AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Emielcia
2008-02-06, 21:14
Toalety/kuwety dla myszek + nauka za?atwiania w nie
Autor Wiadomość
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-01-08, 20:05   Podpowiadam pomys? na toallet?!
   Myszy: Malutka, Gruba


Je?li chcieliby?cie, ?eby trociny d?u?ej by?y ?wie?e, a myszka za?atwia?a si? w jednym miejscu to podpowiadam sposób. Wszystkie myszy jakie mia?am stosowa?y si? do tego i chomiki te?!

Bierzemy s?oiczek, ja u?ywam takiego po majonezie Winiary. Myjemy, wyparzamy, ?eby znikn?? zapach.Odrywamy etykiete(podczas wyparzania powinna odej?? w wodzie).

Wstawiamy s?oiczek w róg klatki, do którego najcz?sciej siurka myszka. Zbieramy wszystkie zasikane trociny stamt?d i wk?adamy do s?oiczka. Myszka powinna po zapachu sama zacz?? za?atwia? si? wewn?trz s?oika.

S?oik nie wygl?da zbyt okazale. Jest domek, który idealnie pasuje na s?oik po majonezie. Wej?cie do domku pokrywa si? z wej?ciem do s?oika w ten sposób:



Zbli?enie:
 
 
Maximysz 
M?ody Myszaty



Hodowla: Ach chcia?bym
Wiek: 27
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 31
Skąd: Trójmiasto {Gda?sk}
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2010-01-08, 20:58   

bardzo pomys?owe :grin:
 
 
 
Shavenis 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 94
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-01-14, 18:09   

Moja myszka za?atwia si? do zwyk?ego s?oika, w pierwszy dzie? po jego w?o?eniu zacz??a si? w nim za?atwia?. Nawet kupki tam robi :grin:
Wsypa?am troch? osikanego ?wirku, no có?, zapach nie by? najpi?kniejszy, ale przynajmniej myszek wiedzia? co tam robi? :)

Betbet, bardzo pomys?owe, ale moja myszka za pewne urz?dzi?aby sobie w tym domek, ni? za?atwia?a si?.
_________________
?ycie jest stworzone z dziesi?ciu tysi?cy rado?ci i dziesi?ciu tysi?cy smutków.
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2010-01-14, 18:52   
   Myszy: brak


Chyba wypróbuj? sposób ze s?oikiem - moje za?atwiaj? si? gdzie popadnie, najcz??ciej w misce i na ko?owrotkach :razz:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Nick. 
Starszy Myszaty


Imi?: Nicole
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 76
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-14, 19:00   

Moja mysz mi robi na rk?.. -,-
Albo na pi?terko.
Ten pomys? wydaje si? fajny XD
 
 
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-01-14, 22:43   
   Myszy: Malutka, Gruba


poprobujcie, wida? znaczna czesc myszy da sie nauczyc sikania w sloik.moim tez zdarzaja sie wpadki, zwlaszcza wtedy, gdy wymyje sloiik
_________________
Flora['],Fauna['],Zigzi['],Saragossa['],Pepper['], ?rednia[']
 
 
igor255 
Starszy Myszaty


Wiek: 33
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 51
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-18, 00:32   

Shavenis napisał/a:
Wsypa?am troch? osikanego ?wirku, no có?, zapach nie by? najpi?kniejszy, ale przynajmniej myszek wiedzia? co tam robi?


Sk?d wzi?? ju? osikany, skoro si? dopiero s?oik wk?ada pierwszy raz? ;) No chyba, ?e samemu osika?...
Moje myszy nie sikaj? w jedno miejsce niestety ... a je?li tak to za bardzo nie wida? gdzie ... Samiec sika i u niego to przetestuj? :) Bardzo ciekawe rozwi?zanie ze s?oikiem :)

Betbet, mo?esz mniej-wi?cej oszacowa? o ile zmniejsza to zu?ycie trocin? :)

pozdrawiam :)
 
 
Betbet 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 146
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-01-18, 18:22   
   Myszy: Malutka, Gruba


osikane trociny bior? stamt?d gdzie sikaj?:) i wk?adam je do s?oiczka, a reszt? usuwam, ?eby by?y TYLKO w s?oiczku. teraz do??czy?a nowa mysz u nas do zespo?u i troch? system pad?, ale spróbujemy go wskrzesi?.

igor przede wszystkim mniej ?mierdzi i rzadziej wymieniam trociny, bo tlyko s?oiczek trzeba przemy? codziennie wod?
 
 
bartek14
Szara myszka


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-06-17, 20:00   Moja mysia sika w k?opotliwym miejscu.pomocy

Mam taki problem,?e moja mysia sika do rury która ma dziury od spodu i wszystko sp?ywa na pod?oge.I chcia?bym si? spyta? czy da si? nauczy? myszke sikac w jedno miejsce?Jak tak to powiedzcie w jaki sposób, albo co dzia?a na tak? myszke ?eby zainteresowa?a si? tym miejscem(jakie? zapachy przedmioty)Bardzo prosze o pomoc.
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-17, 20:21   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Umyj myszce dokladnie cala klatke, tak zeby nie czula swojego zapachu, mozliwe ze myszka wtedy znajdzie inne miejsce do tego. I to chyba zly dzial :)
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2010-06-17, 20:34   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Przenosz? do w?a?ciwego dzia?u.
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
bartek14
Szara myszka


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-06-17, 21:07   

Amazonka napisał/a:
Umyj myszce dokladnie cala klatke, tak zeby nie czula swojego zapachu, mozliwe ze myszka wtedy znajdzie inne miejsce do tego. I to chyba zly dzial :)

niestety tak zrobi?em ale nic z tego.Nadal sika do rury.
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-17, 21:11   

bartek14, i prawdopodobnie b?dzie tam sika?. Cz??? myszek mo?na nauczy? za?atwiania potrzeb fizjologicznych w jednym miejscu, innych nie. I tego nie zmienisz. Jak lubi sika? do rury to b?dzie.
bartek14 napisał/a:
mysia sika do rury która ma dziury od spodu i wszystko sp?ywa na pod?oge.I
ale to sp?ywa na pod?og? w domu, czy do klatki?
Mo?esz spróbowa? t? rur? zamocowa? w inny sposób, ?eby dziurki by?y na górze? A najlepiej wstaw zdj?cie (mo?e by? w dziale nasze klatki) i mo?e wtedy co? si? uda wykombinowa?
Ostatecznie ta rura chyba nie jest jej a? tak do szcz??cia potrzebna i mo?esz ja wymontowa?...
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-17, 21:13   

To mo?e przemyj to miejsce np kawa?kiem r?czniczkiem papierowym i po?o?y? mo?esz go gdzie? w miejscu obok. Myszka pow?cha, mo?e z?apie, ?e to nowe miejsce do siusiania. A jak nie to np w jednym k?cie klatki walnij jaki? ?wirek albo co?, ?eby oddzieli? to miejsce i da? do my?lenia myszce, ?e to jest ubikacja.
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
bartek14
Szara myszka


Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-06-17, 21:14   

Do?ka napisał/a:
bartek14, i prawdopodobnie b?dzie tam sika?. Cz??? myszek mo?na nauczy? za?atwiania potrzeb fizjologicznych w jednym miejscu, innych nie. I tego nie zmienisz. Jak lubi sika? do rury to b?dzie.
bartek14 napisał/a:
mysia sika do rury która ma dziury od spodu i wszystko sp?ywa na pod?oge.I
ale to sp?ywa na pod?og? w domu, czy do klatki?
Mo?esz spróbowa? t? rur? zamocowa? w inny sposób, ?eby dziurki by?y na górze? A najlepiej wstaw zdj?cie (mo?e by? w dziale nasze klatki) i mo?e wtedy co? si? uda wykombinowa?
Ostatecznie ta rura chyba nie jest jej a? tak do szcz??cia potrzebna i mo?esz ja wymontowa?...

Ta rura to jej ulubione miejsce g?ównie tam przesiaduje.Ta klatka jest podobna do tej combi na stronei http://myszy.net/wybor_klatki.htm tylko ?e ma 3 pi?tra i ta rura tak samo jest po za klatk?, ale chyba zeczywiscie b?de jej to musia? wymontowac na pewien czas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT