AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Laraine
2013-12-07, 14:47
Myszos?awa- nie uda?o si? :(
Autor Wiadomość
rokpepka 
Mysi Bywalec
Mysie Lejdis



Hodowla: Marzenie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 190
Skąd: S?ubice / Lubuskie
Wysłany: 2013-11-03, 13:41   
   Myszy: Ró?yczka, ?nie?ka, Ksi??na, Cleo, Furia


Biedne male?stwo , ale wida? ?e twarda sztuka z niej :D
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 13:45   

malvaaa napisał/a:
i jeszcze pytanko, drewniane rzeczy nie wchodz? w gr? przy ?wierzbie?
Dopóki nie wyzdrowieje, to na pewno. A potem i tak powinna? je wygotowa? z ok. godzin?, potem wymrozi?.
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-03, 14:15   
   Myszy: Myszos?awa


rokpepka to na pewno, twardziel jakich ma?o :wink:

wygotowa?, wymrozi? nawet je?li nie by?y w klatce? kupi?am je i nie zd??y?am ich w?o?y?...
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 15:13   

malvaaa, przezorno?? nie zaszkodzi, a ró?ne paso?yty "z brudu" w magazynie mog? si? zal?gn??. Twoja babeczka jest mocno os?abiona i ja osobi?cie bym nie ryzykowa?a ani teraz, ani bezpo?rednio po wyleczeniu.

S? u nas osoby, które ka?d? now? zabawk? najpierw myj? (gotuj? je?li drewniana) z czysto higienicznych powodów. Wi?c na pewno nic na tym nie stracisz, a b?dziesz mie? czyste sumienie. :)
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-11-03, 22:32   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja myj? :) Bo nie wiadomo gdzie si? poniewiera?o, ale ja mam w ogóle pewne zboczenie je?li chodzi o czyszczenie mysich klatek... wi?c nie koniecznie trzeba si? mn? sugerowa?.
_________________
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-07, 21:48   
   Myszy: Myszos?awa


ok zastosuje si? do wskazówek :) my?la?am, ?e mycie jest konieczne je?li rzeczy by? w klatce i mia?y styczno?? z chor? myszk?.

zapisa?am Myszos?aw? na kontroln? wizyt? w czwartek, i powiem szczerze, ?e jako? nie widz? poprawy :( wydaje mi si?, ?e jest mniej sier?ci na tych zaro?ni?tych fragmentach i pojawi? si? jeden strupek na grzbiecie a nie by?o go... ale powtarzam sobie, ?e trzeba czasu czasu i cierpliwo?ci...


edit.

wróci?y?my od weterynarza, pani dr mówi, ?e nie ma jakiej? spektakularnej zmiany i poprawy ale jednak co? si? zaczyna dzia? dobrego, mam si? teraz pojawi? za 10dni i powinno by? wida? wi?ksz? popraw?, dosta?a jeden dodatkowy lek i stopniowo b?dziemy schodzi? z tych leków bo jest ich sporo na razie.

i zadzia?o si? co? dziwnego, przynajmniej dla mnie, jak dziewczyna (chyba pomoc w gabinecie) trzyma?a Myszos?aw? za kark, to polecia?a jej krew z pyszczka/ nosa? nie wiem dok?adnie sk?d bo jak tylko j? pu?ci?a to przesta?o jej lecie?, pani dr mówi, ?e to ze stresu, chocia? by?o jej sporo (krwi). spotka?y?cie si? z czym? takim? obejrza?a jej ?apki, pazurki i wszystko ok. Dooko?a noska mia?a zaczerwienione.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-11-07, 21:52   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


porfiryna prawdopodobnie, ale... osobi?cie nie spotka?am si? z tak? jej ilo?ci?, ?eby a? lecia?a, co nie oznacza, ze jest to niemo?liwe. Mówi? o swoim indywidualnym przypadku, ?e nie widzia?am.

Chyba, ze to nie jest porfiryna...
_________________
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-07, 21:55   
   Myszy: Myszos?awa


pani dr powiedzia?a, ?e to raczej nie porfiryna bo by?o tego zbyt du?o ale nie wyklucza tego, to nie by? jaki? strumie? ale z 6 takich du?ych kropel. Momentalnie usta?o jak ta dziewczyna j? pu?ci?a. Pani dr si? dziwi?a i nie wiedzia?a co mo?e by? przyczyn? tego oprócz stresu....
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-11-07, 22:05   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Bez obserwacji myszki si? nie obejdzie. Osobi?cie, niestety, nie pomog?, nie mam poj?cia. Mo?e kto? inny mia? z czym? takim styczno??
_________________
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-09, 11:14   
   Myszy: Myszos?awa


obserwuje j? ca?y czas i zachowuje si? normalnie...

pani dr wspomnia?a co? o nowotworze skóry, spotkali?cie si? z czym? takim u myszki?
zaproponowa?a, ?e je?li dotychczasowe leki nie przynios? rezultatu to ?eby pod narkoz? wziewn? pobra? kawa?ek skóry do badania histopatologicznego. co o tym my?licie? kroi? takie ma?e stworzenie? dla mnie to brzmi przera?aj?co.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-09, 11:28   

malvaaa napisał/a:
co o tym my?licie? kroi? takie ma?e stworzenie? dla mnie to brzmi przera?aj?co.
To zupe?nie normalne badanie ko?cz?ce si? jednym ma?ym szwem. A mo?e znaczy? nowe ?ycie dla myszy, bo histopatologia to bardzo dok?adne badanie zdradzaj?ce mas? informacji o kondycji zwierzaka.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-11-09, 11:40   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Dajcie sobie jeszcze troch? czasu, bo mo?e leki nie dzia?aj? bo potrzeba d?u?szego czasu ich stosowania?
_________________
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-09, 12:38   
   Myszy: Myszos?awa


ashadow wiem wiem, tylko dr po prostu g?o?no my?li przy mnie i mówi mi o ró?nych ewentualno?ciach :)

na razie skupiamy si? na dotychczasowym leczeniu...

Frufru dzi?ki za zobrazowanie bo ja jako? jestem daleka od ci??, krojenia itd. to ju? jest ostateczno?? dla mnie, co nie znaczy, ?e jestem jaka? zacofana i je?li to konieczne to oczywi?cie zastosuje si? do tego....
 
 
rokpepka 
Mysi Bywalec
Mysie Lejdis



Hodowla: Marzenie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Wrz 2013
Posty: 190
Skąd: S?ubice / Lubuskie
Wysłany: 2013-11-13, 16:34   
   Myszy: Ró?yczka, ?nie?ka, Ksi??na, Cleo, Furia


Hej i jak myszka?? wida? jak?? popraw? ??
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-11-14, 11:32   
   Myszy: Myszos?awa


Hej,
nie ma ?adnej poprawy, a do tego wszystkiego dosz?o ?ysienie dooko?a takich zaognionych ranek (Myszos?awa ich nie drapie) po prostu jej takie co? wyskoczy?o. Dosta?a kolejny antybiotyk i we wtorek wizyta ale jestem za?amana :( cho? nie trac? nadziei... pocieszaj?ce jest tylko to, ?e nie drapie si? co sekund?...

mi?o, ?e pytasz :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT