Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Moderacja tematów
Autor Wiadomość
Yun 
MegaMysz
Blite

Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2013-08-07, 14:02   

Chociaż jedna rozumie :)

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 14:02   

Dramatyzujecie. 'Na każdym kroku", "naskakiwać", "wytykać błędy".
Przepraszam, ale nie uznaję zasady "bułkę przez bibułkę, a ... w gołe ręce". O problemie mówi się wprost, bo owijanie w bawełnę dla 12-latka może być niestety nieczytelne. A chodzi o uzyskanie odpowiedniego rezultatu a nie zrobienie sobie na głowę dobrze. "Zwróciłem uwagę, ale przynajmniej jestem milusi i mnie modearator nie pacnie". Sorry, not maj stajl.

Trudno, będę żyć do pierwszego bana, ale przynajmniej zgodnie z moim przekonaniami. Nie zamierzam zmieniać poglądów tylko dlatego, żeby chronić głupotę w imię mięciutkich serduszek bezmyślnych ludzi.

Tadaaam. *over and out*

Yun napisał/a:
Chociaż jedna rozumie :)
Ja Cię rozumiem, po prostu się nie zgadzam czego widać nie chcesz przyjąć do wiadomości. ;)

Yun 
MegaMysz
Blite

Wysłany: 2013-08-07, 14:07   

Cóż, skoro chcesz pouczać dwunastolatka to nie trafisz do niego krzykiem, mówieniem mu, że robi źle. To buntowniczy wiek i NA BANK nie posłucha. Za to jak się podrzuci ciekawe tematy i sam się tym zainteresuje to istnieje szansa, że coś z tego wyciągnie.

I - niezależnie od tego co i kto praktykuje - to jest forum, tu jest regulamin, tu jest szcunek do innych i wolność wyboru. Własne dzieci możesz karać klapsem i zakazami. Tu każdy jest równy, niezależnie od wieku. I każdy ma wolność wyboru tego skąd bierze zwierzęta. I prawo do uznawania, że robi dobrze.

MadziaLena 
Great MOUSEr

Imię: Magdalena
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-08-07, 14:08   

Yun napisał/a:
Własne dzieci możesz karać klapsem

Już nie :D to prawnie zakazane ;P

aShadow 
Moderator

Hodowla: Anazel
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2013-08-07, 14:09   
   Myszy: Małe stadko ;)

Można mówić wprost, ale nie zakrzyczeć kogoś, że: "o rany mysz ze sklepu!", "klatka zła!", "kołowrotek zły", "karma do bani" i "nie leczysz jej".

I to wszystko w dwóch następnych postach po przywitaniu się.

Można wytknąć błedy, ale DELIKATNIEJ i nie wszystko od razu.

Naprawdę myślisz, ze jakiś 13-latek, któremu rodzice kupili mysz z zoologa, jak zacznie szukać wiedzy o myszach (DLA PRZYJEMNOŚCI) i wejdzie na forum, a tam na niego nakrzyczą na dzień dobry o to wszystko, to się nie zrazi? Nie należy zakłądać, że od razu chce dla tej myszy źle. On może PO PROSTU nie wiedzieć. Ale jeśli tu trafił to się chce dowiedzieć, więc mówmy mu jak poprawić myszy los, nie zakrzyczając ;)

Chcemy zwracać uwagę? Zwracajmy. NIkt nie mówi, że to złe. ALe TROCHĘ wyczucia.

trampka 
Myszołak

Imię: Natalia
Pomogła: 12 razy
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia

mam 18 lat, wcale nie jestem przewrażliwiona, a powiem szczerze, że czasem na forum widziałam wredne, zbyt dosadne odpowiedzi. wydaje mi się, że niektóre osoby powinny dać sobie siana i troche odpuścić. żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo do podejmowania decyzji według własnych przekonań, powinien być jedynie świadomy konsekwencji.
zgadzam się z Yun - można zrobić jakiś banner w podpisie, odnośnik do tematu o plusach i minusach kupowania w zoologu a braniu z zarejestrowanej hodowli.

Frufru
[Usunięty]

I prawo do swoich poglądów, również takich, które Tobie się nie podobają, Yun. Bo w kółko jak mantrę mi o tych dzieciach i ich wyborach życiowych powtarzasz, a czy się to Tobie podoba czy nie, ja także mam prawo tutaj być i mówić, co sądzę o bożym świecie i poczynaniach tych dzieci. Tak jak Ty swobodnie sobie oceniasz mnie, tak ja mogę Ciebie.

trampka napisał/a:
można zrobić jakiś banner w podpisie, odnośnik do tematu o plusach i minusach kupowania w zoologu a braniu z zarejestrowanej hodowli.

Jeszcze w zeszłym roku to proponowałam publicznie. Zostałam olana. Zrobiłam nawet cały dokument w Excelu z propozycją co i jak. Nikomu się nie chciało tym zająć. Wątpię, że zachce się teraz.

Yun 
MegaMysz
Blite

Wysłany: 2013-08-07, 14:12   

Ja nie oceniam Ciebie. Ja oceniam krzyczenie na innych i narzucanie im, co jest złe, a co dobre. Czyli metodę SPRZECZNĄ z regulaminem, który zaakceptowałaś.

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 14:15   

Yun napisał/a:
krzyczenie na innych i narzucanie im, co jest złe, a co dobre.
Po czym wnosisz, że na ludzi "krzyczę"? Po głośności?

Nie narzucam. Czym innym jest mówienie, że "ja sądzę, że coś jest złe" - co chyba logiczne, że jest moim zdaniem bo piszę je pod swoim nickiem, a czym innym "masz tak nie robić, bo będziesz żałować" lub podobne.

Generalnie rozchodzi się o to, że dla Ciebie, inne zdanie niż popierające kogoś to już wmawianie komuś swoich poglądów. Bo napisanie ich to już narzucanie. Co jest imo deko paranoiczne.

Yun 
MegaMysz
Blite

Wysłany: 2013-08-07, 14:18   

Nie, dla mnie narzucanie komuś, że robi coś źle, jest narzucaniem swoich poglądów. Napisanie komuś argumentów, ZACHĘCENIE, przedstawienie alternatywy jest jak najbardziej na plus.

aShadow 
Moderator

Wysłany: 2013-08-07, 14:21   

Yun, dokładnie. Bo mimo, ze ten 13-latek ma już mysz to trzeba mu o błędach, które popełnia powiedzieć delikatnie, a nie zakrzyczeć. Poprawiać - tak, zakrzyczeń i napaść - nie.

Ps. Szkoda, ze nie ma opcji "Lubię to" :P

Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 14:24   

Yun napisał/a:
Nie, dla mnie narzucanie komuś, że robi coś źle, jest narzucaniem swoich poglądów.
Nie, to jest wyrażenie swojej opinii o tym, co ktoś zrobił. Na prawdę każdemu w internecie piszesz "zgadzam się z Tobą"? :eek:

...tzn w sumie już mam odpowiedź na to pytanie od kilku stron. :p

aShadow
, Yun - gratuluję Wam sukcesów wychowawczych, za pewne wielu nastolatkom pomogłyście wejść na dobrą drogę tym delikatnym i grzecznym "wyjaśnianiem", że być może robią źle.

Yun 
MegaMysz
Blite

Wysłany: 2013-08-07, 14:39   

Fru nie przypominam sobie, abyś była tutaj od wychowywania innych.

Napiszę grubymi literami, ostatni raz.

FORUM NIE SŁUŻY TEMU, BY KOGOKOLWIEK WYCHOWYWAĆ, POUCZAĆ. FORUM SŁUŻY WYMIANIE ZDAŃ, DYSKUSJI.

Chcesz komuś coś przekazać, zrób to konstruktywnie. Bez narzucania własnego zdania. I bez prób wychowywania kogokolwiek. Użytkownicy to nie Twoje dzieci.

wero 
Moderator

Wysłany: 2013-08-07, 14:42   

wymiany zdań i dyskusji..? jasne. zawsze szybko jest zamiatane pod dywan.

aShadow 
Moderator

Wysłany: 2013-08-07, 14:44   

Frufru napisał/a:

aShadow
, Yun - gratuluję Wam sukcesów wychowawczych, za pewne wielu nastolatkom pomogłyście wejść na dobrą drogę tym delikatnym i grzecznym "wyjaśnianiem", że być może robią źle.

A nawet i dorosłym ;)
Ale to wcale nie jest atak na Ciebie, to jest prostest przeciwko ogólnym standardom z forum, które cfhyba trzeba by jednak minimalnie zmienić.

Odpowiedz do tematu