AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Laraine
2013-12-07, 14:47
Myszos?awa- nie uda?o si? :(
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 16:11   

malvaaa, spokojnie. Czasem bywa tak, ?e kto? ma malutk? klatk? (o ma?ej podstawie) i broni jej zastrzegaj?c sobie, ?e przecie? jest wysoka. Ale w Twoim przypadku wysoko?? to tylko dodatek, bo podstawa jest zupe?nie ok. My?l?, ?e du?o hamaczków mysz? tylko uszcz??liwi. I mo?e zmotywuje do aktywno?ci wi?kszej. :) Byle skarpeta czy ?ciereczka podwieszona to ju? masa rado?ci. :D

No i na zdrowie dla mysi. A tak poza tym, to co jej podajesz jako karm?? Nie pytam, ?eby si? czepia?. Ew. doradzi? co? lepszego. :)
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-20, 17:29   

Mo?e nie zjada karmy do ko?ca bo jej nie le?y ... ja tak mia?am z vitapolem moje myszy nie tylka?y nic tej firmy. Lepiej zainwestowa? w dro?sz? karme która b?dzie zjadana cho?by w 90 % ni? wyrzuca? prawie ca?? dan? porcj? do ?mieci . Nie zapominajmy ?e maj? du?o lepszy sk??d :)
Np. Versele laga , Jr farm , vitakraft itp.
A wysoka klatka z odpowiedni? kuwet? jak najbardziej si? nadaje i ja na bank bym zakupi?a ró?ne hamaczki ,korzenie , schodki , pó?eczki przykr?canie bo np. moje myszy akurat zaliczane by?y do tych wspinaj?cych w?asnie.
_________________
InfinitY ..
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 17:43   
   Myszy: Myszos?awa


ale karm? wcina, tylko dodatków nie jada.

je karm? Versale Laga, przetestowa?am na szczurkach i jestem z niej zadowolona, tak w ogóle to przepraszam, ?e ja tak ci?gle porównuje wszystko do szczurów ale mam wi?ksze do?wiadczenie z nimi ni? z myszkami :)

je?li chodzi o vitapol to jest dla mnie pora?k? a nie karm?, mia?am dwa przypadki, ?e znalaz?am robaki w niej i zrezygnowa?am...

hamaczki musz? sama stworzy? ale u kogo? zamówi? :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 17:47   

malvaaa, VL to akurat bardzo dobra marka, wi?c fajnie ?e inwestujesz w dobre ?ywienie tak?e myszki. :) Mo?esz do niej dokupi? np. zio?a Herbal Pets "Myszka" i tak na prawd? nic wi?cej nie jest potrzebne. Jako smako?yk czarne proso, banan suszony (te? od Herbal pets jedno i drugie). A w czasie kuracji teraz ta kaszka/papka dla niemowl?t. Wg mnie powinno starczy?, ja bym tak post?pi?a w ka?dym razie. :)

Z tym porównywaniem to zrozumia?e, ale nie daj si? zwie??, bo jednak szczury maj? bogatsz? w bia?ko diet? ni? myszy.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-20, 17:50   

szczerze mówi?c vitapol premium dla myszy, jak dla mnie z?? karm? nie jest. Mieszam j? z VL bo ma wi?cej ziaren. a robaki mo?na znale?? wsz?dzie, bo i w karmie VL znalaz?am fruwajki i w kolbie VL te? pe?zaj?ce glizdy (nawet gdzie? na forum s? fotki), i w vitakrafcie równie?. Wi?c nie generalizujmy, zw?aszcza ?e ostatnio nawet by?a dyskusja jak Vitapol poprawi? jako??.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 17:57   

Kasumi, tak po prawdzie tylko w granulacie nie znajdziesz robali bo jest zbyt wysoko przetworzony. Kolejny punkt dla granulatów. ;P /s?owem offtopa
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 18:20   
   Myszy: Myszos?awa


ja akurat mia?am jaki? czas temu niemi?e do?wiadczenie z vitapolem ale rozumiem, ?e ile myszek tyle ró?nych opinii :) ka?dy ma swoje przyzwyczajenia je?li chodzi o ?ywienie.

jutro kupi? t? kaszk? i jakie? suszone rzeczy...

dzi?ki za pomoc :)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 18:22   

malvaaa, z mojej strony nie ma problemu. Polecam si? z pomoc?, cho? wiadomo ?e sporo z tego to moje osobiste pogl?dy na opiek? nad myszami. Mam nadziej?, ?e bidula si? szybko wykaraska z tego okropnego do?wiadczenia i da si? pozna? jako kochana mycha. :)
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 18:27   
   Myszy: Myszos?awa


w takim razie jak b?d? mia?a jakie? pytania to na pewno napisz? :)

dzi?ki rokpepka Myszos?awa b?dzie mia?a dodatkowe rzeczy w klatce- dzi?kuje za pomoc :) - to nied?ugo wstawi? zdj?cia klatki. Jeszcze musz? poszuka? jaki? pó?ek albo czego? co mog?oby je zast?pi?...

dla mnie ju? jest kochana, mimo tego, ?e za mn? za bardzo nie przepada :)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-20, 18:34   

malvaaa, na pewno jak wydobrzeje to i Ty przypadniesz jej do gustu ;) jak na razie po stanie w jakim j? przygarn??a? nie dziwne ?e nie przepada za kontaktem z cz?owiekiem, ale im d?u?ej b?dziecie razem tym wi?ksza ni? sympatii mi?dzy Wami zaistnieje ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 18:41   

Ja od siebie dodam, ?e moje nie lubi?ce mnie myszy po wspólnym przechodzeniu chorób zmienia?y swój stosunek do mnie. Jaka? taka wi?? si? wytwarza?a. :)
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-20, 18:48   
   Myszy: Myszos?awa


na pocz?tku mia?a jednodniowy kryzys, trzyma?am j? ca?y wieczór na r?ku, usypia?a, mia?am wra?enie, ?e si? przytula?a, nawet i ja przysn??am z ni? i my?la?am, ?e mnie polubi ale niestety jak tylko lepiej si? poczu?a to ju? nie by?am taka fajna :) ale macie racj?, ?e na pewno nie by?a jako? super traktowana wi?c si? nie dziwi?.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 19:09   

W przypadku ci??ko chorych myszy, fakt ?e maj? si?? na "nie lubienie" (samoobron?, wyrywanie si? itp) to akurat dobry znak. Bo mysz umieraj?ca bardzo cz?sto si? ju? poddaje i nie reaguje na potencjalnie niepokoj?ce bod?ce.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-10-20, 20:31   

Nie martw si? to akurat dobry znak bo faktycznie jest jak pisze fru
_________________
InfinitY ..
 
 
malvaaa 
Szara myszka


Imi?: Malwina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Paź 2013
Posty: 13
Skąd: Wo?omin
Wysłany: 2013-10-21, 19:22   
   Myszy: Myszos?awa


Myszos?awie kiepsko goi si? oko, zasz?o jej tak jakby mg??,
jutro mamy wizyt? w Vetce,
prosz? o trzymanie kciuków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT