AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Laraine
2013-12-07, 14:47
Myszos?awa- nie uda?o si? :(
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-01, 10:26   

malvaaa, ciesz? si?, ?e jaki? trop sensowny macie. Oby w?a?ciwy i do celu. :)


Co do kropli, ja moim myszom staram si? podawa? tak, ?e najpierw kropelk? wyciskam na czubek buteleczki, a potem ?api? mysz pe?n? d?oni? (aby do ty?u nie zwia?a) a palcem wskazuj?cym i kciukiem zdecydowanie ale nie za mocno trzymam pyszczek po boczkach. Na te 3-4 sekundy powinno starczy? aby chlupn?? na oczko. Mo?esz ew j? trzyma? przez r?cznik, je?li lubi na o?lep z?bkami si? broni?. Ma to t? zalet? psychologiczn?, ?e przez r?cznik nie czuje Twojego zapachu.

Pami?taj ?eby si? nie ba? tego, ?e mysz si? wyrywa czy piszczy. Wiadomo, ?e jest zdenerwowana, ale im sprawniej i krócej to zrobisz, tym mniej stresu dla niej.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-11-01, 10:27   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Trzymaj j? mocno zamkni?t? w d?oni, kciukiem i palcem wskazuj?cym za uszy. I ja jak zakraplam oko to celuje minimalnie nad nie, ?eby sp?yn??o do oka, jak mysz drgnie ;)
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-01, 10:28   

Mo?e nie za uszy tylko za skór? lu?n? która jest mi?dzy karkiem a uszami. :p Zawsze do mnie dociera ?e o ile ja wiem, co mam na my?li to brzmi to koszmarnie (trzymanie faktycznie za uszy a nie skór? :p).
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-11-01, 10:30   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Moje si? nie wyrywaj? przy podawaniu leków :P Ale ta, ogólnie chodzi o to, ?eby g?ow? jej unieruchomi?, wi?c okolice karku trzeba z?apa?.
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-01, 10:39   

Ja te spokojniejsze trzymam za pysio, ?eby nie macha?y nim, a te bardziej niech?tne do kooperacji za fraki na karku w?a?nie. :) Maluchy Twoje (blacktanka) i od Zuzy (cpb) same zjadaj? leki, jak tylko poczuj? smak i nie trzeba ich trzyma? nawet. :p /off
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-01, 10:52   
   Myszy: Myszos?awa


za kark nie chce jej trzyma? bo ona od razu siusia ze strachu, chcia?am jak?? mniej drastyczn? metod? jej zakrapla? :) przytrzymam jej ?epek i zobaczymy czy to co? da.

oko si? nie pogorszy?o od wczoraj.
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 10:59   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Ja swoj? choco wsadzam do transportera i bombarduj? kropelkami w z góry. Zazwyczaj trafiam niemal?e od razu, wi?c celno?? podobna do tej z trzymaniem myszy - ale to te? zale?y od osoby, jeden potrafi wcelowa?, drugi nie. ;P
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-01, 11:03   

malvaaa, ale to nie jest drastyczna metoda tylko ca?kowicie naturalna. Matka m?ode te? tak ?apie. :) A to ?e siusia to jej prawo. K?adziesz j? na r?czniczek i tyle niech robi pod siebie. W tym rzecz - nie patrz na to jak na jaki? akt przemocy bo ona te? czuje, ?e jeste? nieporadna i si? bardziej stresuje. Wiary w siebie!
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-11-01, 11:12   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Dok?adnie, im zdecydowanie j? trzymasz, tym szybciej to si? uda. A mysz pierwszy, drugi raz si? pewnie wyrywa? b?dzie, po czym zobaczy, ?e to wcale nie ma sensu, nie jest takie straszne i trwa moment. Nauka w?a?ciwego ?apania zwierzaka przyniesie wi?cej zysku ni? strat ;) Bo na pewno przyda wam si? to jeszcze nie raz we wspólnym ?yciu.
_________________
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-01, 11:15   

..no i powraca te? kwestia pewnego oswojenia z Tob?. Mysz nauczy si?, ?e nawet takie akty "agresji" z Twojej strony nie s? atakiem drapie?nika i nie b?dzie si? po pewnym czasie ba?a Twoich r?k. A nawet b?dzie dawa?a si? wyjmowa? z klatki od góry (co jest dla nich zazwyczaj powodem do ucieczki bo wygl?da jak atak ptactwa drapie?nego).
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 12:18   

popieram ca?kowicie! przy chorobie mysz najlepiej si? oswaja - vide Atalanta. Normalnie taki dzikus jakich ma?o, nawet Somala by?a spokojniejsza. Od kiedy (od jakiego? 1,5 tyg) codziennie j? wyjmuj? na leki (2x dziennie) nie ma paniki, nie ma ucieczki i wszystko trwa coraz krócej :)
Powodzenia!
Co do kropel - ja trzymam jak dziewczyny w gar?ci, nie musz? ?epka przytrzymywa? bo akurat to jest wyj?tkowo spokojna mysz. Z bliskiej odleg?o?ci puszczam kropl?. Je?li trafi obok oka, to albo palcem zsuwam wprost na oko, albo po prostu zakraplam drugi raz :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-01, 18:40   
   Myszy: Myszos?awa


dzisiaj przechytrzy?am j? i jak jad?a gerberka z antybiotykiem (zjad?a momentalnie), nie ?wiadoma niczego to ja jej ciach z góry kropelk? :) ale kropelki wpuszczam 3razy dziennie a antybiotyk 1 dziennie wi?c musz? j? chwyta? za kart bo inaczej nie trafi? a kropel nie wystarczy :)

strasznie zwinna ta Myszos?awa, przegina si?, wygina si? i nie usiedzi w miejscu :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-01, 18:42   

Dacie rad?, za par? dni b?dzie sz?o jak poranne mycie z?bów, czy inna banalna czynno??. :D Je?li jest zainteresowana, to zawsze po podaniu leków mo?esz j? uraczy? smako?ykiem, na pocieszenie. Jak tak jedn? mysz rozregulowa?am. :p Aktualne za ka?dym razem jak j? odk?adam do klatki (cho?bym na sekund? j? wzi??a do r?ki) odwraca si? i czeka na smako?yka, niezale?nie od okoliczno?ci. :roll: :eek:
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 20:37   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Kasumi napisał/a:
przy chorobie mysz najlepiej si? oswaja


o tak, ja te? z moj? Rit? nawi?za?am wy?szy poziom porozumienia w czasie choroby :lol: I chyba lubi nawet mizianko- jak j? g?aszcz? po g?owie i karku :m:D:
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-03, 13:30   
   Myszy: Myszos?awa


Myszos?awa ju? chyba przywyk?a do ?apania za kark, wie, ?e nic z?ego si? nie dzieje, bo przesta?a mnie gry?? na prawo i lewo jak j? ?apie :)

dzisiaj 4dzie? leczenia, oko troch? lepiej ale reszta nadal fatalna ale wiem, ?e potrzeba cierpliwo?ci...

a to moje nieszcz??cie...






i jeszcze pytanko, drewniane rzeczy nie wchodz? w gr? przy ?wierzbie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT