AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt o karmie dla myszy
Autor Wiadomość
MaVen 
Szara myszka


Imi?: Marta
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-18, 11:22   Projekt o karmie dla myszy
   Myszy: Fanta, Mirinda (Coca-Cola)


Jak? karm? dajecie swoim myszom?
Dla czego?
Jak? karm? chcieliby?cie ?eby stworzono?

wszystkie te pytania s? do projektu szkolnego. By?abym bardzo wdzi?czna gdyby?cie odpowiedzieli na te pytania.
_________________
Pozdrawiam, Marta.
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-06-18, 12:47   

MaVen, s?ysza?am jak w domu wspomina?a? o tym projekcie, ale my?la?am, ?e ?artowa?a? :razz: Ale jako siostra , mimo, ?e pewnie wiesz jak? karm? karmi? , powinnam ci pomóc.

Tak wi?c....

1.Moim myszom daj? karm? zakupion? od aShadow i urozmaicam j? ró?nymi dodatkami. Jednak musz? j? zmieni?, lub tymczasowo odstawi?, ze wzgl?du na to, ?e jedna z moich myszek uleg?a przebia?kowaniu (Brendy) o czym ?wiadcz? wypadaj?ce k?pki sier?ci. Teraz kupi?am l?ejsz? karm?, vitakraft.



2. Mam nadziej?, ?e tak jak jest napisane na opakowaniu nie zawiera cukru, ani du?o t?uszczy. Mam nadziej?, ?e jest "lekka" i dobrze wp?ywa na sier?? male?stw.

3.Chcia?abym , ?eby wymy?lono karm?, która zawiera wszystkie warto?ci na raz, by nie trzeba by?o urozmaica? diety. Aczkolwiek nie przeszkadza mi to wielce , ?e takiej karmy nie ma.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-06-18, 13:13   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Moje myszy ?ywi? moj? karm? + suszone warzywa i owoce co drugi dzie?. Jakiekolwiek kupne karmy s? u?ywane jako dodatki witaminowe i dosypywane do suszonych owoców i warzyw.
 
 
MaVen 
Szara myszka


Imi?: Marta
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-18, 15:58   
   Myszy: Fanta, Mirinda (Coca-Cola)


Dzi?ki bardzo za odpowiedzi. Mi?o b?dzie jak kto? jeszcze mi pomo?e, bo od tego zale?y moja ocena z tego projektu. Wszystkim którzy odpowiedz? na pytania klikn? ?e pomogli. :smile:
_________________
Pozdrawiam, Marta.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-06-18, 15:59   

kupuj? Vitapol lub Animals, który wzbogacam mieszankami warzyw i ziaren Herbal Pets. mysie du?o jedzonka zostawiaj?, wybieram ziarna i wsypuj? do kie?kownicy i doniczki, w postaci zielonej jest to jeszcze zjadane. reszt? wsypuje do kuwety, gdzie mysie si? bawia i biegaj?, bo to, co zostaje w jednej klatce jest zjadane przez myszy z drugiej.
ostatnio kupi?am kolorowe pa?eczki z ciasta, ziaren, nasion, lokalnej produkcji na bazarku. na pa?eczki jest sza?, co rano wchodz? mi na r?ce po ?okcie ?eby dosta? pa?eczk?.
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2013-06-18, 16:03   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


ja myszki karmie karma od aShadow, dodatkowo :

oraz


raz na 2-3 dni dostaj? suszone warzywka do tego dropsy no i raz na jaki? czas jogurt naturalny z truskawka, malink?, kiwi, banankiem itp :)
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-06-18, 16:05   

JA swoim myszom poda?am ju? chyba wszystkie mo?liwe zaczeli?my od
1) Vitapol
2) Jr Farm stara receptura
3) realowska karma dla chomików stworzona przez vitakraft
4) Beaphar XtraVital
5) Versele laga
6)Karma "samoróbka" od ashadow
7)Nestor (nowa wersja)
8)Versele Laga Crispi
plus zawsze druga miska z dodatkami np. mieszanki hp. ,kie?ki czy inne smako?yki .
czy
Z tych wszystkich karm chyba najlepiej zesz?a Vl ogólnie w sklepowych karmach denerwuje mnie to i? maj? ma?o ziaren w zasadzie moim ch?opcom za przeproszeniem w dupach si? poprzewraca?o bo ju? ci??ko ich czymkolwiek zadowoli? i miska nie ?wieci nigdy pustkami ale có? rozwydrzy?am ich to teraz tak mam .

Chcia?abym ?eby karmy mia?y wi?cej ziaren mo?e par? opcji z jakimi? dodatkami typu krewetki albo robaczki czy p?atki kwiatów , babki lancetowatej zió?ka albo algi czy jakie? inne dodatki fajnie by by?o mie? karm? podstawow? z dodatkiem X a druga karma z dodatkiem Y (np.VL +algi Vl+jakie? zio?a) i wybór jaki? jest :lol: bo mo?e to moje zdanie ale straszna monotonia panuje w?ród karm , chyba najlepiej samemu co? wymy?li? .

Mam nadziej? ?e cho? troch? pomog?am :)
_________________
InfinitY ..
 
 
MaVen 
Szara myszka


Imi?: Marta
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-18, 17:19   
   Myszy: Fanta, Mirinda (Coca-Cola)


kiniaczek31, pomog?a? bardzo, dzi?ki. Du?o napisa?a? i na pewno (w projekcie) wezm? cie pod uwage.

[ Dodano: 2013-06-18, 17:21 ]
Wszystkim dzi?kuj? za odpowiedzi. w?a?nie tego brakowa?o mi w projekcie, jednak je?li kto? jeszcze móg?by napisa?, by?o by mi?o.
_________________
Pozdrawiam, Marta.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-06-18, 17:24   

Do tej pory moje myszki by?y karmione tymi karmami:






Jak? karm? chcia?abym, ?eby stworzono - wszystko idealnie w s?owa ubra?a Kinia, dok?adnie takiej samej karmy bym chcia?a :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
black lily 
M?ody Myszaty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Pozna? / Gorzów Wlkp
Wysłany: 2013-06-18, 18:18   

moje myszy jedz? Versele-Laga - Mouse Nature, a co drugi dzie? na wieczór dostaj? Versele-Laga - Hamster complete : http://www.keko.pl/versel...r-complete.html
do tego
1- ?wie?e warzywa i owoce : jab?ka, pomidory, ogórki, truskawki, marchewki, cukinia
2- raz w tygodniu kawa?ek sera ?ó?tego, lub troch? jogurtu
3- z przysmaków przeró?ne kolby, ciasteczka
4 - orzechy, pestki dyni


jestem zadowolona z karm firmy Versele-Laga i ufam, ?e zawieraj? wszystko to, czego myszom potrzeba. ?wie?e dodatki to urozmaicenie diety, ?eby nie jad?y ca?y czas tylko suchego. Mause nature podaj? im dlatego, bo ch?tnie zjadaj? praktycznie wszystko z miseczki, z czym mia?y problemy przy karmach z du?ymi kawa?kami. Cenowo przy dwóch myszach ta karma nie wychodzi te? najgorzej

jak? karm? bym chcia?a? tak?, ?ebym by?a pewna, ?e zawiera wszystko to, co trzeba mysim organizmom. fajnie by te? by?o, gdyby stworzono np karmy dla gryzoni seniorów, bo wiadomo ?e ich potrzeby si? wtedy zmieniaj?

wydaje mi si?, ?e napisa?am wszystko ")
_________________
"Nie ma na ?wiecie przyja?ni, która trwa wiecznie. Jedynym wyj?tkiem jest ta, któr? obdarza nas pies."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-06-18, 20:44   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


U mnie myszy od d?u?szego czasu jedz? mieszank? w?asnej roboty, dodatkowo suszone warzywa i owoce np. z Herbal Pets.
 
 
 
?ukit190 
Mysi Bywalec


Imi?: ?ukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-19, 15:00   
   Myszy: Hektor


Moja myszka od pewnego czasu je mieszank? w?asnej roboty. Mieszanka ta sk?ada si? z : pszenicy , otr?bów pszennych , s?onecznika. Czasami dodaj? jeszcze siemi? lniane , jakie? p?atki. Do tego jeszcze ?wie?e warzywa i owoce , jakie? przysmaki.

Karmi? j? w?asn? mieszank? , poniewa? uwa?am , ?e lepiej widzie? , co jest w karmie , chocia? nie mówi? , ?e karmy typu Vitapol s? z?e.

Chcia?bym , ?eby stworzyli tak? karm? , która by?a by odpowiednia dla myszek i tak , jak napisa?a black lily, by?y by dopasowane do wieku myszek , np. senior lub dla m?odszych . Te? ?eby by?a odpowiednio dopasowane do diety. Chodzi o to , ?e karma by?a by inna dla myszki , która potrzebuje wi?cej tego .... lub tego ...

My?l? , ?e pomog?em :)
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-06-19, 15:03   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


My?l?, ?e takich karm nikt nie stworzy. Myszy nie s? zbyt popularnymi zwierz?tkami, a przez to zapotrzebowanie na karmy dla nich nie jest takie jak na karmy dla np. psów czy kotów.
 
 
?ukit190 
Mysi Bywalec


Imi?: ?ukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-19, 15:05   
   Myszy: Hektor


aShadow, przecie? wiem ... mam troch? czasami " polot " i pisz? co mi si? nasuwa :D
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-19, 15:11   

http://m.zooplus.pl/shop/.../jr_farm/305333
jak wida? s? karmy dla doros?ych myszy ;) Jak dobrze pami?tam to jest równie? w tej serii dla ma?ych ale w Polsce niedost?pna.

Ja u?ywa?am/u?ywam jr farm, vitapol, vitakraft emotion beauty, versele laga, nestor i mieszanki od Ani. Po wakacjach planuj? mieszank? zrobi? sama. G?ównie dlatego ?e w kupnych jest pe?no granulatów ktorych moje myszy nie jedz?, za to ziarna jest tyle co na lekarstwo...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT