Min??o ju? kilka dni- mysz jeszcze bardziej schud?a :sad: Jak wychodzi z domku to przybiera tak? obronn? pozycj? jakby mia?a zaraz stan?? na 2 ?apkach, trz?sie si?... Mam wra?enie, ?e ma jak?? nerwic?. Podpatrzy?am, ?e je, ale to jest tak jakby przemyka?a si?, kilka k?sów i znów do domku. W ogóle to oddzieli?am j? od stada i jest teraz sama w klatce z inn? myszk?- ?agodn?, nie atakuj? si?- ?eby nabra?a masy i mia?a mniej powodów do stresu.. Mysz nie kicha, nie ma kataru.. przed ucieczk? troch? grzechota?a, ale przesz?o po inhalacjach.. Jak my?licie- to ze stresu (chudni?cie) czy z jakiej? utajonej infekcji? Taka jest przera?ona, ?e boj? si?, ?e podczas wyprawy do weta na zawa? mi za?nie jeszcze...
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-28, 14:04   

Có?, ja stawiam na p?uca. A to "trz?sienie" si? to pewnie jej ci??ki oddech. Zapalenie p?uc nie daje ?adnych objawów czasami, poza szybkim i ci??kim oddechem, który w?a?nie mo?na pomyli? z trz?sieniem si?. W?a?nie przez to przechodz? z moj? Puddi i nie ?ycz? Ci tego, Dari. Le? do weta. Koniecznie.

PS: u mnie w w?tku s? filmiki z wcze?niejszych etapów choroby Puddi. Mo?e sobie porównaj dla pewno?ci.
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-28, 14:09   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Jej.. :sad: wyje?d?am nied?ugo z W-wy.. Musi doczeka? do poniedzia?ku do 16.00 :cry: obstawia?am, ?e ma jakie? nerwicowe akcje.. ale skoro zp nie daje objawów... Dzi?kuj? za informacj? Frufru, zaraz spojrz? na filmiki
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-28, 14:14   

U myszy "nerwica" mo?e si? sko?czy? na zawale albo chwilowym struchleniu. Stres daje objawy chudni?cia ale mysz szybko to nadrabia kiedy poczuje si? bezpiecznie. O ile nie ma urazu neurologicznego, powinna szybko wróci? do siebie. Je?li dalej chudnie a nie kicha i nie kaszle, to pierwsza realna diagnoza to zapalenie p?uc (zw?aszcza, ?e by?a poza klatk?).

Trz?sienie si? nerwowe u myszy jest niewidoczne dla oka, ale odczuwalne np. jak trzymasz j? na d?oni. Je?li mysz si? "gibie" widocznie z dalekaa to raczej akcje oddechowe s? grane.

Zatem lecz i walcz póki wcze?nie.


Przy zapaleniu p?uc szybko zacznie mie? te? brzydkie futro, cho? nie musi - Puddi zacz??o brzydn?? dopiero po tygodniu od diagnozy.
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-28, 14:37   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Dzi?ki Frufru, je?li j? uratuj?, to dzi?ki Tobie. Plany pozmieniane, jad? za 10 min. do weta. Wszystko, co piszesz pasuje do zapalenia p?uc, futro te? ju? nieco zwichrzone- jak si? kto? przyjrzy, i z daleka wida?, ?e si? chwieje bidula. Napisz? co wet powiedzia?, ale pewnie w?a?nie to, co zasugerowa?a?
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-28, 14:48   

Obym nie mia?a racji, kochana. Na prawd? ?ycz? Wam ?agodnej infekcji je?li ju? co? musi by?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT