AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Laraine
2013-12-07, 14:47
Myszos?awa- nie uda?o si? :(
Autor Wiadomość
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 12:10   
   Myszy: Myszos?awa


w porównaniu z tym co by?o to dla mnie wygl?da super, bo widz? jak codziennie si? polepsza :)

o witaminkach wiem i stosuje :)
 
 
Siwy 
M?ody Myszaty


Imi?: Przemek
Hodowla: nie mam
Wiek: 26
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Zakrzewo/Zlotow
Wysłany: 2013-10-20, 12:12   
   Myszy: brak


Myszka wyglada o wiele lepiej niz na pierwszych zdjeciach. Dbaj o nia. Powodzenia :)
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-20, 12:14   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Du?a poprawa :) trzeba czasu, ?eby ?yse placki zaros?y sier?ci?, czasem nawet kilka tygodni. Te? polecam Vibovit Bobas do poid?a. No i ?ycz?, ?eby jak najszybciej sz?o wszystko ku lepszemu :)
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2013-10-20, 12:16   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


Brawo ! Jest ju? du?o lepiej :) zdrówka !
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 12:25   

malvaaa, mo?esz te? j? troszk? podtuczy? bardzo fajn? papk? dla bobasów, "Sinlac" (ostatnio maniakalnie to polecam :p). Kosztuje w Rossmannie ok. 20z?, ale przy myszach to jest super wielka paka i na d?uuuugo starczy. A to taki produkt, który mo?e kiedy? nawet ?ycie uratowa? choremu zwierzakowi. Nie nale?y tego dawa? zawsze, bo to jest mocno tucz?cy produkt, ale w okresie choroby jak najbardziej wskazany. Ma?a porcja raz dziennie albo co drugi dzie? (do wyleczenia lub maks 2 tyg.) i zwierzak b?dzie wniebowzi?ty. :D

Przy okazji ma mas? witamin i jest przepyszny (wiem, bo jadam razem z moimi myszami :p).
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 12:45   
   Myszy: Myszos?awa


wetka mówi?a, ?e to mo?e potrwa? zanim wszystko wróci do normy.

a gerberki takie papki dla niemowl?t mog? by?? stosowa?am je u szczurków ?eby je podkarmi? troch?.

a tak po zdj?ciach uwa?acie, ?e jest chuda?
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-10-20, 12:48   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Mi sie wydaje taka akurat ;)
Biedna ma?a... dobrze, ?e trafi?a do kogo? kto si? o ni? tak troszczy :)
_________________
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-20, 12:49   

no w porównaniu z pierwszymi fotkami, to jest lepiej :)
ja od siebie równie? polec? preparat APL hair&skin exotica (kiedy? healthy skin) na wygl?d futra, dzia?a cuda i starcza na baaardzo d?ugo. Takie jednorazowe wydatki (ok 30z?) które zaprocentuj? w przysz?o?ci.
Powodzenia w dalszym leczeniu :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 13:07   
   Myszy: Myszos?awa


próbuje j? podkarmia? jakimi? warzywami, owocami, które mo?na podawa? ale ona w ogóle tego nie chce je?? :( tylko suchym si? zapycha. ale mo?e to kwestia tego, ?e nie jad?a takich frykasów nigdy i nie jest przyzwyczajona.

kurcz?, musz? jej jako? klatk? urz?dzi? lepiej bo ma pustki, a klatka wysoka tak?e mam pole do popisu :) szkoda, ?e odda?am wszystkie akcesoria dla szczurów...
 
 
rokpepka 
Mysi Bywalec
Mysie Lejdis



Hodowla: Marzenie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 190
Skąd: S?ubice / Lubuskie
Wysłany: 2013-10-20, 13:25   
   Myszy: Ró?yczka, ?nie?ka, Ksi??na, Cleo, Furia


Masz wiadomo?? na pw :P daj zna? co ty na to :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 15:45   

malvaaa, lepiej jej nie dawaj warzyw i owoców teraz, bo nie masz poj?cia w jakim stanie ma uk?ad pokarmowy. A takowe mog? ?atwo doprowadzi? do wzd?cia, które w wi?kszo?ci przypadków ko?czy si? ?mierci?. Generalnie omijaj ?wie?e jedzenie.

Papki to najbezpieczniejsze rozwi?zanie na chwil? obecn?. S? po?ywne, ?atwe w spo?yciu i nie obci??aj? uk?adu trawiennego. Gerberki s? ok, ale kaszki dla niemowl?t maj? t? zalet?, ?e maj? nadprogramowe ilo?ci witamin, gerberki maj? ich mniej. Plus oczywi?ci pe?noporcjowa karma w dziennej dawce, raz dziennie. Niech ma pod nosem to sobie zje jak poczuje ch??.

Mysz powinna zjada? prawie wszystko co jej podasz (zak?adaj?c, ?e to normalna karma/pokarmy/produkty). Je?li tego nie je, to kwestia z?ego samopoczucia a nie braku przyzwyczajenia. Myszy si? szybko adaptuj? do warunków, wi?c podawanie jej dobrych rzeczy nie powinno si? spotka? z odmow?. W takiej sytuacji najpewniej nie ma apetytu bo jest w s?abej kondycji.

Myszy nie potrzebuj? wysokich klatek tylko szerokie/d?ugie. Maj? zupe?nie inne zapotrzebowanie przestrzenne ni? szczury chocia?by. Najlepiej zainwestowa? w klatk? typu "duna" czyli plastikow? - kuweta i pokrywa.
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 15:57   
   Myszy: Myszos?awa


ok, czyli rezygnuje z warzyw a kupi? kaszki,
troszk? podjada inne rzeczy ale nie zjada wszystkiego, podgryzie i idzie dalej wcina? such? karm?.

je?li chodzi o klatk? to si? pogubi?am, tak my?la?am, ?e nie potrzebuje wysokiej i ju? mia?am kupi? jak?? ale gdzie? przeczyta?am tutaj na forum, ?e myszki lubi? si? wspina? i uzna?am, ?e ta klatka b?dzie ?wietna i zrezygnowa?am z kupna :) na razie nie chcia?abym inwestowa? w now? klatk? wi?c postaram si? jej urz?dzi? najlepiej t? któr? mam.
A ona ma d? - 60cm, szer.- 37cm, wys.- 52 (to by?a przej?ciowa klatka dla szczurów)
wstawi? niebawem zdj?cia i powiecie, czy mo?e by?.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-10-20, 16:01   

niektóre myszy nie potrafi? je?? rzeczy mi?kkich, wzi??? ich do pyszczka, uwa?aj? za jadalne tylko to, co da si? pogry??, wi?c powinna si? za?apa? na jakie? witaminy w granulacie. ja na rekonwalescencj? dawa?am ciut gotowanej rybki i jajeczka, mo?e by? przepiórcze. a na futerko siemi? lniane.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 16:04   

AgAp, myszy potrafi? liza? i w ten sposób spo?ywaj? wilgotne pokarmy. Na tyle myszy ile mia?am, a to b?dzie ju? z par?na?cie w sumie (licz?c te? te, które odesz?y), nie zetkn??am si? jeszcze ze zjawiskiem myszy, która nie je mi?kkich rzeczy...

malvaaa, lubi? si? wspina?, ale to nie jest ich naturalna potrzeba tylko kwestia formy zabawy. ?yj? na ziemi i w ziemi kopi?. Hamaczki itp. pozwalaj? im si? po prostu wyszale? w czasie ?erowania. :)

Wymiarowo (licz?c podstaw?) klatka mo?e by? na 100% i na pewno te? jak ju? b?dzie mie? kole?ank?. Wi?c w tym wypadku nie masz co si? martwi?. Co innego gdyby w klatce ma?? podstaw? mia?a rekompensowa? wysoko??. Ale Twoja jest ok, w sam raz. :)
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 16:08   
   Myszy: Myszos?awa


czyli taka klatka, o takich wymiarach si? nie nadaje dla myszki?

vibovit ju? pije, czyli jutro dokupi? jej t? kaszk? i niech ro?nie :)


edit.

ok, czyli klatki nie musz? wymienia?, nie ukrywam,?e mnie pocieszy?a? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT