AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie p?uc
Autor Wiadomość
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-08-09, 14:44   

Kto? ode mnie z rodziny poleca? te? na Chopina, http://www.praktyka-wet.com.pl/
 
 
 
6Kornelia5 
M?ody Myszaty
Kornela


Imi?: Kornela
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-09, 14:46   
   Myszy: Dziewczyny: Elizabeth, Sunny, Emily, Susie, Sally, Jamie; Ch?opcy: Jimmy, Harry


Dzwoni?am do nich, ale na razie nie odbieraj?. Spróbuje jeszcze za chwil?.

[ Dodano: 2013-08-09, 14:47 ]
Na Chopina w?a?nie mnie skierowali na Przyjació? ?o?nierza
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-08-09, 14:48   

To nie wiem, wi?cej wetów w Szczecinie nie znam, chyba ?e Wero poleci jakich?
 
 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-08-09, 21:34   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


tak w dzisiejszych czasach ci?zko trafi? na dobrego weta pamietam co by?o jak mia?am choreo psa 10 chcia?o go uspi? bo nie da rady wyleczyc a znalazl sie taki co psa mi wyleczyl....
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-08-09, 22:09   

Ell, ale taka prawda ze mnie ucza w szkole ze wgl nie trzeba zszywac, bo zwykle kotom sie samo goi. O ile wet dobrze to zrobi, bo j?dra trzeba odci?gn?? bardzo mocno w ty?. Je?li tego sie nie zrobi, nie bd sie dobrze goi? :)
 
 
6Kornelia5 
M?ody Myszaty
Kornela


Imi?: Kornela
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-10, 12:07   
   Myszy: Dziewczyny: Elizabeth, Sunny, Emily, Susie, Sally, Jamie; Ch?opcy: Jimmy, Harry


Ju? powoli trac? nadziej? na wyleczenie moich myszek. Na Chopina zadzwoni?am jeszcze raz i znowu kazali uda? si? na Przyjació? ?o?nierza. Dzwoni?am do Chmielewskich i nie odbierali, zadzwoni?am na tamten drugi numer to odebra? zdenerwowany m??czyzna i kaza? zadzwoni? pó?niej, wi?c nie mam poj?cia co z tego wyjdzie. Pierwsze moje pytanie b?dzie brzmia?o, czy si? specjalizuje w myszkach, je?li nie, to niestety nie ma co...
Naprawd? mnie to denerwuje bo jednak cz?sto chodz? do weterynarza i za ka?dym razem p?ac? od kilkunastu do 25 z? za znowu ten sam antybiotyk - baytril na kichanie, na biegunk?, na ropie?, na wszystko albo stwierdzenie, ?e tak ju? musi by? skoro nie dzia?a leczenie.

William znowu ma rozdrapane uszy w ?rodku (pewnie ?wierzb), cho? my?la?am ?e ju? si? tego pozby?am (po 2 dawkach iwermektyny). Eliza ci?gle ma ataki popiskiwania. Emily ci?gle kicha (cho? to pewnie genetyczne, ale musi j? to naprawd? denerwowa?, bo kicha cz?sto od samego pocz?tku odk?d j? mam.
Zauwa?y?am, ?e to faktycznie mog?aby by? flegma która jej to wszystko blokuje).
Co jaki? czas pojawia si? biegunka u moich myszek, cho? jedzenie od pocz?tku maj? takie same. Na to te? dostaj? baytril (cho? wol? im dawa? w?giel rozpuszczony w wodzie - kropelka do pyszczka).
Mam nadziej?, ?e chocia? Zuzia pozb?dzie si? tych wy?ysie? z bu?ki, bo to naprawd? kochana myszka.

[ Dodano: 2013-08-10, 12:14 ]
Umówi?am si? z Chmielewskim na poniedzia?ek o 12. Napisz?, co z tego wyjdzie.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-10, 12:45   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


biegunka nie pojawia sie z powodu ujednoliconego jedzenia ,,,,,,,,,jest tyle czynikow objawowych u twoich myszy ze nie wiem czy nie lepiej by bylo im ulzyc w cierpieniach , tu naprawde nawet dobry wet mialby zgryz skoro to wystepuje wszystko naraz plus choroby pasozytniczne
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
6Kornelia5 
M?ody Myszaty
Kornela


Imi?: Kornela
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-10, 13:04   
   Myszy: Dziewczyny: Elizabeth, Sunny, Emily, Susie, Sally, Jamie; Ch?opcy: Jimmy, Harry


No tak, najlepiej u?pi? (ZABI?) wszystkie chore myszy zamiast je wyleczy?.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-10, 13:20   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


6Kornelia5, a zastanow sie co ty wogole chcesz , bo trace cierpliwosc do ciebie , radze ci , opisuje , inni tez , ty wiesz lepiej
tlumacza ci ludzie ze leczenie jest nieskuteczne bo leki sa zle , do tego teraz dopiero napisalas ze maja biegunke , moze choroby skory itd , a weterynarza nie masz .dobrego ,
dla chceacego nic trudnego wystarczy jak ci juz ludzie napisali powiedziec wetowi iz hodowlca poradzil takie i takie leki , poprosic o nie i wdrozyc do leczenia

nie bierzesz tez pod uwage ze czasem decyzje o eutanazji sa podyktowane oszczedzeniem cierpienia zwierzeciu co nie moze zostac wyleczone a nie tym ze sie komus leczyc nie chce
twoje myszy nie moje ty im sprawiasz bol i cierpienie nie ja , chcac pomoc jeszcze czytam oburzone slowka

po co pytasz ludzi skoro nie widac by cos sie zmienilo chocby w sposobie leczenia , jeszcze jednych myszy nie wyleczylas juz pytasz o inne ,,,,,,,,,,,

ogarnij sie bo te zwierzaki zddechna zanim sie zdazysz zastanowic nad czymkolwiek

jesli chces porady , opisz dokladnie objawy WSZYSTKIE u danej myszy ,przy tak duzej liczbie czynnikow nie zawsze leczenie moze byc prowadzone kilkutorowo jesli chodzi o pasozyty , to zalezy od stanu danego osobnika , mysz chora na zapalenie pluc rokuje na wyleczenie przy odpowiednich antybiotykach ( sadzac po filmie)

nie gwarantuje ze mysz wyzdrowieje ale choc moze 1 uratujesz a nie bedziesz sie oburzac i nic nie robic dalej

brak weta to nie powod ze sie traci nadzieje i zaczyna myslec o nowych zwierzatkach bo tak mi to wyglada , wg tego co przeczytalam
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-10, 13:23   

6Kornelia5 napisał/a:
No tak, najlepiej u?pi? (ZABI?) wszystkie chore myszy zamiast je wyleczy?.


Nie jeste? w stanie zadba? o te zwierz?ta pomimo setek rad, które s? Ci udzielane, wi?c tak - wg mnie - lepiej oszcz?dzi? im cierpienia, bo i tak im si? nie poprawia. A b?d? tylko kona? w agonii. Na prawd? tego chcesz?
 
 
6Kornelia5 
M?ody Myszaty
Kornela


Imi?: Kornela
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-10, 14:05   
   Myszy: Dziewczyny: Elizabeth, Sunny, Emily, Susie, Sally, Jamie; Ch?opcy: Jimmy, Harry


Id? do nowego weterynarza w?a?nie po to by mi da? te leki.
Nie widzia?am powodu dla którego wcze?niej bym mia?a pisa? o chorobach innych myszy. Napisa?am, by pokaza?, ?e ten wet nie pomaga.
W sumie nie wiem czy nie przesadzi?am z t? biegunk?, bo tak w?a?ciwie to po prostu co jaki? czas maj? bardziej mokr? i mazist? kupk? (bardzo rzadko daj? im co? ?wie?ego do jedzenia i to nie wtedy j? maj?).
Staram si? wyleczy? moje myszki, czytanie o tym, ?e lepiej je u?pi?, bo jeden weterynarz nie pomaga, raczej mnie dobija.
Poza tym ca?y czas czuj?, ?e mnie atakujecie, ?e mam chore myszki. Ich choroby "wyl?g?y" si? w?a?nie pod moj? nieobecno??, wcze?niej by?y ca?kowicie zdrowe (od razu jak widz?, ?e co? jest nie tak, to id? do weterynarza). Staram si? najlepiej, by im pomóc, cho? czasem jest z tym trudno, np przez brak leków, które by pomaga?y.
Opisa?am ju? wszystkie objawy u moich wszystkich myszek, ale niektóre wiem jak wyleczy?, wi?c o nich wcze?niej nie pisa?am.

Nie planuj? teraz mie? nowych myszy, lecz mo?e za kilka lat. Tylko pytam, czy s? jakie? hodowle, bo mnie to ciekawi. Teraz mam inne autorytety np w?a?nie choroby moich myszek.
Ostatnio zmieniony przez 6Kornelia5 2013-08-10, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-10, 14:20   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Nie widzia?am powodu dla którego wcze?niej bym mia?a pisa? o chorobach innych myszy.

czy ty czytasz co piszesz ? kilka myszy ma biegunke ktora jest nie wyleczona , moga one zarazc kolejne myszy bo nie wiesz co jest przyczyna , maja tez choroby skorne , tez moga byc zarazajace , ale powodu nie widzisz w opisaniu tego ?
nie przszylo ci do glowy ze jedna choroba moze wynikac lub wplywac na druga ? ze leczenie moze lub nie moze byc prowadzone wielotorowo ? ze4 wzgledu na specyfike chorob ?




Staram si? wyleczy? moje myszki, czytanie o tym, ?e lepiej je u?pi?, bo jeden weterynarz nie pomaga, raczej mnie dobija.
rozumiem ze ci milo nie jest i pisze niemile rzeczy najdelikatniej jak to sie wogle da zrobic , ponadto to nie ja pisze ze trace nadziewje tylko ty sama

zapominasz jednak ze to nie twoje uczucia i problemy sa w tym wszytskim najwazniejsze tylko pomoc tym zwierzetom , a czasem pomoca rowniez nazywa sie ulzenie w cierpieniach , wiec nie ma sie co oburzac , tylko wziasc sie w garsc i podjac najlepsze decyzje jakie wg ciebie moga byc pomoca dla tych biedaczkow

tu masz nie 1 problem tylko wiele , a nawiasem mowiac zapalenie pluc jest najmniejszym problemem bo przynajmniej wiadomo jaka to choroba i czym ja leczyc
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2013-08-10, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
6Kornelia5 
M?ody Myszaty
Kornela


Imi?: Kornela
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-10, 14:25   
   Myszy: Dziewczyny: Elizabeth, Sunny, Emily, Susie, Sally, Jamie; Ch?opcy: Jimmy, Harry


Myszy s? w oddzielnych klatkach. 2 zdrowe samiczki razem, 1 zdrowy samiec osobno, 1 samiec ze ?wierzbem osobno, 1 ?wiszcz?ca samiczka osobno.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-08-10, 14:27   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


choroby mozesz przenosic nawet na rekach czy ubraniu wiec wzgledem biegunki moze byc roznie

piszesz 2 zdrowe samiczki razem, 1 zdrowy samiec osobno, 1 samiec ze ?wierzbem osobno, 1 ?wiszcz?ca samiczka osobno.
to ktore maja biegunke ????????????bo tu tego nie ujelas

zapalenie pluc- do wyleczenia ( ocena na podstawie filmu )
swierzb- moze nie byc swierzbem a moze byc toczniem , ciezkie do wyleczenia i jedno i drugie , moze byc roznie
biegunka - nie wiem z czego pochodzi , jak wyglda dokladnie( moze byc od jedzenia bardzoiej soczystego ale nie biegunka a rozwolnienie ) , czy jest w niej krew , czy sa pasozyty wewnetrzne ( przydaloby sie badanie kalu) , ocena weterynarza
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
6Kornelia5 
M?ody Myszaty
Kornela


Imi?: Kornela
Wiek: 28
Dołączyła: 01 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-10, 14:39   
   Myszy: Dziewczyny: Elizabeth, Sunny, Emily, Susie, Sally, Jamie; Ch?opcy: Jimmy, Harry


Mia?y ju? badany ka? dwa razy, ale wszystko w normie. Raz jedna samiczka (teraz jest w porz?dku i jest z drug? zdrow?) mia?a biegunk?, bo trwa?o to kilka godzin, ale tego samego dnia szybko z ni? posz?am do weta i po baytrilu ju? by?o ok. Kupka by?a zielona. Na pewno od karmy - vitapol.

Teraz si? zdarza rozwolnienie, kupki br?zowo-pomara?czowe, zapach w normie. Zazwyczaj jak s? na wybiegu, ale w klatce te? takich z 2-3 zobaczy?am. To te? ta sama samiczka.

Wet powiedzia?a, ?e w takiej sytuacji rozdzieli?, a? jej przejdzie. Nie wiem czy to na pewno ok (w sensie ?eby po??czy? je tu? od razu jak jej przejdzie), ale drugiej nic nie dolega.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT