AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozdrapane uszy i oko
Autor Wiadomość
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-24, 14:33   Rozdrapane uszy i oko

Tak wi?c zacz??o si? od utraty futra przez Srebrnego. Uda?am si? z nim do weterynarza w Szczecinie, to nie zna? przyczyny. Postanowi?am uda? si? na drug? wizyt?. Tym razem postawi?am na klinik? w Ko?obrzegu. Pani szybko oceni?a, ?e utrata sier?ci wi??e si? z paso?ytami. Zaaplikowali?my cykl kropelek ze ?rodkiem na kark roz?o?ony odpowiednio w czasie i myszak odzyska? pi?kne, g?ste, mi?kkie, srebrne futerko. W trakcie pojawi? si? jednak nowy problem. A mianowicie zacz?? rozdrapywa? sobie z pocz?tku jedn? powiek? oka. Do tego stopnia, ?e przesta? otwiera? oko, zaklejone krwi?. To samo zacz?? robi? z uszami. My?la?am, ?e to alergia. Uda?am si? do weta, poda? mi antybiotyk do rozrabiania w poidle. Pomog?o, ale do czasu. Po 10 dniowym cyklu podawania antybiotyku pojawi? si? nawrót. Po dzisiejszej wizycie wet przypisa?a mi krople do oczu i uszu. Podejrzewaj?c infekcj?. Oceni?a, ?e alergia zawsze jest symetryczna, a myszo? drapie tylko jedno oko. Teraz wygl?da jak jedno wielkie nieszcz??cie i a? mi si? serce ?amie jak na niego patrz?. Pó?niej mo?e uda mi si? wrzuci? jakie? zdj?cia. Mam raz dziennie zakrapla? do oka i ucha: Atecortin. Po pierwszej dawce, widz?, ?e zacz?? pomalutku uchyla? oczko. Wi?c jestem dobrej my?li. :m:(:
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-25, 00:24   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


A mo?e to jaki? swierzb , mój ch?opak mi mówi? ,?e kiedy? leczy? swoje myszy na to,ze w?a?nie myszki traci?y futerko i w ogóle ,ale Ja si? na tym niestety nie znam :( póki co mog? tylko liczzy? na pomoc weta :( bo swoj? nie wiedz? mog? tylko krzywd? zrobi? :(
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-09-25, 10:27   

A ile dosta? tych dawek inwermektyny?(tych kropli na skór? ) bo w zasadzie powinny by? trzy dawki jak dobrze pami?tam . Zapewne to ?wierzb mo?e grzyb ... mo?na te? pobra? materia? ze skóry na badanie .
Oby si? mysiakowi polepszy?o .
Przejrzyj w?tek http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=9678 mo?esz te? spróbowa? napisa? pw do lilith :)
_________________
InfinitY ..
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-09-25, 10:39   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Iwermektyna na grzyba nie zadzia?a.
_________________
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-09-25, 10:48   

Ale na ?wierzb powinna ..
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-25, 10:49   

No tak, ale sugerowanie ?wierzb ALBO grzyb wskazuje na dwa zupe?nie ró?ne tory leczenia. :)
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-25, 11:38   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


mi si? wydaje ,?e to swierzb tak z opisu... Ale Ja nie wet :(
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-25, 11:46   

No dosta? trzy dawki. Sier?? ma ju? pi?kn? i g?st?, nie wydrapuje te? wi?cej. Ale drapie nadal jedno oko i uszy wewn?trz. Wi?c zak?adam, ?e ?wierzba wyleczyli?my. Pani wet mówi, ?e to musi by? jaki? stan zapalny... Widz?, ?e po tych kroplach na oko mu si? polepsza troch?, bo nie drapie si? i otwiera oko. Bez kropli ca?y czas je zamyka... jakby nie wiem... bola?o go mo?e. Z 7 dni mam wkrapla? mu krople i po tym okresie zobaczymy co b?dzie.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-09-25, 14:36   

Ja bym nie zak?ada?a jednak bo ?wierzbowiec uszny powoduje ?wi?d uszu ...
A mo?e roztocze ?
Najlepsze by?o by chyba pobranie zeskrobiny i badanie pod mikroskopem.
Sama d?ugo leczy?am skórne problemy swoich samców i wiem ?e czasem jest to ci??ki i d?ugotrwa?y proces . A os?uchowo w porz?dku ?
Fru
Ale ja nie pisz?, ?e ma leczy? ?wierzba lekami na grzyba nieprawda? ? Najpierw chyba wypada?oby stwierdi? co myszy jest .
Wi?c tak si? zastanawiam co to mo?e by? .
?ycz? powodzenia w leczeniu.
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-25, 14:42   

kiniaczek31, napisa?a? o leczeniu iwermektyn? i ?e mo?e ?wierzb, mo?e grzyb. Tylko tak jak aShadow pisa?a, je?li grzyb to t? iwemrktyn? o kant ty?ka mo?na ot?uc. Kwestia konstrukcji zdania, z której ja zrozumia?am, ?e trucizna na jedno i drugie zadzia?a. Ale to ja, ja dziwne rzeczy widz? czasami, peace bejb.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-09-25, 14:50   

Chodzi?o mi o to ?e mo?e to by? to albo to a o inwer. zapyta?am ?eby si? dowiedzie? czy by?a przeprowadzona prawid?owo w odpowiedniej "dawce "
A tak w ogóle rozdzieli?a? myszy ?
_________________
InfinitY ..
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-09-25, 16:10   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Je?li to jest paso?yt to rozdzielanie nie ma sensu ;) Bo skoro ?y?y przez iks czasu razem to znaczy, ze obie myszy mog? to mie?. Natomiast w przypadku grzyba to raczej si? on nie przenosi z myszy na mysz (chyba, ze zwierz? jest os?abione, chore)
_________________
 
 
Loki 
Szara myszka
K?amca



Imi?: W.
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-30, 12:44   

Lek zapisany przez pani? weterynarz pomóg?. Rany si? pogoi?y, a myszak ju? si? nie drapie. Ciesz? si? bardzo, ?e uda?o mi si? go wyleczy?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT