AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Paso?yty? Alergia? Sama ju? nie wiem :(
Autor Wiadomość
Ró?a 
Szara myszka



Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 11
  Wysłany: 2015-06-14, 16:04   Paso?yty? Alergia? Sama ju? nie wiem :(

Postaram si? stre?ci? histori? choroby mojej myszki:
Mam j? od ko?ca kwietnia. Jako? na pocz?tku czerwca zauwa?y?am, ?e ma ma?e strupki na karczku oraz mniej sier?ci na nim, wi?c zabra?am j? do weta. Dosta?a zastrzyk antyalergiczny, smarowa?am Rywanolem, przesz?o. Jednak Melka na dniach schud?a, zrobi?a si? osowia?a. Raz trzyma?am j? w r?kach pó?torej godziny i wcale si? nie rusza?a, tylko sporadycznie mruga?a. My?la?am, ?e to ju? koniec, a by?a niedziela wieczorem, wi?c weta brak. Odseparowa?am j? na noc na wszelki wypadek. Na drugi dzie? rano polecia?am z myszk? i pani lekarka stwierdzi?a, ?e mo?e mie? problem z oczkiem, jakie? zapalenie (przepraszam, wypad?o mi z g?owy, czy rogówki, czy spojówki), bo mia?a takie pó?przymkni?te, dodatkowo ból tego oka t?umaczy?by osowia?o??. Dosta?a zastrzyk - antybiotyk + przeciwbólowy, zmieni?am ?ció?k? na ?wirek, ?eby nie pyli?a, trzy razy dziennie zakrapia?am Dicortineffem i w ?rod? oczko ju? by?o w porz?dku. Jednak niedawno zauwa?y?am kolejn? niepokoj?c? rzecz: nieustanne mycie si? i drapanie. Myszka zachowuje si?, jakby co? j? sw?dzia?o, jednak robaków chyba teoretycznie mie? nie powinna, bo by?a w klatce przez d?ugi czas z czterema innymi samiczkami, które s? zdrowe jak ryby. Teraz siedzi z siostr? w terrarium, bo zacz??a bardzo szale? w klatce, tj. strasznie gry?? pr?ciki i próbowa? przeciska? przez nie g?ówk?. Ma te? mniej sier?ci na pyszczku mi?dzy oczkami oraz jedno ucho, które par? dni temu zaczerwieni?o jej si?, teraz ma czerwon? wi?ksz? powierzchni? i cz??ciowo zdart?/zdrapan? skórk?. Nie wiem, czy to od tego przeciskania ryjka przez kratki (osobi?cie tego nie widzia?am, ale to relacja osoby z mojej rodziny).
Mo?e to jaki? paso?yt wewn?trzny? Albo alergia pokarmowa? Nadal jest chuda, mimo ?e je i pije, to ma?o. Od jakiego? czasu dodaj? jej Vibovit do wody. Jutro i tak zabieram Melk? do weta, ale jestem ciekawa, co Wy o tym s?dzicie, bo wiem, ?e s? tu osoby, które mo?na nazwa? prawdziwymi specjalistami, je?li chodzi o myszki :m:):
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-14, 16:17   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Pasozyty moze zlapac nawet, jesli siostry sa zdrowe - ze sciolki, z zabawek... z wszystkich teoretycznie czystych rzeczy. Niestety w przypadku myszek wetom ciezko jest stwierdzic. Pewnie nie zaszkodzi pozakraplac iwermektyne na kark - zadziala na pasozyty zewnetrzne i wewnetrzne. Nie zadziala przy grzybicy, ale to juz wet powinien rozroznic. Dobrze by bylo pobrac zeskrobine i obejrzec pod mikroskopem, ale wiem, ze niektorzy weci na to marudza, mowiac, ze to i tak malo skuteczne. Moim zdaniem nie zaszkodzi.
Niestety nie umiem Ci powiedziec, na co to mi bardziej wyglada. Daloby rade pokazac zdjecie myszki?
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Ró?a 
Szara myszka



Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-06-14, 16:26   

Jak tylko si? obudzi, postaram si? zrobi? jej jakie? w miar? wyra?ne zdj?cia. :m:): Nie chc? jej robi? pobudki, bo i tak pewnie ci??ko jej zasn?? przy tym ci?g?ym czyszczeniu si?...
I?? jutro do weta z wszystkimi myszkami na zakrapianie iwermektyn?, czy tylko z Mel??
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-14, 16:36   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Obojetnie, bo pewnie i tak da Ci do domu dawke, zebys mogla potem jeszcze zakroplic za jakis czas (7, 10, 14 dni... zaleznie od tego co to to wet powie kiedy). Tzn lek powinny dostac wszystkie, ale obojetne, czy u weta czy juz jak wrocisz z lekiem do domu.

Tylko nie zgadzaj sie na zastrzyk, bo w przypadku tego akurat leku to moze byc za duzy szok dla myszki - iwermektyne zakrapla sie na futerko, jedna kropelka, najlepiej tak gdzies kark/okolice uszu :)

Ja zwykle biore cale stado, bo a nuz cos tez wet u nich zobaczy, albo je zwazy, i wtedy chorej myszce tez jest razniej, moze sie do nich przytulic jak bedziecie w drodze. Chyba, ze myszka juz by byla odizolowana z powodu choroby, to wtedy tylko j?.

Czy to jest ta myszka, ktora ma mlode, czy inna? Moze w przypadku jak w stadzie jest mama relacje miedzy myszkami sa troszke delikatniejsze, ale to tak sobie gdybam, nie wiem.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Ró?a 
Szara myszka



Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-06-14, 18:12   

To wezm? jutro sam? Mel?, bo jej siostra to straszna panikara - raz ju? towarzyszy?a w drodze do weta. Tak, czyta?am ju? na forum o iwermektynie i poprosz? o zakropienie karczku :m:): Zdj?cia:



 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-14, 18:50   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Uszko wygl?da faktycznie na podra?nione, i czy tam s? takie ma?e bia?e kropeczki? To mo?e jednak grzybica? (forumowicze? co my?licie?)

Nie powiedzia?a?, to jest ta, która karmi m?ode teraz? W ogóle je?li s? jeszcze maluszki z nimi w klatce to mo?e zerkaj, czy kto? do?wiadczony si? tu wypowie na temat wizyt u weta, w sensie czy trzeba wtedy jako? zadba? bardziej ?eby nie zepsu? relacji w stadzie, w którym s? maluchy :)

W ogóle sympatyczna myszka, wygl?da jak ma?a hienka przez ten "irokez" :D
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
Ró?a 
Szara myszka



Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-06-14, 19:23   

Nie ma na uszku bia?ych kropeczek, na zdj?ciu mo?e tylko si? tak zdawa? ^.^ Tak, karmi?a m?ode, ale zako?czy?a ju? dawno, jeszcze zanim zacz??y si? wszelkie k?opoty ze skór?.

[ Dodano: 2015-06-14, 20:24 ]
Aha, a m?ode samiczki w liczbie czterech zosta?y w klatce, a matka i ciocia zamieszka?y razem w terrarium. :smile:
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-06-14, 19:33   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Okej :) No to leccie do weta i dawaj znac jak z myszka. I mysle, ze jesli wet zaleci zakraplanie to mozesz dac tez tej siostrzyczce, co z nia siedzi, na wszelki wypadek.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2015-06-15, 06:35   

u mnie wet stwierdzi?, ?e mo?e by? pasozyt nu?eniec, ale pyszczek by? calkiem wy?ysia?y, w ka?dym razie my? dostaje inwekty i ?ysinka si? nie powi?ksza
 
 
Ró?a 
Szara myszka



Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-06-16, 09:51   

Na razie dosta?a antyalergiczny, ale my?l?, ?e to niczego nie zmieni, i tak pewnie to b?dzie jaki? ?wierzbowiec czy inne paskudztwo :sad: By?am wczoraj i ma?a nadal cz?sto si? drapie, ale zobaczymy za kilka dni.
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-16, 12:22   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


A dosta?a dawk? iwermektyny? Bo ona dzia?a i na paso?yty wewn?trzne i gdyby by? to ?wierzb czy roztocza te? powinna pomóc. Te prze?ysienia ko?o pyszczka i oczek w?a?nie wygl?daj? na ?wierzba i do tego zainfekowane uszko - s? na nim widoczne takie wypustki, czyli tak jak atakuje ?wierzb + charakterystyczne okulary, z tego, co czyta?am i mówi? mi wet m.in. Iwermektyna w takich wypadkach powinna pomóc, bo po pierwszej dawce, ?yse miejsca nie powinny si? ju? powi?ksza?, a ?wi?d nie powinien by? ju? tak dokuczliwy - tylko wiadomo, wtedy trzeba by by?o doprowadzi? kuracj? do ko?ca, ?eby przynios?o to jaki? rezultat. Tak profilaktycznie, dba?abym o to, ?eby myszka mia?a sterylne warunki, to jest wszelkie akcesoria drewniane wyparza?, czy nawet niektórzy radz? si? ich pozby?, je?li nie ma si? czasu na wygotowywanie w solankach, wymra?anie itp. Dezynfekowa? domestosem rozcie?czonym z wod?, jedzonko niezjedzone w dzie?, na nast?pny wywala? to samo tyczy si? chusteczek/papieru/r?czniczków papierowych. Mimo tego drewnianego ?wirku radzi?abym przenie?? myszk? na lignin? albo te zr?bki bukowe w?a?nie. Je?li chodzi o wizyt? u weta, mo?e da?oby si? poprosi? go o przebadanie myszki pod lamp? UV, je?li by?aby to grzybica, to w miejscach zainfekowanych by si? ?wieci?o, to zale?y te? od grzybów, bo s? ró?ne rodzaje, ale wet by przecie? ju? wiedzia?.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Ró?a 
Szara myszka



Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-06-18, 10:34   

Dzisiaj dwie myszki (mieszkaj? razem) dosta?y pierwsz? dawk?. Poprosi?am o zakropienie karczku. Wyparz? terrarium, ko?owrotek, poide?ko, miseczk?, a tak?e b?d? cz?sto zmienia? ?ció?k?, co dwa dni chyba powinno by? ok.
Czy kostk? wapienn? mam wyrzuci?, czy mog? j? dosta? z powrotem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT