AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Moderacja tematow
Autor Wiadomość
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-07, 05:54   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Yun, nie wytykanie tylko uswiadamianie , sprawy organizacyjne dotycza pmc a nie forum myszy info i chyba nie jest wlasciwe omawianie ich tutaj , spytaj mnie o to samo w temacie na forum pmc , a uzyskasz szybko odpowiedz :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2013-08-07, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 08:01   

Yun napisał/a:
Prosz? trzyma? si? tematu, nie ocenia? kto sk?d ma myszy. Mysz ju? jest, teraz trzeba o ni? zadba?. I to jest najwa?niejsze, a nie to, czy kolega siostry babci ma pseudo hodowle czy te? nie (mo?e wpadka zoologiczna?).


Rozumiem, ?e poj?cie zapobiegania nie jest przez Ciebie uznawane? Tylko pytanie czy to Twoja prywatna opinia czy nakaz moda. Bo to wa?na ró?nica, wiele mówi?ca o moderacji na tym forum. Mo?e Ci to ?e oceniamy i nazywamy sprawy po imieniu nie pasowa? prywatnie, Twoja sprawa, ale nie widz? jakim prawem "na zielono" mówisz nam co jest dobre a co z?e. Chyba si? czasami zap?dzasz w swoich aroganckich wyskokach - moderacja to nie jest gro??cy paluszek a w?a?nie sprz?tanie syfu po u?ytkownikach. Lepiej dojrzyj ró?nic?, bo gdzie nie widz? Twoich zielonych wpisów to bawisz si? w bogink?.

Odbiorc? tej wiadomo?ci nie jest tylko autor tematu, ale ka?dy kto go przeczyta. Pisemne, publiczne u?wiadamianie jak sprawy si? maj? wg nas, spo?eczno?ci mi?o?ników myszy, jest co najmniej rozs?dne. I mo?e paru g?upkom u?wiadomi, ?e myszka od kolegi to tak samo skrzywdzona brakiem do?wiadczenia w?a?ciciela myszka jak ta ze sklepu.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-07, 10:26   

Frufru a czy Ty uwa?asz, ?e pisanie 'zaraz si? zacznie ' 'hihihi, wrzuc? jakiego? fajnego gifa' jest trzymaniem si? tematu?

Temat dotyczy AKWARIUM. ziewczyna pyta?a, czy nadaje si? takie lokum. I tego tematu nale?y si? trzyma?. Chcecie u?wiadomi? kogo?? Piszcie PW, za?ó?cie temat w odpowiednim dziale, a nie zaczynajcie nagonk? publiczn?, kolejn?. Tu w?a?ciwie w ka?dym temacie kto? zaczyna dyskusj? na temat laborek, pseudo, etc.

Przypomn? regulamin, który ka?dy zaakceptowa? rejestruj?c si? na forum.

Cytat:
3. Fora, tematy i posty
a) Forum, podfora oraz konkretne tematy posiadaj? pewien zakres tematyczny, którego u?ytkownicy musz? przestrzega? podczas umieszczania w?asnych tre?ci.


Nie widz? tu zakresu tematycznego dotycz?cego upominania o hodowli. Ani tym bardziej nie jest to temat do offtopowania gifami i hihihi hahaha - a za te drugi b?d? kara?, bo przeginacie.


Cytat:
Odbiorc? tej wiadomo?ci nie jest tylko autor tematu, ale ka?dy kto go przeczyta. Pisemne, publiczne u?wiadamianie jak sprawy si? maj? wg nas, spo?eczno?ci mi?o?ników myszy, jest co najmniej rozs?dne. I mo?e paru g?upkom u?wiadomi, ?e myszka od kolegi to tak samo skrzywdzona brakiem do?wiadczenia w?a?ciciela myszka jak ta ze sklepu.


Odbiorc? tej wiadomo?ci jest nie tylko autor tematu, ale ka?dy, kto go przeczyta, a który szuka informacji o akwarium, za to znajduje nagonk? na pseudo. Zanim znajdzie potrzebn? mu informacj?, a któr? szuka? w temacie o akwarium b?dzie musia? przebrn?? przez upominanie o laborkach, pseudo. Dlatego, jeszcze raz - chcecie upomina? - za?ó?cie temat o upominaniu. W temacie o akwarium piszcie o akwarium.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 10:35   

Yun napisał/a:
Frufru a czy Ty uwa?asz, ?e pisanie 'zaraz si? zacznie ' 'hihihi, wrzuc? jakiego? fajnego gifa' jest trzymaniem si? tematu?
A czy ja mówi? o tym? Napisa?am Ci, ?e s?usznie sprz?tn??a? te posty bo to ?miecie i od tego s? modzi. ;)

Yun napisał/a:
Nie widz? tu zakresu tematycznego dotycz?cego upominania o hodowli.
A ja widz?, ?e nie do ko?ca ?apiesz co to jest "dyskusja" i na czym polega naturalny tok rozwoju tematu.

Jak si? ju? tak spinasz o zasady to dziwi mnie, ?e nie przenios?a? tego tematu do w?a?ciwego dzia?u, który dotyczy akwariów i klatek. Niestety nie ma publicznego regulaminu obowi?zków modów, wi?c nie mog? Ci wdzi?cznie sypn?? cytatami. ;C

Cytat:
Zanim znajdzie potrzebn? mu informacj?, a któr? szuka? w temacie o akwarium
ALe si? naszuka, ma dwa trzy posty dalej odpowied?, zanim zacz?li?my pisa? o pseudo. Czytasz czasem ca?y temat zanim ludzi opieprzasz czy tylko wybierasz to, o co mo?esz komu? g?ow? posuszy?? Szkoda, ?e nie na temat.

Mówi? Ci, zluzuj troch?, bo Twoja moderacja to wi?ksza zadyma i robienie "wrr" ni? pomoc, któr? powinna? jako moderator ?wiadczy?. Mog?a? odpowiedzie? autorowi i przy okazji zwróci? nam uwag?. :wink:
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-07, 10:50   

Wydzieli?am temat, by dalej nie za?mieca? dziewczynie w jej temacie. Tu mo?ecie podyskutowa? o sposobie mojej moderacji.

Nie przenios?am tamtego tematu z jednego powodu - nie zauwa?y?am ,?e jest w z?ym dziale. Mój b??d, przyznaj?, ju? naprawi?am.

Prosz? bardzo, mog? zluzowa? je?li chodzi o 'naturalny tok rozwoju dyskusji'. Ale idziemy na kompromis. Ja luzuj? w tym kierunku, za to KA?DY, nawet najmniejszy wybryk typu offtop, g?upie gify, ?arciki pod tematem b?dzie karany. Koniec wyrozumia?o?ci, ?miecenia bez konsekwencji. B?dzie regulaminowo.

Gify i ?arty maj? swoje miejsce w tematach lu?niejszych. Je?li temat ma by? merytoryczny, nie utrudniajcie tego.
 
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-08-07, 11:06   

Troch? g?upio mi si? wtr?ca?, chocia? mam to do siebie, ?e wchodz? w ?rodek burzy.

Skoro temat jest o AKWARIUM jak ka?dy ju? zauwa?y?, to dlaczego Yun zada?a? tam pytanie do lilith, odbiegaj?ce od tego? To ju? nie jest na off?

Racja, ?e rozp?dzili?my si? z tym pisaniem o gifach i ?mieszkach, ale ca?a reszta to naturalnie rozwijaj?cy si? temat dyskusji. Trudno jest si? przenosi? z tematu na temat ?eby doko?czy? rozmow? zacz?t? w innym..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 11:21   

MadziaLena napisał/a:
Trudno jest si? przenosi? z tematu na temat ?eby doko?czy? rozmow? zacz?t? w innym..


No dok?adnie.

Poza tym, nie rozumiem, czemu w takiej sytuacji jak z tym akwarium mamy przymkn?? oko na ewidentn? nieprawid?owo?? hodowlan? tylko dlatego, ?e pytanie dotyczy?o akwarium. Czy w takim razie jak kto? spyta "jak mam myszy wyrwa? ogon" mamy wyja?nia? jak go wyrwa? czy jednak reagowa? na co? z?ego? Drastyczne porównanie, ale logika Twojej uwagi Yun sugeruje, ?e trzymanie si? za wszelk? cen? tematu bez dostrzegania dalszego planu samej kwestii jest nadrz?dnym celem tego miejsca. A ja s?dzi?am, ?e jednak chodzi o dzielenie si? wiedz? o dobrobycie myszy...
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-08-07, 11:22   

i stypa b?dzie.. czasem teksty s? tak absurdalne i tematy bezsensu,?e a? szkoda nie da? gifa wiedz?c,?e i tak to pójdzie do ?mieci. A ludziom przynajmniej si? humor poprawia:) no ale co ja tam wiem.. musz? wzi?? pejcz najlepiej.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-07, 11:29   

Cytat:
Czy w takim razie jak kto? spyta "jak mam myszy wyrwa? ogon" mamy wyja?nia? jak go wyrwa? czy jednak reagowa? na co? z?ego?


Jesli temat bedzie dotyczy? tego - to nie musicie pisa? o tym jak to zrobi?, tylko nie robi?, ale trzymacie si? ciagle tematu ogona.

Poza tym nie widzicie pewnego problemu - na forum niemal na ka?dym kroku spotyka si? upominanie i rozmna?anie, nie branie z zoologa, etc. To jest nagminne i spotykam si? z opiniami, ?e m?cz?ce, ?e na tym forum nie da si? napisa?, przywita?, pokaza? swojej myszki bez stresu, ?e b?dzie nagonka, bo z pseudo, bo z zoologa. To forum mi?o?ników myszy, a nie mi?o?ników myszy rasowych.

Có?, jestem hodowc?, a mia?am myszki z zoologa. Niech pierwszy rzuci kamie?, który nigdy nie bra? z zoologa w pe?ni ?wiadomie, ?e to by?oby z?e. Ja by?am ?wiadoma, ?e s? myszy rasowe, a jednak wzi??am z zoologa, bo hodowle nie mia?y takich odmian, a mi zale?a?o by mie? tak? do kochania. Jezu jaka ja okropna :)

[ Dodano: 2013-08-07, 12:31 ]
Postawcie si? z perspektywy nowego u?ytkownika. Wchodzi, pyta o co?, bo nie wie, a zostaje zjechany za co? zupe?nie innego. Wróci, by pyta? ponownie? W?tpi?. Ci?g?ym upominaniem nie zach?cicie ludzi do przemy?le?, a raczej zniech?cicie do szukania informacji, co b?dzie na szkod? dla zwierz?t.

Chcecie propagowa? hodowle zarejestrowane - zróbcie sobie banner, podpis pod profilem, piszcie wiadomo?ci prywatne, za?ó?cie temat dedykowany i dajcie odno?nik w swoim podpisie. Prosz? bardzo, jest mnóstwo innych mo?liwo?ci ni? pianie ci?gle o tych pseudo w ka?dym mo?liwym temacie, gdzie tylko nadarzy si? okazja.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-07, 11:53   

Cytat:
To jest nagminne i spotykam si? z opiniami, ?e m?cz?ce, ?e na tym forum nie da si? napisa?, przywita?, pokaza? swojej myszki bez stresu, ?e b?dzie nagonka, bo z pseudo, bo z zoologa. To forum mi?o?ników myszy, a nie mi?o?ników myszy rasowych.


Z tym si? zgodz?. Powinni?MY (tak, ja te?) przesta? naskakiwa? na kogo? kto kupuje mysz w zoologu. Czy ka?dy z Was przed zakupem myszy wiedzia? w ogóle, ?e s? myszy rasowe? Ja nie mia?am bladego poj?cia. Akurat pierwsze myszy dosta?am w prezencie i dopiero zacz??am szuka? jakich? informacji o nich i natkn??am si? na to forum. Okej kupi? w zoologu, czasu nie cofnie. Mo?na tylko zach?ci? do kupna myszy rasowych.
Poza tym s? psy rasowe i kundelki tak? Moja kole?anka za ?adne skarby nie chce rasowego. Mam j? przekonywa? na si??? Woli zap?aci? za najzwyklejszego w ?wiecie burka, ni? za darmo dosta? rasowego. I tak te? mo?e by? w przypadku wyboru myszy.

I jeszcze jedno... Myszy w zoologach s? trzymane G?ÓWNIE na pokarm! ?aden zoolog nie przywozi myszy z my?l?, ?eby sprzeda? je "na kolanka". Nie rozumiem tej nagonki, ?e je?li kto? kupi w zoologu to na jej miejsce trafi? kolejne. Bzdura! Tam jest taki obrót, ?e jedna czy dwie myszy miesi?cznie wzi?te "na kolana" nie zrobi? ró?nicy.
Nie przesadzajcie te? w drug? stron?. Mo?na pomóc, ale nie róbmy z myszy z zoologa czego? co nie powinno istnie? i nie ma prawa ?y? jako pupil, tylko dlatego ?e s? hodowle myszy rasowych.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 11:55   

Rzucam zatem kamie?. : )
Moje pierwsze myszy by?y rasowe, kupione tutaj od hodowcy, na tym forum. Da?o si? do tej informacji dotrze?, nie mia?am tajnych ?róde?. Wystarczy?o mi minimum wyobra?ni i sprawdzenie czy istnieje alternatywa dla zoologa. Nie ma, absolutnie, NIE MA wymówki na zrobienie inaczej. Poza lenistwem.


Ja mam wra?enie, ?e poj?cie 'mi?o?nik myszy' jest opacznie rozumiane przez niektórych, w tym Ciebie, Yun.

Mi?o?nik myszy to kto?, kto m.in. dba o ich zdrowie, dobrobyt, szcz??cie itp. Przestrzeganie przed kupnem w zoologu myszy genetycznie skatowanej inbreedem, ?le traktowanej w samym sklepie, zaniedbanej, schorowanej, wadliwej, ci??arnej, za m?odej itp. jest wg mnie jawnym przejawem troski o te zwierz?ta. Bo nie tr?bi?c na prawo i lewo ?e jest to z?e, dzieciaki dalej b?d? nakr?ca? ten biznes, a my b?dziemy si? biernie przyk?ada? do tego swoim "byciem mi?ym" i "witaniem si?" bez przestróg.

Na pewne problemy trzeba spojrze? nieco dalej ni? z perspektywy forum i tego, ?e 12-latek kupi? myszk? w sklepie, trzyma j? w boksie mniejszym ni? sklepowy i poniewa? "te? kocha myszki" to mamy obowi?zek go poklepa? po pleckach i zbojkotowa? fakt, ?e na miejsce jego myszek sklep w?a?nie wrzuca cztery kolejne "bo dzieciaki kupuj?".

Mi?o?nik myszy ma obowi?zek u?wiadamia?, wspiera? i wyja?nia?. Jak trzeba to te? kszta?ci? poprzez ma?o przyjemne zwroty. Mi?o?nik myszy nie pozwala na powtarzanie tych samych b??dów które ko?cz? si? krzywd? myszy. Bo bycie mi?o?nikiem to nie tylko mówienie, ?e karma VL jest lepsza od Animalsa, a myszka z du?ymi uszkami jest taka s?odka bo myszka.

Mo?e jestem jak Don Quichotte i walcz? z wiatrakami, ale na pewno nie zgodz? si? - cho?by za cen? bana i ekskomuniki - aby udawa? ?e dzieciak który przynosi zoologówk? zrobi? dobrze. Nie, nie zrobi? dobrze i je?li mówienie jest z?em, to ja po prostu mu nie pomog? aby ta mysz mu pad?a na oczach. Bo najlepsze lekcje to te bolesne. A skoro s?owem tu nie mo?na to pewnie czynem. Z?o konieczne?

Hurricane napisał/a:

Nie przesadzajcie te? w drug? stron?. Mo?na pomóc, ale nie róbmy z myszy z zoologa czego? co nie powinno istnie? i nie ma prawa ?y? jako pupil, tylko dlatego ?e s? hodowle myszy rasowych.

Myszy w zoologach to tak?e myszy "hodowlane", nie s? to ani myszy polne, ani myszy domowe. Tylko ?e one zosta?y uzyskane w wielokrotnie bardziej niekorzystnych warunkach ni? "nasze", b?yszcz?ce i drogie rasóweczki (tak, sarkazm). Chyba nie musz? wraca? do Twojej dyskusji o tworzeniu ras kosztem zdrowia zwierz?cia w imi? pró?no?ci? :)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-07, 12:02   

Cytat:
Okej kupi? w zoologu, czasu nie cofnie. Mo?na tylko zach?ci? do kupna myszy rasowych.
Poza tym s? psy rasowe i kundelki tak? Moja kole?anka za ?adne skarby nie chce rasowego. Mam j? przekonywa? na si???


Przybij pi?tk?. Przekonywa?, a nie naskakiwa?. Napisa? plusy z posiadania myszki rasowej, a nie 'my t?pimy tutaj kupowanie myszy z zoologa! A fe, fe! Ludzie maj? wybór. I ten wybór nale?y pozostawi? im, nie narzuca? w?asnego zdania. Ew przedstawi? wady i zalety takiego wyboru, ale nadal pozostawi? wybór danej osobie.

To troch? przypomina mi dzia?anie zielonych przypinaj?cych si? do drzew. Broni? swoich przekona? kosztem komfortu i prawa do w?asnych decyzji innych. I jak jest za g?o?no, to m?czy.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-07, 12:02   

Kod:
nie zgodz? si? - cho?by za cen? bana i ekskomuniki - aby udawa? ?e dzieciak który przynosi zoologówk? zrobi? dobrze. Nie, nie zrobi? dobrze i je?li mówienie jest z?em, to ja po prostu mu nie pomog? aby ta mysz mu pad?a na oczach. Bo najlepsze lekcje to te bolesne.


Tak mówi MI?O?NIK myszy? Czy mi?o?nik myszy rasowych i t?piciel laborek?
Bez przesady. ?wiat nie sk?ada si? tylko i wy??cznie z rasowych zwierz?t.
10-latka nie sta? na to, ?eby za?atwi? sobie mysz rasow?, poza tym nie umie. A niektórzy rodzice mówi? "okej, mo?esz kupi? ale ja nie b?d? g?upiej myszy ?ci?ga? z drugiego ko?ca Polski. Albo zoolog, albo wcale" I co? Dziecko nie mo?e mie? myszki? Naprawd? teraz to ju? nie czaje.

czemu to jest na zielono? o.O

Fru, ja mówi?am o myszach rasowych a nie tych z zoologa, bo myszy rasowe tworzymy MY i mamy na to jaki? wp?yw ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 12:04   

Hurricane, wiedzia?am ?e si? doczepisz do tego. ;) Prosz?, macie wybór. Kaza? dzieciakowi patrze? jak mu schorowana mysz zdycha po tygodniu od kupna albo u?wiadomi?, ?e zrobi? ?le i tak w?a?nie si? to sko?czy i nast?pnym razem.

I prosz? bez tej demagogii, ?e ja niby tylko rasowe uznaj?. S? jeszcze myszy z adopcji - ratowane z laboratoriów itp - których los jest deko inny, nie przek?adaj?cy si? na zysk pseudohodowców.

Zwierzak ze schroniska to zwierzak jest za darmo. Mysz ze sklepu nie. Dziwne porównanie, serio.

Hurricane napisał/a:
Albo zoolog, albo wcale" I co? Dziecko nie mo?e mie? myszki? Naprawd? teraz to ju? nie czaje.
No tak, bo fanaberia gówniarza ?eby mie? zwierz?tko to faktycznie priorytet ?ycia tego zwierz?cia. ;)
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-07, 12:06   

Ja mia?am myszk? z zoologa i to niejedn? (kiedy? internetu nie by?o, a jak by?, to nawet mi do g?owy nie przysz?o szuka? po has?ach 'mysz rasowa'. Trafi?am zupe?nie przypadkiem, ale i tak kupi?am z zoologa. I to by?a moja najukocha?sza myszka wszechczasów ;) I nie ?a?uj?.

?atwo jest kogo? t?pi?, bardzo ?atwo.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT