AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2014-12-27, 15:25
Samotna samica
Autor Wiadomość
Killa98 
M?ody Myszaty


Imi?: Agata
Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-10-04, 22:02   
   Myszy: Tequila


Wiesz, nie u?miecha mi si? kolejny wydatek- wszystko. Ale kupi?. A ja na prawd? nie widzia?am ?adnego zapisu o tym, ?e samiczki powinny by? dwie a klatka tyle i tyle. Jedyne co, to wiedzia?am o odst?pach w klatce, ?e ma?e maj? by?. A tak? w?a?nie klatk? ma moja kole?anka. I trzyma?a w niej dwie myszki.
 
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2013-10-04, 22:06   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


Killa98, Na twoim miejscu u?wiadomi?abym kole?ance, ?e jej myszy mieszkaj? w z?ych warunkach i powinna to zmieni?, albo zapro? j? na forum ;)
http://myszy.net/index1.htm <<< Tu jest stronka na której masz sto procent prawdy :D
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 22:08   

Killa98, mo?na czego? nie wiedzie?, ale dzi?ki takim miejscom jak to, masz szans? pozna? prawd?. Bo tutaj serio nie piszemy bzdur tylko jakie? ogólnie przyj?te normy. Nam nikt nie p?aci za polecanie du?ych klatek czy myszy hodowlanych. To wynika wszystko tylko z naszej mi?o?ci do myszy i tego, ?e zawsze chcemy dla nich jak najlepiej. :)
 
 
Killa98 
M?ody Myszaty


Imi?: Agata
Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-10-04, 22:10   
   Myszy: Tequila


Wiem. Moja kole?anka teraz myszy nie ma ju?. A w?a?nie na myszy.net czyta?am i jako? sie nie doczyta?am..
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-04, 22:11   

weronikap napisał/a:
stronka na której masz sto procent prawdy

no powiedzmy 98% :P
wykazanych tam niektórych klatek obecnie si? nie poleca w?a?nie ze wzgl?du na wymiary ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 22:16   

Killa98, no to alleluja i do przodu. Trzymam kciuki aby uda?o Ci si? zapewni? myszy now? klatk?, bo to na start najwa?niejsze. A po drodze wynegocjowa? kole?ank?. Argumenty masz zawsze niepodwa?alne: myszy ?yj? w klatce, nie musisz ich wyprowadza? na spacer, nie zajmuj? ca?ego domu, nie szczekaj? w nocy.
 
 
Obi? 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-04, 22:19   

Killa98 Mo?esz przecie? kupi? u?ywan? klatk?, wyjdzie znacznie taniej, to naprawd? nie s? du?e kwoty, chocia?by w porównaniu z tym, co czasami trzeba zostawi? u weterynarza :smile: Klatka to wydatek jednorazowy i jak si? pomy?li, wcale nie a? taki du?y. No i zdecydowanie powinno Ci? cieszy?, ?e dzi?ki temu, ?e wydasz na ni? kas?, Twoje zwierz?tko b?dzie mia?o si? lepiej. Wi?kszo??, to kwestia Twoich ch?ci, bo przecie? chyba Ci rodzice nie zabroni? kupi? innej klatki xD.
_________________
Stajesz si? na zawsze odpowiedzialny za to co oswoi?e?.
 
 
Killa98 
M?ody Myszaty


Imi?: Agata
Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-10-04, 22:19   
   Myszy: Tequila


?atwo powiedzie?. Tak sie sk?ada, ?e ju? jedno nam szczeka, inne miauczy i zajmuje prawie ca?y dom ( pomijaj?c miejsce myszy wi?c spokojnie ) i jeszcze do tego "gryzo?-szkodnik" lata po klatce. Wi?c jest ci??ko..

[ Dodano: 2013-10-04, 22:20 ]
Obi?, No to Ci? zdziwi?, ?e tak. Jak kupuj? co? sama, bez ich zgody to jest wielka furia "po co Ci to ?" "masz ju? jedno, starczy" itp. Nic przyjemnego. Ale co? sko?uj?
 
 
 
Obi? 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-04, 22:34   

Nie chodzi?o mi o to, ?e nic nie powiedz?. Pogadaj? i w ko?cu sko?cz?, bo chyba Ci nie wyrzuc? nowej klatki? Mo?e spróbuj powiedzie?, ?e si? zamieni?a? z kim?? I ?e tej starej klatki ju? nie masz. Przecie? w ko?cu przestan? marudzi? ;) .
_________________
Stajesz si? na zawsze odpowiedzialny za to co oswoi?e?.
 
 
Paulixia 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Hodowla: Little Hearts
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 736
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-10-04, 22:39   
   Myszy: coraz wi?cej...


A czy twoi rodzice interesuj? si? myszami na tyle, ?eby zauwa?yli, ?e masz te? drug?? Bo je?eli nie przepadaj?, to mo?e wystarczy postawi? klatk? wy?ej i nie zwróc? uwagi, ?e liczba si? zwi?kszy?a? Szczególnie jak kupisz d?u?sz? i ni?sz?, w dodatku myszy prowadz? raczej nocny tryb ?ycia, wi?c wci?gu dnia nie powinny si? zbytnio przewija?.
_________________
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2013-10-04, 22:47   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Oj nieee... nie rób nic bez zgody rodziców, nie do??, ?e nadszarpiesz zaufanie, to jeszcze mo?esz straci? wszystkie myszy i mie? nie lada awantur?.
Albo, tak jak pisali wy?ej, oddaj ow? samiczk? i w przysz?o?ci zakup odpowiedni? klatk? i 2 samiczki, lub negocjuj, byle szybko, by samiczka nie musia?a sama siedzie?.
 
 
 
Killa98 
M?ody Myszaty


Imi?: Agata
Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-10-04, 22:54   
   Myszy: Tequila


Interesuj?, szczególnie mama. Spokojnie, klatk? zakupi? w niedalekiej przysz?o?ci a o drug? mych? b?d? "walczy?" hehe
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-10-05, 00:21   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Killa98 napisał/a:
Wiesz, nie u?miecha mi si? kolejny wydatek- wszystko.

Nie b?d? powiela?a postów innych, którzy maj? racje w 100%, ale na to musz? odpisa?.
Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem takiego podej?cia, ?e szkoda Ci kasy na zwierzaka. Ja na swoj? mysz wyda?am swego czasu grubo ponad 200z? za weterynarza (dolicz do tego dobr? ?ció?k?, ze wzgl?du na alergi?) i nie ?a?uj? ani z?otówki, nawet, ?e pomimo wszelkich prób mycha i tak odesz?a.
Ba, wydawanie kasy na myszki sprawia mi rado??. Zawsze, kiedy wejd? do zoologa musz? im co? kupi?.
Có?, mam nadziej?, ?e uda Ci si? przekona? rodziców do kupna/adopcji towarzyszki, ale przede wszystkim do wymiany klatki, sama kiedy? pope?ni?am taki b??d, ale mysz mia?am z przypadku, nie zamierza?am hodowa?, dlatego nie by?am odpowiednio przygotowana i "wyedukowana". Wysz?o jak wysz?o, ale podkre?lam, ?e niczego nie ?a?uj?. Cz?owiek uczy si? na b??dach w ko?cu ;)
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-10-05, 13:25   

A takie klatki jak masz obecnie, to wciskaj? za niebotyczne ceny w zoologach. Mnie te? wcisn?li tak? i te? powiedzieli, ?e na jedn? samiczk? mo?e by? :roll: Z tym, ?e jak ja si? dowiedzia?am, ?e za ma?a klatka i samiczki musz? by? razem, dokupi?am z hodowli bez ceregieli i ogarn??am wi?ksza klatk?. A uwierz mi, studenci maj? inne priorytety ni? osoby tak m?ode, mieszkaj?ce w domu z rodzicami ;)

Na allegro, gumtree, tutaj w dziale og?osze? drobnych masz nawet u?ywane klatki, niedrogo do sprzedania.
 
 
 
Obi? 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Wrz 2013
Posty: 83
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-10-05, 16:00   

trampka Bo tak w?a?nie by? powinno. Maj?c swoje zwierz?, powinno si? chcie? dla niego jak najlepiej i nie ?a?owa? ?adnej z?otówki, któr? si? wydaje na nie.
Bardzo wiele kwestii zale?y od ch?ci. Wi?ksza klatka, jak by?o ju? pisane, nie musi by? du?ym kosztem, tylko trzeba chcie? na ni? w ogóle cokolwiek wyda?. Niestety, posiadanie zwierz?t wi??e si? zazwyczaj z pewnymi wyrzeczeniami. Tyle tylko, ?e tego powinno si? by? ?wiadomym i liczy? si? z tym. Ja mam min konia i ile mnie jego posiadanie przez te lata,kiedy jeste?my razem kosztowa?o, wiem tylko ja sama. Ile si? nie raz narycza?am i nakombinowa?am, bo nie zawsze by?o tak,jak obecnie i zapewne nie zawsze b?dzie. Jednak zawsze robi?am wszystko,?eby zapewni? mu maksimum. Sama go kupi?am i poza tym, ?e to mój najwi?kszy przyjaciel, czuj? si? za niego odpowiedzialna, niewa?ne, jakim kosztem go posiadam i ilu rzeczy wielokrotnie sobie odmawiam, wa?ne, ?e on jest szcz??liwy. I tak samo z myszk? (tyle,?e tu finanse s? ?mieszne na szcz??cie w przyrównaniu do kosztów zwi?zanych z posiadaniem konia), trzeba chcie? i stara? si? zapewni? jej maksimum. Ja maj?c Spajkiego (mysz oczywi?cie :m:D: ) w podstawówce, gdy tylko zobaczyli?my, ?e nierównomiernie oddycha, wzi??am go bez chwili zastanowienia i posz?am do weterynarza...bez grosza. Tak, z tego wszystkiego nie wzi??am pieni?dzy. Na szcz??cie trafi?am na normalnego weta i przyj?? mnie pomimo to(chocia? pó?niej i tak mu przynios?am szalone 5z? za antybiotyk xD), wracaj?c z moim kochanym myszem ju? na zawsze ?pi?cym ca?? drog? rycza?am. Ale mia?am ?wiadomo??,?e to by?o najlepsze wyj?cie. Grunt to minimum odpowiedzialno?ci, za swoje zwierz?tko.
Ogólnie wydaje mi si?,?e nasz stosunek do zwierz?t to kwestia na pocz?tku wychowania przez rodziców, a pó?niej naszej wra?liwo?ci i umiej?tno?ci u?ywania mózgu. Bardzo wiele mo?na, cho? czasem w?asnym kosztem, jednak je?li kto? nie jest zdolny do takiego "po?wi?cenia", to po co decyduje si? na ?ywe zwierz?, które czuje... I co wi?cej, którego ?ycie jest w pe?ni zale?ne od nas, nie tylko trzy dni po zakupie-w chwili wielkiej fascynacji,ale zazwyczaj d?ugie miesi?ce czy lata...
_________________
Stajesz si? na zawsze odpowiedzialny za to co oswoi?e?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT