AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
mysz-uderzenie chyba w glowe
Autor Wiadomość
schatzepage
Szara myszka


Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-03-24, 10:47   mysz-uderzenie chyba w glowe

Drodzy forumowicze, mam nadzieje, ze moze ktos z Was bedzie umial mi pomoc. Niestety dzis nie wchodzi w gre wizyta u weterynarza. Moge dopiero jutro pojechac zrobic rtg.
Wczoraj poznym wieczorem podczas czyszczenia klatki na jedna z moich myszek spadla wydrazona ok 20 cm dlugosci galaz drzewa w ktorej zawsze chowaly sie i ktorej uzywaly do zabawy.
Mysz dostala lekkich drgawek i lezy osowiala od ok 12 godzin. Mysz ta ma wprawdzie otwarte oczy ale rusza sie tylko gdy sie jej dotknie, wtedy tez chodzi. Niestety mysz nie je i nie pije wody. Co robic-czy ona zdechnie? Moze sie z tego wykaraska? Ma dopiero niecaly rok.
Moze macie dla mnie rade? Moze sie wykaraska skoro przezyla juz noc?
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-03-24, 11:04   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja bym jednak radzi?? do weta dzi?..
_________________
 
 
schatzepage
Szara myszka


Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-03-24, 11:35   

Pisalam ze moge dopiero jutro isc do veta- wychodze sama z choroby i nie wolno mi prowadzic samochodu ze wzgledu na leki, ktore biore. Dlatego jestem zdana na pomoc innych.Wyglada na to ze mysz ma wstrzasnienie mozgu. Obserwujac ja wnioskuje ze ma brak zlaman poniewaz chodzi ,ale jest otepiala i rozkojarzona(usnela nad miseczka z woda). Mimo to czuje sie okropnie, ze cierpi tak przez moja nieuwage...pocieszam sie, ze nie doszlo by do tego wypadku gdybym sama nie byla na mocnych anybiotykach.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-03-24, 11:46   

mo?e kto? inny pojedzie z ni? do weta? a ty ustalisz wizyt? przez telefon? mysz potrzebowa?aby zastrzyku ze sterydu, jak s?dz?
 
 
Hien
M?ody Myszaty



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-24, 11:53   
   Myszy: Fuks, Walter, Miran [*] ||Stadko panów: Berdych, Maflin, Rafa, Anthony, Smaug, trzy dzierlatki: Aza, Renka (Serena) i Masza vel Katastrofa


Mo?e kto? ci? da rad? zawie?? z mysz?? Z regu?y da si? zorganizowa? kogo?, kto albo si?dzie za kó?kiem albo przewiezie w?asnym samochodem, jak nie wchodzi w gr? podró? innymi ?rodkami lokomocji niewymagaj?cymi prowadzenia osobi?cie.
 
 
schatzepage
Szara myszka


Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-03-24, 11:59   

no wlasnie- moja znajoma ma mnie zawiezc jutro do veta. dzis nie ma czasu i tak twierdzi, ze jestem szalona bo to "tylko gryzon". mieszkam niestety 20 km od jedynej kliniki w ktorej maja rtg.rozmawialam z nimi przez tel i powiedzieli ze trzeba zrobic przeswietlenie by ustalic czy mysz mozna odratowac
dlaczego zastrzyk ze sterydow?
Ostatnio zmieniony przez schatzepage 2014-03-24, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-24, 12:01   

steryd na wzmocnienie
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
schatzepage
Szara myszka


Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 8
  Wysłany: 2014-03-24, 12:06   

Kasumi napisał/a:
steryd na wzmocnienie
dziekuje, za wyjasnienie. mam nadzieje ze cos wymysle zeby tam dojechac bo zzeraja mnie wyrzuty sumienia bo to moja wina. to jest wspaniala mysz, ktora do tej pory reagowala na wlasne imie i zawsze sama praktycznie wskakiwala mi na reke...
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-24, 12:27   

mam nadziej? ?e ma?a da rad?.
na t? chwil? próbowa?abym podsuwa? myszce co jaki? czas palec zamoczony w serku waniliowym do zlizania. du?o od?ywczych warto?ci to nie ma ale cho? odrobin? zapotrzebowania na wod? i pokarm zaspokoi.
Trzymam kciuki
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2014-03-24, 12:33   
   Myszy: -


schatzepage, nie my?l teraz o wyrzutach sumienia, skup si? na tym, ?eby uratowa? myszk?. Wypadki si? zdarzaj? i nic na to nie poradzisz ;) G?owa do góry i organizuj wizyt? u weta.
 
 
schatzepage
Szara myszka


Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-03-24, 14:20   

Kochani, wzielam sobie do serca Wasze rady i pojechalam taxi do najblizszego weterynarza. Myszka dostala zastrzyk ze sterydow i witamin- ponad 1ml plynu. Ma duze zasinienie czaszki, ktore swiadczy chyba o obrzeku mozgu oraz sina skore. Wg Pani Dr. motoryka OK niepokojacy jest fakt ze myszka nie je i nie pije. Trzymajcie za nas kciuki- mam nadzieje, ze zacznie jesc i wygrzebie sie z tego...
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-24, 14:23   

mo?e trzeba b?dzie j? dokarmia??
mam nadziej?, ?e oka?e si? silna a obrz?k zaniknie
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Hien
M?ody Myszaty



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-24, 14:33   
   Myszy: Fuks, Walter, Miran [*] ||Stadko panów: Berdych, Maflin, Rafa, Anthony, Smaug, trzy dzierlatki: Aza, Renka (Serena) i Masza vel Katastrofa


Trzymam kciuki za mych?. Oby z tego wysz?a.
Mo?na myszkom pomaga? pi? strzykawk?, ale bardzo delikatnie. Jak mój mysz wymaga? podawania p?ynnych leków, podawa?o si? mu je w ten sposób.
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-03-24, 14:49   

jeju :/ moja szczura ostatnio próbowa?a wskoczy? na taki wielki stos ksi??ek, oczywi?cie tez wszystkie spad?y na ni?, dobrze ?e nic si? nie sta?o... :/ powodzenia dla mysi!
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-03-24, 16:27   

sterydy s? po to, by powstrzyma? obrz?k mózgu, dobrze, ?e mysia je dosta?a. na 100% upilnowa? mysi nie da rady, wypadek, jak definicja tego s?owa wskazuje, jest zdarzeniem niezamierzonym, ale wpisanym w los i ryzyko ?ycia ka?dej istoty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT