AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmna?anie bez zarejestrowanej hodowli
Autor Wiadomość
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-20, 17:34   
   Myszy: Buffalo [*]


Jak na mnie sterylizacja i kastracja powinna by? darmowa. Tym bardziej, ?e w taki sposób ?atwiej b?dzie unikn?? niechcianych miotów. U jednego weterynarza krzyczeli 500z?, a u innych 450z?.
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-20, 17:40   
   Myszy: coraz wi?cej...


To jakie? strasznie wygórowane ceny, u mnie kastracja to oko?o stówy, sterylizacja dwie. Sk?d jeste??
_________________
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-20, 17:49   

Tak, wszystko powinno by? darmowe, a weterynarze b?d? pracowa? jako wolontariusze :)

U mnie w Strzelinie ceny te? sa dosy? spore, w zale?no?ci od wagi suki. Ale 500z? to kosztuje sterylizacja wraz z cesarskim ci?ciem (to chyba sterylizacja zaraz po porodzie cesark?, tak? Nie znam si?, tylko z cennika na kartce pami?tam)
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-20, 17:50   

No ale to finansowana z Pa?stwa/gminy/wojewodtwa czy czegokolwiek chyba, bo weci z w?asnej kieszeni maj? za to p?aci?? :P

Na moje to zwierz?ta powinny by? bardzo drogie i ka?de powinno mie? chipa rejestrowaneego imiennie na w?a?ciciela. Gdyby ka?dy pies kosztowa? 6-7 tysi?cy, a nie 200 z? to ludzie bardziej by szanowali takie zwierz?ta, bo tak to kupi? sobie niby jamnika, z którego wyro?nie owczarek niemiecki i mog? go wyrzuci? i kupi? kolejnego ma?ego s?odkiego szczeniaczka za 200 z? bez ?adnych konsekwencji. Gdyby mia?y chocia? chip to mo?na by by?o znale?? w?a?ciciela i wyci?gn?? konsekwencje ;)

Je?li chcesz to mog? Ci poda? kontakt do faceta, który bardzo dobrze operuje, ale w Rogowie ;) I raczej ma ni?sze ceny.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-20, 17:53   
   Myszy: Buffalo [*]


Yun, nie chodzi?o mi, ze wszyscy, ale w schronisku nie powinni bra? za to op?at oboj?tnie kiedy ten pies by? stamt?d zabrany. Weterynarze prywatni niech pobieraj? sobie ile chc?, ale mi konkretnie chodzi o schronisko. Poza tym - nie sam? kastracj? i sterylizacj? weterynarze "?yj?", prawda?

Paulixia, napisa?am ju? wcze?niej... Z Bydgoszczy.
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-20, 17:57   

Ale do schroniska te? idzie weterynarz i trzeba mu za t? prac? zap?aci?. Schroniska maj? ju? i tak mas? wydatków, brakuje pieni?dzy na karm? i jeszcze maj? p?aci? weterynarzom za sterylizacj?, ?eby ludzie bior?cy mieli za darmo?

Ale fakt, 250z? na schronisko to strasznie du?o, nie wiem sk?d t? cen? wzi?li. Zazwyczaj w schronisku jest du?o, du?o taniej, ale bez przesady, ?eby za darmo.
 
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-20, 18:01   

Ale schronisko sk?d ma bra? na to pieni?dze jak nawet na karmy dla podopiecznych nie maj??

A weci nie ?pi? na pieni?dzach, gwarantuj? Ci ;) I nie b?d? operowa? par? godzin za darmo i jeszcze dok?ada? do tego na leki i sprz?t, których u?ywaj? podczas sterylizacji.
Moim zdaniem jak kto? bierze psa, to powinien ju? sam o to zadba?. U mnie tylko jedna suka nie by?a wysterylizowana ze wzgl?du na problemy z sercem, ale da si? o to zadba?, bo szczeni?ta mia?a tylko raz przez 16 lat i to planowane ;) Nieplanowany miot to tylko i wy??cznie wina w?a?ciciela.

edit. Yun, wyprzedzi?a? mnie :P


A co? mi si? kojarzy, ?e cena w schronisku w Bydgoszczy obejmuje leczenie i wizyty po operacji. Czyli 250 z? za ca?o?? zabieg + leczenie.
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-09-20, 18:39   

Yun, mo?e chodzi?o Ci o sterylizacj? aborcyjn?? Do którego? etapu ci??y, usuwa si? wraz z rozwijaj?cymi p?odami.

Ze schroniskiem to zale?y czy jest prywatne, czy podlega gminie (ka?da gmina musi mie? co najmniej jedno schronisko sobie podleg?e, wed?ug prawa). ?winoujskie np. dostaje od miasta dofinansowanie w kwocie powy?ej 300tysi?cy rocznie + ludzie przynosz? jedzenie/datki, dlatego ka?dy zwierzak wed?ug ich umowy z miastem, musi i?? do nowego domu po sterylizacji/kastracji. S? te? akcje sterylizacji dzikich kotów za darmo, maj? one ucinan? ko?cówk? ucha, aby mo?na by?o rozró?ni? te które s? po zabiegu.
Mo?na te? szuka? lecznic, które okresowo bior? udzia? w "Akcja sterylizacja" -> http://akcjasterylizacji.pl/

P.s. ja za kastracj? swoich szczurów p?aci?am zawsze od 80 do 100z?. Sterylizacja aborcyjna szczurzycy w Warszawie oscyluje w granicach 250z?, wi?c taka sama kwota za operacj? sporej suki to naprawd? nie jest du?o.
 
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-20, 18:48   
   Myszy: coraz wi?cej...


SanjaEvans, Sorry, nie zauwa?y?am. Skoro mieszkasz w Bydgoszczy to masz 4 kliniki uczestnicz?ce w akcji sterylizacji i tam cena wynosi 250 z?. To jest cena za ca?o?? operacji i leczenia i obowi?zuje w marcu. Zreszt? nie uwa?am, ?e 250 z? na sterylizacj?, to jaka? kosmiczna cena - to jest standardowa operacja, nikt jej za darmo nie przeprowadzi. Skoro psa dosta?a? za darmo, to chyba mo?esz troch? do niego do?o?y?? Cz?sto taka cena obowi?zuje za badania niektórych schorze?, a dopiero potem dochodz? inne koszta, wi?c jak pies zachoruje, to te? trzeba sk?d? wzi?? pieni?dze. Podzielam zdanie Hurricane, je?eli kto? si? decyduje na psa, to najpierw powinien przemy?le? koszta, a potem dopiero my?le? o zakupie albo przygarni?ciu, a nie wzi?? na hura, a potem robi? wielkie oczy na koszta zwi?zane z utrzymaniem :wink:
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-09-20, 19:15   

Paulixia, no to napisa?am ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-20, 20:45   
   Myszy: Buffalo [*]


Paulixia, i tu Ci? zaskocz?, bo wcale psa nie "dosta?am za darmo", bo musia?am za niego zap?aci?. A t? zap?at? uznali jako darowizn?. Jednak?e bez tego psa bym nie dosta?a.
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-20, 20:52   
   Myszy: coraz wi?cej...


SanjaEvans, ok, a ile wynosi?a ta darowizna? 50 z?? 100?
Schronisko to nie jest instytucja, której si? robi ?ask?... Oni musz? zdobywa? pieni?dze i to nie ma?e na leczenie, utrzymanie i miejsce dla zwierz?t. A darowizna to nie jest du?a suma w porównaniu do zakupu rasowego szczeni?cia.
_________________
 
 
Vaco 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Dominika
Hodowla: Aarnikotka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 396
Skąd: ?winouj?cie/Kraków
Wysłany: 2013-09-20, 21:19   

To zale?y od statutu schroniska. W niektórych pobieranie op?at za adopcj? zwierz?t jest nielegalne.
 
 
 
SanjaEvans 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 29
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-20, 21:53   
   Myszy: Buffalo [*]


Niech to robi? normalnie, mówi?c, ?e darowizna, a nie od razu, ?e nale?y si? np. 150z?.
_________________
"Have more than you show, speak less than you know"
 
 
moira 
Gadu?a Myszaty
Mouseville



Hodowla: Mouseville
Stowarzyszenie: PMC
Dołączyła: 25 Gru 2012
Posty: 313
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-09-20, 22:01   
   Myszy: ca?a zgraja


za kastracje psa doros?ego zap?aci?am 250 zeta bez ?adnych zni?ek. takie s? ceny.
i zgadzam si? bior?c psa musimy si? liczy? z wydatkami. mój Szarik ci??ko odreagowa? przeprowadzk? i prócz kilku wizyt u weta wszystkie p?atne mi?dzy 40 a 80 z?oty , musia? je?? kurczaka z ry?em i warzywami , co przy 30 kilowym psie wynosi?o mniej wi?cej tyle co posi?ek 2ch osób w McDonaldzie oczywi?cie mówie o stawce dziennej.i te? nie ma wyj?cia zaciskasz z?by i i dziesz kupi? kilo piersi dla psa i porcj? roso?ow? dla rodziny :m:P:
_________________
strona hodowli :
https://www.facebook.com/...476146202470247
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT