AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowotwory u myszy rasowych i d?ugo?? ?ycia
Autor Wiadomość
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-09, 09:53   Nowotwory u myszy rasowych i d?ugo?? ?ycia

W zwi?zku z faktem, i? wielokrotnie na tym forum pojawia?y si? informacje o masowych zgonach myszy rasowych na nowotwory chcia?abym dokona? analizy skali problemu.

Prosz? wszystkie osoby, które prowadz? u siebie notatki w zakresie:
- imi? i przydomek (z rodowodu, tak, aby zidentyfikowa? lini? hodowlan?)
- data urodzenia
- data ?mierci
- przyczyna ?mierci, je?eli jest znana, np. guzy - je?eli jest nieznana przyczyna ?mierci, to piszemy "nieznana"

Wyniki analizy d?ugo?ci ?ycia w przypadku innych chorób ni? nowotwór mog? wprowadza? w b??d, bowiem data ?mierci zale?y od zbyt wielu czynników zewn?trznych typu: warunki w jakich ?y?a mysz (otoczenie, karma, ?ció?ka, opieka...), kompetencja weta w leczeniu ma?ych gryzoni, szybko?? reagowania przez w?a?ciciela na mysi? chorob?...

Jednak my?l?, ?e wynik ?mierci spowodowanej nowotworami b?dzie wiarygodny, bo w tym przypadku leczenie nie odgrywa ju? ?adnej roli :sad:

Moja analiza dotyczy wy??cznie myszy z PMC

Prosz? o przysy?anie mi info na maila ira2011@op.pl i z góry dzi?kuj? za pomoc :wink:
Ostatnio zmieniony przez Ira 2013-08-09, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-09, 10:42   

Z ch?ci? bym to na pisa?a, ale do ?adnej myszy nie mam rodo. No mo?e do jednej. Chyba, ?e mam poszpera? na forum i mog? wypisa? z miotów? Data urodzenia i miot wystarczy?
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-09, 11:02   

Hurricane napisał/a:
Z ch?ci? bym to na pisa?a, ale do ?adnej myszy nie mam rodo. No mo?e do jednej. Chyba, ?e mam poszpera? na forum i mog? wypisa? z miotów? Data urodzenia i miot wystarczy?

Chodzi o identyfikacj? linii hodowlanej. Je?eli jeste? pewna jaki to miot, to wystarczy literka z cyfr? miotu (zamiast imienia) oraz nazwa hodowla (tzw przydomek). Je?eli nada?a? sama imionko i ta myszka jest tu na forum, to imionko mo?esz dodatkowo poda?, wówczas b?dzie mo?na przeanalizowa? losy tej myszki na forum. Gdy napiszesz np. H3 i nazwa hodowli to b?dzie to OK, bo lini? da si? zidentyfikowa?. Do tego oczywi?cie daty urodzenia i ?mierci oraz przyczyna ?mierci

[ Dodano: 2013-08-09, 15:05 ]
Je?eli przyczyna ?mierci jest nieznana, to tak w?a?nie piszemy ("nieznana"), bo chodzi mi o wyliczenie % nowotworów do wszystkich mysich odej??. Tak?e wa?ne s? dla mnie daty czy sytuacja si? poprawia czy pogarsza. Oczywi?cie zdaj? sobie spraw?, ?e wynik nowotworów b?dzie zani?ony, bo nie zawsze s? to nowotwory widziane przez nas go?ym okiem. Mog? by? nowotwory wewn?trzne, których my nie widzimy, a jednak s? one powodem ?mierci - no có? tego nie wiemy, wi?c potraktujemy przyczyn? ?mierci jako "nieznan?"
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-08-09, 23:48   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


usuni?ta...
Ostatnio zmieniony przez Sasza286 2013-08-10, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-10, 08:32   

Iro, a czy myszy z ujawnionymi nowotworami, ale ?yj?ce, te? chcesz wlicza? do swoich statystyk? Czy tylko zgony z tej przyczyny Ci? interesuj??
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-10, 12:11   

wiesz, dla mnie daty s? wa?ne, bo co innego, jak mysz ma nowotwór i 1,5 roku, a co innego jak ma 0,5 roku

Oczywi?cie mo?esz j? te? uj??, ale wówczas powinna? równie? uj?? wszystkie pozosta?e ?yj?ce myszki, aby to by? % nowotworowych do ca?o?ci - to jednak przek?ama?oby wynik, co do d?ugo?ci mysiego ?ycia, wi?c mo?e lepiej takich myszek nie wykazuj

Mnie chodzi, aby wyliczy? jak d?ugo ?yje rasowa mysz i jaki % z nich umiera na nowotwory, czy sytuacja si? poprawia czy pogarsza, dlatego wa?ne s? daty i wszystkie rasowe myszy, które odesz?y z ró?nych powodów, z podaniem, które mia?y guzy
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-10, 13:25   

Ok, oczywi?cie, nie chc? miesza?. Ale wola?am uczciwie spyta?, bo mo?e wyj?? ?e zatajam (biernie) cenn? informacj?.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-10, 14:39   

Przykro mi, niestety mnie te? to przeros?o. Nie dosta?am rodowodów, a jest tyle podobnych miotów, ?e nie wiem. Prze?l? tylko te, których jestem pewna.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-08-10, 15:06   

Ja znam tylko okolice dat urodzenia, ?mierdzi. Rodowodów brak, tak?e nie pomog?..
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-08-10, 20:07   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Ira, czy przydadz? si? informacje wys?ane w taki sposób jak moje?
Mam te? 2 dziewczyny, które ju? pochowa?am, ale wiem tyle samo co w przypadku Chocolate :?
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-10, 20:54   

Sasza286 - Chocolate by?a chyba z NKV, a nie z PMC?

Nie wiem jakie mia?a? pozosta?e myszki, je?li z NKV i nie da rady ich zidentyfikowa?, to takie dane nie b?d? mi przydatne :sad:
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-08-10, 20:57   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ira, ale to mia?y by? tylko z PMC myszy? Bo ja nie uwzgl?dni?am NKV/SHMR
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-08-10, 20:59   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Chocolate, Splesh i Tequila by?y z hodowli Brack & White, wi?c PMC
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-08-10, 21:13   

Sasza286 napisał/a:
Chocolate, Splesh i Tequila by?y z hodowli Brack & White, wi?c PMC

Kiedy? Black And White mia?a hodowl? w PMC, ale pó?niej a? do teraz jest w NKV.
Aga jest cz?onkiem PMC, ale hodowl? ma w NKV

Chocolate urodzi?a si? 17.08.2011r wi?c ju? w NKV. Ja od Agi mia?am myszk? Latte Cafe urodzon? 07.08.2011, a wi?c nieco wcze?niej od Twojej, i mam rodowód NKV
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-08-10, 21:18   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


W takim razie usuwam Chocolate z w?tku i nie wpisujesz reszty. Moje aktualne dziewczyny z PMC ?yj? ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT