AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwagi do zmian na forum
Autor Wiadomość
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 26
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2013-11-14, 18:30   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


MadziaLena napisał/a:
Tu si? nie zgadzam :> bo jak komu? dobrze idzie i sam nie chce rezygnowa? to po co zmienia? co? co dobrze dzia?a ;)


Wydaje mi si?, ?e wtedy zawsze mo?na wybra? go na kolejna kadencje ;)
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2013-11-14, 18:37   

No chyba, ?e z tak? opcj? ;)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-11-14, 18:41   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mnie sie podoba to co przedstawil ajafo , kadencyjnosc wydaje mi sie ze rok ( to i tak duzo ) a jak mod dziala dobrze to w czym probem podtrzymac kadencje przez ponowne wybranie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-11-14, 20:11   

ajafo napisał/a:
...
Zmiany w zasadach funkcjonowania forum:
- kadencyjno?? moderatorów (1-2 lata?)
- zwi?kszenie ilo?ci moderatorów (5?)
- zasada 1 mod = 1 ost
- sposób wybierania moderatorów (3 osoby typowane przez adminów, 2 wybierane przez wszystkich?)
- zapisanie jasnej ?cie?ki odwo?a? w przypadku widocznego konfliktu na linii mod-user...

Propozycje s? ?wietne :grin:

1) Ja jestem za kadencj? 1 rok, oczywi?cie bez limitu ilo?ci kadencji tzn. moderator móg?by by? wybierany wielokrotnie

2) Zasada 1 mod = 1 ost jest ?wietna, unikniemy w ten sposób sytuacji usuwania z forum osób nielubianych przez jednego moderatora. Zawsze moderator b?dzie móg? poprosi? innego moderatora o weryfikacj? zachowania forumowicza i ewentualnie o na?o?enie mu osta, bo sam wyczerpa? ju? limit

3) Ilo?? moderatorów 5 u?atwi im prac? i jest wskazana ze wzgl?du na zasad? 1 mod = 1 ost, bo przecie? wiemy, ?e nie zawsze s? wszyscy moderatorzy na forum

4) Zasada wybierania moderatorów - ca?kowicie si? zgadzam, admini s? najbardziej fachowymi i odpowiedzialnymi osobami na forum, wi?c niech wybior? 3 modów, a pozosta?ych 2 wybior? forumowicze

5) ?cie?ka odwo?a? - koniecznie trzeba to usprawni?, bo nawet nie wiadomo do kogo pisa? np. o zdj?cie osta albo skarg? na jak?? czynno??.

W ten sposób jestem za wszystkimi propozycjami ajafo i uwa?am je za ?wietne :grin:
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-14, 20:24   

a mo?e dajmy moderatorom mo?liwo?? usuwania nadanego przez siebie ostrze?enia. Czasem si? zdarza ?e kto? w nerwach co? napisze, moderator wystawi ost. a potem dana osoba zrozumie, przeprosi, zedytuje posta. Mo?e w tym wypadku nie trzeba by zawraca? g?owy adminowi?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-11-14, 20:32   

Zgadzam si? z Kasumi - dobry pomys? :grin:
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-11-14, 21:20   

No ka?dy powinien mie? prawo do odwo?ania :) tylko czy dany mod b?dzie chcia? je usun?c nawet jak b?dzie nie s?uszne oto jest pytanie :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-14, 21:54   

ale niech ma tak? mo?liwo?? (bo w tej chwili mo?e da? ost. i koniec). A jak? decyzj? podejmie to ju? zale?y od niego samego ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-11-15, 06:47   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


ze zdjeciem osta tez sie zgadzam . mod tez czlowiek , moze sie zenerwowac a potem przemyslec sprawe :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-11-15, 14:28   

Cytat:
Zmiany w zasadach funkcjonowania forum:
- kadencyjno?? moderatorów (1-2 lata?)
- zwi?kszenie ilo?ci moderatorów (5?)
- zasada 1 mod = 1 ost
- sposób wybierania moderatorów (3 osoby typowane przez adminów, 2 wybierane przez wszystkich?)
- zapisanie jasnej ?cie?ki odwo?a? w przypadku widocznego konfliktu na linii mod-user

Popieram, ale (zawsze musi jakie? by?):
- modzi powinni si? sami zg?asza? i to admini wybieraj? trzy osoby a na pozosta?e dwie powinno by? g?osowanie.
- zasada 1 mod= 1 ost jest bez sensu. Jakby kto? siedzia? o 2 w nocy i przyszed?by jaki? dzieciak co by syf na forum robi?, potem powtórzy? to po raz drugi i trzeci to mod musi reagowa? na ka?d? tak? sytuacj?, a nie ogranicza? si? do jednego ostrze?enia. Wprowadzi?abym za to (je?eli nie ma) ukryte jakie? forum dla modów i tam by si? z ostrze?e? spowiadali, ?eby nie rzuca? ostrze?eniami na prawo i lewo.
 
 
 
ajafo 
Administrator
Admin Techniczny



Imi?: Artur
Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 55
Skąd: Wroc?aw/Krosno Odrz.
Wysłany: 2013-11-15, 22:20   
   Myszy: DELL Bluetooth ;)


[quote="Ell"]
Cytat:

- zasada 1 mod= 1 ost jest bez sensu. Jakby kto? siedzia? o 2 w nocy i przyszed?by jaki? dzieciak co by syf na forum robi?, potem powtórzy? to po raz drugi i trzeci to mod musi reagowa? na ka?d? tak? sytuacj?, a nie ogranicza? si? do jednego ostrze?enia. Wprowadzi?abym za to (je?eli nie ma) ukryte jakie? forum dla modów i tam by si? z ostrze?e? spowiadali, ?eby nie rzuca? ostrze?eniami na prawo i lewo.


Mo?na to rozwi?za? niekoniecznie technicznie, a umownie. W tej chwili admin ma mo?liwo?? podejrzenia ostrze?e? danych danemu u?ytkownikowi wraz z powodem nadania. Wystarczy zostawi? technicznie modom mo?liwo?? nadawania dowolnej ilo?ci ostrze?e? tak jak jest teraz i ustali?, ?e 1 mod daje 1 ost u?ytkownikowi, aczkolwiek w przypadkach pilnych mod móg?by nada? wi?ksz? ilo?? ostrze?e?. Przy zasadzie 1mod=1ost bardziej chodzi?o mi o standardowe sytuacje raz kto? z czym? przesadzi? min??o kilka tygodni znowu zaczyna przesadza? wtedy nast?pny mod mu si? przygl?da.
Nie wiem czy taka zasada sprawdzi si? w praktyce, zaproponowa?em j? by zacz?? dyskusj? o zasadach na forum, bo jak rozumiem przy ostatnim lekkim zamieszaniu wytworzy?a si? taka potrzeba. Równie dobrze mo?e by? tak, i? lepiej sprawdzi si? np. model taki jak jest(bo skoro wybieramy kogo? na moda to ufamy, ?e b?dzie sprawiedliwie post?powa?) wzbogacony o jasn? i szybk? dla u?ytkownika ?cie?k? odwo?ania w przypadku jakich? nieporozumie?(które zawsze mog? wynikn?? czasami nawet bez winy ?adnej ze stron). By? mo?e kto? jeszcze zaproponuje jakie? inne rozwi?zanie, które przebije wszystkie dotychczasowe.
Zapraszam wi?c do sk?adania uwag/propozycji/krytykowania/komentowania. Gdy je zbierzemy b?dzie mo?na spróbowa? z nich wyselekcjonowa? te, które spe?niaj? oczekiwania wi?kszo?ci. Natomiast kwestie techniczne(typu przyciski lubi? to, ??czenie postów itp.) zostawi?bym na oddzielny w?tek.
_________________
 
 
 
Ell 
Myszo?ak
Ruda


Imi?: Karolina
Pomogła: 9 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 587
Skąd: Szczecin/Pozna?
Wysłany: 2013-11-16, 14:17   

No, inny w?tek by?by dobry :P Bo w sumie ciekawa jestem jakby to wysz?o i jakie s? propozycje innych.
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-11-16, 14:32   

moim zdaniem to co o ostrze?eniach napisa? ajafo brzmi jak najbardziej rozs?dnie.
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-11-16, 14:35   

Moim zdaniem równie? to dobry pomys? :)
Co do reszty "kosmetycznych" poprawek to te? mi si? podobaj? pomys?y :P
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-16, 19:42   
   Myszy: tak


Jestem oburzona, ?e jak w pierwszym po?cie napisa?am o kadencyjno?ci modów to nikt nie zauwa?y?, a jak ajafo napisa? to wszyscy uznali ?e super pomys?. XD To wszystko przez przystojn? twarz ajafo w jego avie. :P ;)

A na powa?nie: dawajcie zna? o wszystkich swoich w?tpliwo?ciach co to ró?nych pomys?ów, lepiej to rozwa?y? wcze?niej jak pó?niej. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT