AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Mysie Menu
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 14:35   

Te? mia?am taki cykl, ?e co przesz?o to potem wraca?a i za?amywa?am r?ce. A karmi? Unidoxem non stop to zbrodnia.

Potem robi?am inhalacje gentamycyn?, poprawia?o si?, ale po tygodniowym leczeniu ju? nawet nie chcia?am sprawdza?. Uzna?am "trudno, nic jej nie dolega poza katarem, zostawiam to samo sobie". No i z wetem skonsultowa?am, ?e zwyczajnie b?dziemy obserwowa?, czas poka?e. I jako? tak wysz?o cholera, ?e czas zadzia?a? najlepiej.

Cho? pewnie to te? kwestia sezonu mo?e by?... odpuka?, bo nie chc? na jesieni mie? powtórki. ;)
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-07-09, 14:39   

Kataru nie da si? wyleczy? od razu, tak jak u ludzi :P
Ja jak mam co? przezi?bione to daje po prostu du?o witamin i czasu.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 14:40   

Zale?y jaka jest przyczyna kataru. :) U mojej to by?/jest owoce z?ego leczenia i uszkodzenia ?luzówek na sta?e. A to troch? co innego ni? katar wynikaj?cy ze zwyk?ego przezi?bienia/infekcji wiruswej.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-07-09, 14:42   

No tak, tak. Ja mówi? o zwyk?ym przezi?bieniu, gdzie niektórzy bez sensu w??czaj? antybiotyk.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 14:52   

Ah, ok. No ja my?l? ?e w??czanie antybiotyku wynika z pewnej przezorno?ci. Myszy choroba si? w dob? mo?e rozwin?? do skrajnego stadium, a antybiotyki s? ró?ne - od s?abszych bo na prawd? ci??ki (jak na myszy) kaliber. Trzeba na prawd? umie? oceni?, obserwowa? i podj?? w?a?ciw? decyzj? od czego zacz??. No i sam? mysz trzeba dobrze zna?.

Ja natomiast mam prawie namacalne potwierdzenie, ?e dobra dieta bardzo widocznie przek?ada si? na zdrowie. Moja rekonwalescentka po usuni?ciu guza zagoi?a si? i wróci?a do wagi momentalnie, bez ?adnych problemów. Nawet sama chirurg nie wierzy?a mi, ?e dam rade j? postawi? na nogi szybciutko. Tydzie? od zabiegu mysza ju? nawet strupka nie mia?a, a wag? odzyska?a w 3 dni. S?owem, karmcie myszy dobrze, to Wam nie b?d? chorowa?, albo b?d? szybko zdrowie?. ;)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-09, 14:52   

?e?cie mi da?y do my?lenia z t? echinace?. Daje do poid?a po trochu od jakich? 2 m-cy bo jak mia?y dwa poid?a w tym jedno z czyst? wod? to go nie tkn??y ale fakt co za du?o to niezdrowo. Fru poprawa jest taka ?e jak 3 miechy ponad walczy?am z ich choróbskami to na wzmocnienie mia?am dawa? i odpuka? na razie wszystkie okazy zdrowia ;)
Dari b?agam wyobra?asz sobie mnie i ?ywego m?cznika?? Ja odpadam w przedbiegach ;p daj? suszone. Ale ?ywe sasza daje wi?c do niej spróbuj uderzy? po porady :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 14:53   

W?a?nie mia?am pyta?, jakie dawa? - te wij?ce si? czy suszone. Problemu z podaniem ?ywego nie mam, ale gdzie to cholera trzyma?... ;P
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-07-09, 15:04   

Ja te? daj? ;) Trzyma? mo?esz w plastikowym pude?ku np w otr?bach pszennych i karmi? warzywami, ogórek, pomidor, cienkie plasterki i wsuwaj? jak idzie :D
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 15:11   

...a to one nie ?ywi? si? sob? na wzajem? :shock: :lol: My?la?am, ?e to taki samowystarczalny pokarm, który sam si? ?ywi. ;P
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-07-09, 15:12   

Jak nie dasz je?? to mo?e b?d? samowystarczalne. Nie b?d? mia?y wyj?cia :lol:
Ja mam takie zu?ycie robali, ?e nawet ich nie karmi?, bo nie zd??e xd
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-09, 15:25   

Hmm, mo?e powinnam zacz?? moim dawa? czasem robala, a nie tylko dieta wegetaria?ska. :roll:
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-09, 16:09   

Suszone te? s? ok tylko przeokropnie ?mierdz? ;p

http://www.kuchniapupila....tail,p994910872
http://www.zooplus.pl/sho...ki/mucki/305913
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-07-09, 17:20   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Ja osobi?cie polecam ?ywe i nie tylko m?czniki, ale i jaki? karaczan (najlepiej turecki ma miekki pancerz, który nie zaczopuje przewodu pokarmowego), szara?cze... gdy? mysz ma nie lada frajde np. jak przez przypadek owy robak jej ucieknie, a ona musi go wyw?szyc i wykopa?.
Uwa?am równie?, ?e suszone mniej sk?adników od?ywczych, gdy? s? puste...

Co do karmienia karmówki, konieczne jest podawanie sporej ilo?ci bia?ka (psia/kocia karma, pokarm dla rybek, p?atki owsiane), zapobiegnie to kanibalizmowi i wzbogaci warto?ci robaka. Do tego podajemy owoce (np. jab?ko, banan, gruszka...), warzywa (starta marchew, pietruszka, sa?ata....), zielonke z pola- podawanie owej "mokrej" paszy dostarczy od razu robakom wod?, co skutkuje tym, i? nie musimy podawa? jej w misce.
 
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-09, 19:13   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Sasza286 napisał/a:
mysz ma nie lada frajde np. jak przez przypadek owy robak jej ucieknie, a ona musi go wyw?szyc i wykopa?

ja jako cz?owiek chyba nie widz? w tym ?adnej frajdy XD
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-07-09, 20:05   

Sasza286, a swierszcze bananowe dawalas? Te? mi?kkie xD
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT