Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Usługi hostingowe i reklama
Usługi hostingowe

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2010-08-24, 13:13
Przesyłka konduktorska
Autor Wiadomość
Luis 
MYSI MASTER
Złap za ogon O.o

Pomogła: 40 razy
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-07-26, 18:13   

No ehhe. najlepiej ubrać się w rażące kolory i miachać rękami: ,,to dla mnie paczka haloo nie odjezdzajcieee!!!!". Wtedy na pewno cię nie przegapią i rowniez do ciebie wyjdzie pan konduktor ( jak i do mnie wyszedl) :mrgreen: Zapewne inną będzie mial mine niz jak do mnie wychodzil ale co tam :razz:

kat
Administrator

Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Wysłany: 2007-07-26, 20:01   
   Myszy: tak

Niestety konduktorów nic nie rusza i jadą o czasie, a najczęsciej wcześniej bo mają opuźnienie. :P Mnie by to nie pomogło, bo u mnie nie ma takiego zwyczaju. :P Dziki tłum stoi po paszki to dziwne by było, żeby konduktor zawalony mini wychodził na peron... Nieee... :P To nie przejdzie. Ludzie by się na niego rzucili i obdarli nawet z ubrania. (Khem, jeśli fajny, to ja bym to sprowokowała. :P )

marta_merph 
Mysi Bywalec

Imię: Marta
Wysłany: 2007-10-05, 17:40   
   Myszy: Stiuard, Szczęściarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)

Chciałam się jeszcze dopytać o przesyłkę konduktorską...Co i jak...:)Ile to kosztuje i jak się płaci...Czy jakieś numerki czy coś...:P

miau 
Mysi Bywalec

Imię: Ewelinka
Wysłany: 2007-10-05, 19:19   
   Myszy: Po prostu Mysz ;3

marta_merph, ja wiem tylko tyle, że płaci się ok. 25zł. Za każdą trasę. Musisz włożyć myszki do pudełka z dziurkami i powiedzieć osobie, której dajesz przesyłkę, że 'towar' BAAARDZO delikatny i voila ;]

Luis 
MYSI MASTER
Złap za ogon O.o

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 10:58   

marta_merph napisał/a:
Czy jakieś numerki czy coś...:P

są numerki, dzięki którym osoba, która dostanie od ciebie paczkę wypowie magiczne słowo(tę liczkę) i wiadomo, że to ma być dla niej przesyłka i żeby ni było oszustw. Najlepiej zapisz sobie jak ci podadzą już i napisz ten numer osobie, której wysyłasz paczkę.

marta_merph 
Mysi Bywalec

Wysłany: 2007-10-06, 11:40   
   Myszy: Stiuard, Szczęściarz, Suzi, Smysia. Chomik- Krój Julian 13 . Pies-Kacper. Ryby-Glonek, Rekinek, Pasio (skalar)

A to trzeba jakos wcześniej zamawiac czy jadę na ten pociąg i daje paczkę a oni mi mówią numerke...

Luis 
MYSI MASTER
Złap za ogon O.o

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 12:34   

hm radziłabym zadzwonić do nich i umówić się, że konduktor bodajże ma wyjść i czekać na paczę od ciebie albo pojedź tam i powiedz jeszcze przed przyjazdem pociągu komuś, że masz paczkę?hm nie wiem? Ale w sumie to chyba najlepiej pójdź ma peron i jak przyjdzie pociąg do wejdź do niego i powiedz, że masz paczkę do wysłania. Tylko ni odjedź razem z pociągiem!

Mohanah 
Gaduła Myszaty

Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-10-06, 13:07   
   Myszy: wciąż za mało...

Wygląda to następująco:
Pakujesz myszki w plastikowy pojemnik z trocinami, ziarnem i zielonym ogórkiem. Wkładasz pojemnik do kartonu, obkładasz na dnie gazetami żeby nie latał po kartonie. W kartonie wycinasz takie prostokąciki jakby do trzymania, żeby mysia miała dostęp powietrza. Naklejasz kartkę z dokładnym adresem odbiorcy i ze swoim jako nadawcy.
Dowiadujesz się dokładnie o której i z którego peronu odjeżdza pociąg. Idziesz bezpośrednio do pociągu, szukasz wagonu na którym napisane jest (najczęsciej na szybie) "przesyłki konduktorskie". Wchodzisz do wagonu i mówisz że chcesz nadać przesyłkę (nie mów co tam jest, bo zwiarząt nie mozna przesyłac, powiedź tylko że to bardzo delikatna rzecz - np. prezent). Konduktor wypisuje Ci pokwitowanie , płacisz mu 25zł i po wszystkim. Konduktor sam nie wychodzi po przesyłkę Ty musisz go poszukać.
A żeby odebrać - to ta druga osoba czeka na dany pociąg, szuka przedziału z przesyłkami konduktorskimi, idzie do konduktora, podaje swoje imię i nazwisko (lub osoby na którą zaadresujesz) i odbiera przesyłkę. Zadnych numerów się nie podaje (przynajmniej ja nie podawałam).

Luis 
MYSI MASTER
Złap za ogon O.o

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 14:23   

Mohanah napisał/a:
W kartonie wycinasz takie prostokąciki jakby do trzymania, żeby mysia miała dostęp powietrza

srutu tutu na pewno konduktor się nie gapnie :razz: Myślisz, że jedzie pierwszy raz pociągiem, żeby się na to nabrać? :lol: Nie raz ludzie wysyłali PKP zwierzaki. Wystarczy powiedzieć, że to chomik albo coś. Nie chcą innych rzeczy przyjmować nie ze względu na przepisy jakieś ale ze względu na to, że boję się, że zwierzak ucieknie albo jakby to było egzotyczne zwierze, że ukąsi i sprawi ogólny zamęt. Jak koleś zobaczy, że wszystko pięknie zapakowane to spoko. I można nic nie mówić. W końcu ma obowiązek zabrać przesyłkę. Na poczcie nie pytają co jest napisane w liście czy co wysyłacie paczką to czemu tu mieliby się pytać? Z resztą co im po pytaniu skoro zawsze można skłamać.

Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona

Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-10-06, 15:16   

Lepiej nie mówić co tam jest bo zawsze można trafić na debila...
Akurat jak ja odbierałam myszki to pani była epwna ze tam jest kanarek :lol:

Luis 
MYSI MASTER
Złap za ogon O.o

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-06, 15:18   

hhee spoko. Musiały strasznie się wydurniać :wink: Ano dobrze jest trafić na kogoś spoko...

marta_merph 
Mysi Bywalec

Wysłany: 2007-10-08, 18:49   

Ej...A czy odbiorca przy odbiorze może zapłacić?

PS. Wymyśliłam imionka dla samiczek...:P Teqilla i Sue...:) (nie wiem jak się pisze Teqilla :P )

Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona

Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-10-08, 18:51   

Nie, wysyłka musi być zapłacona z gory.

Emielcia 
Przyjaciel
nie ma mnie ;)

Hodowla: MouseBrother
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2007-10-09, 13:20   

Luis napisał/a:
radziłabym zadzwonić do nich i umówić się, że konduktor bodajże ma wyjść i czekać na paczę od ciebie albo pojedź tam i powiedz jeszcze przed przyjazdem pociągu komuś, że masz paczkę?hm nie wiem?

No właśnie luis, nie wiesz.... to nie pisz!
(chyba znowu trzeba będzie zacząć stosować ostrzeżenia!)
Wprowadzasz ludzi w błąd i wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie!
Ile razy wysyłałąś przysyłkę konduktorską i ile odbierałaś?

Marta i inni proponuję przeczytać wypowiedzi hodowców i nimi się sugerować, bo to oni mają największe doświadczenie (praktyczne) w nadawaniu/odbieraniu myszek pkp.

Nie trzeba się umawiać, nie trzeba machać, nie trzeba mieć nawet numerka.
Wszystko załatwia się przy/w pociągu z konduktorem na peronie.
Jedyna trudność to chyba odnalezienie właściwego pociagu oraz przedziału w którym siedzi konduktor (jeden wychodzi na peron, drugi siedzi w służbowym przedziale).
Ale są już 4 strony na temat przesyłki pkp, nie ma co się w kółko powtarzać.

Luis 
MYSI MASTER
Złap za ogon O.o

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-09, 14:35   

Cytat:
Ile razy wysyłałąś przysyłkę konduktorską i ile odbierałaś?

Uwierz, że dużo. A udzielałam się, bo już raz czy dwa pomogłam (udzieliłam rady konkretniej :razz: ) przy wysyłce o! :grin: hehe ale jest na prawdę sporo sposobów i nie mogłam się zdecydować, który napisać więc zaczęłam mieszać i się pogubiłam stąd moje,,nie wiem" :wink: Dużo również zależy od konduktora (jaki ma charakter, na prawdę) i od nastawienia na taki przewóz.
Z resztą co jest dla mnie dziwne: 11-stolatka chce sama wysłać paczkę? Nie może zapytać rodziców i żeby oni to załatwili? Rozumiem, że chce być samodzielna ale wszystko byłoby pewniejsze i łatwiejsze, bez błędów.

Odpowiedz do tematu