AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2014-12-27, 15:25
Samotna samica
Autor Wiadomość
rumcia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 238
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2013-10-04, 21:28   

Paulixia, Przystopuj troch? bo to si? ju? robi najazd ;) Tak robi?c troch? offtop, ja te? ostatnio posz?am kupi? aparat bo szuka?am takiego co "robi" ?adne zdj?cia,posz?am z zamierzeniem kupi? konkretny model bo tak poleci?a mi kole?anka,zrobi?a super reklam? i widzia?am,?e robi jej ?wietne zdj?cia. Ju? nawet wtedy cena mi by?a oboj?tna bo skoro jest taki super to widocznie musi tyle kosztowa?. Po czym posz?am do sklepu i tam si? dowiedzia?am,?e s? tego samego aparatu co ona poleca?a inne odpowiedniki i to znacznie ta?sze. Gdyby Pani ze sklepu mi nie powiedzia?a, a nie jestem znawczyni? w tej dziedzinie to bym pewnie nawet nie wiedzia?a.

Rozumiem,?e kwestia zwierz?t to powa?niejsza sprawa. Dziewczyna dosta?a rady,dosta?a wskazówki i to teraz tak naprawd? w jej interesie,?eby ju? wszystkiego dopilnowa?. My ufamy,?e tak zrobi bo ka?demu przecie? zale?y na dobru naszych zwierz?t.

Killa98, nawet jak dokupisz swojej myszce teraz starsz? czy m?odsz? towarzyszk? to mog? by? z pocz?tku zgrzyty. Ale wierz mi,?e po paru tygodniach stan? si? nieroz??czne :) a i dla Ciebie b?dzie to mi?y widok i ze spokojnym sumieniem b?dziesz wiedzia?a,?e zapewni?a? myszce jedn? z wa?niejszych dla niej rzeczy :)
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-04, 21:30   

nie rozumiem ogólnie niczego co jest w tym temacie. Wydaje Ci si? ?e wiesz wszystko o myszach a okazuje si? ?e poj?cia zielonego nie masz, ale b?dziesz si? wyk?óca? ?e to Ty masz racj?.
Ta klatka nie jest dobra. Mysz musi mie? powierzchni? do biegania wzd?u? i wszerz a nie do góry. Pi?terka mog? urozmaiceniem przy du?ej klatce. Przy ma?ej s? zb?dne a na pewno nie zapewniaj? odpowiedniej przestrzeni.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Killa98 
M?ody Myszaty


Imi?: Agata
Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-10-04, 21:31   
   Myszy: Tequila


Tak wiem jakim gatunkiem s? myszy. I dlatego do tej klatki mam wybieg na którym myszka ( po oswojeniu ) sp?dza du?o czasu. Zobacz? co da sie zrobi? w kierunku tej drugiej myszki i wi?kszej klatki ale có?, to ju? nie do ko?ca ode mnie zale?y. Gdybym nie by?a zale?na od rodziców to bym wzi??a drug? mysie, wielk? klatke itp. ale na wielk? klatk? mnie nie sta? w tej chwili, rodzice nie chc? ani jednego ani drugiego- "straczy to co masz". Ja próbuj? ich przekona?.
 
 
 
rumcia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 238
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2013-10-04, 21:34   

Ja w Twoim wieku u?ywa?am metody co? za co?,?eby rodzice si? zgodzili. Jak cos chcia?am to w zamian obiecywa?am,?e zrobi? dla nich co? co moich rodziców by na przyk?ad usatyfakcjonowa?o np. przynios? ?wiadectwo z paskiem,b?d? wynosi? ?mieci itp.
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-10-04, 21:37   

Killa98, no to ty chyba pojecha?a? :) zamknij si? na zawsze w pokoju 2x2 m2, b?dziesz zadowolona? Ta klatka jest zdecydowanie za ma?a dla jakiegokolwiek gryzonia. Amen.

A skoro wszystko (nadal) wiesz lepiej, skoro kompletnie masz gdzie? co piszemy i co radzimy, to pozwol? sobie zapyta? raz jeszcze - po co w ogóle ten temat, skoro i tak nie chcesz si? do rad stosowa?? :roll: skoro, za przeproszeniem, masz w czterech literach nasze porady, bo i tak wiesz lepiej, to mo?e zaoszcz?d?my sobie wszyscy czasu?

Biedna myszka, ?e musi ?y? w takich warunkach, bo kto? ma kaprys i zadziera nosek. Jakie to egoistyczne, ?e ludzie chcieliby mie? jak najwi?ksze domy, ba, nawet pokoje, ale zwierzaka bez problemu zamkn? praktycznie na ca?e jego ?ycie w czym?, co ma wymiary transporterka. Przykre, naprawd? przykre, bo cierpi na tym wy??cznie zwierz.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 21:38   

rumcia dobrze prawi. Trzeba wykaza? si? inicjatyw? aby co? osi?gn??. Od samego chcenia i proszenia nic jeszcze wielkiego si? na ?wiecie nie sta?o.

Wiesz jakie masz priorytety - wi?ksza klatka, nawet dla tej jednej myszy i kole?anka aby nie pad?a Ci z samotno?ci (bo mo?e i od tego). Walcz o to, na czym powinno Ci zale?e? - na dobru oraz zdrowiu zwierzaka, którego zdecydowa?a? si? wzi?? pod swoje skrzyd?a.
 
 
Killa98 
M?ody Myszaty


Imi?: Agata
Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-10-04, 21:39   
   Myszy: Tequila


?wiadectwo z paskiem i tak zawsze przynosz?. No i kiedy ja zaczynam rozmow? w tym stylu, to s? tylko dwie opcje: albo cos robie dla siebie, albo jest to moim obowi?zkiem i za nic z tego mi sie nie nale?? jakies szczególne zaszczyty. Nie wiem co bym musia?a zrobi? ( chyba uratowa? ?wiat przed kataklizmem, chocia? to by?by pewnie mój obowi?zek ) ?eby taki trik zadzia?a?.

[ Dodano: 2013-10-04, 21:42 ]
[quote="Laraine"]Killa98, A skoro wszystko (nadal) wiesz lepiej, skoro kompletnie masz gdzie? co piszemy i co radzimy, to pozwol? sobie zapyta? raz jeszcze - po co w ogóle ten temat, skoro i tak nie chcesz si? do rad stosowa?? :roll: skoro, za przeproszeniem, masz w czterech literach nasze porady, bo i tak wiesz lepiej, to mo?e zaoszcz?d?my sobie wszyscy czasu?

Chyba mówi?am, ja bym zrobi?a to i owo ale jestem ograniczona. Nie mog? kupi? klatki i drugiej myszy bez zgody rodziców, bo bym mia?a du?e problemy a o jakiejkolwiek myszy bym mog?a zapomnie? przez reszt? ?ycia w tym domu. Jedyne co mog? to namawia? ich ale to proste nie jest..
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-04, 21:43   

Prosz? bardzo - niedrogo a wymiary idealne
http://tablica.pl/oferta/...html#2073a215fc
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
rumcia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 238
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2013-10-04, 21:46   

Kurcz?,to chyba ju? nikt nie wie co Ci tu poradzi?. Wszystkie argumenty odpierasz i traktujesz jako atak. Chcie? to naprawd? móc. A je?li nie móc to poczeka? a? wtedy znajdzie si? jakie? rozwi?zanie ale warunki.

Nie wiem co Ci zaproponowa?? Mo?e samca bojownika(rybka) bo nie potrzebuje a? tyle nak?adu i mo?e ?y? sam np. :roll:
Ostatnio zmieniony przez rumcia 2013-10-04, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-10-04, 21:46   
   Myszy: coraz wi?cej...


Killa98, masz 15 lat, spokojnie uzbierasz nawet te 100 z? na klatk? i drug? mysz, mo?esz im powiedzie? wtedy, ?e dosta?a? mysz i klatk? od kole?anki, bo ona ma alergi? i jak znajdzie jej inny dom to we?mie etc. Pomy?l jaka opcja by przesz?a.

rumcia, sorry, ale moje podej?cie by?oby drastycznie inne gdyby druga strona wykaza?a cho? odrobin? dobrej woli, zamiast chamstwa :wink:
_________________
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-10-04, 21:47   

Du?a klatka wcale nie zawsze = du?a cena, wystarczy poszpera? w internecie, nieraz widzia?am aukcj?, gdzie kto? oddawa? mini dun? za czekolad? ;)

Przyk?ad - duna 70 cm za 30 z?, wystarczy kratk? przeple?? siatk?: http://tablica.pl/oferta/...html#99abfab2db

http://tablica.pl/oferta/...html#a0c2c0fe8a

Edit: Tak jak pisa?am, nie trafia do mnie t?umaczenie "bo rodzice...". Gdybym, mieszkaj?c z rodzicami, wiedzia?a, ?e nie daj? oni ani z?otówki na zwierzaka, a sama mia?abym ograniczone finanse, to bym zwierzaka nie bra?a. Gdybym wiedzia?a, ?e rodzice nie zgodz? si? na dwa zwierzaki, nie decydowa?abym si? na zakup zwierzaka stadnego. Wreszcie, gdybym wiedzia?a, ?e rodzice nie zgodz? si? na odpowiednich rozmiarów klatk? dla gryzonia, nie kupowa?abym tego gryzonia. Skoro nie mamy warunków na danego zwierzaka, to si? na niego nie decydujmy.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2013-10-04, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 21:49   

Killa98, najdojrzalsz? decyzj? jak? mog?aby? podj?? w tym momencie to odda? t? mysz komu?, kto da jej dobry dom, a samej poczeka? z posiadaniem zwierz?t, kiedy b?dziesz mniej zale?na od decyzji rodziców.

Oni nie maj? obowi?zku podziela? Twojej pasji dla myszy ani nawet si? na nich zna?. Dla nich jedno zwierz? to odpowiedzialno??, która i tak spadnie na nich. Bo i tak pewnie za wszystko b?d? p?aci? - jedzenie, ?ció?ka czy weterynarz (o ile s? w ogóle ?wiadomi ?e mysz si? leczy).
 
 
Killa98 
M?ody Myszaty


Imi?: Agata
Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-10-04, 21:57   
   Myszy: Tequila


Koszty utrzymania myszy pokrywam ja. Ca?y sprz?t te? kupi?am ja. I jak na razie to spokojnie mówi? jaka jest sytuacja a wy sie bulwersujecie, wi?c nie dziwne ?e mi te? nerwy w pewnym momencie puszczaj?. Mówi? chyba wyra?nie: zrobi? co mog?. Pr?dzej czy pó?niej klatk? pewnie kupi?, ju? trudno. A druga myszka.. albo uda mi sie przekona? rodziców, albo oddam komu? Tequile a wezm? samczyka. Bo na jedn? mysz sie godz?, matka nawet lubi. Ale ojciec uwa?a, ?e to szkodniki i nie do trzymania w domu. Wi?c jest zgoda na jedn?, ma?? myszk?. ( ma?? bo myszy s? ma?e a nie ma??=m?od?).
 
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-10-04, 21:57   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


Killa98, co do klatki to mój jeden samiec ma o wiele wi?ksz? xD
Powiem Ci , ?e na pocz?tku jak czyta?am te? wydawa?o mi si?, ?e jak b?d? moje myszy mieszka?y w mniejszej klatce ni? jest napisane to nic im si? nie stanie. B??d. Co do rodziców to Ci? rozumiem. Moi s? w kwestii zwierz?t nieub?agani, ale nie przesadzajmy argument, ?e zwierz? b?dzie si? lepiej czu?o w wi?kszej klatce powinien zadzia?a?. Tak samo z drug? samiczk?, poza tym je?eli twoi rodzice nie interesuj? si? zbytnio twoimi zwierz?tami to nie powinno im to zrobi? ró?nicy :wink:
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 21:59   

Killa98 napisał/a:
klatk? pewnie kupi?, ju? trudno..
Nie jest to najlepsza postawa, powinna? si? raczej cieszy? na my?l o tym, ?e zwierzakowi b?dzie lepiej. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT