AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwierz? z alergi?. Rozmna?a?, czy nie?
Autor Wiadomość
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-07, 19:46   Zwierz? z alergi?. Rozmna?a?, czy nie?

Wybra?am ten dzia?, bo mimo ?e chodzi o t?ustogona, mo?e to kiedy? komu? pomo?e przy myszach ;) Je?li jest lepszy dzia? to baaardzo uprzejmie prosz? o przeniesienie.

Mam samiczk? t?ustogona z Czech, nie mia?a jeszcze potomstwa, za to ma alergi?.
I teraz mam pytanie, bo zale?a?o mi na tym, ?eby mia?a maluchy. Tylko skoro ona ma alergi?, m?ode mog? mie? do niej równie? sk?onno?ci, tak?
Chc? pozna? Wasze opinie. We?cie pod uwag? równie? to, ?e do t?ustogonów nie ma takiego dost?pu jak do myszy. Nie za?atwi? sobie tak ?atwo innej samicy, dlatego chodzi mi o to, czy co do rozmna?ania jest kategoryczne "nie", czy jednak mo?na brzydko mówi?c spróbowa?.
Sko?czy?a 4 miesi?ce teraz i chcia?am j? kry?.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-08-07, 19:52   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


W przypadku myszy nie pokry?abym samicy z alergi?, chyba, ?e mia?abym bardzo wa?ne powody ku temu by jednak ??czy?.

Natomiast co do t?ustogonów... hmm, o alergii wiesz od samego pocz?tku? Czy pojawi?a si? z czasem? I jak si? objawia?
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 20:13   

Wg mnie, wszystko zale?y czy alergie u zwierz?t maj? tak? sam? patogenez? jak u ludzi.

U ludzi alergie nie s? genetyczne, pojawiaj? si? bez znanej przyczyny i podobnie znikaj?. Osoba z alergi? nie jest obarczona ci??arem przeniesienia alergii dalej, system immunologiczny potomka osoby z alergi? b?dzie dzia?a? prawid?owo.

EDIT:
Widz? w?a?nie, ?e internet ma nowe zdanie na ten temat. Moja lekarka podwa?a?a genetyk? alergii, a na jakim? serwisie dla mam widz?, ?e podobno sk?onno?ci s? dziedziczne. Wi?c zdurnia?am w tym momencie...
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-08-07, 20:19   

Frufru, mi moi alergolodzy mówili (w tym jeden pan profesor), ?e to jak najbardziej mo?e ponie?? si? w genach (jak np. moje alergie, po mamie).
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-08-07, 20:19   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja w?asnie s?ysza?am o dziedziczno?ci (ew. zwi?kszonym prawdopodobie?stwie pojawienia si?) alergii
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 20:24   

Vaco napisał/a:
Frufru, mi moi alergolodzy mówili (w tym jeden pan profesor), ?e to jak najbardziej mo?e ponie?? si? w genach (jak np. moje alergie, po mamie).
I dlatego zg?upia?am. Jestem pierwszym pokoleniem w mojej rodzinie, które ma alergie, a moja lekarka usilnie mi wmawia?a, ?e nie niesie si? to genetycznie. Gdyby tak by?o, dawno ju? opracowano by metody zapobiegania. A jednak aktywacja alergii jest wci?? zagadk?.

Niemniej w tym momencie ja stoj? przytkana, bo nie wiem co o tym s?dzi?. W pi?tek akurat mam wizyt? u alergologa, w sumie spytam czy w mi?dzyczasie si? nie zmieni?o co? w tej kwestii. Bo ostatecznie mamy czasy dynamicznego rozwoju i zwyczajnie mam przedawnione informacje.
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-08-07, 20:32   

http://serendip.brynmawr..../m1teicher.html tutaj jest opisany eksperyment odno?nie alergii, na bli?ni?tach dwu i jednojajowych. Wyniki w 100% jednoznaczne nie s?.
A tutaj mamy:
http://www.pfb.info.pl/fi...cz-sikorski.pdf

Cytat:
Allergy is a complex genetic disorder


Cytat:
Alergia i astma atopowa zaliczane s? do chorób o pod?o?u
genetycznym.
Ostatnio zmieniony przez Vaco 2013-08-07, 20:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 20:32   

Ch?tnie poczytam, dzi?kuj?. :)
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-08-07, 20:35   

Poprzedni post uzupe?ni?am :P Pewnie jest o wiele wi?cej takich artyku?ów i bada?, ale trzeba by by?o pogrzeba? i poszuka?. Nie ka?de tego typu prace s? pisane/t?umaczone na angielski niestety.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-07, 20:38   

Problem jeszcze jest z pewn? "powszechno?ci?" - czy to do?wiadczenie to nie jest wypadkowa statystyczna i czy ma podstawy uchodzi? za now?, obowi?zuj?c? teori? dotycz?c? alergii.

Tak to jest z tymi cholernymi chorobami cywilizacyjnymi. Dopadaj? nas zanim zd??ymy je zrozumie?. :roll:

S?owem Hurri, chyba lepiej nie rozmna?a?. :<
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-07, 20:51   

aShadow wiesz co, ja j? dosta?am jak mia?a nieca?e 4 tygodnie. Widoczna alergia pojawi?a si? po ok 2 tyg, wi?c przekonana by?am, ?e chodzi o pokarm. Na tym etapie mam przetestowane wszystko i wiem, ?e to nie jest pokarm.
By?a pewien czas na r?cznikach papierowych i si? poprawi?o wi?c wnioskuj? ?e to troty.
Teraz kupilam inne trociny i znowu jest to samo. Zastanawiam si? jeszcze czy jej nie trzymac na samym piasku ale to do?? du?a inwestycja.

Te? mi si? wydaje, ?e lepiej nie rozmna?a?, no ale ?udzi?am si? ?e kto? powie ?e mog? ;< hahah. ?artuje. No nic, b?dzie przytulak na kolana ;d
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT