Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Moderacja tematów
Autor Wiadomość
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)

Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2013-08-07, 13:33   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw

a i owszem choruja rasowki , a co w tym dziwnego czy ktos widzial zywy organizm ktory zyje bezkresnie i zawsze jest zdrowy ? bo ja nie , natomiast wiem iz tzw zoolozki niekoniecznie z samej juz hodowli trafiaja chore do sklepu , choc to tez bardzo czesto sie zdzarza , ale waruki przetrzymywania zwierzat prowadza do chorob , zle skonstruowane boxy oraz zla wentylacja , do tego brak kontroli weterynaryjnej , ktora niby jest wymogiem a tak naprawde sklepy tego nie prowadza lub nie dosc czesto

Hurricane 
MegaMysz

Imię: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-08-07, 13:34   

Adopcję też trzeba załatwić, a wspomniane dziecko tego nie zrobi. Adopcje są okej, myszy rasowe są okej, ale każdy może wybrać mysz z zoologa. Ma do tego święte prawo i nie możesz pisać takich rzeczy, bo kiedyś też napisałaś coś na zasadzie "życzę Ci aby ta mysz zdechła na Twoich oczach"

No Ci od laborek nie piszą w dziale chorób, bo się chyba boją cokolwiek napisać. W ogóle ostatnio tutaj nikt nie pisze jako posiadacz laborek.
Ostatnio zmieniony przez Hurricane 2013-08-07, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

Yun 
MegaMysz
Blite

Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2013-08-07, 13:36   

lilith napisał/a:
nie jeden przypadek kiedy weszlam sama do zoologa i widzialam chore myszy wystawione na sprzedaz , zal patrzec

Zoolog zoologowi nierówny. W jednym trzymają myszy na kupie, nieporozdzielane płciowo. W innym mają komfort, domki, zabawki. I niekiedy warunki porównywalne do tych hodowlanych. I człowiek widzacy takie warunki, podejście do zwierzaka, mając chęć zakupu zwierzęcia i BRAK OBOWIĄZKU szukania po necie, czy przypadkiem nie ma odpowiedników rasowych - MA PRAWO kupna.

I nikt nie ma prawa odmówić mu prawa do kupna czy szykanowac, bo taki wybór podjął. A jady na tym forum i krzyczenia na takich ludzi jest stanowczo za dużo.

I o ile przedstawianie argumentów, konstruktywna opinia W MIEJSCU, GDZIE TO POWINNO SIĘ POJAWIĆ jest jak najbardziej mile widziana, tak wszelkie szykany, pisanie w tonie 'robisz źle, nie znasz się!' w temacie myszek z zoologa czy pseudohodowli będą usuwane.

SZACUNEK DO ROZMÓWCY, JEGO PRAW, PRZESTRZEGANIE WOLNOŚCI WYBORU DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

Koniec komunikatu moderatora.
Jeśli dalej będzie pełno dociekania, co kto gdzie, czemu zoolog, obrzucania błotem (nawet kulturalnie), jeśli nadal w każdym temacie, gdzie tylko ktoś nowy się pojawi będą takie tematy - będę wyciągać konsekwencje. To ma być forum przyjemne dla każdego, nie tylko dla starych wyjadaczy, którzy sobie już uwili gniazdko i renomę. KAŻDY PRZEJAW NARZUCANIA ZDANIA.

Pamiętam sprawę z tym, jak dziewczyna szukała domu dla samczyka i był na nią naskok, że jak to tak, że jedną ossaje inne bierze, jesteś fe i be, co to ma być! A dziewczyna nie zdążyła się nawet wypowiedzieć w tej sprawie, za to grono osób sobie zdążyło poujadać na jej temat. Takie sytuacje RÓWNIEŻ będą pociągać za sobą konsekwencje.

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 13:36   

Hurricane, mówię o adopcji w postaci ogłoszeń u nas w wątku z ogłoszeniami. "Adopcją" nazywam przekazanie myszy z niechcianych rąk do chcianych. Nie mówię tylko o tych proceduralnych adopcjach z formalnościami.

Yun, to zacznij od siebie, bo zdanie to najgłośniej Ty narzucasz, zasłaniając się modratorską pozycją. I przestań używać słowa "szykanować" bo kuźwa nawet nie wiesz co to znaczy. :roll:
Ostatnio zmieniony przez 2013-08-07, 13:40, w całości zmieniany 2 razy  

Yun 
MegaMysz
Blite

Wysłany: 2013-08-07, 13:37   

Cytat:
Tak? A ile z tych dzieciaków, które się witały i chwaliły myszami z zoologa potem pisze w tym dziale? ;) Bo ja ich tam jakoś potem nie widzę. Pewnie długowieczne te sklepówk skubane. :p

Ja się nie dziwię, że nie piszą. Jakby na mnie ktoś naskakiwał za mój wybór, też bym nie pisała i z miejscem się pożegnała.

lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)

Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2013-08-07, 13:42   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw

Zoolog zoologowi nierówny. W jednym trzymają myszy na kupie, nieporozdzielane płciowo. W innym mają komfort, domki, zabawki. I niekiedy warunki porównywalne do tych hodowlanych.

jak dziecko lub osoba niedoswiadczona ma to rozpoznac ? jesli nie czyta trafia tutaj i czyta jak jest za pozno , jesli czyta to nie spotyka sie z porada tylko z awanturami , mod - ludzie , ludzie - mod , gdzie prawo do wyrazania wlasnego zdania o ile ono nie jest obrazliwe , nie jest wyzwiskiem i nie jest szkodliwe ?

Yun 
MegaMysz
Blite

Wysłany: 2013-08-07, 13:47   

Jest prawo do wyrażania własnego zdania. Jest jednak róznica między:

'a może zastanów się w przyszłości nad myszką z hodowli? tu masz spis tematów, poczytaj, jakby co, pomoge, poradzę :) '

a:

'z zoologa? wiesz, że to złe? nie wolno, bo (tu milion powodów)' - w dodatku pojawiające się nagminnie, gdy tylko nadarzy się okazja.

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 13:50   

Yun napisał/a:
'z zoologa? wiesz, że to złe? nie wolno, bo (tu milion powodów)' - w dodatku pojawiające się nagminnie, gdy tylko nadarzy się okazja.
I co tej opcji jest nie tak? Bo wiesz, ja rozumiem jak ktoś pisze "ty debilu. zoologa się nie kupuje, niech ci zdycha!" - to jest chamstwo i brak kultury. Ale skoro pijesz do mnie, to nie przypominam sobie, żebym tak pisała. A powyższy Twój cytat nie niesie znamion tego, co uważasz za nieregulaminowe. ;)

Nie popadajmy w hipokryzję bo się okaże, że mało kto tutaj pisze tak jak Ty byś sobie tego życzyła Yun, z Tobą włącznie. Bo mam wrażenie, że z jakiegoś powodu wobec mnie można jechać, a wobec reszty forum trzeba być mięciutkim. ;)
Ostatnio zmieniony przez 2013-08-07, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  

Hurricane 
MegaMysz

Imię: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-08-07, 13:51   

W skrócie to wygląda tak 'z zoologa? I tak Ci zdechnie poza tym jak można być takim debilem i kupić w zoologu?!' Potem przez kolejne 3 strony najazd i cisza że strony autora.

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 13:53   

Hurricane, i kto tak wg Ciebie pisze? :shock: Ja osobiście nigdy nikogo nie wyzwałam za kupno myszy w sklepie, a to że używam stanowczych sformułowań jest wyłącznie moim prywatnym stylem pisania o wszystkim. I nie dam się niesprawiedliwie wrzucać do jednego wora z prostackimi przytykami czy obrażaniem człowieka.

Coś czuję, że znowu obrywam za coś, co się komuś tylko wydaje. :hę?:

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2013-08-07, 13:54   
   Myszy: Małe stadko ;)

Frufru, bo Ty masz dość specyficzny styl wypowiedzi ;)

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 13:55   

No to peszek. Ale nikt mi nie udowodni łamania regulaminu tylko dlatego, że mam styl "w prawo" a inni "w lewo".

wero 
Moderator

Wysłany: 2013-08-07, 13:55   

Frufru, spoko nie jesteś sama, do mnie też zawsze jakiś problem:D

Yun 
MegaMysz
Blite

Wysłany: 2013-08-07, 13:56   

Co jest złe? Naskakiwanie i od razu ocenianie, że ktoś coś zrobił źle.

Nie, ta osoba nie zrobiła z obiektywnego punktu widzenia źle, co najwyżej subiektywnego. Bo ktoś tak twierdzi, że zrobił źle. Bo forum drogą sugestii papuguje i najeżdża (niejedna osoba, która kiedyś kupowała laborki i ich broniła teraz również naskakuje, jakie to złe) - taka moda na tym forum.

Czym innym przedstawienie argumentów, czym innym na dzieć dobry naskakiwanie.

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Wysłany: 2013-08-07, 13:58   
   Myszy: Małe stadko ;)

Frufru napisał/a:
No to peszek. Ale nikt mi nie udowodni łamania regulaminu tylko dlatego, że mam styl "w prawo" a inni "w lewo".

Nie, ale ja rozumiem o co dziewczynom chodzi. O to, zeby przy przekonywaniu nowych uzytkowników używać mniej dosadnych stwierdzeń. Robić to delikatniej. Nie zakładać czegoś na 100% mimo, ze możemy mieć rację. Taka osoba, której na każdym kroku się wytyka błedy może się zrazić i, zamiast naprawić błędy, zacznie unikać forum, a chyba ie tego chcemy? ;)

Odpowiedz do tematu