AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Laraine
2013-11-02, 23:05
Oty?a mysz
Autor Wiadomość
Sanza
Starszy Myszaty


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 57
Wysłany: 2013-10-28, 00:45   Oty?a mysz

Jedna z moich 7 myszy jest baaaardzo gruba.
Troch? mnie to dziwi bo wszystkie maj? przecie? takie same warunki i tak? sam? diet?, ale tak jak pozosta?e s? w dobrej formie (moja labka nawet troch? schud?a w ostatnich miesi?cach) to ta jedna ruda jest coraz grubsza.

Wiem, ?e mia?a te? takich t?ustych rodziców, ale czy powinienem co? zrobi? z t? jej oty?o?ci?? Czy jest to raczej dla niej niegro?ne?

Ostatnio zmieniony przez Laraine 2013-11-02, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
domi1906 
Mysi Rozmówca



Imi?: Dominika
Hodowla: Viridis
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 22 Paź 2012
Posty: 207
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2013-10-28, 05:38   

Redy maja genetyczna sk?onno?? do oty?o?ci.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-10-28, 06:21   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Oty?o?? zdrowa nie jest, zarówno dla ludzi, jak i dla myszy.
_________________
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-10-28, 06:26   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


redy dominujace maja sklonoosc do otylosci , redy recesywne tego nie maja , nic na to nie poradzisz , musialbys wprowadzic ostra diete co w stadzie nie jest raczej mozliwe a samice same zyc nie moga
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-28, 08:39   

Sanza, jak laski pisz? - ta konkretna mysz ma to genetycznie i nic na to nie poradzisz. Natomiast tak? mysz trzeba kontrolowa? u weterynarza poniewa? z powodu oty?o?ci ró?ne organy s? uciskane i mog? przesta? dzia?a? poprawnie. Najbardziej obci??one jest serce - Twoja mysz mog?aby profilaktycznie przyjmowa? Prilium. Ponadto ucisk pada te? na tchawic? i p?uca co mo?e dawa? wra?enie ?e mysz jest np. przezi?biona, a to nie prawda. Mój grubasek kicha notorycznie, a wielokrotnie by?a badana, prze?wietlana i leczona testowo. ;)

Warto j? zbada?, zrobi? RTG i USG aby si? upewni?, ?e t?uszczyk niczemu nie przeszkadza.

Mówi? to jako w?a?cicielka ponad 100g-mowej myszy oraz rozrastaj?cej si? redki, która na razie ma si? w formie ale wida?, ?e ma tendencje.
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-10-28, 14:15   

Jezu, jaki Amerykaniec z tej myszy :D Id? do weta, mo?e od??cz j? i jak?? inn? grubsz? pann? od stada i wprowad? diet?. Lub... dokup drug? redk? ze sk?onno?ciami do tycia :D
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-28, 14:46   

Ell, genetycznych sk?onno?ci nie da si? regulowa? diet?. Próbowa?am. ;) Tutaj jedynie hormony mog? pomóc, je?li w ogóle jest sens z tym walczy?. Póki mysz dzia?a prawid?owo i nie odbija si? to na jej zdrowiu, mo?na tylko j? wspomaga?. Ale leczenie w tym wypadku nie ma realnie sensu.
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-28, 20:19   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Moja redzia to te? jest bary?eczka (70g). I w sumie ma to dobr? stron?. Teraz by?a chora- zapalenie p?uc. Schud?a troch?, ale -dzi?ki tym swoim fa?dkom- nie "z ko?ci na o?ci".. i poradzi?a ju? sobie (prawie) z infekcj?.. A inna- szczup?a mysz, w czasie choroby, prawie mi znikn??a fizycznie.. no i organizm by ju? tak s?aby, ?e za 2 dni ca?kiem znikn??a za TM.. Takie moje wra?enia- nie wiem,czy to faktycznie pomog?o mojej red- ten t?uszczyk w boczkach, ale nie zaszkodzi?... fakt, ?e jest b. okr?g?a, ale te? nie jako? tragicznie spasiona :razz: ...póki co.. :roll:
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-28, 20:21   

Dari, 70g to jeszcze nie jest taka z?a waga. To taka dobrze od?ywiona, radosna mysza. Dopóki nie zwisa jej t?uszczyk spod ogonka jak moszna u samca, to nie ma strachu.

Moja beka niestety trzyma si? na poziomie 107g i mam j? wiecznie na oku. Ostatni rentgen to by?o niezwyk?e doznanie estetyczne bo ten t?uszczyk jej po?ow? organów przemodelowa?...
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-28, 20:41   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


Frufru, a na zdj?ciu wygl?da ca?kiem zgrabnie :smile: chocia? faktycznie XXL. I to nie red :lol:
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-10-29, 06:45   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Dari, nie tylko redy dom maja skonnosci do otlylosci , blue , sable dom roznych odmian zwlaszcza te po red dom , czasem bewy i bone
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-29, 07:53   

Mog? te? od tak, jak bywa u ludzi, mie? zaburzenia hormonalne po prostu. Niezale?nie od odmiany. :)
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-10-30, 15:08   

lilith napisał/a:
Dari, nie tylko redy dom maja skonnosci do otlylosci , blue , sable dom roznych odmian zwlaszcza te po red dom , czasem bewy i bone

U mnie teraz blue sable ma 94g, kochana myszka :grin:
W mojej karierze myszkowej mia?am kilka grubasków, by?y to redy i sable. Nigdy nie zapomn? siostrzyczek: black by?a drobnic?, a choco sable olbrzymem (ró?nica mi?dzy nimi by?a jeszcze wi?ksza ni? na zdj?ciu powy?ej). Ja my?l?, ?e taki jest urok niektórych odmian i dlatego tak kocham te odmiany. Nigdy nie od??cza?am ich od stada i nigdy "za kar?" ich nie odchudza?am - ja jestem temu przeciwna, myszki za krótko ?yj? i za bardzo s? stadne :wink: Teraz mam m?odziutk? sable i jestem ciekawa czy te? wyro?nie na du?? myszk? :wink:

Ja bym z tym nic nie robi?a. Jak mysia jest ?wawa i ?wietnie sobie daje rad?, to niech ?yje z mysi? gromadk? - taki jest mój punkt widzenia
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-30, 15:11   

Od nadwagi mog? ?y? krócej, Iro.
To nie jest "karanie" tylko odci??anie organizmu, który i tak szybko si? niszczy.

Ka?dy ma swoje podej?cie, ale dla mnie prywatnie pozwalanie na nadwag? to jest zam?czanie zwierzaka, takie samo jak nie leczenie przezi?bienia. Przepraszam, ?e tak ostro, ale ja po prostu nie uznaj? "s?odkich, t?ustych, kochanych myszek" a jedynie "Zdrowe myszki", cho?by chude.

Co innego, kiedy nadwaga jest ci??ka do zwalczenia i skala zniszcze? powodowana ew. lekami czy zabiegami wi?ksza ni? gdyby zwierz? zostawi? takim jakie jest. Ja tak mam z moj? ponad 100-gramow? bone. Bada?am j?, kontrolowa?am, wiem, ?e jej nie wylecz? z tego, ale staram si? nadzorowa? jej diet? i minimalizowa? spo?ycie produktów tucz?cych, aby nie wyko?czy? jej serca, które i tak ledwo zipie przy takiej tuszy.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-10-30, 16:08   

FruFru - u mnie miska jest jedna i je?eli tylko 1 myszka jest du?a, w dodatku jest to sable, to nie wini? za to diety, bo wszystkie pozosta?e myszki s? OK, chocia? wa?? od drobnicy (30-40g), poprzez ?redniaki (50-60g), do du?ych 70-80g (Orzeszek i Juma), no i jest wreszcie sable 94g (Enigma). Np. ka?da myszka od Tomka by?a u mnie du?a, ale my?l?, ?e to zas?uga selekcji, a nie defekt hormonalny czy inny. Juma ma 72 g i jest masywn? i kszta?tn? myszk?, zdoby?a championat :grin:

Zreszt? ka?dy ma swój punkt widzenia i ja ka?dego rozumiem. U mnie mysie grubaski ?y?y dosy? d?ugo, za to odchodzi?y np. maluszki - wiec ja nie zauwa?y?am u siebie jakiej? regu?y typu: grube ?yj? krócej. Jedyn? regu?? widz? w odmianach, bo ja np. nigdy nie mia?am grubej silver - tu trafiaj? mi si? zawsze drobnice :wink:

Oczywi?cie rozumiem Ciebie, bo przecie? ka?dy chce jak najlepiej dla naszych kochanych pupili :grin:

[ Dodano: 2013-10-30, 16:14 ]
Poza tym, tak sobie my?l?, ?e s? rasy i odmiany psów du?ych, ?rednich i ma?ych, podobnie jest z kotami, wi?c dlaczego wszystkie odmiany myszek maj? by? malutkie? Wydaje mi si?, ?e u myszek jest podobnie jak u psów i kotów, s? mysie odmiany malutkie i s? du?e - oczywi?cie jest to wy??cznie mój punkt widzenia :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT